• Wszyscy obywatele Polski podróżujący do Bułgarii, są zwolnieni z obowiązku okazywania negatywnego testu COVID-19 oraz certyfikatu szczepień.
 • Wymagane wypełnienie i posiadanie deklaracji zdrowia oraz karty lokacyjnej POBIERZ ZE STRONY
 • Powrót do Polski
  • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Święty Konstantyn i Helena - wczasy

Święty Konstantyn i Helena to przepiękne miejsce, które z całą pewnością mogłoby uchodzić za istny raj na Ziemi. Najstarszy bułgarski kurtort, od wieków, zniewala swoim pięknem, błękitnym, lazurowym wybrzeżem, oraz piaszczystymi, złocistymi plażami.

Święty Konstantyn i Helena

Święty Konstantyn i Helena to miejsce nieograniczonych możliwości. Wybierając się na wakacyjną podróż do Świętego Konstantyna i Heleny, zyskamy niezwykłe bogactwo wspomnień. To właśnie w tym miejscu istnieją nieograniczone zasoby źródeł minerlanych, bardzo wiele programów kulturalno-rozrywkowych, a także kasyno i profesjonalne centrum biznesu. Oprócz tego w Świętym Konstantynie i Helenie istnieje mikroklimat. To prawdziwa gratka dla miłośników piękna przyrody i niespotykanych zjawisk atmosferycznych. To właśnie w tym miejscu mgła przenika się z ostrym słońcem i tropikalnym deszczem.

Święty Konstantyn i Helena stanowi najstarsze bułgarskie uzdrowisko nad Morzem Czarnym. Umieszczone jest około 10 km na północny wschód od centrum Warny. Romantyczne skałki, zatoczki to idealne miejsce na anie wakacje dla osób wybierających się na podróź poślubną. Są one stworzone dla romantycznych, długich spacerów.


Co robić na wczasach w bułgarskim kurorcie?

Święty Konstantyn i Helena umiejscowione są w odległości 9 km od jednego z największych miast w Bułgarii - Warny. Do tego znajduje się nieopodal sławnego i niepowtarzalnego letniego kurortu Złote Piaski. Cały ten kompleks mieści się w cudownym parku, gdzie podziwiać można najrozmaitsze i bardzo stare gatunki drzew, w tym buki, dęby czy świerki. Jest to istny raj dla miłośników przyrody. W lecie dają one wiele cienia przed promieniami słońca, a ich świeży zapach potrafi zregenerować zmęczony umysł i ciało. Oprócz tego w Złotych Piaskach znajdziemy także figowce, cyprysy i aromatyczne lipy. Ciekawostką jest, że autobusy do Złotych Piasków odjeżdżają co 10 minut.

Będąc w Świętym Konstantynie i Helenie z całą pewnością warto udać się do Warny. To jedno z największych miast w Bułgarii znajduje sie w odległości 9 km. Jest to miasto z bogatą historią, po której ślad został w licznych zabytkach, w tym: w pozostałości antycznych budowli rzymskich, a także starożytnych fortyfikacjach bizantyjskich.

Idealnym miejscem do pobytu na wczasach jest Ewksinograd. Jest to dawna letnia rezydencja książąt bułgarskich, która w czasach współczesnych stanowi posiadłość rządową. Znajdujący się tam pałac w neobarokowym stylu, umiejscowiony jest w egzotycznym parku, który zdobią fontanny.

Święty Konstantyn i Helena - Najlepiej ocenione hotele

Święty Konstantyn i Helena - Najczęściej kupowane hotele

Święty Konstantyn i Helena – hotele z najlepszymi opiniami

Joanna J.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 19.9. - 29.9.2023 Oceniono: Październik 2023

Azalia Ocena: 4/5 Bułgaria, Święty Konstantyn i Helena

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Marek P.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 8.9. - 23.9.2023 Oceniono: Wrzesień 2023

Azalia Ocena: 4/5 Bułgaria, Święty Konstantyn i Helena

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Święty Konstantyn i Helena – Hotele z opiniami

Święty Konstantyn i Helena - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Święty Konstantyn i Helena - klimat, atrakcje, noclegi

Święty Konstantyn i Helena znajdują się w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego. Należy jednak mieć na uwadze, że znajdziemy tu mikroklimat. Średnie temperatury wynoszą 20 stopni. Najlepszymi miesiącami na wakacyjny pobyt są te letnie i jesienne, czyli od maja do września.

Oprócz powyższych, atrakcją miasta jest również niezwykle atrakcyjne delfinarium. Zwiedzając okolice Świętego Konstantyna i Heleny, należy znajdziemy świetnie wyposażony ogród botaniczny. W ogrodzie znajduje się także pałacyk rumuńskiej królowej Marii, na którym widoczne są wyznaczniki kulturowe regionu, a ponadto orientalne elementy.

W samym Świętym Konstantynie i Helenie znajdziemy wiele atrakcyjnych i tanich obiektów noclegowych, które zapewnią nam szereg rozrywek i komfort. Do najsłynniejszych miejsc przy plaży należy Hotel Sirius Beach, który oferuje szerokie zaplecze sportowe. Oprócz tego są idealne dla romantycznych, wielogodzinnych pieszych wycieczek i wieczorów przy świetle księżyca we dwoje. Ponadto Święty Konstantyn i Helena oferuje niezwykle bogate i pokaźne menu dla smakoszy. To właśnie tam serwowane są przepyszne posiłki z całego świata, a przede wszystkim regionalne i niepowtarzalne przysmaki kuchni bułgarskiej.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje