Ejlat - wczasy

Górskie szczyty łączące się z błękitnym morzem i świetnie rozwiniętym miastem. Te przymioty w pełni określają Ejlat, czyli jedno z najpiękniejszych miast Izraelu. To właśnie tu zasmakują Państwo orientalnej kultury z nowoczesnym wakacyjnym kurortem.

Ejlat na wczasy

Ejlat to portowe miasto w Izraelu, położone w południowej części pustyni Nagew. Oprócz tego Ejlat stanowi jeden z ważniejszych morskich portów izraelskich znajdujących się nad Zatoką Akaba, w Morzu Czarnym. Pod względem politycznym, Ejlat jest to ważny ośrodek przemysłowy, który graniczy z egipską miejscowością Taba, a ponadto jordańskim miastem portowym Akaba.

Ejlat pod względem niezliczonych atrakcji przypomina jeden wielki plac zabaw. Jednak oprócz wielu parków rozrywki, Ejlat stanowi raj dla miłośników ornitologii. Ejlat jest także dogodnym punktem wyjściowym w dalszej wakacyjnej podróży. To właśnie stąd mamy możliwość wybrać się do nieziemskiego nabatejskiego miasta Petra w Jordanii oraz na egipską górę Synaj. Ejlat ma bardzo wiele do zaoferowania ze względu na atrakcyjne usytuowanie. Tropikalne Morze Czerwone olśniewa bogactwem flory i fauny, w tym rafami koralowymi.


Atrakcje dla aktywnych w Ejlat

Ejlat to miasto leżące na styku Afryki, Europy i Azji. Jest idealnym miejscem na wakacyjną podróż dla miłośników nurkowania. Rafa koralowa w izraelskim Ejlacie przybiera różnorodne kształty, niekiedy orientalnych drzew, jak baobaby.

Wybierając się na nurkowanie spotkamy liczne ławice ryb. Snorkeling, bądź nurkowanie w Morzu Czerwonym, jest zawsze przygodą dla turysty, dlatego Ejlat posiada świetnie rozwiniętą aquaturystykę. Nie brak tu licznych wypożyczalni sprzętu, a także łodzi turystycznych, które zabiorą nas na przejażdżkę po Morzu Czerwonym. Patrząc na kolorowe grzbiety morskich zwierząt o dziwnych kształtach, czy to spod wody, czy to z łodzi motorowej, szybko oderwiemy się od problemów i zapomnimy o szarej rzeczywistości.

Tym z turystów, którzy preferują rodzinny wypoczynek, polecamy park rozrywki Coral World. Oferuje on przegląd podwodnego świata w Morzu Czerwonym. W Coral World znajdziemy podwodne obserwatorium, skąd morskie ryby i morską faunę podziwiać można zza specjalnej szyby, a następnie udamy się na kilkunastometrową wieżę gdzie rozciąga się przepiękna panorama na morze i miasto. Niezapomniane wrażenia dla miłośników morskiego świata gwarantowane! Przyjazne wybrzeże sprzyja również częstym wizytom delfinów.

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Ejlat - klimat, kuchnia, ciekawostki

Ejlat znajduje się w strefie klimatu suchego pustynnego. To właśnie tu jest najwięcej słonecznych dni w Izraelu. Rzadko spotkamy tu deszcz. Temperatury przewyższają 40 stopni Celsjusza w lecie, zaś 18 stopni w okresie zimowym.

Spędzając wczasy w Eljacie warto rozgościć się w jednej z wielu klimatycznych knajp, które usytowane są na samym wybrzeżu. Na stołach gości z całą pewnością mogą pojawić się takie przysmaki, jak: pieczone bakłażany, humus, tahini bądź oliwki. Wszystkie te potrawy pochodzą z regionalnych składników, stąd zawsze są świeże i pyszne. Po sytym posiłku, warto zdecydować się na spróbowanie smacznego, miejscowego piwa. Wiele z restauracji mieści się na wzniesieniach, dzięki czemu świetnie widać morze z zatoki Akaba.

Wybierając się do Ejlat można zdecydować się na tani hostel lub nocleg w tamtejszych arabskich hotelach. Za pierwszą opcją przemawia naprawdę dobra relacja komfortu do ceny, a także często lokalizacja w samym centrum miejscowości. Hotele zaś pomimo ich wysokich standardów, mogą mieć lekko zawyżone ceny za nocleg, warto więc szukać ofert trochę wcześniej lub poczekać na naprawdę tanie i atrakcyjne oferty last minute na wakacje w Izraelu i samym Eljat.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje