od 106 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 407 627

Kraj

POLSKA

Opis

Hotel Rad jest zlokalizowany w spokojnej części miasta, około 3 km od centrum Grudziądza. Duży teren, na którym położony jest obiekt, został zaaranżowany jako obfitujący w roślinność, zadbany ogród. Historia samego budynku sięga 1926 roku. Wówczas był on siedzibą Bractwa Strzeleckiego i jednocześnie największym tego typu obiektem w Polsce z aż czterdziestoma krytymi stanowiskami strzeleckimi. Obecnie budynek jest odrestaurowany i zmodernizowany.
Do dyspozycji gości oddanych zostało 87 pokoi, w tym 8 apartamentów i 4 pokoje typu lux. Ich wnętrza utrzymane są w ciepłych, stonowanych kolorach. Każdy pokój wyposażony jest w: TV SAT, telefon, bezprzewodowy internet oraz łazienkę z kabiną prysznicową. W apartamentach dodatkowo jest lodówka.
Hotelowa restauracja serwuje piwa z lokalnego browaru, dania kuchni polskiej i międzynarodowej, słynie z biesiadnych półmisków - desek zakąsek na ciepło lub zimno, idealnie komponujących się ze złotym trunkiem.
Dodatkowymi atrakcjami na terenie obiektu są kręgielnia RAD BOWLING oraz reaktywowany Browar Grudziądz - zapachem świeżo warzonego piwa można delektować się teraz w klimatycznej Sali Bursztynowej.

Lokalizacja

Grudziądz leży na prawym brzegu Wisły, na Pomorzu Nadwiślańskim. Hotel Rad usytuowany jest około 3 km od centrum miasta, przy trasie z Grudziądza do Torunia.

Dojazdu samochodem

Łatwo tutaj dojechać autostradą A1, z której należy zjechać na węźle Grudziądz w drogę krajową 95, która doprowadzi do drogi krajowej numer 55, z której należy zjechać na ul. Chełmińską. Przejechawszy nią 2 km, należy skręcić w lewo w ul. Tytoniową, z której można wjechać na teren hotelu. Hotel Rad znajduje się po lewej stronie.
Odległość od Torunia - 60 km, od Warszawy - 250 km, od Krakowa - 450 km

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Grudziądza można dojechać bezpośrednio autobusami PKS z różnych miast, np. Gdańska, Bydgoszczy, Katowic, Łodzi, Warszawy. Hotel Rad znajduje się około 3 km od dworca autobusowego. Odległość tą można pokonać taksówką lub tramwajem.

Atrakcje

Grudziądz to miasto ładnie położone nad Wisłą, na jej prawym brzegu, na Pomorzu Nadwiślańskim. Zabytkowa zabudowa grudziądzkich spichlerzy malowniczo prezentuje się od zachodniej strony rzeki, a także podczas spacerów u jej podnóża. W ostatnich latach dojazd do miasta został znacząco ułatwiony, dzięki poprowadzeniu nieopodal autostrady A1, z której można zjechać także bezpośrednio w kierunku hotelu, omijając przejazd przez miasto. Dużą rekreacyjną atrakcją Grudziądza jest Wielkie Jezioro Rudnickie, nad którym położony jest hotel. Zbiornik otoczony jest sporym kompleksem leśnym, jego brzegi częściowo są dzikie, a częściowo zagospodarowane przez piaszczyste plaże (miejskie i prywatne), wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki turystyczne, restauracje i bary. O popularności miejsca świadczy choćby regularnie kursująca linia autobusowa komunikacji miejskiej.
Pierwsza wzmianka o znajdującym się na ziemi chełmińskiej Grudziądzu pochodzi z 1064 roku. Od 1231 miasto znajdowało się w rękach Krzyżaków, którzy jeszcze w XIII wieku zbudowali tutaj zamek (nie dotrwał do naszych czasów, ostatecznie zniszczony w 1945 roku). Władza Krzyżaków zakończyła się w połowie XV wieku, a od 1466 roku miasto, jak i całe Prusy Królewskie, zostało przyznane Polsce. W trakcie rozbiorów Grudziądz znajdował się w zaborze pruskim, wówczas wybudowano cytadelę, która przyczyniła się do utworzenia ważnego ośrodka szkolenia kawalerii. Niestety wielka część oryginalnej zabudowy miasta, ponad 60%, została zniszczona w wyniku zdobycia Grudziądza przez Armię Czerwoną. Mimo wszystko zachowane zabytki znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.
Najważniejsze atrakcje okolicy:-
Średniowieczny układ urbanistyczny Starego Miasta z murami miejskimi, kamienicami, gotyckim kościołem farnym św. Mikołaja
-
Zespół spichrzów z XIII-XVII wieku - malowniczo wyrastają nad doliną Wisły, pięknie połączone z Bramą Wodną prowadzącą do położonego wyżej centrum miasta. W 2017 roku zostały uznane za Pomniki Historii RP
-
Cytadela - pochodzi z XVIII i XIX w., gdy inne pruskie twierdze poddawały się bez walki, jej obroną przed wojskami Napoleona wsławił się Wilhelm de Courbiere, gubernator Grudziądza, który został zapamiętany dzięki stwierdzeniu "istnieje jeszcze król Grudziądza"
-
Szlak po fortyfikacjach - piesza i rowerowa trasa turystyczna poprowadzona po najważniejszych lokalizacjach Twierdzy Grudziądz - szlak prowadzi wokół miasta, od Fortu Strzemięcin, przez schrony, baterie i inne forty, kończy się w cytadeli
-
Most im. Bronisława Malinowskiego - to najdłuższy drogowo-kolejowy most w Polsce. Liczy 11 przęseł i niemal 1100 m długości. Nosi imię olimpijczyka, biegacza, który w 1981 roku zginął w wypadku samochodowym na tym moście, pośmiertnie otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Grudziądza
- Geotermia Grudziądz - ośrodek leczniczy wykorzystujący odwierty solanki termalnej, której unikatowy skład klasyfikuje ją wśród najlepszych wód leczniczych w Europie. W ośrodku znajdują się cztery baseny solankowe oraz jedyna w Europie piramida z tężnią solankową.

Pokój 2-os. Standard

Komfortowy pokój z łazienką wyposażony w TV SAT, telefon, WiFi

Oferta

HB, Oferta zwrotna (P2L-Z, 14148)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania
- Codzienne obiadokolacje
- Bezpłatny parking
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-os. Biznes

Klimatyzowany pokój z łazienką wyposażony w TV SAT, telefon, WiFi

Apartament 2-os.

Klimatyzowany apartament z salonem, sypialnią i łazienką, wyposażony w TV SAT, telefon, internet WiFi, minibar

Pokój 1-os. Standard

Komfortowy pokój z łazienką wyposażony w TV SAT, telefon, WiFi

Pokój 1-os. Biznes

Klimatyzowany pokój z łazienką wyposażony w TV SAT, telefon, WiFi

Pokój 2-os. Lux

Komfortowy, większy pokój z łazienką, wyposażony w TV SAT, telefon, WiFi, lodówkę

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Opinie o hotelu

Ocena 3,7/5
Travelplanet

Całkiem dobre (3 ocena hotelu)

Zakwaterowanie 3,5/5

Wyżywienie 4,4/5

Okolica 3,5/5

Cena 3,4/5

178. najwyższa ocena z 3802 hoteli w Polska

Piotr G. Sierpień 2021

Data pobytu: 17.7. - 22.7.2021

Ocena 4,8/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 4,5/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Katarzyna W. Wrzesień 2021

Data pobytu: 24.9. - 26.9.2021

Ocena 4,2/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,0/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 4,0/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Filtruj opinie

Paweł K. Listopad 2021

Data pobytu: 11.11. - 14.11.2021

Ocena 1,9/5
Nie polecam nikomu Hotelu RAD w Grudziądzu! Właściciel dla osiągnięcia większych zysków powinien w tym obiekcie założyć jeszcze co najmniej kilkanaście źródeł przychodów, bo chyba ciągle mu za mało... A więc mamy: hotel, kręgielnię, dyskotekę, salę weselną, restaurację, browar... Proponuję na początek otworzyć hotel dla zwierząt ( pokoje już są, co prawda małe i brudne, ale zwierzętom może nie b
Całkowita ocena

Nie polecam nikomu Hotelu RAD w Grudziądzu!

Właściciel dla osiągnięcia większych zysków powinien w tym obiekcie założyć jeszcze co najmniej kilkanaście źródeł przychodów, bo chyba ciągle mu za mało... A więc mamy: hotel, kręgielnię, dyskotekę, salę weselną, restaurację, browar... Proponuję na początek otworzyć hotel dla zwierząt ( pokoje już są, co prawda małe i brudne, ale zwierzętom może nie będzie to przeszkadzać ). Kolejny nowy "byznes" to szpital ( byle nie Covidowy, bo nie przestrzegane są tu ŻADNE obostrzenia, oprócz wywieszenia tabliczki przy wejściu do hotelu i restauracji, dyrekcja hotelu nie zwraca uwagi na to, że nikt z obsługi nie korzysta ani z maseczek ani rękawiczek. Może być to szpital chorób płuc, bo przed wejściem do hotelu stoją CAŁYMI DNIAMI osoby palące papierosy, każdy gość może się nawdychać dymu papierosowego do woli, mógłby więc się od razu wyleczyć ). Następnie proponuję boisko sportowe na parkingu, wciąż jest tyle gości w hotelu... restauracji... dyskotece... kręgielni... itd, że i tak nie ma gdzie parkować, więc proponuję od razu zlikwidować cały parking i wykorzystać jego teren, niech dzieci "haratają w gałę". W końcu teraz każde dziecko chce być Lewandowskim to rodzice będą bulić kasę... a co tam, kto bogatemu zabroni być jeszcze bogatszym!

Właścicielu Hotelu RAD w Grudziądzu nie dziękuj, mojej porady udzielam ci bezpłatnie ;)

Zakwaterowanie 1,5/5

Wyżywienie 3,5/5

Okolica 2,0/5

Cena 1,0/5

Zakwaterowanie
Nie ma możliwości spania, gdyż całą noc dudni głośna muzyka z dyskoteki, albo rąbią kule z kręgielni. Brudne i małe pokoje, nie wygodne łóżka, stara pościel. Brak kosza w pokoju.

Wyżywienie
Śniadanie niezłe, obiadokolacja średnia.

Obsługa w hotelu
Obsługa pracuje "za karę"

Plaża
brak

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Katarzyna W. Wrzesień 2021

Data pobytu: 24.9. - 26.9.2021

Ocena 4,2/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,0/5

Wyżywienie 4,5/5

Okolica 4,0/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Piotr G. Sierpień 2021

Data pobytu: 17.7. - 22.7.2021

Ocena 4,8/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 4,5/5

Cena 4,5/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...