Hotel Galicja (Wieliczka)

Polska, Kraków, Kraków

Więcej o hotelu

od 210 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 136 064

Kraj

POLSKA

Opis

Hotel Galicja to doskonałe miejsce zarówno dla klientów biznesowych, jak i turystów poszukujących wypoczynku oraz możliwości poznania Krakowa i okolic.
Hotel oferuje szeroki zakres usług hotelowych, gastronomicznych, konferencyjnych i turystycznych. Usługi dodatkowe obejmują: restaurację z wyśmienitą kuchnią staropolską, bar z wykwintnymi drinkami, salę klubową z transmisjami meczy sportowych, centrum konferencyjno-szkoleniowe, saunę, bilard, sklep z pamiątkami i biżuterią, transfer z lotniska/hotelu, obsługę room service. Wszystko to, aby zapewnić swoim gościom najwyższy komfort. Organizuje również zwiedzanie, bilety do muzeów, teatru i kina oraz dodatkowe atrakcje na zapytanie.
Hotel Galicja do dyspozycji Gości oddaje pokoje Standard, LUX i Apartament. Pokoje o podwyższonym standardzie LUX i Apartament posiadają część sypialną oraz wypoczynkową. Indywidualnie sterowana klimatyzacja, powitalny serwis kawowy, bukiet świeżych kwiatów oraz butelka wina musującego to tylko niektóre atuty pokoi.

Lokalizacja

Położony w jednej z najbardziej popularnych części Małopolski, w Krakowie-Wieliczce. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowej Kopalni Soli, w centrum Wieliczki, 10 km od historycznego centrum Krakowa, w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych (Kraków, Zakopane, Tarnów, Rzeszów, Oświęcim, Wadowice, Częstochowa).
Odwiedzający miasto mają stąd świetny dostęp do wszystkich atrakcji, jakie to miejsce ma do zaoferowania. Goście hotelu pokochają jego idealną lokalizację i bliskie sąsiedztwo wielu atrakcji. Hotel zapewnia wysoki europejski standard połączony z walorami hotelu rodzinnego.

Dojazdu samochodem

Jadąc samochodem należy kierować się na Kraków, który następnie należy ominąć tzw. IV obwodnicą (w ciągu autostrady A4). Autostradę należy opuścić węzłem Wielickim, a dalej kierować się za znakami na Kopalnię Soli. Hotel Galicja znajduje się zaraz za głównym wjazdem na teren Kopalni.

Dojazd pociągiem i autobusem

Z Dworca Głównego w Krakowie do Wieliczki (stacja Wieliczka Rynek-Kopalnia) można dojechać pociągami Przewozów Regionalnych. Stacja znajduje się jedynie 500 m od hotelu.
Z Krakowa możliwy jest bezpośredni dojazd autobusem linii 304 oraz busami komunikacji prywatnej, przystanek znajduje się jedynie 100 m od Hotelu Galicja.

Atrakcje

Wieliczka - Kopalnia Soli to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.
Dogodne położenie sprawia, że największe atrakcje turystyczne Małopolski są 'na wyciągnięcie ręki'. Kraków, Zakopane, Tarnów, Rzeszów, Oświęcim, Wadowice, Częstochowa, Kalwaria Zebrzydowska to tylko niektóre z nich.

Pokój 2-os. Standard

Komfortowe wyposażenie w biurko do pracy, telewizor z telewizją satelitarną, mini-barek, telefon, Wi-Fi, prysznic, suszarka do włosów, pokoje dla niepalących.

Oferta

HB, Oferta bezzwrotna (P2DL-B, 13885)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania
- Codzienne obiadokolacje
- Nielimitowane korzystanie z sauny (zgodnie z dostępnością)
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-os. De Lux

Komfortowe wyposażenie w biurko do pracy, telewizor z telewizją satelitarną, mini-barek, telefon, Wi-Fi, prysznic, suszarka do włosów, pokoje dla niepalących.

Mocne strony

- Kopalnia Soli Wieliczka
- 10 km od historycznego centrum Krakowa
- Laureat wielu prestiżowych konkursów
- Przyjazny zwierzętom

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • TV tak
 • Minibar, Bar tak
 • Tenis tak
 • Golf tak
 • Fitness tak
 • Bowling tak
 • Hotelowa restauracja tak
 • Kawiarnia tak
 • Wypożyczalnia rowerów tak
Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 1 °C temperatura w nocy -7 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 1 °C temperatura w nocy 1 °C

 • Czw 3 °C temperatura w nocy 1 °C

 • Pt 2 °C temperatura w nocy 0 °C

 • Sob 3 °C temperatura w nocy -1 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień