Paryż

Kto powiedział, że letnie wczasy trzeba spędzić na plaży, kiedy Europa pełna jest ciekawych metropolii, które można odwiedzić latem. Najpopularniejszą destylacją wśród turystów jest bez wątpienia Paryż, miasto miłośni i wspaniałych zabytków.

Paryż na wakacje

Stolica Francji mieści się w północnej części kraju, w regionie Il-de-France, nad rzeką Sekwaną. Paryż przez wiele wieków był jednym z ważniejszych centrów kulturalnych i artystycznych w całej Europie, to tutaj tworzyli wybitni malarze i architekci, przyczyniając się do chwały całego kraju. Nic zatem dziwnego, że architektura miasta do dziś zachwyca swym wyszukanym pięknem, a w lokalnych galeriach możemy znaleźć zbiory najwybitniejszych artystów.

Odwiedzając Paryż w ramach dłuższego wypoczynku, warto zahaczyć o pobliski Eurodisneyland, który stanowi wspaniałą gratkę nie tylko dla dzieci. Znajdziemy tam wiele atrakcji dla miłośników adrenaliny, domy strachów, rollercoastery, diabelskie młyny i wiele innych. Nie można przegapić też wycieczki do Wersalu, usytuowanego na południe od Paryża, znajdziemy tam jeden ze wspanialszych pałaców na świecie.

Paryż - co warto zobaczyć na miejscu? Notre Dame, Wieża Eiffla i inne

Wczasy w Paryżu warto dokładnie rozplanować, aby w ciągu tygodniowego wypoczynku zobaczyć jak najwięcej z tamtejszych atrakcji. Na szczęście spora część z nich znajduje się w niedalekiej odległości od siebie, dlatego można odwiedzić je w trakcie spaceru. W stolicy Francji wiele atrakcji jest odpłatnych, ale zdarzają się też darmowe, z których warto skorzystać. Bezpłatnie odwiedzimy np. katedrę Notre Dame, jedną z ciekawszych budowli gotyckich na świecie.

Warto odwiedzić również Ogrody Luksemburskie, położone w tej samej dzielnicy, wewnątrz znajdziemy wspaniałą fontannę oraz pałac, otwarty dla zwiedzających. Nie można opuścić Paryża bez wjechania na szczyt budowli będącej jego symbolem - Wieży Eiffla. Z góry rozpościera się wspaniały widok na okolice, można tam napić się piwa, a nawet zjeść smaczny obiad.

Podczas taniej wycieczki w Paryżu koniecznie trzeba zawitać na Montmartre, dawniej będącą artystyczną dzielnicą miasta. To tam znajdziemy legendarny plac Pigalle z kabaretem Moulin Rouge, oraz zjawiskową bazylikę Sacre Coeur. Budowla mieści się na szczycie wzgórza Montmartre, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę miasta. W dzielnicy znajdziemy też wiele restauracji, galerii sztuki oraz pubów.

Paryż - Najlepiej ocenione hotele

Zdjęcia z regionu

Paryż - Najczęściej kupowane hotele

Francja, Paryż – hotele z najlepszymi opiniami

Jaroslava O.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz)

Les Jardins du Marais Francja, Paryż

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Miroslava B.

Ocena 4,4 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz)

Les Jardins du Marais Francja, Paryż

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,8 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 4,0 / 5

Cena 3,5 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

{placeName} – hotele z opiniami

Paryż - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

+48 71 771 76 55

Paryż - mapa

Paryż - pogoda

Klimat w północnej części Francji jest dość zbliżony do tego w Polsce, zimy są nieco cieplejsze i bardziej deszczowe, a lata suche oraz upalne. Osoby nastawione na zwiedzanie miasta, w tym jego ogrodów i atrakcji usytuowanych na zewnątrz, powinni rezerwować tanie wycieczki last minute na kwiecień, maj oraz wrzesień. Miesiące te są przeważnie słoneczne i pogodne, jednak nie upalne, dzięki czemu zwiedzanie nie jest zbyt uciążliwe.

W Paryżu tłumy turystów można spotkać przez cały rok, w końcu w mieście nie brak też atrakcji wewnątrz budynków, które warto odwiedzić w obliczu niesprzyjającej pogody. Są to przede wszystkim muzea, skrywające wspaniałe zbiory malarstwa, rzeźby i innych eksponatów. Najpopularniejszą galerią jest bez wątpienia Luwr, mieszczący się w dawnym pałacu królewskim, pełen malarstwa europejskiego i starożytnych eksponatów.

Nieco mniej popularne, ale również warte zachodu, jest Muzeum d'Orsay, w którym można znaleźć wiele wspaniałych okazów malarstwa m.in. impresjonistycznego. To właśnie tam wisi Śniadanie na trawie Maneta, czy autoportret Van Gogha. Z kolei miłośnicy malarstwa nowoczesnego powinni zawitać do Centre Pompidou, w którym oprócz prac współczesnych twórców, znajdziemy też zbiory XX-wiecznych mistrzów.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje