Za tę cenę to były piękne wakacje!
Delegatka była absolutnie wspaniała. W drodze z lotniska opowiedziała nam wszystko, co było potrzebne, więc nie trzeba było nic szukać. Kolejne informacje o miejscu pobytu otrzymaliśmy na spotkaniu wstępnym. Nawet podczas powrotu zadbała o wszystko.
Warto wybrać się na wycieczkę do niedaleko położonego rozległego zamku – można tam spokojnie dojść pieszo, a na powrót ewentualnie „pociągiem” (specjalnym autem z wagonikami), który jeździ wzdłuż wybrzeża. Zwiedzanie zamku jest w ramach niektórych wycieczek.
Od lokalnych biur można kupić różne wycieczki – polecam. Niektórzy ich sprzedawcy mówią po słowacku (nie po czesku), podobnie jak przewodnicy. Pojechaliśmy na Meteorę, co było niesamowite! Polecam! W autobusie byli sami Serbowie, przewodnik mówił po serbsku, ale także po słowacku. Ceny są około 10 euro niższe niż w czeskim biurze podróży, które oferuje te same wycieczki na miejscu (i kupuje je tak samo od lokalnych biur podróży).
Plaża- woda czysta, piasek
- wejście do wody bardzo łagodne
- we wrześniu woda jest już chłodniejsza, ale mi to odpowiada
- 2 razy widziałem piękną niebieską meduzę, która nie parzy (można ją wziąć do ręki)
- plaże stosunkowo czyste, ale czasami w piasku są niedopałki, których nikt nie sprząta - we wrześniu przyjeżdża tu wielu Serbów, którzy często palą
- na plaży są prysznice, gdzie można umyć nogi z piasku przy wyjściu
- przebieralnie
- brak ratowników (na własne ryzyko)
Wyżywienie- duża liczba restauracji - zwykłe jedzenie kosztuje około 8 - 10 euro, duża 1,5-litrowa woda kosztuje 1 euro, piwo 3,5 euro, wino jak u nas
- jedzenie we wszystkich restauracjach jest podobnej jakości, wszystko dobre
- różne grillowane mięsa z frytkami, sałatka grecka, ryby, owoce morza, musaka, pizza, makarony - po 10 dniach trochę się to powtarza, ale wcale mi to nie przeszkadzało
- często dają za darmo jako gest firmy jakiś deser lub lody na patyku
- polecam przede wszystkim mięso jagnięce
Zakwaterowanie- ładne zakwaterowanie - aneks kuchenny z wyposażeniem (naczynia, czajnik elektryczny, dwupalnikowa kuchenka, której nawet nie używaliśmy, balkon
- w hotelu podczas pobytu nie sprzątają, ale ręczniki wymieniają raz
- budynek znajduje się w cichym miejscu, jednak ściany są „papierowe”, więc nie można mieć pecha do hałaśliwych sąsiadów - wszystko słychać
Usługi- możliwość bezpłatnego wypożyczenia parasola przeciwsłonecznego lub dmuchanego leżaka
- na dole w holu wejściowym znajduje się pralka, która jednak była chwilowo zepsuta
- przed wejściem do budynku jest woda do spłukiwania nóg
Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate