Izrael na wakacje

Izrael to państwo, w którym zwolennicy duchowych przeżyć zgłębią tajniki wiary, a osoby spragnione całonocnych imprez oddadzą się rozrywkom w Tel Awiwie. Ze względu na niejednolity charakter, kraj dostarczy zwiedzającym niepowtarzalnych wrażeń.

Najlepiej ocenione hotele w Izraelu

Melody

Melody

Ocena: 4/5

Izrael, Tel Aviv

od 4 004 za osobę

Izrael na wczasy

Izrael to państwo leżące na Bliskim Wschodzie. Położone jest w Azji Zachodniej, na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Kraj jest kolebką religii – obok Żydów, mieszkają tam muzułmanie, chrześcijanie i druzowie. Podczas wakacji przyjedźmy zwłaszcza do Jerozolimy! Oszałamiające miasto i stolica państwa, zrzesza turystów z całego świata. Atrakcją jest ściana płaczu - pozostałość po świątyni w Jerozolimie, zburzonej przez Rzymian.

Chcąc poczuć prawdziwy charakter Jerozolimy, należy udać się poza mury Starego Miasta. Wczasy możemy rozpocząć wędrówką od Góry Oliwnej. To właśnie na niej roztacza się widok na Stare Miasto, a także Kopułę na Skale. Kolejnym punktem wakacyjnej wycieczki powinien być ogród Getsemani. Porośnięty drzewami oliwnymi, zachwyca prostotą i skromnością. To właśnie tam Chrystus spędził noc przed ukrzyżowaniem. Drzewa oliwne porastające park liczą sobie nawet 800 lat!

Co warto zobaczyć w Izraelu?

Zwiedzając Jerozolimę, pospacerujmy drogą Via Dolorosa. Dziś tętniące życiem miejsce handlu lokalnych sprzedawców i niewielkich sklepików, niegdyś stanowiło miejsce ostatniej podróży Jezusa po Jerozolimie. Stolica cechuję się niezwykłym krajobrazem. Położona na wysokości 580 metrów nad poziomem morza, umożliwia turystom szybką podróż do Morza Martwego. Kąpiel w tym akwenie wodnym podczas wakacji potrwa zaledwie przez kilkanaście minut – gęsta woda wypycha ciało na powierzchnię, dlatego zaleca się krótkotrwałe dryfowanie w pozycji na plecach.

Na wakacjach w Izraelu warto zwiedzić Cezareę – dawną siedzibę Poncjusza Piłata. Cezarea położona jest nieopodal Morza Śródziemnego, dlatego wszyscy miłośnicy wodnych atrakcji na wczasach, będą mogli oddać się wielogodzinnym kąpielom wodnym i leżakowaniu. Po odpoczynku w hotelu, zobaczą antyczny teatr i pozostałości kilkunastometrowego akweduktu.

W pobliżu Cezarei znajduje się Tel Awiw. To miejsce dosłownie kusi piaszczystymi plażami i nocnymi klubami. Znajduje się tam też dzielnica Jaffa, określana jako mekka artystów. W Tel Awiwie oprócz tanecznych rozrywek, wczasowicze podziwiają antyczny port, który należy do jednych z najstarszych na świecie.

Gdzie na wakacje?

Wybierz kierunek

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa Izraela

Izrael - pogoda, najlepsza pora na wyjazd

Izrael to kraj trzech klimatów. Na jego terenie występuje klimat śródziemnomorski – to właśnie w nim znajduje się Tel Awiw oraz Cezarea – miejsca położone nad brzegiem Morza Śródziemnomorskiego. W tym regionie zimy są nie tylko chłodne, ale także deszczowe. Natomiast lata są gorące i długie, jednak temperatura wieczorem może się obniżać. W centralnej części kraju panuje klimat umiarkowany. Na tym obszarze występują łagodne i ciepłe wiosny, a także gorące i suche lata. Jesień jest podobna do tej w Polsce – chłodna i wilgotna, z kolei w okresie zimowym pojawiać się mogą nawet opady śniegu, gdyż jest ona surowa.

W Jerozolimie co najmniej jeden dzień w roku pada śnieg. W Dolinie Jordanu występuje klimat tropikalny. W tym regionie różnica temperatur jest niewielka, a najwyższa odnotowana temperatura wynosiła 53,9 stopnia Celsjusza. Wysokie temperatury w tym rejonie spowodowane są przez hamsin – gorące wiatry ze wschodu. Warto schronić się podczas nich w hotelu.

Tanią ofertę last minute na wczasy w Izraelu najlepiej łapać w okresie od kwietnia do października. Temperatura powietrza przekracza wtedy 20 stopni Celsjusza i zaczyna obniżać się pod koniec października. Najbardziej deszczowym miesiącem w Izraelu jest listopad, to mniej popularny okres na rezerwację hotelu wśród turystów.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje