Hotel Hi Airport

Polska, Pomorze, Gdańsk

Więcej o hotelu

od 101 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 431 956

Kraj

POLSKA

Opis

Hi Hotel to nowo otwarty smart hotel w Gdańsku, zlokalizowany nieopodal lotniska, gwarantujący komfort i oszczędność czasu podczas podróży. Znajduje się zaledwie 800 m od lotniska im. Lecha Wałęsy, ale równocześnie w cichej i zapewniającej prywatność okolicy. To funkcjonalny obiekt, który doskonale sprawdzi się również dla tych, którzy korzystają z lotów w niestandardowych - wczesnoporannych lub nocnych godzinach. Innowacyjna, samoobsługowa technologia zapewnia ekspresowe check-in oraz check-out. Dzięki sąsiedztwie BCB Bussiness Parku oraz wielu międzynarodowych korporacji, hotel sprawdzi się także w podróżach służbowych.
Zakwaterowanie odbywa się w pokojach pojedynczych, dwuosobowych oraz trzyosobowych. Pokoje wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem, biurko oraz bezprzewodowy internet, na Gości czeka również woda. Każdy pokój posiada własną łazienkę z prysznicem, suszarką do włosów, ręcznikami i zestawem kosmetyków.
W jasnej sali śniadaniowej z zielonymi elementami codziennie o poranku serwowane są śniadania, które dobrze nastrajają na początek dnia.
Na terenie hotelu znajduje się monitorowany parking tylko dla gości hotelowych.

Lokalizacja

Hotel znajduje się w zachodniej części Gdańska, z łatwym dojazdem z obwodnicy Trójmiasta, 800 m od gdańskiego lotniska, 13 km od centrum miasta, 12 km od centrum Sopotu.

Dojazdu samochodem

Dojeżdżając do Gdańska autostradą A1, należy jechać Obwodnicą Trójmiasta (S7) aż do węzła kierującego na Gdańsk Airport, gdzie należy zjechać w kierunku lotniska. Drogą wojewódzką 472 należy dojechać do ronda przy Porcie Lotniczym i na nim odbić w prawo w docelową ul. Spadochroniarzy - Hi Hotel mieści się 800 m dalej po lewej stronie.
Odległość od Warszawy - 350 km, Krakowa - 550 km, Wrocławia - 500 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Gdańska łatwo dotrzeć pociągiem lub autobusem z wielu miejsc w Polsce.
Dworzec kolejowy Gdańsk Główny oraz dworzec autobusowy oddalone są o 14 km. Stacja lokalnej kolejki SKM oraz pociągów regio, Gdańsk Port Lotniczy, mieści się zaledwie 1 km od hotelu.

Atrakcje

Gdańsk urzeka piękną architekturą i niepowtarzalną atmosferą. Dlatego na jego urokliwych uliczkach spotkamy turystów z całej Europy. Tutaj historia przeplata się z nowoczesnością, a odrestaurowanym zabytkom towarzyszą współczesne realizacje, liczne kawiarnie, restauracje oraz uliczni artyści. Przebywając w gdańskim śródmieściu można odczuć niezwykły klimat wysp, zadbanego centrum Starego Miasta, ale też znaleźć spokojne zaułki, m.in. mniej popularnego turystycznie Dolnego Miasta z późnogotyckim kościołem św. Barbary, Bramą Żuławską, stadionem żużlowym, Akademią Muzyczną, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia czy kamienną śluzą i bastionami położonymi w południowej części wyspy.
Przebywając w Gdańsku nieco dłużej, warto wyjść poza ścisłe centrum Starego Miasta i poznać historię Westerplatte, Twierdzy Wisłoujście, Stoczni Gdańskiej, Muzeum Bursztynu oraz zobaczyć molo w Brzeźnie, oddalone od słynnego sopockiego zaledwie o 5 km spacerem wzdłuż plaży.
W centrum Gdańska warto zobaczyć:
-
Ulica Długa i Długi Targ - najpiękniejsze ulice tworzące Trakt Królewski. Biegną one od Złotej do Zielonej Bramy i wzdłuż Motławy ku znanemu Żurawiowi. Przy nich stoją Ratusz i Dwór Artusa oraz popularna Fontanna z Neptunem
-
Żuraw (ul. Szeroka 67/68) - w średniowiecznej Europie służył do przeładunku towarów oraz stawiania masztów i był jednocześnie bramą miejską. Dziś jest symbolem miasta i siedzibą oddziału Narodowego Muzeum Morskiego
-
Bazylika Mariacka - widoczna niemal z każdego zakątka centrum miasta, największa gotycka świątynia wzniesiona z cegły. Nazywana "koroną Gdańska", stanowi jego chlubę, a zarazem wspaniały punkt widokowy dla tych, którzy zdecydują się na wspinaczkę po schodach ukrytych w wieży
-
Ołowianka - wspaniale zrewitalizowana wyspa, od 2017 roku połączona kładką z nabrzeżem Motławy. Jej nazwa pochodzi od dawnych magazynów ołowiu sprowadzanego z podkrakowskiego Olkusza. Na początku XVII wieku na wyspie wybudowano królewski spichlerz, obecnie wykorzystywany jako hotel, pod koniec XIX wieku powstała zaś nowoczesna elektrociepłownia miejska, która przed 30 laty wygasiła działalność i po kompleksowym remoncie przetransformowała się w Polską Filharmonię Bałtycką. Zupełnie współcześnie zaś na wyspie zagościło koło widokowe AmberSky
-
Europejskie Centrum Solidarności - otwarte w 2014 roku przedstawia współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo
- Trójmiejski Park Krajobrazowy - jeden z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce, z przewagą lasów sosnowych, utworzony na wysoczyźnie morenowej Pojezierza Kaszubskiego. Na obszarze parku i jego otuliny znajduje się aż 10 rezerwatów przyrody, 166 pomników przyrody i 3 obszary w ramach sieci Natura 2000. Przez park poprowadzono siedem znakowanych szlaków turystyki pieszej, osiem ścieżek rowerowych oraz dwie ścieżki przyrodnicze.

Pokój 1-osobowy

Pokój z łazienką, TV, wifi

Oferta

RO, Oferta bezzwrotna (P3-B2, 13448)

Oferta zawiera

- Nocleg
- Bezpłatny parking
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

- Wyżywienie
- Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-os. economy

Pokój z łazienką, TV, wifi

Pokój 2-os. double

Pokój z łazienką, TV, wifi. 12 m2

Pokój 2-os. z dostawką

Pokój z łazienką, TV, wifi i dodatkowym rozkładanym fotelem. 12 m2

Pokój 2-os. twin

Pokój z łazienką, TV, wifi

Pokój 3-os.

Pokój z łazienką, TV, wifi. 13 m2

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura -5 °C temperatura w nocy -7 °C

 • Temperatura wody 6 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro -1 °C temperatura w nocy -6 °C

 • Pt 0 °C temperatura w nocy -1 °C

 • Sob 1 °C temperatura w nocy 0 °C

 • Ndz 1 °C temperatura w nocy -3 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień