Aktualne do Włoch

Hotel Locanda Locatori

Ocena: 3/5

Włochy, Tonale/Ponte di Legno, Passo del Tonale

Klienci nie ocenili jeszcze tego hotelu Hotel nie został oceniony

Wyświetl wszystkie recenzje

Skibus bezpośrednio z hotelu Czyste i schludne pokoje Smaczne i obfite posiłki Odnowione centrum spa i wellness

Więcej o hotelu

od 2 059 za os.

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Prognozowane ceny wycieczek w nadchodzących miesiącach

Wykres przedstawia prognozowane ceny wycieczek w nadchodzących miesiącach

Minimalna cena za osobę z możliwymi różnicami w czasie trwania podróży

Wybierz termin

Opis hotelu

Położenie:

- Vermiglio/Tonale
- na wysokosci 1 884 m n.p.m.
- ok. 700 m od centrum Tonale
- ok. 700 m od najbliższych wyciągów
- ok. 50 m do przystanku skibusa
- w pobliżu bary, restauracje, sklepy

Wyposażenie hotelu:

- recepcja
- restauracja, bar
- sala TV
- narciarnia
- bezprzewodowy internet
Dodatkowo płatne:
- centrum wellness od 16 roku życia (czynne od 15:00 do 19:00): sauna fińska, łaźnia turecka, strefa relaksu

Pokoje:

Double/Triple/Fourbedded room
- około 20 m
- łazienka (wanna/prysznic, WC, suszarka do włosów)
- TV-SAT, telefon
- sejf (bezpłatny)
- dostawka w formie łóżka piętrowego

Wyżywienie:

Half Board (HB) śniadania w formie bufetu, kolacje serwowane (3 daniowe), napoje za dopłatą
Kolacja świąteczna (24/12) w cenie pobytu

Dodatkowe informacje:

- opłata klimatyczna płatna obligatoryjnie na miejscu 2 EUR/dzień/osoba powyżej 14 lat
- parking w zależności od dostępności bezpłatny
- łóżeczko dziecięce na zapytanie 8 EUR/dzień
- pobyt ze zwierzęciem (max 10 kg) na zapytanie 10 EUR/dzień
- zakwaterowanie od 17:00, wykwaterowanie do 10:00

UWAGA

W sezonie zimowym (listopad-kwiecień) część infrastruktury zewnętrznej hotelu (baseny, pomosty, aquaparki, restauracje i bary zewnętrzne, place zabaw oraz serwis plażowy i infrastruktura sportowa) może być niedostępna ze względu na warunki pogodowe).

WAŻNE INFORMACJE

UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ DLA NARCIARZY WE WŁOSZECH
Zgodnie z obowiązującymi nowymi przepisami narciarze korzystający z włoskich stoków muszą posiadać ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności za szkody lub krzywdy wyrządzone osobom trzecim lub mieniu (RCT). Każdy, u kogo podczas kontroli stwierdzi się brak ubezpieczenia RCT, będzie musiał oddać swój skipass i zapłacić karę administracyjną w wysokości od 100 do 150 Euro. Nie ma minimalnego limitu ubezpieczenia i nie ma obowiązku okazywania dowodu ubezpieczenia.
ALKOHOL NA STOKU I OBOWIĄZKOWE KASKI
Wśród przepisów, które wejdą w życie we Włoszech 1 listopada 2025 roku jest obowiązek noszenia kasku z certyfikatem CE przez wszystkich użytkowników stoków narciarskich, niezależnie od wieku. Przepis ten ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na stokach. Za naruszenie przepisów, w tym jazdę bez kasku, grozić będzie grzywna w wysokości do 200 euro oraz utrata karnetu narciarskiego na okres do trzech dni. 
Każdemu, kto na stoku będzie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innych substancji odurzających, mogą grozić kary od grzywny do aresztu, w zależności od stopnia ciężkości. Na przykład poziom powyżej 1,5 g/l grozi grzywną w wysokości do 6 000 Euro i karą pozbawienia wolności do 1 roku.
OPŁATA KLIMATYCZNA
W większości włoskcih regionów po przyjeździe na miejsce pobierana jest obowiązkowa opłata klimatyczna (dzieci do nieukończonego 12 lub 14 roku życia bez dopłaty). Opłata nie jest wliczona w podstawową cenę wycieczki, należy ją uiścić na miejscu w gotówce.

Opis kraju

Włochy jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi i idealne miejsce na wakacje nad morzem. Co roku południowy kraniec Europy przyciąga tysiące turystów z całego świata, zarówno zwolenników słodkiego lenistwa, jak i aktywnych form spędzania wolnego czasu.  Informacje ogólneWłochy to państwo położone na południu Europy, na malowniczym półwyspie Apenińskim. Otaczają je wody morza: Adriatyckiego, Liguryjskiego, Jońskiego, Śródziemnego oraz Tyrreńskiego. Do Włoch należą także okoliczne wyspy, wśród których największe i jedne z najbardziej popularnych turystycznie to Sardynia i Sycylia. Słoneczna Italia zachwyca turystów z całego świata przede wszystkim przyjemnym klimatem, przepięknymi plażami, czystą wodą, monumentalnymi zabytkami, a także aromatyczną kuchnią. Wakacje we Włoszech to idealna propozycja dla miłośników malowniczych krajobrazów, urokliwych miast i miasteczek oraz aktywnego wypoczynku. Południowy kraniec Europy zachwyca przepięknymi wybrzeżami ze złotymi plażami i łagodnymi zejściami do krystalicznie czystej wody. Jednym z najbardziej znanych włoskich wybrzeży jest wybrzeże w Rimini, położone tuż nad Morzem Adriatyckim. Uwagę przyciągają także malownicze plaże usytuowane w pobliżu słynnego na cały świat Jeziora Garda. We Włoszech znajdują się także piękne miasta, pełne cennych zabytków i monumentalnych budowli. Należą do nich: Wenecja, Rzym, Mediolan, Florencja czy Siena, gdzie tworzyli wybitni artyści, np.: Botticelli, Leonardo da Vinci, Michał Anioł. Miasta można zwiedzać, korzystając z popularnych wycieczek objazdowych. Kultura i obyczajeWłosi to ludzie wyjątkowo temperamentni, spontaniczni i energiczni. Cechuje ich duża otwartość, zamiłowanie do głośnych zabaw i korzystanie z życia pełną piersią. Obywatele włoskiego państwa są bardzo związani z tradycją i religią (najbardziej rozpowszechnioną religią jest tam chrześcijaństwo, co jest najbardziej zauważalne w stosunkach społecznych oraz rodzinnych). Większość Włochów jest wyznania katolickiego, zatem obchodzą oni wszystkie ważne święta katolickie, np. Wielkanoc czy Boże Narodzenie. Kultura i obyczaje we Włoszech mogą się nieco różnić w zależności od regionu zamieszkania. Język włoski jest językiem urzędowym, jednak w większości popularnych miejscowości i kurortów turystycznych swobodnie można porozumieć się w innych językach, np.: angielskim, niemieckim czy hiszpańskim. KuchniaWakacje we Włoszech to niepowtarzalna okazja, aby spróbować podziwianej na całym świecie włoskiej kuchni. Głównym składnikiem dań są warzywa i aromatyczne przyprawy: bazylia, oregano, tymianek, pieprz, rozmaryn, estragon. Kuchnia włoska specjalizuje się głównie w potrawach rybnych oraz mącznych, dlatego też spędzając wczasy we Włoszech, koniecznie trzeba spróbować lokalnych makaronów, pizzy bądź risotto. Włosi często jedzą również calzone, czyli pieróg z nadzieniem, lasagne czy gnocchi, czyli ziemniaczane kluski z dodatkiem sera. Włoska kuchnia to również pyszne desery, wśród których najpopularniejszymi są panna cotta i tiramisu.Dla aktywnychWakacje we Włoszech to idealna propozycja na letni wypoczynek dla aktywnych. Miłośnicy jednośladów mogą np. skorzystać z tras rowerowych rozmieszczonych wokół malowniczego Jeziora Garda położonego na granicy Wenecji Euganejskiej, Lombardii i Trydentu-Górnej Adygi. Większość kurortów