Bahamy na wakacje

Egzotyczny archipelag Bahamów to obietnica spektakularnych krajobrazów i doskonałej, słonecznej pogody. Z tego powodu ta malownicza wyspa idealnie nadaje się na najbliższe wakacje. Na jej terenie znajdziesz wiele interesujących ośrodków, które gwarantują wiele atrakcji dla każdego typu turysty.

Najlepiej ocenione hotele na Bahamach

Gdzie spędzić wczasy na Bahamach?

Główne wyspy Bahamów

Na terenie archipelagu znajduje się wiele mniejszych lub większych wysepek, które każdego roku odwiedzane są przez miliony turystów z całego świata, wybierających wczasy na Bahamach. Do najważniejszych należą między innymi Agos, New Providence, Inagua oraz Wielka Bahama, na których usytuowane są luksusowe kurorty o doskonale rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Obszar ten jest prawdziwą gratką dla amatorów nurkowania głębinowego. Archipelag usytuowany jest na terenie Oceanu Indyjskiego i praktycznie z każdej strony jest otoczony przez fenomenalną rafę koralową. Nie musisz posiadać patentu, aby zwiedzać podwodny świat. W tamtejszych ośrodkach nurkowych organizowane są nurkowe eskapady z instruktorem - koniecznie musisz się na nie wybrać!

Spędzając na Bahamach wakacje, musisz wybrać się na zwiedzanie tamtejszych miast, które oferują wiele wrażeń. Największym jest stolica kraju, Nassau, gdzie możesz podziwiać urokliwą architekturę z różnych epok. Wybierz się zwłaszcza do Starego Miasta, gdzie znajdziesz piękny gmach Parlamentu oraz siedzibę Narodowej Galerii Sztuki. Miast najlepiej zwiedzać po zapadnięciu zmroku, kiedy to budynki są wspaniale oświetlone. Nassau połączone jest mostem z wyspą Paradise Island, której nie możesz przegapić! Znajdziesz tam luksusowe hotele i kasyna, a także oceanarium z endemicznymi gatunkami roślin i zwierząt.

Inne wyspy archipelagu

Na typowe, letnie wakacje możesz wybrać jedną z mniejszych, nowoczesnych wysp archipelagu. Ogromnym powodzeniem wśród miłośników wczasów na Bahamach cieszą się Turks i Caicos. Wyspy te nie są częścią kraju, lecz terytorium zależnym Wielkiej Brytanii. Z tego względu nich zabudowa miejska różni się nieco od tej spotykanej na innych częściach archipelagu. W tamtejszych wodach już kilka metrów od brzegu także można podziwiać wspaniałą rafę koralową. Z tego powodu w regionie dużą popularnością cieszy się snorkeling, nie wymagający specjalnego sprzętu - wystarczy maska z fajką! Dobrym pomysłem jest wypożyczenie roweru wodnego lub łódki, aby dostać się do bardziej odległych terenów rafy.

W okresie od stycznia do kwietnia w pobliżu Caicos przepływają stada wielorybów, udających się do Haiti. W tym czasie organizowane są specjalne wycieczki statkiem, w których warto uczestniczyć, aby zobaczyć te piękne zwierzęta z bliska.

Do najpopularniejszych kurortów bliźniaczych wysp należą Governor’s Beach oraz Grace Bay. Ta pierwsza słynie z malowniczych plaż pokrytych białym piaskiem. Grace Bay natomiast polecana jest rodzinom podróżującym z małymi dziećmi. Zwiedzając Bahamy w czasie wakacji, powinieneś też zawitać do Jaskiń w Conch Bar, gdzie czekają stanowiska architektoniczne z pozostałościami siedlisk Indian Lucayan.

Opinie o hotelach

Jana N. Styczeń 2017

Data pobytu: 27.12.2016 - 10.1.2017

Ocena 4,5/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,5/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 4,5/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (1)

Jana N. Styczeń 2017

Data pobytu: 27.12.2016 - 10.1.2017

Ocena 4,5/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,5/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 4,5/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (1)

Bahamy - pogoda, klimat, najlepsza pora na wyjazd

Archipelag Bahamów znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego i występują tam dwie pory roku - letnia i zimowa. Szczyt sezonu turystycznego w regionie przypada na okres od połowy grudnia do połowy kwietnia, kiedy to panują optymalne temperatury i dni są długie i słoneczne.

Na plażowanie w regionie możesz się też udać w miesiącach od kwietnia do sierpnia, jednak wtedy spodziewaj się krótkich, acz intensywnych opadów. Na wycieczki objazdowe po archipelagu polecamy natomiast okres od listopada do maja. Wakacyjne okazje znajdziemy np. w ofercie biura podróży Ecco Holiday.

Przydatne informacje