od 769 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Opis hotelu

Numer hotelu: 45 743

POŁOŻENIE

Hotel położony w dzielnicy Hadaba, ok 6 km od centrum Naama Bay, na klifowym zboczu. Do Naama Bay kursuje bus hotelowy.

PLAŻA

Piękna, piaszczysta, z jedną z ciekawszych raf koralowych, będącą częścią Parku Narodowego Ras Mohammed (zejście na plażę po schodach). Leżaki i parasole bezpłatnie.

HOTEL

KATEGORIA LOKALNA 4*
Kompleks hotelowy składa się z budynku głównego i szeregu piętrowych bungalowów. Polecany dla miłośników nurkowania i rodzin z dziećmi.

DO DYSPOZYCJI GOŚCI

Recepcja, lobby, sklepiki, mini centrum handlowe, 2 restauracje (główna -serwująca posiłki w formie bufetu oraz druga - zawieszona nad klifem z widokiem na morze - specjalizująca się w daniach z grilla - konieczna rezerwacja, 1 x w trakcie pobytu, otwarta od pon. do sb.), kilka barów (w tym przy basenach i na plaży) oraz orientalna kawiarnia i dyskoteka. Usługi pralni chemicznej, room service, lekarz na wezwanie.

INTERNET

internet WiFi na terenie hotelu odpłatnie

SPORT, REKREACJA I ROZRYWKA

bezpłatnie - 3 baseny zewnętrzne ze słodką wodą z brodzikami dla dzieci (w tym 1 ze sztuczną falą uruchamianą czasowo, drugi z jacuzzi). Leżaki, parasole oraz materace przy basenach, ręczniki kąpielowe wypożyczane za depozytem, tenis stołowy, siatkówka plażowa oraz wodna, rzutki, programy animacyjne
odpłatnie - bilard, kort tenisowy, sauna, łaźnia turecka i jacuzzi, sporty wodne przy plaży

DLA DZIECI

plac zabaw, mini club oraz brodzik, wysokie krzesełka w restauracji, bezpłatne łóżeczka dla dzieci na zamówienie przed wylotem

WYŻYWIENIE

All inclusive śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu. Przekąski w ciagu dnia, popołudniowa kawa, herbata, ciasto. Lokalne alkohole i napoje bezalkoholowe w godzinach 10.00-23.00 w wyznaczonych barach.
 

ZAKWATEROWANIE

Pokoje standardowe dwuosobowe z możliwością jednej dostawki (w przypadku zakwaterowania 2+2 jedno dziecko śpi z rodzicami), wyposażone w łazienki (wanna lub prysznic, wc, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, TV/SAT, sejf, odplatny mini bar oraz taras lub balkon z widokiem na basen lub ogród. Pokoje z bocznym widokiem na morze i pokoje typu beach front dodatkowo płatne. Pokoje typu suite & duplex dwupoziomowe (na dole łóżko typu king size i łazienka), na piętrze 2 łóżka i łazienka), wyposażone jak pokoje standard.

CENA

Cena oferty z przelotem zawiera: bilet lotniczy, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, opiekę polskojęzycznego rezydenta,  ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej), VAT.
Cena oferty z dojazdem własnym zawiera: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG, NNW, KL, bagaż, OC organizatora, VAT.
Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji ( ok 3% wartości rezerwacji), chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.) , wycieczek fakultatywnych.opłaty za wizę egipską ok. 25 USD płatnej na lotnisku w Egipcie.

