od 119 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 233 318

Kraj

POLSKA

Opis

Hotel Kopernik położony jest w centrum Torunia, tuż obok zabytkowej starówki. Ta doskonała lokalizacja pozwala cieszyć się atrakcjami turystycznymi miasta.
Oferuje klasycznie urządzone pokoje wyposażone w telewizor z płaskim ekranem, dostęp do internetu Wi-Fi oraz lodówkę. Każdy posiada łazienkę z wanną lub prysznicem, suszarką, kompletem ręczników i kosmetyków. Pokoje Lux wyposażone są dodatkowo w klimatyzację.
Hotel dysponuje jadalnią, gdzie codziennie rano goście mogą zjeść śniadanie. Zaledwie krótki spacer dzieli obiekt od wielu restauracji. Dla gości dostępny jest parking, przechowalnia bagażu oraz całodobowa recepcja. Dla najmłodszych gości dostępne są łóżeczka turystyczne.

Lokalizacja

Hotel Kopernik zlokalizowany jest w ścisłym centrum Torunia, zaledwie 10 minut pieszo od Rynku Staromiejskiego oraz 5 minut od stacji kolejowej Toruń Miasto.

Dojazdu samochodem

Dzięki autostradzie A1 Toruń zyskał dogodne połączenie drogowe z większością kraju. Jadąc od strony Gdańska czy też z południa najlepiej opuścić autostradę na węźle Lubicz i kierować się do samego centrum Szosą Lubicką, przechodzącą następnie w ulicę Warszawską, po czym przed wjazdem na plac św. Katarzyny skręcić w lewo w ul. Wola Zamkowa, przy której znajduje się Hotel Kopernik.
Odległość od Łodzi to około 170 km, z Gdańska również 170 km, a z Warszawy około 220 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Dworzec Toruń Główny znajduje się po przeciwnej stronie Wisły niż Hotel Kopernik i centrum miasta. Odległość jest co prawda niewielka (ok. 2 km), jednak najlepiej skorzystać z taksówki lub jednej z licznych linii autobusowych. Można też wybrać połączenie kolejowe na stację Toruń Miasto, która znajduje się zaledwie 500 metrów od Hotelu.

Atrakcje

Toruń jest jednym z najstarszych polskich miast, a zarazem jednym z najcenniejszych. W 1997 roku Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Toruńskie zabytki zachwycają turystów z całego świata, a klimatu dodaje położenie nad szeroko rozlanym korytem Wisły. Niepowtarzalna panorama znad rzeki została uwieczniona w kultowym filmie "Rejs". Jednocześnie Toruń jest również jednym z głównych centrów akademickich w kraju, co sprawie że miasto tętni życiem także wieczorem, a oferta gastronomiczna i kulturalna nie pozwala się nudzić.
Będąc w Toruniu warto zobaczyć m.in.:
- Rynek Staromiejski z Dworem Artusa i średniowiecznym Ratuszem, klejnotem architektury na skalę europejską
- Katedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty - potężną, gotycką bazylikę dominującą w panoramie Starego Miasta
- mury miejskie ze średniowiecznymi bramami i basztami (w tym słynną Krzywą Wieżą), jeden z najlepiej zachowanych układów obronnych w Polsce
- Planetarium, zdradzające tajniki wiedzy o kosmosie
- Żywe Muzeum Piernika, czyli przysmaku z którego Toruń słynie chyba najbardziej
- Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - multimedialną ekspozycję poświęconą nauce, gdzie
- każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku
- panoramę Torunia z platformy widokowej przy ul. Majdany (na przeciwległym brzegu Wisły).

Pokój 2-os. Superior

Klasycznie urządzony pokój wyposażony w TV, Wi-Fi oraz lodówkę. Łazienka z wanną lub prysznicem, suszarką, kompletem ręczników i kosmetyków.

Oferta

BB, Oferta zwrotna (P2L-Z, 11614)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-os. Lux

Klasycznie urządzony pokój wyposażony w klimatyzację, TV, Wi-Fi oraz lodówkę. Łazienka z wanną lub prysznicem, suszarką, kompletem ręczników i kosmetyków.

Mocne strony

- 400 m od Bulwaru Filadelfijskiego
- Stare Miasto 5 min. spacerem
- Bezpłatne Wi-Fi

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...