od 1 885 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Opis hotelu

Numer hotelu: 45 743

Kategoria

****

Opis oferty

 

Do dyspozycji gości

Obiekt składa się z budynku głównego z centralnie umieszczonymi: recepcją i restauracją oraz szeregu piętrowych bungalowów. Recepcja 24 - godz., pralnia, 2 restauracje (główna, serwująca posiłki w formie bufetu oraz druga - zawieszona nad klifem z widokiem na morze - otwarta kilka razy w tygodniu na obiad - konieczna jest rezerwacja, kilka barów (w tym przy basenach i na plaży) oraz dyskoteka (czynna okresowo). Na terenie hotelu znajdują się 3 baseny zewnętrzne ze słodką wodą z brodzikami dla dzieci (w tym 1 ze sztuczną falą uruchamianą czasowo, drugi z jacuzzi). Leżaki, parasole oraz materace przy basenach - bezpłatne.

Internet

W hotelu internet Wi-Fi - płatny (ok. 2 USD/godz.).

Kategoria lokalna

****

Naszym zdaniem

Świetny wybór dla miłośników nurkowania. Rewelacyjna lokalizacja przy malowniczej plaży i jednej z najładniejszych raf koralowych w Sharm El Sheikh.

PlaĹĽa

Hotel posiada własną, piaszczystą plażę (do plaży trzeba zejść po schodach). Niedaleko brzegu znajduje się bardzo ładna rafa koralowa! Leżaki, parasole oraz materace na plaży - bezpłatne.

Położenie

Bardzo rozległy kompleks hotelowy położony wśród starannie utrzymanej zieleni. Hotel położony jest na wzniesieniu Hadabah, do ścisłego centrum Sharm el Sheikh (Naama Bay) ok. 9 km, do Old Market ok. 5 km. W odleglości ok. 22 km od lotniska.

Program sportowy i animacyjny

Animacje w ciągu dnia i wieczorami prowadzone okresowo. Bezpłatnie m.in.: tenis stołowy, siatkówka plażowa oraz wodna, rzutki oraz odpłatnie: siłownia, bilard, kort tenisowy, sauna, łaźnia turecka i jacuzzi. Na plaży centrum sportów wodnych (odpłatnie). Dla najmłodszych brodzik.

Strona www


WyĹĽywienie

All inclusive: śniadania (07:00-09:30), obiady w wyznaczonej restauracji (13:00-14:30) i kolacje w formie bufetu (19:00-21:00). Napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe (z wyjątkiem wina) we wszystkich barach, poza lobby barem (płatny) (10:00-24:00), a w barach przy basenach i na plaży do zachodu słońca. W barze plażowym i przy basenie serwowane są tylko napoje. Ponadto na dyskotece - czynna okresowo- (do 02:00 rano) napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe - gratis. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą all inclusive (np. godzin serwowania posiłków).

Program

Dzień Pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach lokalnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (koniecznej w przypadku opuszczania Synaju, płatnej na lotnisku 25 USD/os,wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne

GÓRA MOJŻESZA I KLASZTOR ŚW. KATARZYNY

Wyjazd autobusem ok. Godz. 21:00 w kierunku miasta Dahab oraz klasztoru św. Katarzyny. Przyjazd na miejsce po ok. 3 godzinach. Nocne wejście na Górę Mojżesza (ok. 3 godz., możliwość wynajęcia wielbłądów za dodatkową opłatą). Podziwianie wschodu słońca. Po zejściu ze szczytu przerwa na śniadanie (pakiety z hotelu). Następnie zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny. Powrót do hotelu ok. 14.00. koniecznie należy zabrać ze sobą zakryte wygodne buty, a także ciepłe ubrania, ponieważ temperatura może spaść poniżej 0. Cena ok. 55 USD.

KLASZTOR ŚW. KATARZYNY ORAZ MIASTO DAHAB

Wyjazd autobusem w godzinach porannych - przejazd przez pustynię i Góry Synaju. Zwiedzanie klasztoru - kaplica św. Tryfona, dziedziniec ze Studnią Mojżesza oraz Bazylika Przemienienia Pańskiego, a także krzew gorejący i kaplica czaszek. Następnie przerwa na lunch w formie bufetu (napoje płatne dodatkowo). W drodze powrotnej zwiedzanie miasta Dahab i czas wolny na zakupy. Powrót ok. 16.00. Cena ok. 45-55 USD.

PETRA (Jordania - autobus/jacht)

Wyjazd z Sharm el Sheikh po północy. Transfer do Taby (ok. 3,5 godz.) i przesiadka na jacht, który przewozi do Akaby - nadmorskiego miasta w Jordanii (rejs około 30 min). Następnie przejazd do Petry (ok. 2 godz.) w klimatyzowanym autobusie. Po dotarciu do Petry przejście pieszo przez kanion, który prowadzi do Czerwonej Skały. Zwiedzanie Skarbca (Khazaneh), Teatru Rzymskiego oraz jaskiń w skałach wśród imponujących monumentów. W drodze powrotnej z Petry obiad w restauracji hotelowej wliczony w cenę (napoje dotakowo płatne.). Przejazd do Akaby, powrotny rejs jachtem do Taby i tam przekroczenie granicy, po czym powrót do Sharm na ok. 00:00. Cena obejmuje opłaty wizowe oraz wszystkie podatki graniczne w Jordanii. Cena ok. 280-310 USD.

JEROZOLIMA, BETLEJEM I M.MARTWE (autobusem)

Wyjazd z Sharm El Sheikh ok. 22:00. Transfer do Taby (egipsko-izraelska granica) ok. 3,5 godz. I przekroczenie granicy Taba-Eliat (zmiana autobusu na izraelski). Następnie przyjazd w godzinach rannych nad Morze Martwe - możliwość kąpieli, zjedzenia śniadania (pakiety śniadaniowe) oraz dokonania zakupu kosmetyków z minerałami Morza Martwego. Przejazd do Jerozolimy - przejście Droga Krzyżową aż do Bazyliki Grobu Pańskiego, a następnie do Ściany Płaczu. Następnie przejazd na Górę Oliwną, skąd można podziwiać panoramę Jerozolimy, a następnie na górę Syjon. Przejazd do Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego - miejsce, gdzie narodził się Jezus. Wizyta w sklepie z dewocjonaliami, czas wolny na zakupy pamiątek i na obiad. Droga powrotna do granicy z Egiptem (ok. 310 km), przejazd do Sharm (powrót ok. 01:00-02:30). Uwaga! Kolejność zwiedzania punktów programu może ulec zmianie. Cena obejmuje izraelski podatek graniczny oraz polskiego przewodnika w Jerozolimie . Cena nie obejmuje napiwków (ok.3 USD). Płatne dodatkowo są również napoje do obiadu. Cena ok. 160 USD.

BIAŁY KANION

Całodniowa wycieczka, podczas której można połączyć to z czego słynie Synaj - pustynie, rafy koralowe i oazy. Wyjazd w godzinach porannych (ok. 5:00), dojazd do Doliny Ghazala (1,5h od Sharm el Sheikh) i postój w beduińskim namiocie. Następnie ekscytujący przejazd jeepem przez jedyną białą piaszczystą pustynię na Synaju. Dojazd do Białego Kanionu, po przejściu którego (ok. 1,5 h) docieramy do oazy Ain Khudra znanej z licznych drzew palmowych i naturalnych źródeł wody. Następnie przejazd jeepem przez biała pustynię do plaży Blue Hole, gdzie istnieje możliwość snurkowania (wynajem sprzętu za dodatkową opłatą) oraz czas na obiad (napoje dodatkowo płatne). Przejażdżka na wielbłądach wzdłuż plaży Morza Czerwonego (w cenie). W drodze powrotnej czas wolny na zakupy na bazarze Ramzes. Powrót do hotelu ok. 17:00. Cena ok. 65 USD.CITY TOUR

Wycieczka po mieście. W programie Old Market i Soho Square. Pragniemy zapoznać Państwa z miastem Sharm el Sheikh oraz dać kilka wskazówek jak spędzić wolny czas, gdzie najlepiej pojechać oraz pokazać Państwu miejsca, gdzie zrobić udane zakupy. Cena ok. 15 USDPARK NARODOWY RAS MOHAMED (statkiem)

Park Narodowy Ras Mohamed to miejsce, gdzie turyści mogą na własne oczy zobaczyć piękno podwodnego świata Morza Czerwonego. Rafa koralowa, budowana przez ponad 150 gatunków koralowców oraz tysiące fantastycznie ubarwionych ryb. Jest to wyprawa statkiem, z możliwością zejścia do wody, by obejrzeć piękno przyrody tego miejsca. W trakcie rejsu serwowany jest lunch oraz napoje. Wstęp do parku w cenie wycieczki. Wyjazd z hotelu ok. Godziny 07:30, powrót planowany jest na godzinę 16:30. Trzy postoje na morzu, w tym 2 poza parkiem, gdzie istnieje możliwość snorkowania. Cena ok. 75 USD.WYSPA TIRAN

Snurkowanie i/lub nurkownie Rejs statkiem wokół wybrzeża wyspy Tiran połączony ze snurkowaniem - pływanie z maską wśród raf koralowych. Podczas wycieczki będziecie Państwo mogli zobaczyć szczątki zatopinonego statku. Rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iż nurkowanie jest sportem wysokiego ryzyka. Cena ok. 40-65 USDKAIR 1 dzień samolotem lub 2 dni autokarem (z noclegiem w Kairze) Wyjazd z Sharm El Sheikh w godzinach porannych. Po dotarciu do Kairu nocleg (wersja autokarowa) lub zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz Muzeum Papirusa, po czym przejazd do Gizy, gdzie zwiedzamy Piramidy i Sfinksa (wersja samolotowa). Czas na zakupy - papirus, perfumy egipskie oraz złoto. Powrót do Sharm el Sheikhokoło północy. W cenie lunch (bufet) w restauracji z widokiem na Nil (napoje płatne dodatkowo). Cena ok. 140 USD autokarem i ok 255 USD samolotem. Uwaga! Należy zabrać paszport z wizą.

SEASCOPE - ŁÓDŹ PODWODNA

Godzinna wyprawa "półpodwodną łodzią", która pływa na powierzchni, a jej kadłub jest zanurzony w wodzie na ok. 4 m. Podwodna wyprawa polega na oglądaniu w panoramicznych, przeszklonych ścianach podwodnego świata "na sucho". Cena ok. 50 USDSAFARI NA PUSTYNI - quady

Przejazd przez pustynię na czterokołowych motocyklach (quadach) do wioski beduińskiej (ok. 45 min./1strona). Czas trwania ok. 2,5 godz. Rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iżjazda quadamijest sportem wysokiego ryzyka. Cena - 1 osoba na motorze 30 USD, 2 osoby na motorze 40 USD.

Inne propozycje (szczegóły u rezydenta):

DELFINARIUM SHOW (cena ok. 30 USD), pływanie z delfinami (cena ok. 120 USD),

AQUA PARK (cena ok. 45 USD),

NURKOWANIE - w polskojęzycznym instruktorem. Rekomendujemy wykupienie pakietu sport ze względu na fakt, iż nurkowanie jest sportem wysokiego ryzyka. (cena od 80 USD/dzień nurkowy),

KOLACJA BEDUIŃSKA (cena ok. 45 USD).

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji lokalnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15 osobach) bądź angielskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.

Inne

EGIPT SHARM EL SHEIKH - informacje ogólne

Waluta

EGP - funt egipski. 1 USD = ok.18 EGP 1 EUR = ok.20 EGP. Warto zabrać euro lub dolary (nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r.) . Pieniądze można wymienić w licznych kantorach w hotelach lub w bankach. Należy zabrać gotówkę, płacenie kartami kredytowymi i korzystanie z bankomatów może być utrudnione.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Egipcie są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach, ale jest również przyjęte w hotelach dla personelu sprzątającego.Wiza

Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych. Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.

Czas

Zimą + 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego, latem taki sam jak w Polsce.Orientacyjne ceny

Obiad w restauracji od100 EGP woda 1l -5 EGP piwo w barze od30 EGP kawa w kawiarni od 5EGP. Należy się targować, szczególnie przy większych zakupach i kupnie pamiątek. Warto jednak przestrzegać zasady: nigdy nie oferuj ceny której nie jesteś w stanie zapłacić oraz przy kupowaniu nie można się śpieszyć.

W wielu obiektach zabytkowych wprowadzone zostały opłaty za fotografowanie, które mogą wynosic od 5 do nawet 100 EGP. Prosimy pytać przewodnika podczas wycieczek.Poczta

Znaczek na pocztówkę do Polski kosztuje od5 EGP. Cena jest ustalona urzędowo. Należy zaznaczyć przy zakupie znaczka, że do Polski.Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.Telefony

Telefony komórkowe działają w miejscowościach turystycznych i w miastach. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

W regionieSharm El Sheikh

Najsłynniejszy kurort na półwyspie Synaj, słynie z raf koralowych oraz plaż i jest doskonałą bazą wypadową na wiele wycieczek. Zatoka Naama Bay wybudowana w stylu miejscowości wakacyjnych nad Morzem Śródziemnym oferuje wiele możliwości wszelkich rozrywek. Kurort szybko się rozbudowuje i z każdym rokiem oferuje wiele nowych luksusowych hoteli, oraz nowych atrakcji (delfinarium, parki wodne, centrum rozrywkowe "z tysiąca i jednej nocy"). Dla lubiących lokalne klimaty - Old Market z bazarem w starym stylu z całym mnóstwem sklepów i zaułków.

Wyloty z: Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska. Zbiórka na 2 godz. Przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

"

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy grudnia do końca marca.

Wizy

Wiza

Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych (do Kairu). Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza

Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych (do Kairu).Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Odległość od plaży 0 m
 • Odległość od centrum miasta 4 km
 • Odległość od lotniska 20 km
 • Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole na plaży tak
 • TV tak
 • Minibar, Bar tak
 • Kącik dziecięcy, Basen dla dzieci tak
 • Tenis, Siatkówka tak
 • Centrum nurkowania tak
 • Spokojna okolica tak
 • Fitness tak
 • Programy animacyjne tak
 • Transport hotelowy tak
 • Hotelowa restauracja tak

Opinie o hotelu

Ocena 3,6/5
Travelplanet

Całkiem dobre (289 ocena hotelu)

Zakwaterowanie 3,7/5

Wyżywienie 3,4/5

Okolica 3,9/5

Cena 3,5/5

144. najwyższa ocena z 403 hoteli w Sharm El Sheikh

Korneliusz Styczeń 2013

Data pobytu: 1.12. - 8.12.2012

Ocena 5,0/5
Moim i Kornela głównym celem było spędzenie świąt Bożego Narodzenia W Egipcie z wyjazdem do Jerozolimy i Betlejem. Wyjazd zaplanowaliśmy na tydzień w
Całkowita ocena

Moim i Kornela głównym celem było spędzenie świąt Bożego Narodzenia W Egipcie z wyjazdem do Jerozolimy i Betlejem. Wyjazd zaplanowaliśmy na tydzień w hotelu El Faraana Reef Resort w opcji Snack All Inclusive w dwuosobowym pokoju. Wybór hoteli w Sharm el Sheikh jest niesamowicie obszerny, dlatego w ostatecznym wyborze pomogła nam p. Magda z Travel Planet, którą szczególnie mocno pozdrawiamy, ponieważ nasz wyjazd okazał się bardzo udany. Wylot z Wrocławia do Sharm el Sheikh trwał 4 godz. i 15 min. Z stamtąd odbył się transfer do hoteli busami oraz autobusami. Nasz hotel znajdował się co prawda najdalej od lotniska, ale było warto się poświęcić dla tych widoków o których za chwilę. Kiedy dotarliśmy do hotelu, lobby zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Hotel ma styl typowo egipski. Dostaliśmy opaski o kolorze niebieskim, ponieważ byliśmy w opcji Snack All Inclusive, różniło się od All Inclusive tym, że obiady były w innej lokalizacji hotelu - w restauracji na klifie z widokiem na morze, z mniej urozmaiconymi daniami, lecz proszę nie kojarzyć tego z kanapkami czy hamburgerami, jedzenie było typowo obiadowymi daniami, lecz nie było aż tak wielkiego wyboru jak w opcji All Inclusive z czerwonymi opaskami. Niczym więcej się nie różniło. Wybraliśmy tą opcję ze względu takiego, że za każdym razem wyjeżdżamy na wiele wycieczek fakultatywnych. Wybraliśmy się na wycieczkę do Kairu, by obejrzeć piramidy oraz sfinksa. Wycieczka była wyczerpująca pod względem dojazdu, ponieważ podróż autokarem trwała około 6 godzin w jedną stronę, ale było warto; wycieczka obejmowała bardzo rozbudowany program. Najpierw płynęliśmy feluką po Nilu, oglądaliśmy wielkie hotele w Kairze oraz bujaliśmy się po Nilu - polecam bardzo sympatyczne wrażenie. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Narodowego w Kairze, gdzie było wiele znaczących zbytków dla kultury kraju. Byliśmy także w perfumerii gdzie można było kupić "tłuste" odpowiedniki markowych perfum, a także w galerii papirusa, nie porównywalne w żadnej kwestii do papirusa za 1 dolara na bazarze. A następnie pojechaliśmy na obiad w typowo egipskiej restauracji, na obiad był szwedzki stół, każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Ostatnim kulminacyjnym punktem były Piramidy, Sfinks oraz wielbłądy. Jadąc już z miasta mogliśmy podziwiać 3 piękne piramidy, będąc na miejscu robiliśmy zdjęcia 9 piramidom. Odważne 4 osoby z całej wycieczki odważyły się wejść do wnętrza piramidy, opłata wynosiła 5 dolarów za bilet wstępu. Przejechaliśmy się również wielbłądem w głąb pustyni, aby zobaczyć piramidy z oddali. Następnie obejrzeliśmy sfinksa z bliska. Następna nasza wycieczka fakultatywna to wycieczka do Jerozolimy oraz Betlejem. Podróż z naszego hotelu wyniosła w jedną stronę 10 godz., dlatego, że nasz hotel był położony najniżej na południu Sharmu. Długo trwała odprawa na granicy Izraela, ale do przeżycia. W Jerozolimie byliśmy obejrzeć ścianę płaczu, drogę krzyżową, górę oliwną, zaś w Betlejem bazylikę narodzenia. Warto to przeżyć. Betlejem w święta było pięknie udekorowane ; wielka choinka na rynku, ludzie robiący przedstawienie na jadącym samochodzie. Coś co trzeba przeżyć samemu dla odczucia tej atmosfery, byliśmy również w sklepie w którym mogliśmy zakupić pamiątki z Betlejem. Kupiliśmy różańce i medaliki z drewna oliwnego, trzeba pamiętać, że mają w sprzedaży na mieście tańsze różańce ale "chińskie", łatwo je odróżnić od drzewa oliwnego. Drzewo oliwne ma słoje, a chińskie jest w jednym kolorze, gładkie. Przy naszym hotelu znajdowała się piękna rafa koralowa z przepięknie kolorowymi rybkami oraz pomostem z którego można było wskoczyć do wody. Byliśmy także na Saharze jeździć quadami oraz wypić herbatkę beduińską. W mieście Nama Bay odwiedziliśmy również tor kartingowy.;) Hotel oceniamy na 4 gwiazdki, bo faktycznie nie są one bez powodu. Jedzenie bardzo dobre, obsługa miła, pokoje czyściutkie i codziennie sprzątane. Dyskoteka co wieczór oraz amfiteatr w którym animatorzy codziennie wieczorem przygotowywali spektakle. Plaża czyściutka, darmowe leżaki oraz bar przy plaży. Hotel polecamy jak najbardziej zaskoczył nas kolacją wigilijną, naprawdę extra! Chce się tam powrócić.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Paula Styczeń 2013

Data pobytu: 1.12. - 8.12.2012

Ocena 5,0/5
Byliśmy w hotel 4-gwiazdkowy El Faraana Reef Resort zwanym również Faraana Club. Lobby z recepcją oraz panami z recepcji zrobił duże wrażenie wszędzie
Całkowita ocena

Byliśmy w hotel 4-gwiazdkowy El Faraana Reef Resort zwanym również Faraana Club. Lobby z recepcją oraz panami z recepcji zrobił duże wrażenie wszędzie czyściutko i klimatycznie (styl typowo egipski; z wielkimi fotelami, które wyglądały jak trony dla faraonów z ogromnymi i masywnymi stolikami z drewna), dostaliśmy naprawdę świetnie położony oraz z pięknym widokiem na basen i morze pokój z balkonem. Lokalizacja była bardzo dogodna, ponieważ wszędzie mieliśmy blisko. Bar przy basenie był na wyciągnięcie ręki, zeszliśmy schodami w dół i od razu mogliśmy delektować się pysznymi drinkami a wieczorami pysznymi pączuszkami w miodzie albo z cukrem pudrem smażonymi na bieżąco przez Pana przy barze. Z drugiej strony mieliśmy dyskotekę, która swoim położeniem nie przeszkadzała w nocnym śnie, a zarazem można było się w niej dobrze bawić z muzyką zachodnią oraz dwoma barami w tym jeden na dole, a drugi na górze. Również restauracja Snack oraz Grill znajdowały się w niedalekiej odległości od naszego pokoju. Z restauracji Snack mogły korzystać osoby mające wyżywienie Snack All Inclusive, to znaczy normalne jedzenie, ale mniej urozmaicone niż w głównej restauracji, nie były to kanapki, hot dogi, tylko włoskie dania np. makarony. Niedaleko znajdowała się plaża długa piaszczysta z przepiękną rafą koralową z darmowymi leżakami oraz barem przy plaży. Skorzystaliśmy również z wycieczek fakultatywnych, które zaproponował nam nasz rezydent: Jerozolima z Betlejem koszt za 1 osobę 110$ oraz za 60$/os. Kair z Piramidami, Muzeum narodowym, galerią papirusu, perfumerią oraz obiadem w restauracji w Kairze oraz przepłynęliśmy się fueluką po Nilu, naprawdę warto. Podróż autobusem nas nieco zmęczyła, ale gdy już dotarliśmy na miejsce nasze organizmy się zregenerowały, poprzez zjedzenie śniadania (suchego prowiantu, który otrzymaliśmy od naszego hotelu). Byliśmy również na quadach na sacharze, gdzie w trakcie wyjazdu poczęstowano nas beduińską herbatką, odwiedziliśmy również centrum Nama Bay, gdzie dokonaliśmy zakupu pamiątek. Byliśmy również na torze kartingowym wyposażonym w naprawdę pokaźne sprzęty. Nasz wyjazd wypadł w terminie świąt Bożego Narodzenia, wspominam dlatego, że mieliśmy kolację wigilijną w cenie wyjazdu, co nas bardzo ucieszyło, bo byliśmy bardzo zadowoleni, co prawda nie wyglądała ona tak jak w Polsce z wigilijnymi potrawami, ale była wykwintna z lampką białego. czerwonego wina, bardzo gustowna. Gdy kończył się 7 dzień wyjazdu żałowaliśmy, że na tak krótko przyjechaliśmy do tak cudownego miejsca jakim był Sharm el Szejk z tak świetnym hotelem i animatorami, którzy codziennie zachęcali do aktywności; taniec, gry zespołowe. Następnym razem wybierzemy się do niego na 14 dni. Niezwykle miło zostaliśmy przywitani w Egipcie aż żal było opuszczać.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Filtruj opinie

Lukasz Listopad 2019

Data pobytu: 5.10. - 12.10.2019

Ocena 2,8/5
Hotel wybrany ze względu na pobliską rafę. I ona jest ale z roku na rok coraz bardziej zniszczona , ilość statków które przypływają i ludzi robi swoje . Coraz mniej stworzeń ,ale rafa i tak jest piękna jak na hotelową , jest co robić i co oglądać .Szoda tylko ze miejscowi tego nie szanują liczy się tylko kasa. Hotel no cóż ... pokój nie powalił na kolana , łazienka to jakiś dramat , ale w pokoju g
Całkowita ocena

Hotel wybrany ze względu na pobliską rafę. I ona jest ale z roku na rok coraz bardziej zniszczona , ilość statków które przypływają i ludzi robi swoje . Coraz mniej stworzeń ,ale rafa i tak jest piękna jak na hotelową , jest co robić i co oglądać .Szoda tylko ze miejscowi tego nie szanują liczy się tylko kasa. Hotel no cóż ... pokój nie powalił na kolana , łazienka to jakiś dramat , ale w pokoju głównie się spało tak wiec nie było to jakimś większym problemem . Hotel w zasadzie martwy . Raczej jak sanatorium śniadanie ,obiad , kolacja i po pokojach wieczorne życie poza programem animatorów żadne .Największe rozczarowanie ,brak normalnego baru w tzw lobby żeby coś się działo jakaś muzyka na żywo , dobry drink podany w szklance normalnej wielkości a nie w kupku białym plastikowym 0,2 , dobra kawa z expresie czy lampka wina , Nic z tych rzeczy ,Na szczęście jest wspaniałe miejsce graniczące z hotelem , klimatyczna FARSHA gdzie można zapalić , wypić i zrelaksować się . Tylko ze to poza hotelem . Jedzenie w zasadzie smaczne tylko forma podawania to już dramat , wszystko wydzielane prze delikatnie mówiąc nie sympatyczną obsługę która pracowała tam chyba za karę . Najeść się można ale raczej na zasadzie jadłodajni , o luksusie czy tez wizualnych atrakcjach potraw raczej można zapomnieć , nawet do kolacji pijesz w plastikowych kubkach . Animatorzy świetna ekipa Andy , Mango , Julia i jeszcze trójka i bardzo kontaktowi , uśmiechnięci , zabawiający gości na plaży cały dzień , mający swój program od rana na plazy , siatkówka , zumba , streching , i inne wygłupu jak również wieczorem show . Dla chętnych zawsze zabierali ekipę i w nocy można było jechać na zorganizowany wypad do klubów w mieście Super pierwszy raz tak fajny team poznałem . Ogóle wrażenia z tygodniowego pobytu nie są najgorsze , ale tez oczekiwania nie były wygórowane , rafa była plaza i słońce tez , fajni ludzie sam hotel hmmmm.. chyba wolałbym jechać następnym razem do innego , może do sąsiedniego , ten na pewno jest w stanie równi pochyłej w dół .

Zakwaterowanie 2,4/5

Wyżywienie 3,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Sylwia Październik 2019

Data pobytu: 7.9. - 14.9.2019

Ocena 2,7/5
Architektura hotelu, położenie, a także dostęp do rafy koralowej, to jedyne pozytywy. Jeśli chodzi o posiłki (all inclusive), to był niewielki wybór (nie było nawet frytek!), jedzenie często było niezjadliwe, nie chodzi już o przyprawy, tylko o surowy makaron, surowe ziemniaki, żylaste mięso, którego nie dało się ani przekroić ani przegryźć. W dodatku w restauracji obsługa nakładała główne dania,
Całkowita ocena

Architektura hotelu, położenie, a także dostęp do rafy koralowej, to jedyne pozytywy. Jeśli chodzi o posiłki (all inclusive), to był niewielki wybór (nie było nawet frytek!), jedzenie często było niezjadliwe, nie chodzi już o przyprawy, tylko o surowy makaron, surowe ziemniaki, żylaste mięso, którego nie dało się ani przekroić ani przegryźć. W dodatku w restauracji obsługa nakładała główne dania, samemu można było sobie tylko nałożyć sałatki czy ryż. Niestety obsługa nakładała malutkie porcje i trzeba było prosić o jeszcze jeden kawałek i jeszcze jeden... tak, upieczonego kurczaka nakładali w zasadzie po plasterku. Podczas naszego pobytu ani razu nie zostało nawet raz zamiecione pobliże basenu. Nie wiem jak z czyszczeniem wody w basenie, nie zaobserwowaliśmy żadnych akcji w tym kierunku, tylko woda robiła się coraz mniej przejrzysta,a kąpać można się było całą noc. W dodatku dno basenu zabarwiało stopy na niebiesko! Ogromna ilość nie działających lamp, urwanych barierek, a obsługa chodziła cały czas i ręcznie strzygła żywopłoty do idealnego kształtu... Nie działający budynek dyskoteki i restauracji Panorama. W pokojach znajdowały się przestarzałe sprzęty, aczkolwiek działające i utrzymane w czystości. Rozmawiałam z osobami, które w poprzednich latach były w tym hotelu wielokrotnie (pojechałam do tego hotelu specjalnie z polecenia), po ostatniej wizycie już nie wrócą "tak źle to jeszcze nie było". My też już nie wrócimy, nawet ze względu na przepiękną rafe. Wole popłynąc tam statkiem na samo nurkowanie.

Zakwaterowanie 2,9/5

Wyżywienie 1,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Elżbieta Luty 2019

Data pobytu: 5.1. - 12.1.2019

Ocena 3,3/5
Dużym atutem hotelu jest położenie blisko rafy koralowej, którą mogą podziwiać ludzie nawet nie umiejący pływać. Zejście na plażę po dość długich schodach. Jedzenie monotonne , wydzielane przez kucharzy, być może jest to spowodowane dużą ilością Rosjan. Obsługa hotelowa bardzo miła i chętna do pomocy.
Całkowita ocena

Dużym atutem hotelu jest położenie blisko rafy koralowej, którą mogą podziwiać ludzie nawet nie umiejący pływać. Zejście na plażę po dość długich schodach. Jedzenie monotonne , wydzielane przez kucharzy, być może jest to spowodowane dużą ilością Rosjan. Obsługa hotelowa bardzo miła i chętna do pomocy.