turystycznych usytuowanych tuż nad brzegiem morza oferuje idealne warunki do uprawiania sportów wodnych takich jak: kitesurfing, nurkowanie, windsurfing czy żeglowanie. Leżąca w środkowej części Włoch Toskania to z kolei raj dla miłośników tenisa, golfa czy jazdy konnej.Co warto kupić?Włoska kuchnia jest słynna na cały świat, dlatego z podróży w słonecznej Italii warto przywieźć trochę tradycyjnych, lokalnych wyrobów. Największą popularnością cieszą się produkty spożywcze: sery (zwłaszcza parmezan Parmigiano Reggiano, gorgonzola, ser owczy Pecorino Romano, Mozzarella di Bufala), makarony (np.: tagliolina ai funghi porcini oraz chili), tradycyjny ryż do risotto oraz prawdziwa włoska kawa. Włosi słyną również w dobrej jakości trunków alkoholowych: win (Rosso di Montalcino, Vernaccia di San Gimignano, Orvieto Classico) i likierów (zwłaszcza słynnego Alberobello). Wśród wyrobów rzemieślniczych warto zwrócić uwagę na produkty z drzewa oliwnego, skórzane oraz włoskie filiżanki i kawiarki. PogodaWłochy położone są w klimacie podzwrotnikowym typu śródziemnomorskiego. W sezonie, czyli do czerwca do września, temperatury powietrza osiągają około 30 stopni Celsjusza, a woda w morzu jest zaledwie odrobinę chłodniejsza. W ciągu doby na południowym krańcu Europy można liczyć na 10 słonecznych godzin.Przydatne zwrotyTak - S (czyt. si)Nie - No (czyt. no)Dzień dobry - Buon giorno (czyt. bon dżiorno)Do widzenia - Arrivederci (czyt. ariwederczi)Cześć - Ciao (czyt. ciał)Proszę - Per favore (czyt. per fawor)Dziękuję - Grazie (czyt. gracje)Przepraszam - Mi scusi (czyt. mi skuzi)Dlaczego Włochy?Wakacje we Włoszech to gwarancja ładnej pogody i niezliczonych możliwości spędzania wolnego czasu. Wczasy w słonecznej Italii to propozycja zarówno dla miłośników błogiego lenistwa na plaży, jak i aktywnego wypoczynku, np.: zwiedzania urokliwych miejscowości i zabytków się tam znajdujących, uprawiania sportów wodnych czy jazdy na rowerze licznymi trasami wydzielonymi specjalnie dla cyklistów. Każdego dnia pojawiają się bardzo interesujące oferty spędzenia wakacji we Włoszech, wśród których znajdują się również atrakcyjne przedsezonowe promocje, oferty typu All Inclusive czy Last Minute. Wakacje we Włoszech to idealny cel letniej podróży zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i grupy znajomych. W ofercie Exim Tours znajdą się wyjazdy na każdą kieszeń, zarówno z dojazdem własnym, jak i drogą lotniczą. Włochy to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, dlatego też warto je choć raz odwiedzić, aby poznać kolebkę europejskiej cywilizacji i spędzić niezapomniane wakacje wśród przepięknych plaż i lazurowego morza. Informacje praktyczne Wymagane dokumenty: dowód osobisty lub paszportWaluta: 1 euro = 100 eurocentów (EUR, )Ceny:bagietka - ok. 0,6 euro; chleb tradycyjny - ok. 1,5 - 2 euro; masło - ok. 1,70 euro; kawa Lavazza - ok. 3,5 euro (250 g); woda mineralna - od 0,4 euro (1,5 l)Czas: UTC +1 - zima; UTC +2 - latNapięcie: 220 V, gniazdka europejskieSzczepienia: Nie wymaganeJęzyk: włoskiPlacówki dyplomatyczne:Ambasada Republiki Włoskiej w Polsce
Dąbrowskiego 6, 00-055 Warszawa
Telefon: (22) 826 34 71/2/3/4
Fax: (22) 827 85 07, 828 42 03
E-mail: ambasciata.varsavia@esteri.it
Strona internetowa: www.ambvarsavia.esteri.it
Godziny pracy: Poniedziałek-Czwartek 08.30-13.30 i 14.30-17.00
Piątek 08.30-14.30

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej
Włochy, Rzym, Via Pietro Paolo Rubens, 20, 00197
Tel.: +39 06 362 04 200 Tel.: +39 06 362 04 204 Tel. dyżurny: +39 335 599 52 12 Faks: +39 06 806 60 233 Faks: +39 06 321 78 95
rzym.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.rzym.msz.gov.pl

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Neapolu
Konsul honorowy: Dario dal Verme (język konsula włoski, angielski, hiszpański)
Włochy, Neapol, Viale Gramsci n. 12, 80122 Napoli
Tel.: 0039 081 660009 Faks: 0039 081 2404664
segreteria@consolatopolonianapoli.com 

WAŻNE:
z uwagi zmieniające się przepisy sanitarne w poszczególnych krajach prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Opis hotelu

Informacje o hotelu

  • Odległość od centrum miasta Centrum miasta 700 m
  • Odległość od stoku narciarskiego Nachylenie 700 m
  • TV TV tak
  • Fitness Fitness tak
  • Przystanek autobusowy Przystanek autobusowy tak
  • Bar Bar tak
  • Zwierzęta dozwolone Zwierzęta dozwolone tak
  • Hotelowa restauracja Hotelowa restauracja tak
  • Wifi Wifi tak

Opinie o hotelu

Bardzo Dobry (Na podstawie 136 opinii)

Zablokowane opinie: 31

Ocena 4,4 / 5

Wyżywienie 3,5 / 5

Zakwaterowanie 4,5 / 5

Okolica 5,0 / 5

Usługi 4,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Sprawdź, jak weryfikujemy opinie

3. najwyższa ocena z 60 hoteli w Tonale/Ponte di Legno

Nikola Immerová

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia Data pobytu: Grudzień 2018 Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu 

Bardzo ładne wakacje.

Bardzo ładne wakacje.

Wyżywienie 5,0 / 5

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Usługi 5,0 / 5

Sport 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Wyżywienie

Bez zarzutu.

Zakwaterowanie

Ładne.

Usługi

Bez błędu.

Sport

Świetnie.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Toma Ivanovič

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia Data pobytu: Styczeń 2018 Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu 

Moje wrażenie z wakacji jest bardzo dobre.

Moje wrażenie z wakacji jest bardzo dobre.

Wyżywienie 5,0 / 5

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Usługi 5,0 / 5

Sport 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Wyżywienie

Jedzenie, czy to w hotelu, czy w restauracjach i kawiarniach, było bardzo smaczne. Byłam zadowolona z usług w hotelu i były one wystarczające.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie było przyjemne. Pokój był duży, czysty, wygodny.

Sport

Wszystko OK

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Filtruj opinie

Petra P.

Ocena 4,6 / 5

Zweryfikowana opinia Data pobytu: Styczeń 2023 Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu 

Świetne miejsce na zimowy wypoczynek, hotel 2 minuty od wyciągów i jeśli nie potrzebujecie luksusu to mogę tylko polecić.

Świetne miejsce na zimowy wypoczynek, hotel 2 minuty od wyciągów i jeśli nie potrzebujecie luksusu to mogę tylko polecić.

Wyżywienie 5,0 / 5

Zakwaterowanie 4,0 / 5

Usługi 4,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Wyżywienie

Śniadania w zupełności wystarczające, soki, kawa z ekspresu do wyboru, ciasta, jajka, szynka, salami, muesli, owoce, jogurty, różne rodzaje słodkich wypieków. Na pewno niczego nie przegapiłem. Jedyne, co chciałbym skrytykować na temat obiadu, to to, że jedzenie było za dużo? ? ? ? wybór sałatek, różne przystawki, potem przystawka, danie główne, deser, aw wyjątkowy wieczór jeszcze więcej. Jest tak dobra, że nie sposób jej nie zjeść, więc przywieźliśmy z wakacji kilka dodatkowych kilogramów.

Zakwaterowanie

Hotel jest starszy, wyposażenie powinno być odnowione, ale to zdecydowanie wystarczy. Mieliśmy pokój na najwyższym piętrze z widokiem na góry i było pięknie.

Usługi

Działająca recepcja, nie było problemu, nawet jeśli przyjechaliśmy wcześniej. Krytykowałbym bar, że trzeba było do niego podejść, żeby się napić, ale dla mnie duży plus za dojazd do iz wyciągu bezpośrednio z hotelu. Dzięki temu nie ma potrzeby korzystania z żadnego autobusu dla narciarzy. Rano zawieźli nas do 1. wyciągu i po jeździe na nartach znów czekali na nas pod wyciągiem. Hotel miał też wellness, ale było płatne i nie korzystaliśmy. Po całym dniu na stoku po prostu upadliśmy.

Sport

Pojechaliśmy na narty i snowboard i było wspaniale. Ośrodek jest wspaniały, z zajęciami na wszystkich poziomach. Nigdy nie zapomnę widoku z lodowca.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Zdeněk Blaťák

Ocena 4,9 / 5

Zweryfikowana opinia Data pobytu: Styczeń 2023 Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu 

Mały rodzinny hotelik. Świetna pomocna obsługa i personel. W razie potrzeby jeździli minibusem tam iz powrotem na stoki. Odległość ok. 3 minuty jazdy.

Mały rodzinny hotelik. Świetna pomocna obsługa i personel. W razie potrzeby jeździli minibusem tam iz powrotem na stoki. Odległość ok. 3 minuty jazdy.

Wyżywienie 5,0 / 5

Zakwaterowanie 4,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Usługi 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Plaża

Doskonałe stoki. Polecam Paso Tonnale głównie rodzinom z dziećmi i zrelaksowanym narciarzom.

Wyżywienie

Doskonała czterodaniowa kolacja, śniadanie również doskonałe. Duży wybór, dobra obsługa. Przyjemnie.

Zakwaterowanie

Czysto, codziennie sprzątane. Nic wielkiego ani wymyślnego. Służył swojemu celowi, dobry do spania.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Štěpán Kopřiva

Ocena 4,1 / 5

Zweryfikowana opinia Data pobytu: Luty 2020 Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu 

Byliśmy bardzo zadowoleni.

Byliśmy bardzo zadowoleni.

Wyżywienie 5,0 / 5

Zakwaterowanie 3,0 / 5

Usługi 3,0 / 5

Sport 5,0 / 5

Cena 3,0 / 5

Wyżywienie

Mieliśmy pełne wyżywienie, a obiady korzystaliśmy w formie pakietów. Śniadania i zwłaszcza kolacje były naprawdę wyśmienite. Śniadania odbywały się w formie bufetu i wybór był wystarczający, kolacje zawsze składały się z bufetowej przystawki, 2 dań do wyboru w każdym z nich oraz na koniec deser. 2 wieczory były specjalnymi kolacjami - trydencką i włoską. Obsługa doskonała.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie było dobre, ale zbyt proste. W pokoju dla 4-osobowej rodziny była tylko 1 krzesło, przydałaby się też mała lodówka. Ale nie jesteśmy wymagający, więc się tym nie przejmowaliśmy. Sprzątanie odbywało się codziennie, ogólnie nie mieliśmy żadnych problemów.

Usługi

Usługi korzystaliśmy tylko do podróży między hotelem a stokami narciarskimi, gdzie kursowały 2 hotelowe busy. Jednak o nich dowiedzieliśmy się właściwie przypadkowo, nie od delegata biura podróży. Na tablicy informacyjnej była wzmianka tylko o skibusie, który jeździ według rozkładu jazdy i niezbyt często. Z busami pełna satysfakcja.

Sport

Trasy narciarskie przygotowane, niestety nie było dużo naturalnego śniegu, więc odpowiadający temu sztuczny. Kolejki linowe połączone. Kiedy bardzo wiało, przenieśliśmy się na 1 dzień do Ponte di Legno, gdzie trasy narciarskie są chronione lasem.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Veronika S.

Ocena 2,4 / 5

Zweryfikowana opinia Data pobytu: Grudzień 2019 Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu 

Czas spędzony na nartach zawsze bardzo nam się podobał dzięki wspaniałym trasom zjazdowym. Jednak po zdjęciu nart zawsze pojawiały się niedogodności - skibus, który miał kursować co 5-10 minut i dowieźć nas do hotelu, pierwszego dnia odebrał nas dopiero po 42 minutach marznięcia, drugiego dnia po 24 minutach, a dopiero ostatniego dnia, który był dniem wyjazdu, na szczęście po 8 minutach oczekiwania. Następnie zawsze zmarznięci po czekaniu na skibus w ciemności i przy temperaturach poniżej zera docieraliśmy do hotelu, gdzie byliśmy zakwaterowani w pokoju nr 20*, czyli na -1 piętrze. Okna były nieszczelne w takim stopniu, że zasłona nadmuchiwana była lodowatym powietrzem (świetna skuteczna klimatyzacja, która niesamowicie przewyższała ogrzewanie, które nawet w nocy przestawało działać). Właściciel hotelu znał co prawda angielski, ale odmawiał jakiejkolwiek pomocy. Jedynym rozwiązaniem było zatykanie okna poduszkami i wielokrotne proszenie o dodatkowe poduszki i koce. Hotel był w pełni zajęty, więc nie mógł nas przenieść na wyższe piętra, gdzie sytuacja podobno była lepsza niż na piętrach poniżej poziomu recepcji i jadalni. Nawet spacerując po korytarzach czuć było, że na górze jest naprawdę ciepło. Pierwszego dnia bardzo ucieszyła nas kolacja. Smak podawanych potraw nie mógł się nam znudzić. Jednak obsługa drugiego dnia była naprawdę męcząca. Czekanie 15-20 minut na kolejny posiłek, zanim kelnerzy dostali pozwolenie na zebranie talerzy i podanie następnego dania, było wyczerpujące. Obsługa zdecydowanie mogłaby być lepsza. Biuro podróży .... bardzo nas rozczarowało. W hotelu nie było obecnego żadnego delegata. Pierwszego dnia przyszła tylko przedstawicielka, która powiedziała, że pojawiła się tam tylko po to, aby wręczyć nam skipassy, pobrać zaliczkę, którą miała później zwrócić (nie zwróciła, a problem ze skipassami był na koniec pobytu znaczny, jeśli samemu ich nie zwróciło się w kasie na stokach) i potem nastąpił chaos z odjazdem autobusów, gdyż nawet o 10 rano, opuszczając hotel na stok, nie wiedzieliśmy, o której będziemy wyjeżdżać. Zdecydowanie więc, biorąc pod uwagę także inne komplikacje podczas podróży, poleciłabym własny transport.

Czas spędzony na nartach zawsze bardzo nam się podobał dzięki wspaniałym trasom zjazdowym. Jednak po zdjęciu nart zawsze pojawiały się niedogodności - skibus, który miał kursować co 5-10 minut i dowieźć nas do hotelu, pierwszego dnia odebrał nas dopiero po 42 minutach marznięcia, drugiego dnia po 24 minutach, a dopiero ostatniego dnia, który był dniem wyjazdu, na szczęście po 8 minutach oczekiwania. Następnie zawsze zmarznięci po czekaniu na skibus w ciemności i przy temperaturach poniżej zera docieraliśmy do hotelu, gdzie byliśmy zakwaterowani w pokoju nr 20*, czyli na -1 piętrze. Okna były nieszczelne w takim stopniu, że zasłona nadmuchiwana była lodowatym powietrzem (świetna skuteczna klimatyzacja, która niesamowicie przewyższała ogrzewanie, które nawet w nocy przestawało działać). Właściciel hotelu znał co prawda angielski, ale odmawiał jakiejkolwiek pomocy. Jedynym rozwiązaniem było zatykanie okna poduszkami i wielokrotne proszenie o dodatkowe poduszki i koce. Hotel był w pełni zajęty, więc nie mógł nas przenieść na wyższe piętra, gdzie sytuacja podobno była lepsza niż na piętrach poniżej poziomu recepcji i jadalni. Nawet spacerując po korytarzach czuć było, że na górze jest naprawdę ciepło. Pierwszego dnia bardzo ucieszyła nas kolacja. Smak podawanych potraw nie mógł się nam znudzić. Jednak obsługa drugiego dnia była naprawdę męcząca. Czekanie 15-20 minut na kolejny posiłek, zanim kelnerzy dostali pozwolenie na zebranie talerzy i podanie następnego dania, było wyczerpujące. Obsługa zdecydowanie mogłaby być lepsza. Biuro podróży .... bardzo nas rozczarowało. W hotelu nie było obecnego żadnego delegata. Pierwszego dnia przyszła tylko przedstawicielka, która powiedziała, że pojawiła się tam tylko po to, aby wręczyć nam skipassy, pobrać zaliczkę, którą miała później zwrócić (nie zwróciła, a problem ze skipassami był na koniec pobytu znaczny, jeśli samemu ich nie zwróciło się w kasie na stokach) i potem nastąpił chaos z odjazdem autobusów, gdyż nawet o 10 rano, opuszczając hotel na stok, nie wiedzieliśmy, o której będziemy wyjeżdżać. Zdecydowanie więc, biorąc pod uwagę także inne komplikacje podczas podróży, poleciłabym własny transport.

Wyżywienie 3,0 / 5

Zakwaterowanie 1,0 / 5

Usługi 1,0 / 5

Sport 4,0 / 5

Cena 2,0 / 5

Wyżywienie

Wyśmienita kolacja pod względem smaku, bogaty wybór na śniadania. Obsługa mogłaby być lepsza. (Lunchboxy składały się tylko z dwóch suchych, zgniecionych tostów z plasterkiem sera lub szynki pomiędzy nimi - należy więc liczyć się z wydatkami na stokach narciarskich lub przygotować się na to w inny sposób)

Zakwaterowanie

Okropne. Zima, wyłączanie ogrzewania w nocy, nieszczelne okna, recepcjonista nie mówiący prawie żadnym ze światowych języków, niechętny właściciel, łóżka nieodpowiednie dla par.

Usługi

Prawie nic, o co prosiłam, nie zostało spełnione. Jeśli chodzi o wyposażenie w usługi - sauna, bar.

Sport

Trasy narciarskie były utrzymane, ładne. Duża część zamknięta z powodu szkolenia szkółek narciarskich, po południu zazwyczaj już dostępne. Po południu mniej ludzi, jednak na niektórych trasach narciarskich było już dużo muld i płyt, dlatego czasami można było wsiąść na wyciąg bez czekania. Bardziej zjezdne trasy miały duże kolejki. Rano zazwyczaj dłuższe oczekiwanie na wyciąg (od 5 do 15 minut), trzeba znaleźć mniej uczęszczane miejsce. Duża różnorodność.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (1)

Martina B.

Ocena 4,8 / 5

Zweryfikowana opinia Data pobytu: Marzec 2019 Opinia utworzona 3 lub więcej lat temu 

Świetne wakacje, doskonałe ośrodek, wyśmienite kolacje.

Świetne wakacje, doskonałe ośrodek, wyśmienite kolacje.

Wyżywienie 5,0 / 5

Zakwaterowanie 4,0 / 5

Usługi 4,0 / 5

Sport 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Wyżywienie

smaczne jedzenie, dobry wybór. Porcje zbyt duże.

Zakwaterowanie

Podstawowe wyposażenie, ale wystarczyło.

Usługi

Miła obsługa.

Sport

Super ośrodek.

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 83

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Więcej hoteli, które mogą Cię zainteresować