Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

Hotel Piran

Słowenia, Riwiera Słoweńska, Piran

Więcej o hotelu

od 279 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 26 079

Kraj

SLOWENIA

Opis

Piran to najbardziej malownicze miasto słoweńskiego wybrzeża, a Hotel Piran**** pozwala w pełni poczuć jego atmosferę - z jednej strony do hotelu dochodzą wąskie uliczki starego miasta, z drugiej morze i plaża. Hotel Piran ma ponad stuletnią historię, ale oferuje zupełnie nowoczesne wnętrza i wygody, by zapewniać komfortowy pobyt swym gościom.
Hotel dysponuje setką pokoi i apartamentów. Pokoje są 2-osobowe, klimatyzowane, ich okna wychodzą na stare miasto lub morze. Wyposażenie stanowią wygodne podwójne łóżko, telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów telewizji kablowej, minibar, sejf, szafa. W łazience znajdują się prysznic, suszarka do włosów oraz przybory toaletowe i ręczniki. We wszystkich pokojach można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.
Śniadania serwowane są w hotelowej restauracji z widokiem na morze. Jej karta oferuje lokalne smaki bazujące na produktach śródziemnomorskich oraz doświadczeniach mieszkańców wybrzeża. Ponadto na dachu hotelu urządzono niepowtarzalną strefę Heaven Terrace 99 - taras oferujący niezapomniane widoki na trzy kraje i możliwość śledzenia wędrówki słońca po niebie. Zachody na dachu są niezrównane.
Poza wspaniałą lokalizacją Hotel Piran**** oferuje także strefę wellness z zabiegami relaksującymi oraz pomagającymi zadbać o zdrowie i kondycję.
W położonym na półwyspie historycznym Piranie samochody mogą parkować tylko jego mieszkańcy posiadający specjalne zezwolenie. Dla gości przygotowano parkingi przed wjazdem do centrum. Goście Hotelu Piran mogą korzystać z bezpłatnego transportu z parkingu do hotelu.

Lokalizacja

Hotel jest wspaniale umiejscowiony na półwyspie, tuż nad brzegiem Adriatyku, w granicach historycznego starego miasta, po sąsiedzku z mariną oraz głównym placem miejskim otoczonym restauracjami.

Dojazdu samochodem

Do Piranu przez Słowenię prowadzi wygodna autostrada. Wjazd do centrum starego miasta możliwy jest jedynie dla mieszkańców. Goście hotelu mogą zaparkować na parkingu w garażu Fornače tuż przed wjazdem do starego miasta. By tam dojechać należy kierować się na centrum miasta ulicami Belokriska cesta, Cesta rabskich zrtev, Dantejeva ulica i wzdłuż morza ul. Fornače.
Odległość od Warszawy - 1160 km, Krakowa - 950 km, Wiednia - 500 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Z Polski możliwy jest dojazd koleją lub autobusem co najwyżej do Ljubljany. Ze stolicy kraju do Piranu kursują słoweńskie autobusy.

Atrakcje

Piran to bardzo atrakcyjna miejscowość na wybrzeżu Adriatyku, która oferuje zarówno dobre warunki do wypoczynku, jak i atrakcyjne miejsca spacerowe, jest także niezłą bazą do wycieczek po okolicy, szczególnie do odkrywania tajemnic słoweńskiego krasu, ale również, by odbyć rejs do Wenecji.
Najstarsze centrum miasta powstało prawdopodobnie już w VII wieku i z czasem rozrosło się na kwartały, które nazwano od bram miejskich: Milje, Stolna, Osrednja i Poljska. W miarę rozwoju miasta mury zaczęły przesuwać się w kierunku południowo-wschodnim i obejmować kolejne kwartały. Najstarsza część murów w rejonie przylądka nie zmieniła swego przebiegu i stanowi atrakcję turystyczną.
Bliskość Włoch i Wenecji nie pozostała bez śladu w tym uroczym miasteczku. Przyglądając się uważnie, można dostrzec liczne próbki gotyckiej architektury weneckiej. Najlepszą z nich jest bez wątpienia Benecanka - to piękny budynek z XV wieku, najstarszy zachowany dom przy placu Tartini. Bogate kamienne ozdoby stanowią dekorację dla najbardziej charakterystycznego gotyckiego narożnego balkonu.
Ukryty wśród wąskich uliczek Stary Rynek, współcześnie zwany Placem 1 Maja, niegdyś był centrum administracyjnym miasta, dziś stanowi serce starej Punty - to tutaj spotykają się główne uliczki najdawniejszego Piranu, a mieszkańcy i goście delektują się czerwonym winem i robią udane zakupy. W miesiącach letnich na placu wiele się dzieje.
Nieopodal znajduje się także Portoroż - znane zagłębie kasyn, kurort z efektowną riwierą.

Pokój 2-osobowy comfort

Klimatyzowany pokój z łazienką, TV, wifi, sejfem, minibarem.

Oferta

BB, Oferta zwrotna (P2C-Z, 14402)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

- Opłata miejscowa: 2,50 EUR/doba za osobę dorosłą, 1,25 EUR/doba za dziecko w wieku 7-17 lat, dzieci poniżej 7 lat bez opłaty
- Parking
- Pozostałe usługi hotelu

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Klimatyzacja tak
 • Leżaki i parasole przy basenie tak
 • TV tak
 • Minibar tak
 • Surfing tak
 • Fitness tak
 • Hotelowa restauracja tak
 • Kawiarnia tak
Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 11 °C temperatura w nocy 2 °C

 • Temperatura wody 12 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 10 °C temperatura w nocy 2 °C

 • Wt 10 °C temperatura w nocy 2 °C

 • Śr 9 °C temperatura w nocy 1 °C

 • Czw 6 °C temperatura w nocy 3 °C