COVID- 19

AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMICZNA W EGIPCIE W ZWIĄZKU Z COVID- 19
AKTUALIZACJA 15.10.2020
Podróżni lecący do Egiptu do regionu Marsa Alam, którzy wykonują test PCR na Covid-19 na lotnisku, proszeni są o zabranie ze sobą kopii strony ze zdjęciem z paszportu (wymaganej przez Wydział Medycyny Prewencyjnej w celu przyśpieszenia zakończenia procedury testów).
Informujemy, że z dniem 01 września 2020 r. władze Egiptu wprowadziły obowiązek okazywania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19 przez podróżnych wjeżdżających na teren Egiptu. Test powinien być przeprowadzony w okresie 72 godzin przed wjazdem na teren Egiptu. Obowiązek wykonania testu nie obejmuje dzieci do 6 lat. 
Władze Egiptu umożliwiły także wykonanie testu w kierunku COVID - 19 na lotnisku po przylocie do Egiptu. Koszt badania wynosi 30 USD za osobę, dzieci do 6 lat nie maja obowiązku wykonani testu. Po wykonaniu testu Klienci udają się transferem do wykupionego hotelu gdzie do 24 h otrzymują wyniki. Do tego czasu Klienci zobligowani są do pozostania w pokoju hotelowym. 
W przypadku pozytywnego wyniku testu Klienci zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie w hotelu. Koszt dodatkowych noclegów (poza wykupionym pakietem) zostanie pokryty przez hotel. Koszt dodatkowego przelotu z Egiptu do Polski pokrywa Klient. 
Jednocześnie informujemy, że w przypadku Klientów z wykupionymi tylko biletami czarterowymi, władze Egiptu wymagają okazania potwierdzenie rezerwacji hotelu lub rejsu (w przypadku wypraw nurkowych). 
Klienci z wykupionymi biletami czarterowymi bez dodatkowych świadczeń noclegowych nie mogą podróżować samolotem czarterowym.AKTUALIZACJA NA DZIEN 12.08.2020
Od 12.08 turyści wylatujący z Polski mogą podróżować do Egiptu bez odbywania 14 dniowej kwarantanny po powrocie do kraju. * Turyści przybywający do kurortów Hurghada, Sharm el Sheikh, Marsa Alam są zwolnieni z opłat wizowych do30 kwietnia 2021 r.
* Należy wypełnić obowiązkową deklarację, a następnie przekazać przedstawicielowi Ministerstwa Zdrowia i Ludności na lotnisku po przybyciu do Egiptu.
* Każdy hotel posiada rządowy Certyfikat bezpieczeństwa higieny" potwierdzający spełnienie wymagań sanitarnych, naruszenie któregokolwiek z ustalonych przepisów spowoduje zawieszenie licencji obiektu i karę finansową.
WYTYCZNE SANITARNE
* Transfer - W pojazdach służących do transferu tylko 50% miejsc może być zajętych, miejsce obok każdego pasażera musi być wolne. Zakaz zajmowania pierwszych siedzeń pojazdu. Wszystkie pojazdy transportowe są dokładnie dezynfekowane i czyszczone przed i po każdej podróży. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek przez obsługę podczas całego transferu.
* Recepcja i zameldowanie - Check-in będzie poprzedzony obowiązkowym badaniem temperatury ciała. Dezynfekcja bagaży przed zameldowaniem. Zachowanie właściwego dystansu dzięki specjalnym oznaczeniom na podłodze
* Pokój hotelowy i sprzątanie - Pomieszczenia są dezynfekowane i odpowiednio wentylowane przez 12 godzin od wymeldowania Gościa do zakwaterowania kolejnego. Dla każdego Gościa - zestaw ochrony osobistej zawierający wyposażenie ochronne, takie jak maski, rękawiczki oraz środki dezynfekujące do rąk. Meble i tkaniny są dezynfekowane za pomocą maszyn parowych. Pojemność pokoju to max. 2 osoby dorosłe + 2 dzieci (poniżej 12 lat)
* Wyżywienie - Przed wejściem do restauracji Gościom spawdzana jest temperatura. Posiłki będę serwowane przez personel restauracji (brak bufetu). Stoły są rozmieszczone w odległości 2 metrów od siebie, przy jednym stole (maksymalnie do 6 osób). Zalecane jest jak najczęstsze używanie jednorazowych sztućców. Dostępność środków dezynfekujących do rąk na stołach. Obrusy z tkaniny są wymieniane i dokładnie prane po każdym użyciu. Shisha jest zabroniona. Zakaz spotkań i imprez towarzyskich. Strefy dla dzieci zostały zamknięte.
* Basen i plaża - Regularna dezynfekcja basenów. Czyszczenie obszaru wokół plaży i basenu (w tym stoły, leżaki, leżaki itp.) po każdym użyciu, a także przed i po godzinach użytkowania. Zachowanie 2 m odległości między leżakami. Ręczniki plażowe i basenowe dostarczane są do pokoi. Ograniczenie zajęć rekreacyjnych
* Wycieczki fakultatywne - Grupy nie mogą przekraczać 25 osób (do odwołania). Przewodnicy są zobowiązani do noszenia maseczek. Słuchawki są sterylizowane po każdym użyciu. Organizatorzy wycieczek powinny zapewnić maseczki dla turystów. Obowiązuje zachowanie dystansu fizycznego.
* Siłownie i kluby fitness - Punkty dotykowe i powierzchnie są regularnie czyszczone i dezynfekowane. Sprzęty i wyposażenie są odpowiednio rozstawione. Zakaz korzystania ze strefy wellness oraz prysznica na siłowni lub w klubie fitness,
* Inne - Regularna dezynfekcja części wspólnych, toalet, wind oraz wszystkich punktów styku, regularne czyszczenie mebli i tkanin w hotelach i obiektach turystycznych. Dostępność środków do dezynfekcji rąk. Zachowanie i przestrzeganie dystansu w windach (specjalne oznaczenia). Nakaz noszenia masek w windzie. Personel jest zobowiązany do noszenia maseczek przez cały czas pracy. Dyskoteki, imprezy i spotkania towarzyskie nie są dozwolone. Każdy hotel ma współpracującego lekarza na wezwanie i klinikę

WARUNKI WJAZDOWE

Między Polską a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Obywatel RP może przed przyjazdem do Egiptu ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, na lotnisku w Egipcie lub drogą elektroniczną poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: www.visa2egypt.gov.eg Opłaty za wizę do Egiptu wynoszą 25 USD (wiza jednokrotna) i 60 USD (wiza wielokrotna). Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży. 
Klienci podróżujący do Sharm el Sheikh i nie korzystający z wycieczek fakultatywnych na miejscu nie mają obowiązku wykupienia wizy. Wystarczy wówczas podbić pieczątkę w paszporcie "Sinai Only", która uprawnia do 14-dniowego pobytu na półwyspie Synaj. 
Instrukacja: Po utworzeniu konta na portalu visa2egypt.gov.eg, należy potwierdzić rejestrację, a następnie zalogować się i wybrać polecenie aplikuj teraz". Kolejny etap to wybór rodzaju dokumentu. Trzeba też wypełnić formularz i uiścić opłatę za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Po zaakceptowaniu zgłoszenia, internauta otrzyma link do finalnego dokumentu, który należy wydrukować, by pokazać go na granicy. Egipt zaleca, by o e-wizę występować najpóźniej na 7 dni przed planowaną podróżą.
Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.
Z powodu możliwych zmian dotyczących pobytu w Egipcie proponujemy sprawdzić wcześniej czy warunki wjazdu i pobytu nie uległy zmianie. Aktualne informacje na temat wizy można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Osoby nie będące obywatelami Polski, prosimy o sprawdzenie w ambasadzie egipskiej w Warszawie warunków wjazdu i pobytu. 
Uwaga przeczytaj koniecznie! http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/egipt

DOKUMENTY PODRÓŻY

DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DZNI PRZED WYLOTEM PO GODZINIE 12:00

Informacje o hotelu

 • Odległość od plaży 0 m
 • Odległość od centrum miasta 4 km
 • Odległość od lotniska 20 km
 • Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole na plaży tak
 • TV tak
 • Minibar, Bar tak
 • Tenis, Siatkówka tak
 • Centrum nurkowania tak
 • Spokojna okolica tak
 • Programy animacyjne tak
 • Transport hotelowy tak
 • Hotelowa restauracja tak

Opinie o hotelu

Ocena 3,6/5
Travelplanet

Całkiem dobre (289 ocena hotelu)

