Hotel Best Western Jurata

Polska, Pomorze, Jurata

Więcej o hotelu

od 160 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Opis hotelu

Numer hotelu: 236 320

Kraj

POLSKA

Opis

Best Western Hotel Jurata jest położony na Półwyspie Helskim, w sercu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, pośród lasu sosnowego, 25o metrów od plaży, na którą można dojść spacerem leśną ścieżką. Tutaj naprawdę zdołasz wypocząć.
Pokoje są utrzymane w spokojnych tonacjach kolorystycznych. Każdy pokój ma łazienkę, płaski telewizor i klimatyzację, dostęp do szerokopasmowego internetu, a także mini lodówkę, sejf, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz zestaw do prasowania. W łazience czekają ręczniki, kosmetyki i suszarka do włosów.
Bistro Burta to doskonałe miejsce zarówno na pyszne śniadanie w drodze na plażę, szybki lunch jak i wspaniałą kolację. Wnętrza wyróżniające się stylem i nowoczesnością są jednocześnie gościnne i przyjazne. W sezonie zapraszamy na patio - szarlotka i aromatyczna kawa w koszu plażowym nie mogą smakować lepiej. W Bistro Burta można spróbować specjalności Szefa kuchni, który robi najlepszego w okolicy dorsza, a także pyszny rosół i pierogi.
Hotel oferuje bogatą infrastrukturę wypoczynkową. Do państwa dyspozycji są strefa wellness z basenem rekreacyjnym, jacuzzi z hydromasażem, strefa saun (sauna sucha i łaźnia parowa), nowoczesna sala fitness oraz jedyna na Półwyspie Helskim kręgielnia. Na zewnątrz hotelu zaś boisko z funkcją kortu tenisowego. Działa wypożyczalnia kijów do nordic walking oraz rowerów, w tym również rowerków dla dzieci - na przejażdżki po Juracie i wzdłuż Półwyspu Helskiego.
Dzieci znajdą w hotelu szereg sposobów na spędzenie czasu, a dorośli wsparcie, aby ten czas był wygodny i bezpieczny. Dla rodzinnego komfortu udostępniane są łóżeczka, wysokie krzesełka, foteliki rowerowe, podnóżki i wanienki. Recepcja posiada wybór najpotrzebniejszych drobiazgów, których może zabraknąć w czasie podróży z dziećmi. Atrakcje dla dzieci to zewnętrzny plac zabaw, wybór książek i gier w sali zabaw, pomoce pływackie i zabawki basenowe oraz stół do piłkarzyków. Ponadto karta Bistro Burta jest układana tak, aby również najmłodsi gości znaleźli dla siebie coś pysznego. Brane są pod uwagę również potrzeby dzieci z nietolerancjami pokarmowymi.

Lokalizacja

Hotel znajduje się w Juracie - nadmorskim kurorcie na Półwyspie Helskim, 5 minut spacerem leśną ścieżką od piaszczystej bałtyckiej plaży.

Dojazdu samochodem

Przez Półwysep Helski prowadzi jedna droga, która rozpoczyna się we Władysławowie i wiedzie do miasta Hel. Drogą tą należy przejechać przez Chałupy oraz Jastarnię i w samej Juracie, na kolejnym skrzyżowaniu za fontanną, skręcić w lewo w ul. Świętopełka, a następnie w prawo. Hotel znajduje się na końcu ulicy.
Odległość od Warszawy - 460 km, Poznania - 380 km, Gdańska - 85 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

W sezonie letnim można dojechać koleją bezpośrednio do Juraty z niemal całej Polski. Poza sezonem należy najpierw dojechać do Gdyni i tam przesiąść się w pociąg do Juraty. Z Gdyni również kursuje wiele autobusów na Hel. Dworzec kolejowy w Juracie znajduje się niespełna 700 m od hotelu.

Atrakcje

Jurata to słynne nadmorskie letnisko położone na Półwyspie Helskim, pomiędzy wodami Bałtyku i Zatoki Puckiej. Nazwa Jurata ma pochodzić od imienia żmudzkiej bogini mórz, najstarszej z syren i najpiękniejszej z bogiń - jej pomnik w formie fontanny zlokalizowany jest w samym centrum kurortu, przy pełnej knajpek i sklepów z pamiątkami promenadowej ul. Międzymorze, która łączy piaszczystą nadbałtycką plażę z molem wychodzącym w wody wyjątkowo płytkiej w tym miejscu Zatoki Puckiej. Drewniane molo pochodzi z lat 70. i liczy 300 metrów długości.
To właśnie w Juracie Wojciech Kossak namalował swe dzieło "Zaślubiny Polski z morzem". 350 m od hotelu znajduje się wieża widokowa, z której można obserwować równocześnie wody otwartego Bałtyku oraz zatoki, a także piękne zachody słońca.
Miejsca wycieczek na Półwyspie Helskim:-
Hel - najdalej wysunięte miasto na mierzei, kurort mieszczący rezydencję prezydenta RP, jego największe atrakcje to całoroczne fokarium, Muzeum Rybołówstwa Morskiego z wieżą widokową, Muzeum Kolei Helskiej w żelbetowym schronie czy latarnia morska
-
Nadmorski Park Krajobrazowy - został utworzony w 1978 roku, jako jeden z pierwszych w Polsce. Ponad połowa powierzchni Parku to wody Zatoki Puckiej Wewnętrznej, część lądowa Parku obejmuje całość Półwyspu Helskiego oraz wąski pas wybrzeża morskiego, ciągnący się od Białogóry do Władysławowa wraz z obszarem Karwieńskich Błot. W Nadmorskim Parku Krajobrazowym występują wszystkie typy wybrzeża charakterystyczne dla południowego Bałtyku - klifowe, wydmowe, niskie zalewowe z torfowiskami. Prawie połowę powierzchni parku porastają lasy
- Jastarnia - sąsiednia miejscowość turystyczna z licznymi kąpieliskami o niebywale miękkim piasku, portem morskim i przystaniami morskimi. Mieści się tu Chata Rybacka - muzeum zbudowane z fragmentów rozbitych statków oraz kino Żeglarz - ostatnie prawdziwe kino na mierzei
-
Przejażdżka bezpiecznie wytyczoną ścieżką przyrodniczo-rowerową, która wiedzie przez cały Półwysep Helski. Na ścieżce można rozkoszować się świeżym powietrzem, lasami, podziwiać piękne widoki z wież panoramicznych.

Cena zawiera

- Codzienne śniadania
- Codzienne obiadokolacje
- Nielimitowany dostęp do basenu, sauny suchej i parowej, jacuzzi, siłowni oraz sali fitness (w godzinach otwarcia)
- Dostęp do piłkarzyków, bilardu i tenisa stołowego
- Wypożyczenie rowerów i kijków do nordic walkingu
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Cena nie zawiera

- Parking
- Opłata klimatyczna: 2,20 zł/os/doba (płatność gotówką podczas meldunku)
- Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-osobowy

Klimatyzowany pokój z łazienką, balkonem, sejfem, TV, wifi, lodówką

Oferta

HB, Oferta zwrotna (P2-Z2, 13746)

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 2 °C temperatura w nocy 1 °C

 • Temperatura wody 4 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 3 °C temperatura w nocy 1 °C

 • Czw 4 °C temperatura w nocy 1 °C

 • Pt 1 °C temperatura w nocy 0 °C

 • Sob 1 °C temperatura w nocy -2 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień