Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Narty i snowboard w Szwajcarii

Narty i snowboard w Szwajcarii

Żaden inny kraj na świecie nie posiada tylu 4-tysięczników co Szwajcaria. Spektakularne widoki na górską panoramę, niesamowity klimat, fantastyczne warunki narciarskie i uroda tutejszych wiosek - warto już dziś zarezerwować ferie zimowe w Szwajcarii.

Urlop zimowy w Szwajcarii
Szwajcaria zachwyca turystów, którzy mają wysokie oczekiwania w stosunku do swojego urlopu zimowego. Nowoczesne wyciągi narciarskie, ekskluzywne obiekty hotelowe, wykwintne restauracje i zapierające dech w piersiach widoki to wizytówka tego regionu. Malownicze szwajcarskie miasta są w zasięgu ręki, cały region pełen jest krystalicznie czystych jezior, a tutejsza gościnność i słynne serowe fondue to coś, czego zdecydowanie warto doświadczyć.

Tradycyjne i ekskluzywne miejscowości takie jak Davos, Zermatt czy St. Mortiz odwiedzają rokrocznie tysiące turystów z całego świata. Oferta turystyczna jest tutaj niezwykle różnorodna, a wyjazdy narciarskie do tego regionu to czysta przyjemność. Snowboard, narty, turystyka piesza, narciarstwo biegowe, trekking - na cokolwiek mamy ochotę,

Szwajcaria wita wszystkich z otwartymi ramionami. Z pewnością nie będziemy żałować tego wyboru, zwłaszcza jeśli zarezewujemy fajny i tani nocleg, w pełnym zimowych atrakcji kurorcie.

Narty w Szwajcarii - najlepsze kierunki
Wyjazdy narciarskie w Szwajcarii najczęściej organizowane są na południowym-wschodzie kraju. W tych regionach warunki narciarskie są najlepsze - Alpy zajmują większą część powierzchni Szwajcarii, jest tu najwięcej na świecie 4-tysięczników, dlatego na brak miejsca na narty czy snowboard tutaj nie można narzekać. Najsłynniejsze miejscowości to Davos, St.Moritz i Samnaun, ale są i inne regiony, jak np. połączenie francuskich i szwajcarskich ośrodków narciarskich w Les Portes du Soleil, które obejmuje ich aż 12, połączonych w jeden ogromny teren dla narciarzy. To ponad 580 km wspaniałych tras!

Symbolem Szwajcarii jest wspaniały szczyt Matterhorn, o wysokości 4478 metrów. Warto wybrać się na snowboard lub narty w jego bezpośrednim towarzystwie. W najlepszych ośrodkach narciarskich w kraju znajduje się szereg atrakcji dla turystów - liczne szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, restauracje, udogodnienia dla rodzin z dziećmi, restauracje i puby, w których miło spędzić czas po zimowych szaleństwach, zanim wrócimy do hotelu.

Ferie zimowe w tym miejscu to gwarancja udanego urlopu, radość z białego puchu i widoki, których nie da się zapomnieć do końca życia. Warunki narciarskie w Szwajcarii należą przecież do najlepszych w Europie.

Kiedy do Szwajcarii na narty?
W Szwajcarii znajdują się aż cztery tereny narciarskie położone bezpośrednio na lodowcu, które gwarantują długi sezon - już od początku października, aż do końca maja. Takie warunki narciarskie oferują regiony Zermatt, Aletsch, Saas-Fee i Flims-Laax-Falera. Nie jest to jednak jedyny wybór, bo bardzo dobre warunki śniegowe zapewniają również tereny takie jak Arosa, Verbier czy Engelberg.

Warto śledzić pogodę dla narciarzy, która na bieżąco informuje wszystkich zainteresowanych o prognozowanej pogodzie i stopniu naśnieżenia stoków. Część terenów jest dodatkowo objęta programem dośnieżania, zapewniając doskonałe warunki narciarskie. Rezerwacja urlopu zimowego w terminach od grudnia do marca nie powinna więc przynosić żadnego ryzyka związanego z pogodą - czeka nas biały puch, iskrzące się w słońcu stoki i wspaniałe czyste niebo, które zapewnia panoramiczne widoki na ośnieżone szczyty. Właśnie dla takich obrazków warto odwiedzić Szwajcarię i to właśnie w ich górach, spędzić fantastycznie czas.

Tutejszy klimat, czyste powietrze i wspaniała atmosfera sprawia, że można tutaj naprawdę wypocząć. Ferie zimowe? Sylwester? Weekend w górach? Wybierając Szwajcarię, wybieramy gwarancję udanej zabawy.

 

 Najpopularniejsze regiony narciarskie w Szwajcarii