Zakwaterowanie 3,5/5

Wyżywienie 2,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Jacek, Lipiec 2015

Data pobytu: 4.7. - 11.7.2015

Ocena 3,1/5
Poza zaletami jak lokalizacja, fajna architektura, blisko rafy, miły personel, restauracja obiadowa na klifie, są poważne wady: 1. Restauracja główna podaje potrawy które nie posiadają smaku, wyglądu i zapachu. Ponadto jest to nie opisane na ladzie. Stoisz w kolejce by kucharz wykroił ci maleńką porcję jak dla dziecka czegoś co nie smakuje, nie wygląda i nie pachnie. Wszystko co się da rozcieńc
Całkowita ocena

Poza zaletami jak lokalizacja, fajna architektura, blisko rafy, miły personel, restauracja obiadowa na klifie, są poważne wady:

1. Restauracja główna podaje potrawy które nie posiadają smaku, wyglądu i zapachu.

Ponadto jest to nie opisane na ladzie. Stoisz w kolejce by kucharz wykroił ci maleńką porcję jak dla dziecka czegoś co nie smakuje, nie wygląda i nie pachnie. Wszystko co się da rozcieńczyć wodą już rozcieńczone jest ( skandal i wstyd: vide moja opinia w tripadvisor ). Faraonka all inclusive.

2. Rafa zniszczona, Egipcjanie nie chronią jej w żaden sposób, jest zadeptywana przez przyjaciół wschodnich, w morzu jest syf w postaci ścieków ze statkowych toalet i ropy wypluwanej z wydechów zajeżdżonych silników.

3. Infrastruktura się rozpada, właściciel nie konserwuje na bieżąco.

NIE polecam, NIE, NIE, NIE .

Zakwaterowanie 3,2/5

Wyżywienie 1,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Bartek Maj 2015

Data pobytu: 4.4. - 11.4.2015

Ocena 4,6/5
Byłem w nim na przełomie kwietnia i maja. To zresztą mój trzeci pobyt w tym hotelu. I to jest mały problem, ponieważ pamiętam ten obiekt z czasów jego świetności. Teraz wyraźnie nikt w niego nie inwestuje i lekko podupada. Mam jednak wrażenie, że jedzenie się poprawiło, a obsługa jest jeszcze milsza niż była. Pokoje bardzo przestronne, ale wyposażone w bardzo stare i mocno zużyte meble. Stołówka
Całkowita ocena

Byłem w nim na przełomie kwietnia i maja. To zresztą mój trzeci pobyt w tym hotelu. I to jest mały problem, ponieważ pamiętam ten obiekt z czasów jego świetności. Teraz wyraźnie nikt w niego nie inwestuje i lekko podupada. Mam jednak wrażenie, że jedzenie się poprawiło, a obsługa jest jeszcze milsza niż była.

Pokoje bardzo przestronne, ale wyposażone w bardzo stare i mocno zużyte meble. Stołówka wygląda nieco jak z peerelu, ale - jak wspominałem - jedzenie jest pyszne. Uwaga jednak, bo najlepsze kąski są wydzielane. Jednak wystarczy poprosić o dokładkę.

Atutem tego hotelu jest jednak plaża. Najpiękniejsza wśród tych w Sharm el Sheikh. Piaszczystą, szeroka. Wejście do wody z pomostu, ale też prosto z plaży, co w Sharmie jest rzadkością. Świetne miejsce do wypoczywania z małymi dziećmi. A w wodzie zachwyci Was najpiękniejsza plaża. Rybki, kolory, meduzy... Tu wszystkiego jest ponad miarę. Bęz podwodnego aparatu nie wybierajcie się!

Drugim atutem jest położenie. Spacerkiem dojdziecie do Old Marketu i Il Mercato. W pobliżu stragany i sklepy spożywcze, Aquapark, teatr Alf Leila Wa Leila. Wszystko na wyciągnięcie ręki. Jeśli znudzi Was jedzenie w hotelu można się nawet "podtruć" znanym MacDonalds'em albo KFC. Innymi słowy - warto. Szczególnie jeśli nie zapłacicie więcej za pobyt niż 1500 zł. To atrakcyjna propozycja, dla aktywnych turystów

Zakwaterowanie 4,7/5

Wyżywienie 4,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 33 °C temperatura w nocy 25 °C

 • Temperatura wody 25 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 33 °C temperatura w nocy 24 °C

 • Sob 33 °C temperatura w nocy 23 °C

 • Ndz 36 °C temperatura w nocy 25 °C

 • Pon 35 °C temperatura w nocy 25 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień