Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

od 110 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 407 626

Kraj

POLSKA

Opis

Hotel Rudnik jest położony tuż obok Wielkiego Jeziora Rudnickiego i dysponuje prywatną plażą. Malownicze krajobrazy i odległość zaledwie kilku kroków od plaży sprawiają, że miejsce to jest idealne dla miłośników przyrody i spokoju płynącego z obcowania z naturą.
Do dyspozycji gości oddanych zostało 135 miejsc noclegowych rozmieszczonych w pokojach 1, 2 i 3-osobowych, z których każdy jest klimatyzowany i wyposażony w telewizor, czajnik, łazienkę oraz dostęp do Internetu bezprzewodowego.
Hotelowa restauracja Przystań smaku zachęca stylowym wystrojem i doskonałym menu opartym na polskiej kuchni. Kucharze dbają o to, by posiłki były nie tylko smaczne, ale również zdrowe i wykwintnie podane. Każda potrawa przygotowywana jest bardzo starannie, w restauracji skosztować można dań wegetariańskich, rybnych, rozmaitych sałatek, dziczyzny, deserów oraz doskonałych win.
Osoby spragnione relaksu mogą zażyć kąpieli słonecznej na prywatnej piaszczystej plaży z dostępem do drewnianego pomostu, przystani wodnej, baru z tarasem i wypożyczalnią sprzętu wodnego. Dodatkową atrakcją jest możliwość skorzystania z mikroklimatu w grocie solnej zbudowanej z naturalnych brył soli pochodzących z Morza Martwego i Morza Czarnego oraz złóż kopalni soli w Pakistanie. Godzina spędzona w takiej grocie odpowiada całodziennemu odpoczynkowi nad brzegiem morza.
Aby spędzić czas aktywnie, wystarczy wypożyczyć rowery lub inny sprzęt sportowy i ruszyć na jeden z licznych szlaków turystycznych. Goście hotelu mają również dostęp do stołu bilardowego.
Najmłodsi goście będą zachwyceni możliwością zabawy na plaży lub w ogrodzie. Warto również wspomnieć o atrakcjach znajdujących się w okolicy: Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym oraz miasteczku westernowym Kansas City.

Lokalizacja

Hotel położony jest nad jeziorem, w otoczeniu lasów, 7 km od centrum Grudziądza, w województwie kujawsko-pomorskim.

Dojazdu samochodem

Łatwo tutaj dojechać autostradą A1, z której należy zjechać na węźle Grudziądz w drogę krajową 95, która doprowadzi do drogi krajowej numer 55, z której należy zjechać w ul. Południową. Przejechawszy 1,7 km przez las, należy skręcić w prawo w prowadzącą do jeziora ul. Zaleśną. Na rondzie wybrać drugi zjazd w ul. Miłą. Hotel Rudnik znajduje się po prawej stronie.
Odległość od Torunia - 60 km, od Warszawy - 250 km, od Krakowa - 450 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Grudziądza można dojechać bezpośrednio autobusami PKS z różnych miast, np. Gdańska, Bydgoszczy, Katowic, Łodzi, Warszawy. Hotel Rudnik znajduje się około 7 km od dworca autobusowego. Odległość tę można pokonać taksówką lub komunikacją miejską (linia R z przystanku Królewska 01 do przystanku Rudnik/Plaża MORiW).

Atrakcje

Grudziądz to miasto ładnie położone nad Wisłą, na jej prawym brzegu, na Pomorzu Nadwiślańskim. Zabytkowa zabudowa grudziądzkich spichlerzy malowniczo prezentuje się od zachodniej strony rzeki, a także podczas spacerów u ich podnóża. W ostatnich latach dojazd do miasta został znacząco ułatwiony, dzięki poprowadzeniu nieopodal autostrady A1, z której można zjechać także bezpośrednio w kierunku hotelu, omijając przejazd przez miasto. Dużą rekreacyjną atrakcją Grudziądza jest Wielkie Jezioro Rudnickie, nad którym położony jest hotel. Zbiornik otoczony jest sporym kompleksem leśnym, jego brzegi częściowo są dzikie, a częściowo zagospodarowane przez piaszczyste plaże (miejskie i prywatne), wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki turystyczne, restauracje i bary. O popularności miejsca świadczy choćby regularnie kursująca linia autobusowa komunikacji miejskiej.
Pierwsza wzmianka o znajdującym się na ziemi chełmińskiej Grudziądzu pochodzi z 1064 roku. Od 1231 miasto znajdowało się w rękach Krzyżaków, którzy jeszcze w XIII wieku zbudowali tutaj zamek (nie dotrwał do naszych czasów, ostatecznie zniszczony w 1945 roku). Władza Krzyżaków zakończyła się w połowie XV wieku, a od 1466 roku miasto, jak i całe Prusy Królewskie, zostało przyznane Polsce. W trakcie rozbiorów Grudziądz znajdował się w zaborze pruskim, wówczas wybudowano cytadelę, która przyczyniła się do utworzenia ważnego ośrodka szkolenia kawalerii. Niestety wielka część oryginalnej zabudowy miasta, ponad 60%, została zniszczona w wyniku zdobycia Grudziądza przez Armię Czerwoną. Mimo wszystko zachowane zabytki znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.
Najważniejsze atrakcje okolicy:-
Średniowieczny układ urbanistyczny Starego Miasta z murami miejskimi, kamienicami, gotyckim kościołem farnym św. Mikołaja
-
Zespół spichrzów z XIII-XVII wieku - malowniczo wyrastają nad doliną Wisły, pięknie połączone z Bramą Wodną prowadzącą do położonego wyżej centrum miasta. W 2017 roku zostały uznane za Pomniki Historii RP
-
Cytadela - pochodzi z XVIII i XIX w., gdy inne pruskie twierdze poddawały się bez walki, jej obroną przed wojskami Napoleona wsławił się Wilhelm de Courbiere, gubernator Grudziądza, który został zapamiętany dzięki stwierdzeniu "istnieje jeszcze król Grudziądza"
-
Szlak po fortyfikacjach - piesza i rowerowa trasa turystyczna poprowadzona po najważniejszych lokalizacjach Twierdzy Grudziądz - szlak prowadzi wokół miasta, od Fortu Strzemięcin, przez schrony, baterie i inne forty, kończy się w cytadeli
-
Most im. Bronisława Malinowskiego - to najdłuższy drogowo-kolejowy most w Polsce. Liczy 11 przęseł i niemal 1100 m długości. Nosi imię olimpijczyka, biegacza, który w 1981 roku zginął w wypadku samochodowym na tym moście, pośmiertnie otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Grudziądza
- Geotermia Grudziądz - ośrodek leczniczy wykorzystujący odwierty solanki termalnej, której unikatowy skład klasyfikuje ją wśród najlepszych wód leczniczych w Europie. W ośrodku znajdują się cztery baseny solankowe oraz jedyna w Europie piramida z tężnią solankową.

Pokój 2-os. Standard

Klimatyzowany pokój z łazienką, wyposażony w telewizor, WiFi, czajnik

Oferta

HB, Oferta zwrotna (P1S-Z, 14149)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania
- Codzienne obiadokolacje
- Kącik gier i zabaw dla dzieci
- Bezpłatny monitorowany parking
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 3-os. Standard

Klimatyzowany pokój z łazienką, wyposażony w telewizor, WiFi, czajnik

Pokój 2-os. Biznes

Klimatyzowany pokój z łazienką, wyposażony w telewizor, WiFi, czajnik

Pokój 1-os. Biznes

Klimatyzowany pokój z łazienką, wyposażony w telewizor, WiFi, czajnik

Pokój 1-os. Standard

Klimatyzowany pokój z łazienką, wyposażony w telewizor, WiFi, czajnik

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...