Zakwaterowanie 3,7/5

Wyżywienie 3,4/5

Okolica 3,9/5

Cena 3,5/5

143. najwyższa ocena z 400 hoteli w Sharm El Sheikh

Korneliusz Styczeń 2013

Data pobytu: 1.12. - 8.12.2012

Ocena 5,0/5
Moim i Kornela głównym celem było spędzenie świąt Bożego Narodzenia W Egipcie z wyjazdem do Jerozolimy i Betlejem. Wyjazd zaplanowaliśmy na tydzień w hotelu...
Całkowita ocena

Moim i Kornela głównym celem było spędzenie świąt Bożego Narodzenia W Egipcie z wyjazdem do Jerozolimy i Betlejem. Wyjazd zaplanowaliśmy na tydzień w hotelu El Faraana Reef Resort w opcji Snack All Inclusive w dwuosobowym pokoju. Wybór hoteli w Sharm el Sheikh jest niesamowicie obszerny, dlatego w ostatecznym wyborze pomogła nam p. Magda z Travel Planet, którą szczególnie mocno pozdrawiamy, ponieważ nasz wyjazd okazał się bardzo udany. Wylot z Wrocławia do Sharm el Sheikh trwał 4 godz. i 15 min. Z stamtąd odbył się transfer do hoteli busami oraz autobusami. Nasz hotel znajdował się co prawda najdalej od lotniska, ale było warto się poświęcić dla tych widoków o których za chwilę. Kiedy dotarliśmy do hotelu, lobby zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Hotel ma styl typowo egipski. Dostaliśmy opaski o kolorze niebieskim, ponieważ byliśmy w opcji Snack All Inclusive, różniło się od All Inclusive tym, że obiady były w innej lokalizacji hotelu - w restauracji na klifie z widokiem na morze, z mniej urozmaiconymi daniami, lecz proszę nie kojarzyć tego z kanapkami czy hamburgerami, jedzenie było typowo obiadowymi daniami, lecz nie było aż tak wielkiego wyboru jak w opcji All Inclusive z czerwonymi opaskami. Niczym więcej się nie różniło. Wybraliśmy tą opcję ze względu takiego, że za każdym razem wyjeżdżamy na wiele wycieczek fakultatywnych. Wybraliśmy się na wycieczkę do Kairu, by obejrzeć piramidy oraz sfinksa. Wycieczka była wyczerpująca pod względem dojazdu, ponieważ podróż autokarem trwała około 6 godzin w jedną stronę, ale było warto; wycieczka obejmowała bardzo rozbudowany program. Najpierw płynęliśmy feluką po Nilu, oglądaliśmy wielkie hotele w Kairze oraz bujaliśmy się po Nilu - polecam bardzo sympatyczne wrażenie. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Narodowego w Kairze, gdzie było wiele znaczących zbytków dla kultury kraju. Byliśmy także w perfumerii gdzie można było kupić "tłuste" odpowiedniki markowych perfum, a także w galerii papirusa, nie porównywalne w żadnej kwestii do papirusa za 1 dolara na bazarze. A następnie pojechaliśmy na obiad w typowo egipskiej restauracji, na obiad był szwedzki stół, każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Ostatnim kulminacyjnym punktem były Piramidy, Sfinks oraz wielbłądy. Jadąc już z miasta mogliśmy podziwiać 3 piękne piramidy, będąc na miejscu robiliśmy zdjęcia 9 piramidom. Odważne 4 osoby z całej wycieczki odważyły się wejść do wnętrza piramidy, opłata wynosiła 5 dolarów za bilet wstępu. Przejechaliśmy się również wielbłądem w głąb pustyni, aby zobaczyć piramidy z oddali. Następnie obejrzeliśmy sfinksa z bliska. Następna nasza wycieczka fakultatywna to wycieczka do Jerozolimy oraz Betlejem. Podróż z naszego hotelu wyniosła w jedną stronę 10 godz., dlatego, że nasz hotel był położony najniżej na południu Sharmu. Długo trwała odprawa na granicy Izraela, ale do przeżycia. W Jerozolimie byliśmy obejrzeć ścianę płaczu, drogę krzyżową, górę oliwną, zaś w Betlejem bazylikę narodzenia. Warto to przeżyć. Betlejem w święta było pięknie udekorowane ; wielka choinka na rynku, ludzie robiący przedstawienie na jadącym samochodzie. Coś co trzeba przeżyć samemu dla odczucia tej atmosfery, byliśmy również w sklepie w którym mogliśmy zakupić pamiątki z Betlejem. Kupiliśmy różańce i medaliki z drewna oliwnego, trzeba pamiętać, że mają w sprzedaży na mieście tańsze różańce ale "chińskie", łatwo je odróżnić od drzewa oliwnego. Drzewo oliwne ma słoje, a chińskie jest w jednym kolorze, gładkie. Przy naszym hotelu znajdowała się piękna rafa koralowa z przepięknie kolorowymi rybkami oraz pomostem z którego można było wskoczyć do wody. Byliśmy także na Saharze jeździć quadami oraz wypić herbatkę beduińską. W mieście Nama Bay odwiedziliśmy również tor kartingowy.;) Hotel oceniamy na 4 gwiazdki, bo faktycznie nie są one bez powodu. Jedzenie bardzo dobre, obsługa miła, pokoje czyściutkie i codziennie sprzątane. Dyskoteka co wieczór oraz amfiteatr w którym animatorzy codziennie wieczorem przygotowywali spektakle. Plaża czyściutka, darmowe leżaki oraz bar przy plaży. Hotel polecamy jak najbardziej zaskoczył nas kolacją wigilijną, naprawdę extra! Chce się tam powrócić.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Paula Styczeń 2013

Data pobytu: 1.12. - 8.12.2012

Ocena 5,0/5
Byliśmy w hotel 4-gwiazdkowy El Faraana Reef Resort zwanym również Faraana Club. Lobby z recepcją oraz panami z recepcji zrobił duże wrażenie wszędzie...
Całkowita ocena

Byliśmy w hotel 4-gwiazdkowy El Faraana Reef Resort zwanym również Faraana Club. Lobby z recepcją oraz panami z recepcji zrobił duże wrażenie wszędzie czyściutko i klimatycznie (styl typowo egipski; z wielkimi fotelami, które wyglądały jak trony dla faraonów z ogromnymi i masywnymi stolikami z drewna), dostaliśmy naprawdę świetnie położony oraz z pięknym widokiem na basen i morze pokój z balkonem. Lokalizacja była bardzo dogodna, ponieważ wszędzie mieliśmy blisko. Bar przy basenie był na wyciągnięcie ręki, zeszliśmy schodami w dół i od razu mogliśmy delektować się pysznymi drinkami a wieczorami pysznymi pączuszkami w miodzie albo z cukrem pudrem smażonymi na bieżąco przez Pana przy barze. Z drugiej strony mieliśmy dyskotekę, która swoim położeniem nie przeszkadzała w nocnym śnie, a zarazem można było się w niej dobrze bawić z muzyką zachodnią oraz dwoma barami w tym jeden na dole, a drugi na górze. Również restauracja Snack oraz Grill znajdowały się w niedalekiej odległości od naszego pokoju. Z restauracji Snack mogły korzystać osoby mające wyżywienie Snack All Inclusive, to znaczy normalne jedzenie, ale mniej urozmaicone niż w głównej restauracji, nie były to kanapki, hot dogi, tylko włoskie dania np. makarony. Niedaleko znajdowała się plaża długa piaszczysta z przepiękną rafą koralową z darmowymi leżakami oraz barem przy plaży. Skorzystaliśmy również z wycieczek fakultatywnych, które zaproponował nam nasz rezydent: Jerozolima z Betlejem koszt za 1 osobę 110$ oraz za 60$/os. Kair z Piramidami, Muzeum narodowym, galerią papirusu, perfumerią oraz obiadem w restauracji w Kairze oraz przepłynęliśmy się fueluką po Nilu, naprawdę warto. Podróż autobusem nas nieco zmęczyła, ale gdy już dotarliśmy na miejsce nasze organizmy się zregenerowały, poprzez zjedzenie śniadania (suchego prowiantu, który otrzymaliśmy od naszego hotelu). Byliśmy również na quadach na sacharze, gdzie w trakcie wyjazdu poczęstowano nas beduińską herbatką, odwiedziliśmy również centrum Nama Bay, gdzie dokonaliśmy zakupu pamiątek. Byliśmy również na torze kartingowym wyposażonym w naprawdę pokaźne sprzęty. Nasz wyjazd wypadł w terminie świąt Bożego Narodzenia, wspominam dlatego, że mieliśmy kolację wigilijną w cenie wyjazdu, co nas bardzo ucieszyło, bo byliśmy bardzo zadowoleni, co prawda nie wyglądała ona tak jak w Polsce z wigilijnymi potrawami, ale była wykwintna z lampką białego. czerwonego wina, bardzo gustowna. Gdy kończył się 7 dzień wyjazdu żałowaliśmy, że na tak krótko przyjechaliśmy do tak cudownego miejsca jakim był Sharm el Szejk z tak świetnym hotelem i animatorami, którzy codziennie zachęcali do aktywności; taniec, gry zespołowe. Następnym razem wybierzemy się do niego na 14 dni. Niezwykle miło zostaliśmy przywitani w Egipcie aż żal było opuszczać.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Filtruj opinie

Lukasz Listopad 2019

Data pobytu: 5.10. - 12.10.2019

Ocena 2,8/5
Hotel wybrany ze względu na pobliską rafę. I ona jest ale z roku na rok coraz bardziej zniszczona , ilość statków które przypływają i ludzi robi swoje . Coraz mniej stworzeń ,ale rafa i tak jest piękna jak na hotelową , jest co robić i co oglądać .Szoda tylko ze miejscowi tego nie szanują liczy się tylko kasa. Hotel no cóż ... pokój nie powalił na kolana , łazienka to jakiś dramat , ale w pokoju głównie...
Całkowita ocena

Hotel wybrany ze względu na pobliską rafę. I ona jest ale z roku na rok coraz bardziej zniszczona , ilość statków które przypływają i ludzi robi swoje . Coraz mniej stworzeń ,ale rafa i tak jest piękna jak na hotelową , jest co robić i co oglądać .Szoda tylko ze miejscowi tego nie szanują liczy się tylko kasa. Hotel no cóż ... pokój nie powalił na kolana , łazienka to jakiś dramat , ale w pokoju głównie się spało tak wiec nie było to jakimś większym problemem . Hotel w zasadzie martwy . Raczej jak sanatorium śniadanie ,obiad , kolacja i po pokojach wieczorne życie poza programem animatorów żadne .Największe rozczarowanie ,brak normalnego baru w tzw lobby żeby coś się działo jakaś muzyka na żywo , dobry drink podany w szklance normalnej wielkości a nie w kupku białym plastikowym 0,2 , dobra kawa z expresie czy lampka wina , Nic z tych rzeczy ,Na szczęście jest wspaniałe miejsce graniczące z hotelem , klimatyczna FARSHA gdzie można zapalić , wypić i zrelaksować się . Tylko ze to poza hotelem . Jedzenie w zasadzie smaczne tylko forma podawania to już dramat , wszystko wydzielane prze delikatnie mówiąc nie sympatyczną obsługę która pracowała tam chyba za karę . Najeść się można ale raczej na zasadzie jadłodajni , o luksusie czy tez wizualnych atrakcjach potraw raczej można zapomnieć , nawet do kolacji pijesz w plastikowych kubkach . Animatorzy świetna ekipa Andy , Mango , Julia i jeszcze trójka i bardzo kontaktowi , uśmiechnięci , zabawiający gości na plaży cały dzień , mający swój program od rana na plazy , siatkówka , zumba , streching , i inne wygłupu jak również wieczorem show . Dla chętnych zawsze zabierali ekipę i w nocy można było jechać na zorganizowany wypad do klubów w mieście Super pierwszy raz tak fajny team poznałem . Ogóle wrażenia z tygodniowego pobytu nie są najgorsze , ale tez oczekiwania nie były wygórowane , rafa była plaza i słońce tez , fajni ludzie sam hotel hmmmm.. chyba wolałbym jechać następnym razem do innego , może do sąsiedniego , ten na pewno jest w stanie równi pochyłej w dół .

Zakwaterowanie 2,4/5

Wyżywienie 3,0/5

Okolica 4,0/5

Sylwia Październik 2019

Data pobytu: 7.9. - 14.9.2019

Ocena 2,7/5
Architektura hotelu, położenie, a także dostęp do rafy koralowej, to jedyne pozytywy. Jeśli chodzi o posiłki (all inclusive), to był niewielki wybór (nie było nawet frytek!), jedzenie często było niezjadliwe, nie chodzi już o przyprawy, tylko o surowy makaron, surowe ziemniaki, żylaste mięso, którego nie dało się ani przekroić ani przegryźć. W dodatku w restauracji obsługa nakładała główne dania, samemu...
Całkowita ocena

Architektura hotelu, położenie, a także dostęp do rafy koralowej, to jedyne pozytywy. Jeśli chodzi o posiłki (all inclusive), to był niewielki wybór (nie było nawet frytek!), jedzenie często było niezjadliwe, nie chodzi już o przyprawy, tylko o surowy makaron, surowe ziemniaki, żylaste mięso, którego nie dało się ani przekroić ani przegryźć. W dodatku w restauracji obsługa nakładała główne dania, samemu można było sobie tylko nałożyć sałatki czy ryż. Niestety obsługa nakładała malutkie porcje i trzeba było prosić o jeszcze jeden kawałek i jeszcze jeden... tak, upieczonego kurczaka nakładali w zasadzie po plasterku. Podczas naszego pobytu ani razu nie zostało nawet raz zamiecione pobliże basenu. Nie wiem jak z czyszczeniem wody w basenie, nie zaobserwowaliśmy żadnych akcji w tym kierunku, tylko woda robiła się coraz mniej przejrzysta,a kąpać można się było całą noc. W dodatku dno basenu zabarwiało stopy na niebiesko! Ogromna ilość nie działających lamp, urwanych barierek, a obsługa chodziła cały czas i ręcznie strzygła żywopłoty do idealnego kształtu... Nie działający budynek dyskoteki i restauracji Panorama. W pokojach znajdowały się przestarzałe sprzęty, aczkolwiek działające i utrzymane w czystości. Rozmawiałam z osobami, które w poprzednich latach były w tym hotelu wielokrotnie (pojechałam do tego hotelu specjalnie z polecenia), po ostatniej wizycie już nie wrócą "tak źle to jeszcze nie było". My też już nie wrócimy, nawet ze względu na przepiękną rafe. Wole popłynąc tam statkiem na samo nurkowanie.

Zakwaterowanie 2,9/5

Wyżywienie 1,0/5

Okolica 4,0/5

Elżbieta Luty 2019

Data pobytu: 5.1. - 12.1.2019

Ocena 3,3/5
Dużym atutem hotelu jest położenie blisko rafy koralowej, którą mogą podziwiać ludzie nawet nie umiejący pływać. Zejście na plażę po dość długich schodach. Jedzenie monotonne , wydzielane przez kucharzy, być może jest to spowodowane dużą ilością Rosjan. Obsługa hotelowa bardzo miła i chętna do pomocy.
Całkowita ocena

Dużym atutem hotelu jest położenie blisko rafy koralowej, którą mogą podziwiać ludzie nawet nie umiejący pływać. Zejście na plażę po dość długich schodach. Jedzenie monotonne , wydzielane przez kucharzy, być może jest to spowodowane dużą ilością Rosjan. Obsługa hotelowa bardzo miła i chętna do pomocy.

Zakwaterowanie 3,5/5

Wyżywienie 2,0/5

Okolica 4,0/5

Jacek, Lipiec 2015

Data pobytu: 4.7. - 11.7.2015

Ocena 3,1/5
Poza zaletami jak lokalizacja, fajna architektura, blisko rafy, miły personel, restauracja obiadowa na klifie, są poważne wady: 1. Restauracja główna podaje potrawy które nie posiadają smaku, wyglądu i zapachu. Ponadto jest to nie opisane na ladzie. Stoisz w kolejce by kucharz wykroił ci maleńką porcję jak dla dziecka czegoś co nie smakuje, nie wygląda i nie pachnie. Wszystko co się da rozcieńczyć...
Całkowita ocena

Poza zaletami jak lokalizacja, fajna architektura, blisko rafy, miły personel, restauracja obiadowa na klifie, są poważne wady:

1. Restauracja główna podaje potrawy które nie posiadają smaku, wyglądu i zapachu.

Ponadto jest to nie opisane na ladzie. Stoisz w kolejce by kucharz wykroił ci maleńką porcję jak dla dziecka czegoś co nie smakuje, nie wygląda i nie pachnie. Wszystko co się da rozcieńczyć wodą już rozcieńczone jest ( skandal i wstyd: vide moja opinia w tripadvisor ). Faraonka all inclusive.

2. Rafa zniszczona, Egipcjanie nie chronią jej w żaden sposób, jest zadeptywana przez przyjaciół wschodnich, w morzu jest syf w postaci ścieków ze statkowych toalet i ropy wypluwanej z wydechów zajeżdżonych silników.

3. Infrastruktura się rozpada, właściciel nie konserwuje na bieżąco.

NIE polecam, NIE, NIE, NIE .

Zakwaterowanie 3,2/5

Wyżywienie 1,0/5

Okolica 5,0/5

Bartek Maj 2015

Data pobytu: 4.4. - 11.4.2015

Ocena 4,6/5
Byłem w nim na przełomie kwietnia i maja. To zresztą mój trzeci pobyt w tym hotelu. I to jest mały problem, ponieważ pamiętam ten obiekt z czasów jego świetności. Teraz wyraźnie nikt w niego nie inwestuje i lekko podupada. Mam jednak wrażenie, że jedzenie się poprawiło, a obsługa jest jeszcze milsza niż była. Pokoje bardzo przestronne, ale wyposażone w bardzo stare i mocno zużyte meble. Stołówka...
Całkowita ocena

Byłem w nim na przełomie kwietnia i maja. To zresztą mój trzeci pobyt w tym hotelu. I to jest mały problem, ponieważ pamiętam ten obiekt z czasów jego świetności. Teraz wyraźnie nikt w niego nie inwestuje i lekko podupada. Mam jednak wrażenie, że jedzenie się poprawiło, a obsługa jest jeszcze milsza niż była.

Pokoje bardzo przestronne, ale wyposażone w bardzo stare i mocno zużyte meble. Stołówka wygląda nieco jak z peerelu, ale - jak wspominałem - jedzenie jest pyszne. Uwaga jednak, bo najlepsze kąski są wydzielane. Jednak wystarczy poprosić o dokładkę.

Atutem tego hotelu jest jednak plaża. Najpiękniejsza wśród tych w Sharm el Sheikh. Piaszczystą, szeroka. Wejście do wody z pomostu, ale też prosto z plaży, co w Sharmie jest rzadkością. Świetne miejsce do wypoczywania z małymi dziećmi. A w wodzie zachwyci Was najpiękniejsza plaża. Rybki, kolory, meduzy... Tu wszystkiego jest ponad miarę. Bęz podwodnego aparatu nie wybierajcie się!

Drugim atutem jest położenie. Spacerkiem dojdziecie do Old Marketu i Il Mercato. W pobliżu stragany i sklepy spożywcze, Aquapark, teatr Alf Leila Wa Leila. Wszystko na wyciągnięcie ręki. Jeśli znudzi Was jedzenie w hotelu można się nawet "podtruć" znanym MacDonalds'em albo KFC. Innymi słowy - warto. Szczególnie jeśli nie zapłacicie więcej za pobyt niż 1500 zł. To atrakcyjna propozycja, dla aktywnych turystów

Zakwaterowanie 4,7/5

Wyżywienie 4,0/5

Okolica 5,0/5

Ładuję

Ładowanie mapy i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 22 °C temperatura w nocy 12 °C

 • Temperatura wody 23 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 22 °C temperatura w nocy 14 °C

 • Pon 20 °C temperatura w nocy 13 °C

 • Wt 21 °C temperatura w nocy 11 °C

 • Śr 18 °C temperatura w nocy 11 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień