Wakacje w Chinach

Państwo Środka to niesamowite miejsce, które doskonale sprawdzi się na najbliższe wczasy! Na wakacje w Chinach możesz wybierać spośród wielu malowniczych regionów, w których czekają atrakcje niespotykane nigdzie indziej na świecie. Tak wielkiego kraju nie zwiedzisz w trakcie jednej wycieczki, dlatego przedstawiamy kilka propozycji zasługujących na Twoją uwagę.

Co warto zobaczyć w Chinach?

Region Pekinu

Ten starożytny kraj ma na swoim terenie wiele wspaniałych metropolii. Jedną z nich jest Pekin, stolica państwa, usytuowana w jego wschodniej części. To właśnie tam znajdziesz dużą część spośród najpopularniejszych zabytków Chin, więc wczasy w tym regionie na pewno będą udane! Przede wszystkim musisz wybrać się do historycznej dzielnicy Zakazane Miasto, gdzie znajduje się dawna siedziba cesarzy. Poza tym na uwagę zasługuje Plac Tian'anmen, który był świadkiem tragicznych wydarzeń w dziejach państwa i okolony jest ciekawymi budynkami. Polecamy też kompleks architektoniczny Pałac Letni, w którym znajdziesz wiele zjawiskowych budowli. Także okoliczne terenu Pekinu skrywają wiele atrakcji.

60 kilometrów od stolicy w miejscowości Badaling znajdziesz najpopularniejszy fragment Wielkiego Muru, z którego rozpościera się fenomenalny widok na okolicę.

Region Szanghaju

Na wschodnim wybrzeżu Chin nad Zatoką Hangzhou leży Szanghaj, wielokulturowa metropolia zwana lokalnym Paryżem. Miasto od wieków jest ważnym portem, przez co na przestrzeni lat zamieszkiwali je koloniści z różnych krajów. Dzięki temu możesz tam obecnie podziwiać ciekawe przykłady architektury europejskiej. W tym celu wybierz się do dzielnicy Luwan, gdzie poczujesz się jak na wakacjach w Paryżu! Ważnym miejscem jest również Ulica Nankińska, największa w całym regionie, będąca od wieków głównym miejscem handlu. Na terenie starówki zlokalizowany jest zjawiskowy Ogród Yuyuan, wyróżniający się piękną, chińską architekturą i roślinnością. W tej samej dzielnicy mieści się też przepiękna, taoistyczna Świątynia Boga Miasta, która także jest oblegana przez turystów.

W niedalekiej odległości od Szanghaju znajduje się z kolei zjawiskowa Świątynia Nefrytowego Buddy, będąca jedną z ciekawszych atrakcji dla osób spędzających wakacje w Chinach.

Wybrzeże Południowe

Na terytorium Państwa Środka znajdziesz nie tylko wspaniałe zabytki architektoniczne i ogromne metropolie, ale też nowoczesne, nadmorskie kurorty. Południowe Wybrzeże to prawdziwa gratka dla miłośników leniwego wypoczynku, którzy lubią spędzać wakacje na opalaniu i pływaniu. Jednym z największych ośrodków turystycznych regionu jest wyspa Hajnan, na której panuje łagodny, tropikalny klimat. To idealne miejsce na wczasy, jeśli lubisz uprawiać sporty wodne! Panują tam dobre warunki dla amatorów surfingu, windsurfingu oraz nurkowania.

Południowe rubieże kraju to też Hong Kong, który koniecznie musisz odwiedzić, spędzając w Chinach wakacje. Ze względu na stosunkowo niewielką powierzchnię w mieście dominuje zabudowa wysoka, znajdziesz tam najwyższe drapacze chmur np. International Commerce Centre. A jeśli lubisz piękne krajobrazy, wybierz się na wycieczkę w Góry Południowochińskie, gdzie czekają urokliwe trasy spacerowe.

Pogoda w Chinach - kiedy najlepsza pora na wczasy?

Północno-wschodnie wybrzeże tego kraju znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, dlatego na wakacje do Pekinu najlepiej wybrać się w okresie od czerwca do września. Południowa część tego wybrzeża m.in. Szanghaj, to strefa klimatu podzwrotnikowego, więc ładna pogoda panuje tam już od maja aż do października.

Południowe wybrzeże Chin to klimat zwrotnikowy, dzięki czemu przez większość miesięcy w roku panują tam wysokie temperatury. Jeżeli chcemy zwiedzić ten lub inne regiony Chin, warto sprawdzić aktualne oferty biura podróży Ecco Holiday.

Przydatne informacje