Hotel Moxy Katowice Airport

Polska, Śląsk, Pyrzowice

Więcej o hotelu

od 144 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Opis hotelu

Numer hotelu: 237 637

Kraj

POLSKA

Opis

Trzygwiazdkowy hotel Moxy zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, jest pierwszym hotelem ekonomicznej marki Moxy w Polsce. Wyróżniają go designerski styl, nowoczesność sprzyjająca relaksowi przed i po podróży oraz łatwy dojazd z autostrady.
Hotel dysponuje stoma komfortowymi pokojami. Ich atutami, które z pewnością docenią osoby stale będące w drodze, są mnogość gniazdek (w tym usb i hdmi) oraz super szybkie wi-fi. Każdy pokój jest klimatyzowany, posiada multimedialny telewizor, łazienkę z dużą kabiną prysznicową, suszarką do włosów, ręcznikami i kosmetykami. Goście mogą korzystać z hotelowej prasowalni.
Hotel Moxy dysponuje barem czynnym przez całą dobę. Oferuje on szeroką gamę przekąsek, dań na ciepło, napojów i deserów, a rano organizowane jest w nim pyszne śniadanie.
Całodobowo dla Gości udostępniana jest także siłownia, która pozwoli zadbać o formę w trakcie podróży.
W hotelu znajduje się biblioteka o powierzchni 55 m2, którą można przekształcić na potrzeby spotkania oraz dwa mniejsze pomieszczenia tzw. quiteroom na kameralne spotkania dla 4-5 osób.

Lokalizacja

Hotel położony jest na terenie portu lotniczego w Pyrzowicach naprzeciwko terminala A, ok. 30 km od centrum Katowic.

Dojazdu samochodem

Hotel Moxy znajduje się na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice. Z Autostrady Bursztynowej A1 należy zjechać w Celinach na drogę S1 (węzeł Pyrzowice) i na kolejnym węźle na północ w kierunku lotniska (droga wojewódzka 913). Droga ta doprowadzi do hotelu, który mieści się po prawej stronie.
Odległość od Warszawy - 270 km, Krakowa - 90 km, Wrocławia - 200 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Najbliższy dworzec kolejowy znajduje się w Bytomiu (23 km od hotelu). Dojazd autobusowy bezpośrednio na lotnisko w Pyrzowicach możliwy jest z centrum Katowic czy Krakowa.

Atrakcje

Hotel znajduje się na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, ale bliskość dróg umożliwia wygodny dojazd do centrum Katowic, Tarnowskich Gór, Będzina i innych atrakcyjnych śląskich miejscowości.
Słynna Hala widowiskowo-sportowa Spodek, w której organizowane są duże imprezy kulturalno-sportowe, jest oddalona od hotelu o zaledwie 30 km, podobnie jak Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, siedziba NOSPR czy Muzeum Śląskie. Dodatkowe atrakcje mają do zaoferowania również Tarnowskie Góry, oddalone jedynie o 20 km od hotelu. Kuszą one możliwością zwiedzenia zabytkowej Kopalni Srebra, a na piętrze dworca kolejowego atrakcyjną makietą kolejową Semafor - na kilkuset metrach znajduje się ruchomy, multimedialny świat w miniaturze. Rodziny z dziećmi z pewnością chętnie spędzą czas wolny w tamtejszym Parku Wodnym.
Warto odwiedzić także:-
Świerklaniec (13 km) - rozległy park, bogaty w starodrzew, niegdyś otaczający okazałą rezydencję hrabiowską. Spalona przez Armię Czerwoną i rozebrana przez władzę ludową nie dotrwała do naszych czasów. Po dawnej zabudowie pozostał Pałac Kawalera i budynki przy wejściu do parku. Zielony park przy dobrej pogodzie stanowi przyjemne miejsce spacerowe nad jeziorem Świerklaniec, stanowiącym rezerwuar wody pitnej
- Zalew Rogoźnik (12 km) - mało znane, przyjemne miejsce utworzone na rzece Jaworznik. Zakątek z dwoma sztucznymi jeziorami, parkiem, niewielką przystanią, placem zabaw i odnowionym amfiteatrem
- Ruiny zamku w Siewierzu (14 km) - pozostałość po dawnej rezydencji książąt śląskich, a następnie siedzibie biskupów krakowskich, którzy w XVI wieku przebudowali zamek w stylu renesansowym , dobudowali barbakan i umocnili fortyfikacje. Do zwiedzania udostępniono fragmenty murów, barbakan, zrekonstruowany most zwodzony oraz wieżę z punktem widokowym
- Kopiec Wyzwolenia (19 km) - najwyższy punkt Piekar Śląskich z panoramą na cztery strony świata. Przy dobrej pogodzie warto wybrać się tutaj z lornetką i podziwiać okolicę. Kopiec usypano w latach 1932-37, upamiętniając 250 rocznicę przemarszu polskiej husarii króla Jana III Sobieskiego pod Wiedeń.

Cena zawiera

- Codzienne śniadania
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Cena nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 1-osobowy

Klimatyzowany pokój z łazienką, TV, wifi

Oferta

BB, Oferta zwrotna (P2-Z2, 13800)

Pokój 2-osobowy

Klimatyzowany pokój z łazienką, TV, wifi

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura wody 3 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień