

Przejdź do... | Przejdź do głównego menu | Przejdź do wyszukiwarki
Zapierająca dech w piersiach Majorka od wielu dekad przyciąga tłumy turystów z całego świata. Jednym z bardziej malowniczych kurortów wyspy jest Port de Pollenca, średniowieczne miasteczko, które na przestrzeni lat odwiedziło bardzo wiele sław.
Miasteczko Pollenca znajduje się w północnej części wyspy, w samym środku tamtejszego wybrzeża. Jest to jeden z ciekawszych kurortów Majorki, będącej największą wyspą Balearów, położoną w centralnej części archipelagu, nad Morzem Śródziemnym. Przed laty był to jeden z ulubionych kurortów wakacyjnych Agathy Christie, akcja jednej z książek tej królowej kryminałów rozgrywa się w Pollence.
W miasteczku można znaleźć wiele pełnych uroku zabytków architektonicznych, takich jak średniowieczny kościół zakonu Templariuszy, kaplica El Calvari czy też strome schody, liczące 365 stopni, oznakowane stacjami drogi krzyżowej. W pobliżu miasta znajdziemy też Santuari de Lluc, zjawiskowy klasztor, będący miejscem kultu Czarnej Madonny. Warto wybrać się też na Półwysep Formentor, najbardziej malownicze miejsce na całej wyspie, popularne również wśród płetwonurków.
Stara część Pollenci położona jest bardziej w głębi lądu, natomiast hotele turystyczne usytuowane są wzdłuż wybrzeża, w miejscu, w którym dawniej mieściła się niewielka wioska rybacka. Wiele plaż w Port de Pollenca odznaczono Błękitną Flagą, przyznawaną miejscom czystym i przyjaznym środowisku. Wybrzeże w tej części Majorki pokrywa delikatny, jasny piasek, a woda ma piękny, turkusowy odcień. Dlatego wypoczynek na plaży jest prawdziwą przyjemnością, można go też urozmaicić w aktywny sposób, uprawiając sporty wodne.
Podobnie jak na całej hiszpańskiej wyspie, również w Pollence panują wyśmienite warunki do windsurfingu oraz kitesurfingu, a to dzięki delikatnemu wiatrowi wiejącemu znad morza. Poza tym, za sprawa dużej przejrzystości wody, popularnością cieszy się nurkowanie w różnych wersjach. Niewprawieni nurkowie-amatorzy mogą wypożyczyć maskę z rurką oraz płetwy i podziwiać podwodny świat blisko brzegu.
Bardziej doświadczeni i odważni turyści mogą skorzystać na miejscu z bogatej oferty pobliskiego ośrodka nurkowego. Można tam nie tylko wypożyczyć kompletny sprzęt, ale też zapisać się na lekcję oraz wyprawę z zawodowym płetwonurkiem. Również na terenie hoteli nie brak atrakcji, można tam korzystać z siłowni, basenów oraz boisk sportowych. Warto sprawdzić oferty biura podróży Tui lub Exim Tours.
Ilona H.
Zweryfikowana opinia (Invia.cz)
brak opinii opisowej
brak opinii opisowej
Czy ta recenzja była pomocna? (1) (1)
Tomáš P.
Zweryfikowana opinia (Invia.cz)
brak opinii opisowej
brak opinii opisowej
Czy ta recenzja była pomocna? (0) (1)
Ilona H.
Zweryfikowana opinia (Invia.cz)
brak opinii opisowej
brak opinii opisowej
Czy ta recenzja była pomocna? (1) (1)
Stanislava L.
Zweryfikowana opinia (Invia.cz)
brak opinii opisowej
brak opinii opisowej
Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)
Jiří D.
Zweryfikowana opinia (Invia.cz)
brak opinii opisowej
brak opinii opisowej
Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)
Istvan K.
Zweryfikowana opinia (Invia.cz)
brak opinii opisowej
brak opinii opisowej
Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)
Klient chciał pozostać anonimowy
Zweryfikowana opinia (Invia.cz)
brak opinii opisowej
brak opinii opisowej
Czy ta recenzja była pomocna? (2) (0)
Kateřina J.
Zweryfikowana opinia (Invia.cz)
brak opinii opisowej
brak opinii opisowej
Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)
Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!
Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.
Majorka oraz Ibiza są najcieplejszymi wyspami Balearów, na każdej z nich już w kwietniu rozpoczyna się sezon turystyczny. Miesiąc ten, podobnie jak październik, to najspokojniejszy okres w Pollence, dlatego wakacje w tym terminie polecane są osobom stroniącym od tłumów turystów. Szczyt sezonu rozpoczyna się w połowie maja i trwa do końca września, wówczas temperatura bardzo często przekracza 30 stopni.
W okresie wakacyjnym na wyspie odbywa się także bardzo dużo wydarzeń kulturalnych, głównie związanych z muzyką klubową. W sierpniu w kurorcie ma miejsce La Patrona Festival, fiesta upamiętniająca zwycięską walkę mieszkańców wyspy z piratami. W ciągu kilku dni organizowane są liczne koncerty, pochody i pokazy tańca, wiele osób przebiera się wówczas za piratów.
Port de Pollenca to idealne miejsce na zakup ciekawych pamiątek z wakacji, w pobliżu mieści się jedna z najstarszych wytwórni ceramiki lokalnej. Oprócz pięknie zdobionych naczyń, warto kupić też kolorowe wyroby ze szkła, z których słyną całe Baleary. Poza tym na uwagę zasługują także plecionki z wikliny, biżuteria ze srebra i pereł, galanteria skórzana czy ręcznie haftowane tkaniny. Podczas tanich wczasów w Pollence znajdziemy też tradycyjne restauracje, w których spróbujemy specjałów kuchni Balearów.
Temperatura 21 °C w nocy 12 °C
Temperatura wody 15 °C
Sob 23 °C w nocy 14 °C
Ndz 19 °C w nocy 13 °C
Pon 17 °C w nocy 11 °C
Wt 15 °C w nocy 11 °C