Hotel Koszary Arche

Polska, Mazowsze, Góra Kalwaria

Więcej o hotelu

od 99 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Opis hotelu

Numer hotelu: 230 108

Kraj

POLSKA

Opis

Koszary Arche Hotel*** to miejsce łączące historię z nowoczesnością. Hotel mieści się w zabytkowym budynku z 1863 roku położonym w centrum Góry Kalwarii. Dawniej znajdowała się tutaj siedziba wojskowego garnizonu, co nadaje wnętrzom niezwykłego klimatu zamierzchłych czasów. Zachowane elementy z czerwonej cegły to świetny element loftowego stylu. Hotel oferuje stylowe pokoje, restaurację, salę zabaw dla dzieci oraz zaplecze biznesowe. Atutem hotelu jest także jego lokalizacja tylko 35 km od Warszawy.
Dla Gości przygotowano komfortowe i eleganckie pokoje, które zostały urządzone z dbałością o każdy szczegół. Wnętrza zostały wyposażone w telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy internet, czajnik elektryczny i zestaw do parzenia kawy i herbaty. Każdy pokój dysponuje prywatną łazienką z kabiną prysznicową lub wanną.
Restauracja Kantyna serwuje dania nawiązujące do kuchni koszarowej. Z pewnością zaciekawi Gości intrygującymi połączeniami składników i smaków. Codziennie podawane są wyśmienite śniadania w formie bufetu oraz obiadokolacje. Industrialne wnętrza nadają temu miejscy niezwykłą atmosferę, co uprzyjemnia każdy posiłek.

Lokalizacja

Hotel zlokalizowany jest w centrum Góry Kalwarii, w odległości 35 km na od Warszawy.

Dojazdu samochodem

Jadąc od strony Warszawy najlepiej wybrać drogę nr 801, a następnie kontynuować drogą nr 50. Po dojechaniu do Góry Kalwarii trzeba skręcić w prawo w ul. Dominikańską, przy której znajduje się hotel.
Odległości: 34 km od Warszawy, 275 km od Krakowa i 370 km od Wrocławia.

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Góry Kalwarii można dojechać pociągiem lub autobusem z centrum Warszawy. Hotel znajduje się kilka minut od przystanku.

Atrakcje

Góra Kalwaria to miasto położone blisko Warszawy, w województwie mazowieckim. W czasach średniowiecza mieściła się tutaj wieś Góra, której rozwój rozpoczął się w XVII wieku dzięki Biskupowi poznańskiemu. Wtedy powstał układ miasta na wzór krzyża łacińskiego oraz tutejsze kościoły. Miasto zyskało prawa miejskie w 1670 roku.
Atrakcje w okolicy:
- Czołg oraz pojazd opancerzony i armaty - w pobliżu hotelu znajduje się czołg i pojazd opancerzony. W odległości ok 200 m od hotelu (teren byłej jednostki GK). Bezpośrednio na terenie hotelu znajdują się armaty.
- Sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego, Wieczernik na Mariankach - Wieczernik (niewielki kościół Wieczerzy Pańskiej) na Mariankach w Górze Kalwarii - aktualnie sanktuarium o. Stanisława Papczyńskiego - zbudowano w 1674 r. Był on częścią Nowej Jerozolimy, obecnie Góry Kalwarii. Miasto i liczne kościoły powstały na planie krzyża jako symbol Wielkiego Piątku, a mały Wieczernik, położony na uboczu, podkreślał tajemnicę Wielkiego Czwartku. Tam pątnicy rozpoczynali swoją drogę pokutną, a towarzyszyli im marianie, których wraz z siedmioma innymi zakonami sprowadził do Nowej Jerozolimy bp Stefan Wierzbowski.
- Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku - Zamek wzniósł w XIV i XV wieku książę mazowiecki Janusz I. Budowla miała duże znaczenie militarne. Mury o grubości 2 m i wysokość do 8 m gwarantowały bezpieczną twierdzę. Od 1526 roku zamek podlegał Królowej Bonie. Budowla mocno ucierpiała podczas najazdu szwedzkiego (1656 r.). Na zamkowym dziedzińcu odbywają się coroczne imprezy tematyczne np. Dni Dziedzictwa, Ogrody Królowej Bony, Turnieje Rycerskie, o których informują lokalne plakaty, prasa oraz witryny internetowe. W okresie wiosenno-letnim mają miejsce Weekendowe Pikniki Historyczne - pokazy umiejętności rycerskich, kramy rzemieślników, turnieje łucznicze dla publiczności.
- Kościół Parafialny w Górze Kalwarii - Ufundowany w 1755 roku przez marszałka wielkiego koronnego Franciszka Bielińskiego. Projektantem świątyni był Jakub Fontana. W 1952 roku prymas Stefan Wyszyński powierzył parafię zakonowi Marianów.
- Kapliczka Św. Antoniego - Niewielki kościółek znajdujący się na tyłach ogrodu parafialnego w Górze Kalwarii. W barokowym kościółku znajduje się posąg Św. Antoniego. Obok kościółka wypływa też źródełko.
- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii - Ośrodek oferuje 2 baseny w tym jeden ze sztuczną rzeką, jacuzzi, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnię, saunę i siłownię.
- Park Linowy Pod Palmami Pęcław k. Góry Kalwarii - Obiekt oferuje 3 trasy z trzema stopniami trudności dla dzieci od 130 cm wzrostu.
- Wiatrak Koźlak, Linin koło Góry Kalwarii - Wiatrak uważany za największy koźlak w Polsce zbudowany ok. 1854 r. na terenie warszawskiej Woli został przeniesiony do Linina ok. 1916 r. Z uwagi na zachowane urządzenia techniczne uznany za zabytek techniki XIX w. posiada wartość historyczną i naukową.
- Tężnia solankowa i zespół uzdrowiskowy w Konstancinie - Tężnia solankowa Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. jest obiektem leczniczym - inhalatorium zewnętrznym. Została zbudowana w 1978 roku i jest zasilana solanką z położonego nieopodal odwiertu, która, dzięki stężeniu minerałów 6,5%, posiada właściwości lecznicze.
- Park Rodzinny PLANETA ZALESIE - To około 50 ha terenów rekreacyjnych naszpikowanych atrakcjami. Podczas spaceru ścieżkami tematycznymi można tu spotkać dinozaury, roboty, pojazdy filmowe. Park zachęca też do aktywnego spędzania czasu a sprzyja temu Zalew, nad którym położony jest obiekt. Do dyspozycji odwiedzających kajaki, łódki, rowery wodne czy zjeżdżalnie igielitowe.

Cena zawiera

- Codzienne śniadania w formie serwowanej
- 10% rabatu w restauracji Kantyna
- Bezpłatny parking
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Cena nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 1-os.

Komfortowy jednoosobowy pokój wyposażony w telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy internet, czajnik elektryczny i zestaw do parzenia kawy i herbaty. Pokój dysponuje prywatną łazienką z kabiną prysznicową lub wanną.

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (A4-B, 13700)

Pokój 2-os.

Komfortowy dwuosobowy pokój wyposażony w telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy internet, czajnik elektryczny i zestaw do parzenia kawy i herbaty. Pokój dysponuje prywatną łazienką z kabiną prysznicową lub wanną.

Pokój 2-os. Deluxe

Komfortowy dwuosobowy pokój przestronnym łożem małżeńskim typu King size oraz rozkładaną sofą, wyposażony w telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy internet, czajnik elektryczny i zestaw do parzenia kawy i herbaty. Pokój dysponuje prywatną łazienką z kabiną prysznicową lub wanną.

Apartament 4-os.

Komfortowy czteroosobowy apartament wyposażony w telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy internet, czajnik elektryczny i zestaw do parzenia kawy i herbaty. Pokój dysponuje prywatną łazienką z kabiną prysznicową lub wanną.

Mocne strony

- Zwierzęta domowe są akceptowane
- Wypożyczalnia rowerów
- Bezpłatny prywatny parking i Wi-Fi

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 9 °C temperatura w nocy 1 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 9 °C temperatura w nocy 1 °C

 • Czw 9 °C temperatura w nocy 3 °C

 • Pt 3 °C temperatura w nocy 0 °C

 • Sob 2 °C temperatura w nocy -2 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień