• Obowiązek okazania negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 72h przed wylotem lub antygenowego, wykonanego nie wcześniej niż 24h (zaświadczenie w j. angielskim)
 • Zwolnione z testu są osoby zaszczepione pełną dawką (od podania ostatniej dawki minęło więcej niż 14 dni i mniej niż 270 dni) oraz dzieci poniżej 12 r.ż. Zaświadczenia należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub aplikacji mObywatel.
 • Podróżni lecący do regionu Marsa Alam, którzy wykonują test na lotnisku, proszeni są o zabranie ze sobą kopii strony paszportu, na której widoczne jest zdjęcie i dane osobowe
 • Wymagane wypełnienie deklaracji pobytu (również dla dzieci) POBIERZ TUTAJ
 • Wymagana rejestracja na mniej niż 48 godzin przed rozpoczęciem podróży KLIKNIJ
 • Powrót do Polski
  • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

od 1 099 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 45 743

POŁOŻENIE

Hotel położony w dzielnicy Hadaba, ok 6 km od centrum Naama Bay, na klifowym zboczu. Do Naama Bay kursuje bus hotelowy.

PLAŻA

Piękna, piaszczysta, z jedną z ciekawszych raf koralowych, będącą częścią Parku Narodowego Ras Mohammed (zejście na plażę po schodach). Leżaki i parasole bezpłatnie.

HOTEL

KATEGORIA LOKALNA 4*
Kompleks hotelowy składa się z budynku głównego i szeregu piętrowych bungalowów. Polecany dla miłośników nurkowania i rodzin z dziećmi.
Hotel wyróżniony Nagroda Travellers' Choice 2021, która  przyznawana jest obiektom, które stale zbierają świetne recenzje i należą do najlepszych 10% obiektów na stronie Tripadvisor.

DO DYSPOZYCJI GOŚCI

Recepcja, lobby, sklepiki, mini centrum handlowe, 2 restauracje (główna -serwująca posiłki w formie bufetu oraz druga - zawieszona nad klifem z widokiem na morze - specjalizująca się w daniach z grilla - konieczna rezerwacja, 1 x w trakcie pobytu, otwarta od pon. do sb.), kilka barów (w tym przy basenach i na plaży) oraz orientalna kawiarnia i dyskoteka. Usługi pralni chemicznej, room service, lekarz na wezwanie.

INTERNET

internet WiFi na terenie hotelu odpłatnie

SPORT, REKREACJA I ROZRYWKA

bezpłatnie - 3 baseny zewnętrzne ze słodką wodą z brodzikami dla dzieci (w tym 1 ze sztuczną falą uruchamianą czasowo, drugi z jacuzzi). Leżaki, parasole oraz materace przy basenach, ręczniki kąpielowe wypożyczane za depozytem, tenis stołowy, siatkówka plażowa oraz wodna, rzutki, programy animacyjne
odpłatnie - bilard, kort tenisowy, sauna, łaźnia turecka i jacuzzi, sporty wodne przy plaży

DLA DZIECI

plac zabaw, mini club oraz brodzik, wysokie krzesełka w restauracji, bezpłatne łóżeczka dla dzieci na zamówienie przed wylotem

WYŻYWIENIE

All inclusive śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu. Przekąski w ciagu dnia, popołudniowa kawa, herbata, ciasto. Lokalne alkohole i napoje bezalkoholowe w godzinach 10.00-23.00 w wyznaczonych barach.
 

ZAKWATEROWANIE

Pokoje standardowe dwuosobowe z możliwością jednej dostawki (w przypadku zakwaterowania 2+2 jedno dziecko śpi z rodzicami), wyposażone w łazienki (wanna lub prysznic, wc, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, TV/SAT, sejf, odplatny mini bar oraz taras lub balkon z widokiem na basen lub ogród. Pokoje z bocznym widokiem na morze i pokoje typu beach front dodatkowo płatne. Pokoje typu suite & duplex dwupoziomowe (na dole łóżko typu king size i łazienka), na piętrze 2 łóżka i łazienka), wyposażone jak pokoje standard.

CENA

Cena oferty z przelotem zawiera: bilet lotniczy; bagaż podręczny (EasyJet o wymiarach nie przekraczających 45x36x20 cm, w tym kółka, kieszonki i rączki - mała torba podręczna która musi mieścić się pod siedzeniem pasażera, Corendon - 8kg, LOT - 8kg, Czarter - 5kg); bagaż rejestrowany (do luku bagażowego) - tylko przy przelotach charterowych; transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, opiekę polskojęzycznego rezydenta,  ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej), VAT.
UWAGA!!
W EasyJet bagaż rejestrowany 15 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt. W przypadku zakupienia miejsca Up front (dodatkowo płatne) Klient może zabrać na pokład duży bagaż podręczny (maks. 56 x 45 x 25 cm), który musi mieścić się w schowku nad głową.
W Corendon bagaż rejestrowany 23 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt
W LOT bagaż rejestrowany 23 kg dodatkowo płatny ok 350 - 400 PLN/szt
Uwaga!!! Przy połączeniach rejsowych cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.
Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), 
oraz od 01.01.2021 analogiczą wyskość składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 
15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)
13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)Cena oferty z dojazdem własnym zawiera: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG, NNW, KL, bagaż, OC organizatora, VAT.
Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), wycieczek fakultatywnych, obowiązkowej opłaty za wizę egipską ok. 25 USD płatnej na lotnisku w Egipcie, bagażu rejestrowanego przy przelotach liniami Easy Jet i Corendon Airlines, LOT (dodatkowa opłata 400 PLN/os).

COVID- 19

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.
W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ .Podróżując w  czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami. Klienci zobowiązani są do przestrzegania procedur bezpieczeństwa wrowadzanych regulaminem hotelu. 
Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa),  animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne. Podróżując do Egiptu jest wymagane wykonanie testu PCR na Covid 
Zwolnione z obowiązku testu są tylko osoby, które posiadają zaświadczenie przyjęcia pełnego cyklu szczepienia na COVID-19 (szczepionką zatwierdzoną przez WHO), jeśli od ostatniej dawki minęło co najmniej 14 dni. Zaświadczenie powinno zawierać kod QR. Unijny Certyfikat Covid jest honorowany.
Test dla dziecka: niewymagany dla dzieci poniżej 12 lat.Test RT-PCR na COVID-19 należy wykonać:
- w Polsce maksymalnie na 72 godz. przed wjazdem do Egiptu:
zaświadczenie o negatywnym wyniku testu musi być wystawione w j. angielskim oraz zawierać prawidłowe informacje/dane podróżnego oraz kod QR.  Zaświadczenie musi być wystawione przez laboratorium oficjalnie uznawane przez Ministerstwo Zdrowia w formie papierowej (oryginał) lub cyfrowej - do wyświetlenia na ekranie urządzenia mobilnego. Zaświadczenia pisane ręcznie oraz bez kodu QR nie będą honorowane. 
lub
- po przylocie do Egiptu (na lotnisku), koszt badania to 30 USD/os. Procedura wykonania testu nie jest uciążliwa. Po badaniu podróżni są przewiezieni transferem (w cenie rezerwacji) do zarezerwowanego przez siebie hotelu, gdzie oczekują 24 godziny na wynik testu - w tym czasie można korzystać z infrastruktury obiektu.
W przypadku pozytywnego wyniku testu kwarantanna odbywa się w wykupionym hotelu.Marsa Alam (RMF) - w przypadku testu RT-PCR wykonywanego po przylocie do Marsa Alam, w celu przyspieszenia procedury, należy posiadać ze sobą kserokopię strony z danymi i zdjęciem z paszportu.
WYMAGANE DOKUMENTY: 
- Zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu na COVID-19 (test można także wykonać na lotnisku w Egipcie) w języku angielskim.
- Wydruk umowy zgłoszenia wakacji z biurem Prima Holiday. 
- Paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Egiptu (także dzieci bez względu na wiek).
- Karta Lokalizacji Podróżnego.
- Deklaracja Sanitarna. Powrót do Polski z zagranicy:
UWAGA! Ze względu na dynamiczną sytuację i częstotliwość zmian dotyczących procedur podróżowania, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.

WARUNKI WJAZDOWE

Między Polską a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Obywatel RP może przed przyjazdem do Egiptu ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, na lotnisku w Egipcie lub drogą elektroniczną poprzez złożenie wniosku na stronie internetowej: www.visa2egypt.gov.eg. 
Opłaty za wizę do Egiptu wynoszą 25 USD (wiza jednokrotna) i 60 USD (wiza wielokrotna). Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność po dacie zakończenia planowanej podróży. Instrukacja: Po utworzeniu konta na portalu visa2egypt.gov.eg, należy potwierdzić rejestrację, a następnie zalogować się i wybrać polecenie aplikuj teraz". Kolejny etap to wybór rodzaju dokumentu. Trzeba też wypełnić formularz i uiścić opłatę za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Po zaakceptowaniu zgłoszenia, internauta otrzyma link do finalnego dokumentu, który należy wydrukować, by pokazać go na granicy. Egipt zaleca, by o e-wizę występować najpóźniej na 7 dni przed planowaną podróżą.
Klienci podróżujący do Sharm el Sheikh i nie korzystający z wycieczek fakultatywnych na miejscu nie mają obowiązku wykupienia wizy. Wystarczy wówczas podbić pieczątkę w paszporcie "Sinai Only", która uprawnia do 14-dniowego pobytu na półwyspie Synaj. Informujemy, że od 01/04/2022 na rejsach do Egiptu wymagana jest elektroniczna forma wypełniania obowiązkowego formularza Declaration Form, poniżej przesyłamy link gdzie należy dokonać rejestracji: https://visitegypt.gov.eg/. 
Jednocześnie informujemy, że wciąż jeszcze istnieje możliwość wypełniania wersji papierowej formularza (w razie czego przesyłamy w załączniku), jest natomiast zamysł, żeby docelowo rejestracja następowała online.Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.
Z powodu możliwych zmian dotyczących pobytu w Egipcie proponujemy sprawdzić wcześniej czy warunki wjazdu i pobytu nie uległy zmianie. Aktualne informacje na temat wizy można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Osoby nie będące obywatelami Polski, prosimy o sprawdzenie w ambasadzie egipskiej w Warszawie warunków wjazdu i pobytu. 
Uwaga przeczytaj koniecznie! http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/egipt

DOKUMENTY PODRÓŻY

DOKUMENTY PODRÓŻY WYSYŁANE SĄ MAILEM NA 2 DZNI PRZED WYLOTEM PO GODZINIE 12:00

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Odległość od plaży 0 m
 • Odległość od centrum miasta 4 km
 • Odległość od lotniska 20 km
 • Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole na plaży tak
 • TV tak
 • Minibar, Bar tak
 • Kącik dziecięcy, Basen dla dzieci tak
 • Tenis, Siatkówka tak
 • Centrum nurkowania tak
 • Spokojna okolica tak
 • Fitness tak
 • Programy animacyjne tak
 • Transport hotelowy tak
 • Hotelowa restauracja tak

Opinie o hotelu

Ocena 3,6/5
Travelplanet

Całkiem dobre (289 ocena hotelu)

Zakwaterowanie 3,7/5

Wyżywienie 3,4/5

Okolica 3,9/5

Cena 3,5/5

143. najwyższa ocena z 408 hoteli w Sharm El Sheikh

Korneliusz

Ocena 5,0/5
Moim i Kornela głównym celem było spędzenie świąt Bożego Narodzenia W Egipcie z wyjazdem do Jerozolimy i Betlejem. Wyjazd zaplanowaliśmy na tydzień w
Całkowita ocena

Moim i Kornela głównym celem było spędzenie świąt Bożego Narodzenia W Egipcie z wyjazdem do Jerozolimy i Betlejem. Wyjazd zaplanowaliśmy na tydzień w hotelu El Faraana Reef Resort w opcji Snack All Inclusive w dwuosobowym pokoju. Wybór hoteli w Sharm el Sheikh jest niesamowicie obszerny, dlatego w ostatecznym wyborze pomogła nam p. Magda z Travel Planet, którą szczególnie mocno pozdrawiamy, ponieważ nasz wyjazd okazał się bardzo udany. Wylot z Wrocławia do Sharm el Sheikh trwał 4 godz. i 15 min. Z stamtąd odbył się transfer do hoteli busami oraz autobusami. Nasz hotel znajdował się co prawda najdalej od lotniska, ale było warto się poświęcić dla tych widoków o których za chwilę. Kiedy dotarliśmy do hotelu, lobby zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Hotel ma styl typowo egipski. Dostaliśmy opaski o kolorze niebieskim, ponieważ byliśmy w opcji Snack All Inclusive, różniło się od All Inclusive tym, że obiady były w innej lokalizacji hotelu - w restauracji na klifie z widokiem na morze, z mniej urozmaiconymi daniami, lecz proszę nie kojarzyć tego z kanapkami czy hamburgerami, jedzenie było typowo obiadowymi daniami, lecz nie było aż tak wielkiego wyboru jak w opcji All Inclusive z czerwonymi opaskami. Niczym więcej się nie różniło. Wybraliśmy tą opcję ze względu takiego, że za każdym razem wyjeżdżamy na wiele wycieczek fakultatywnych. Wybraliśmy się na wycieczkę do Kairu, by obejrzeć piramidy oraz sfinksa. Wycieczka była wyczerpująca pod względem dojazdu, ponieważ podróż autokarem trwała około 6 godzin w jedną stronę, ale było warto; wycieczka obejmowała bardzo rozbudowany program. Najpierw płynęliśmy feluką po Nilu, oglądaliśmy wielkie hotele w Kairze oraz bujaliśmy się po Nilu - polecam bardzo sympatyczne wrażenie. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Narodowego w Kairze, gdzie było wiele znaczących zbytków dla kultury kraju. Byliśmy także w perfumerii gdzie można było kupić "tłuste" odpowiedniki markowych perfum, a także w galerii papirusa, nie porównywalne w żadnej kwestii do papirusa za 1 dolara na bazarze. A następnie pojechaliśmy na obiad w typowo egipskiej restauracji, na obiad był szwedzki stół, każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Ostatnim kulminacyjnym punktem były Piramidy, Sfinks oraz wielbłądy. Jadąc już z miasta mogliśmy podziwiać 3 piękne piramidy, będąc na miejscu robiliśmy zdjęcia 9 piramidom. Odważne 4 osoby z całej wycieczki odważyły się wejść do wnętrza piramidy, opłata wynosiła 5 dolarów za bilet wstępu. Przejechaliśmy się również wielbłądem w głąb pustyni, aby zobaczyć piramidy z oddali. Następnie obejrzeliśmy sfinksa z bliska. Następna nasza wycieczka fakultatywna to wycieczka do Jerozolimy oraz Betlejem. Podróż z naszego hotelu wyniosła w jedną stronę 10 godz., dlatego, że nasz hotel był położony najniżej na południu Sharmu. Długo trwała odprawa na granicy Izraela, ale do przeżycia. W Jerozolimie byliśmy obejrzeć ścianę płaczu, drogę krzyżową, górę oliwną, zaś w Betlejem bazylikę narodzenia. Warto to przeżyć. Betlejem w święta było pięknie udekorowane ; wielka choinka na rynku, ludzie robiący przedstawienie na jadącym samochodzie. Coś co trzeba przeżyć samemu dla odczucia tej atmosfery, byliśmy również w sklepie w którym mogliśmy zakupić pamiątki z Betlejem. Kupiliśmy różańce i medaliki z drewna oliwnego, trzeba pamiętać, że mają w sprzedaży na mieście tańsze różańce ale "chińskie", łatwo je odróżnić od drzewa oliwnego. Drzewo oliwne ma słoje, a chińskie jest w jednym kolorze, gładkie. Przy naszym hotelu znajdowała się piękna rafa koralowa z przepięknie kolorowymi rybkami oraz pomostem z którego można było wskoczyć do wody. Byliśmy także na Saharze jeździć quadami oraz wypić herbatkę beduińską. W mieście Nama Bay odwiedziliśmy również tor kartingowy.;) Hotel oceniamy na 4 gwiazdki, bo faktycznie nie są one bez powodu. Jedzenie bardzo dobre, obsługa miła, pokoje czyściutkie i codziennie sprzątane. Dyskoteka co wieczór oraz amfiteatr w którym animatorzy codziennie wieczorem przygotowywali spektakle. Plaża czyściutka, darmowe leżaki oraz bar przy plaży. Hotel polecamy jak najbardziej zaskoczył nas kolacją wigilijną, naprawdę extra! Chce się tam powrócić.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Paula

Ocena 5,0/5
Byliśmy w hotel 4-gwiazdkowy El Faraana Reef Resort zwanym również Faraana Club. Lobby z recepcją oraz panami z recepcji zrobił duże wrażenie wszędzie
Całkowita ocena

Byliśmy w hotel 4-gwiazdkowy El Faraana Reef Resort zwanym również Faraana Club. Lobby z recepcją oraz panami z recepcji zrobił duże wrażenie wszędzie czyściutko i klimatycznie (styl typowo egipski; z wielkimi fotelami, które wyglądały jak trony dla faraonów z ogromnymi i masywnymi stolikami z drewna), dostaliśmy naprawdę świetnie położony oraz z pięknym widokiem na basen i morze pokój z balkonem. Lokalizacja była bardzo dogodna, ponieważ wszędzie mieliśmy blisko. Bar przy basenie był na wyciągnięcie ręki, zeszliśmy schodami w dół i od razu mogliśmy delektować się pysznymi drinkami a wieczorami pysznymi pączuszkami w miodzie albo z cukrem pudrem smażonymi na bieżąco przez Pana przy barze. Z drugiej strony mieliśmy dyskotekę, która swoim położeniem nie przeszkadzała w nocnym śnie, a zarazem można było się w niej dobrze bawić z muzyką zachodnią oraz dwoma barami w tym jeden na dole, a drugi na górze. Również restauracja Snack oraz Grill znajdowały się w niedalekiej odległości od naszego pokoju. Z restauracji Snack mogły korzystać osoby mające wyżywienie Snack All Inclusive, to znaczy normalne jedzenie, ale mniej urozmaicone niż w głównej restauracji, nie były to kanapki, hot dogi, tylko włoskie dania np. makarony. Niedaleko znajdowała się plaża długa piaszczysta z przepiękną rafą koralową z darmowymi leżakami oraz barem przy plaży. Skorzystaliśmy również z wycieczek fakultatywnych, które zaproponował nam nasz rezydent: Jerozolima z Betlejem koszt za 1 osobę 110$ oraz za 60$/os. Kair z Piramidami, Muzeum narodowym, galerią papirusu, perfumerią oraz obiadem w restauracji w Kairze oraz przepłynęliśmy się fueluką po Nilu, naprawdę warto. Podróż autobusem nas nieco zmęczyła, ale gdy już dotarliśmy na miejsce nasze organizmy się zregenerowały, poprzez zjedzenie śniadania (suchego prowiantu, który otrzymaliśmy od naszego hotelu). Byliśmy również na quadach na sacharze, gdzie w trakcie wyjazdu poczęstowano nas beduińską herbatką, odwiedziliśmy również centrum Nama Bay, gdzie dokonaliśmy zakupu pamiątek. Byliśmy również na torze kartingowym wyposażonym w naprawdę pokaźne sprzęty. Nasz wyjazd wypadł w terminie świąt Bożego Narodzenia, wspominam dlatego, że mieliśmy kolację wigilijną w cenie wyjazdu, co nas bardzo ucieszyło, bo byliśmy bardzo zadowoleni, co prawda nie wyglądała ona tak jak w Polsce z wigilijnymi potrawami, ale była wykwintna z lampką białego. czerwonego wina, bardzo gustowna. Gdy kończył się 7 dzień wyjazdu żałowaliśmy, że na tak krótko przyjechaliśmy do tak cudownego miejsca jakim był Sharm el Szejk z tak świetnym hotelem i animatorami, którzy codziennie zachęcali do aktywności; taniec, gry zespołowe. Następnym razem wybierzemy się do niego na 14 dni. Niezwykle miło zostaliśmy przywitani w Egipcie aż żal było opuszczać.

Zakwaterowanie 5,0/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Filtruj opinie

Lukasz

Ocena 2,8/5
Hotel wybrany ze względu na pobliską rafę. I ona jest ale z roku na rok coraz bardziej zniszczona , ilość statków które przypływają i ludzi robi swoje . Coraz mniej stworzeń ,ale rafa i tak jest piękna jak na hotelową , jest co robić i co oglądać .Szoda tylko ze miejscowi tego nie szanują liczy się tylko kasa. Hotel no cóż ... pokój nie powalił na kolana , łazienka to jakiś dramat , ale w pokoju g
Całkowita ocena

Hotel wybrany ze względu na pobliską rafę. I ona jest ale z roku na rok coraz bardziej zniszczona , ilość statków które przypływają i ludzi robi swoje . Coraz mniej stworzeń ,ale rafa i tak jest piękna jak na hotelową , jest co robić i co oglądać .Szoda tylko ze miejscowi tego nie szanują liczy się tylko kasa. Hotel no cóż ... pokój nie powalił na kolana , łazienka to jakiś dramat , ale w pokoju głównie się spało tak wiec nie było to jakimś większym problemem . Hotel w zasadzie martwy . Raczej jak sanatorium śniadanie ,obiad , kolacja i po pokojach wieczorne życie poza programem animatorów żadne .Największe rozczarowanie ,brak normalnego baru w tzw lobby żeby coś się działo jakaś muzyka na żywo , dobry drink podany w szklance normalnej wielkości a nie w kupku białym plastikowym 0,2 , dobra kawa z expresie czy lampka wina , Nic z tych rzeczy ,Na szczęście jest wspaniałe miejsce graniczące z hotelem , klimatyczna FARSHA gdzie można zapalić , wypić i zrelaksować się . Tylko ze to poza hotelem . Jedzenie w zasadzie smaczne tylko forma podawania to już dramat , wszystko wydzielane prze delikatnie mówiąc nie sympatyczną obsługę która pracowała tam chyba za karę . Najeść się można ale raczej na zasadzie jadłodajni , o luksusie czy tez wizualnych atrakcjach potraw raczej można zapomnieć , nawet do kolacji pijesz w plastikowych kubkach . Animatorzy świetna ekipa Andy , Mango , Julia i jeszcze trójka i bardzo kontaktowi , uśmiechnięci , zabawiający gości na plaży cały dzień , mający swój program od rana na plazy , siatkówka , zumba , streching , i inne wygłupu jak również wieczorem show . Dla chętnych zawsze zabierali ekipę i w nocy można było jechać na zorganizowany wypad do klubów w mieście Super pierwszy raz tak fajny team poznałem . Ogóle wrażenia z tygodniowego pobytu nie są najgorsze , ale tez oczekiwania nie były wygórowane , rafa była plaza i słońce tez , fajni ludzie sam hotel hmmmm.. chyba wolałbym jechać następnym razem do innego , może do sąsiedniego , ten na pewno jest w stanie równi pochyłej w dół .

Zakwaterowanie 2,4/5

Wyżywienie 3,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (0)

Sylwia

Ocena 2,7/5
Architektura hotelu, położenie, a także dostęp do rafy koralowej, to jedyne pozytywy. Jeśli chodzi o posiłki (all inclusive), to był niewielki wybór (nie było nawet frytek!), jedzenie często było niezjadliwe, nie chodzi już o przyprawy, tylko o surowy makaron, surowe ziemniaki, żylaste mięso, którego nie dało się ani przekroić ani przegryźć. W dodatku w restauracji obsługa nakładała główne dania,
Całkowita ocena

Architektura hotelu, położenie, a także dostęp do rafy koralowej, to jedyne pozytywy. Jeśli chodzi o posiłki (all inclusive), to był niewielki wybór (nie było nawet frytek!), jedzenie często było niezjadliwe, nie chodzi już o przyprawy, tylko o surowy makaron, surowe ziemniaki, żylaste mięso, którego nie dało się ani przekroić ani przegryźć. W dodatku w restauracji obsługa nakładała główne dania, samemu można było sobie tylko nałożyć sałatki czy ryż. Niestety obsługa nakładała malutkie porcje i trzeba było prosić o jeszcze jeden kawałek i jeszcze jeden... tak, upieczonego kurczaka nakładali w zasadzie po plasterku. Podczas naszego pobytu ani razu nie zostało nawet raz zamiecione pobliże basenu. Nie wiem jak z czyszczeniem wody w basenie, nie zaobserwowaliśmy żadnych akcji w tym kierunku, tylko woda robiła się coraz mniej przejrzysta,a kąpać można się było całą noc. W dodatku dno basenu zabarwiało stopy na niebiesko! Ogromna ilość nie działających lamp, urwanych barierek, a obsługa chodziła cały czas i ręcznie strzygła żywopłoty do idealnego kształtu... Nie działający budynek dyskoteki i restauracji Panorama. W pokojach znajdowały się przestarzałe sprzęty, aczkolwiek działające i utrzymane w czystości. Rozmawiałam z osobami, które w poprzednich latach były w tym hotelu wielokrotnie (pojechałam do tego hotelu specjalnie z polecenia), po ostatniej wizycie już nie wrócą "tak źle to jeszcze nie było". My też już nie wrócimy, nawet ze względu na przepiękną rafe. Wole popłynąc tam statkiem na samo nurkowanie.

Zakwaterowanie 2,9/5

Wyżywienie 1,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (3) (0)

Elżbieta

Ocena 3,3/5
Dużym atutem hotelu jest położenie blisko rafy koralowej, którą mogą podziwiać ludzie nawet nie umiejący pływać. Zejście na plażę po dość długich schodach. Jedzenie monotonne , wydzielane przez kucharzy, być może jest to spowodowane dużą ilością Rosjan. Obsługa hotelowa bardzo miła i chętna do pomocy.
Całkowita ocena

Dużym atutem hotelu jest położenie blisko rafy koralowej, którą mogą podziwiać ludzie nawet nie umiejący pływać. Zejście na plażę po dość długich schodach. Jedzenie monotonne , wydzielane przez kucharzy, być może jest to spowodowane dużą ilością Rosjan. Obsługa hotelowa bardzo miła i chętna do pomocy.

Zakwaterowanie 3,5/5

Wyżywienie 2,0/5

Okolica 4,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Jacek,

Ocena 3,1/5
Poza zaletami jak lokalizacja, fajna architektura, blisko rafy, miły personel, restauracja obiadowa na klifie, są poważne wady: 1. Restauracja główna podaje potrawy które nie posiadają smaku, wyglądu i zapachu. Ponadto jest to nie opisane na ladzie. Stoisz w kolejce by kucharz wykroił ci maleńką porcję jak dla dziecka czegoś co nie smakuje, nie wygląda i nie pachnie. Wszystko co się da rozcieńc
Całkowita ocena

Poza zaletami jak lokalizacja, fajna architektura, blisko rafy, miły personel, restauracja obiadowa na klifie, są poważne wady:

1. Restauracja główna podaje potrawy które nie posiadają smaku, wyglądu i zapachu.

Ponadto jest to nie opisane na ladzie. Stoisz w kolejce by kucharz wykroił ci maleńką porcję jak dla dziecka czegoś co nie smakuje, nie wygląda i nie pachnie. Wszystko co się da rozcieńczyć wodą już rozcieńczone jest ( skandal i wstyd: vide moja opinia w tripadvisor ). Faraonka all inclusive.

2. Rafa zniszczona, Egipcjanie nie chronią jej w żaden sposób, jest zadeptywana przez przyjaciół wschodnich, w morzu jest syf w postaci ścieków ze statkowych toalet i ropy wypluwanej z wydechów zajeżdżonych silników.

3. Infrastruktura się rozpada, właściciel nie konserwuje na bieżąco.

NIE polecam, NIE, NIE, NIE .

Zakwaterowanie 3,2/5

Wyżywienie 1,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Bartek

Ocena 4,6/5
Byłem w nim na przełomie kwietnia i maja. To zresztą mój trzeci pobyt w tym hotelu. I to jest mały problem, ponieważ pamiętam ten obiekt z czasów jego świetności. Teraz wyraźnie nikt w niego nie inwestuje i lekko podupada. Mam jednak wrażenie, że jedzenie się poprawiło, a obsługa jest jeszcze milsza niż była. Pokoje bardzo przestronne, ale wyposażone w bardzo stare i mocno zużyte meble. Stołówka
Całkowita ocena

Byłem w nim na przełomie kwietnia i maja. To zresztą mój trzeci pobyt w tym hotelu. I to jest mały problem, ponieważ pamiętam ten obiekt z czasów jego świetności. Teraz wyraźnie nikt w niego nie inwestuje i lekko podupada. Mam jednak wrażenie, że jedzenie się poprawiło, a obsługa jest jeszcze milsza niż była.

Pokoje bardzo przestronne, ale wyposażone w bardzo stare i mocno zużyte meble. Stołówka wygląda nieco jak z peerelu, ale - jak wspominałem - jedzenie jest pyszne. Uwaga jednak, bo najlepsze kąski są wydzielane. Jednak wystarczy poprosić o dokładkę.

Atutem tego hotelu jest jednak plaża. Najpiękniejsza wśród tych w Sharm el Sheikh. Piaszczystą, szeroka. Wejście do wody z pomostu, ale też prosto z plaży, co w Sharmie jest rzadkością. Świetne miejsce do wypoczywania z małymi dziećmi. A w wodzie zachwyci Was najpiękniejsza plaża. Rybki, kolory, meduzy... Tu wszystkiego jest ponad miarę. Bęz podwodnego aparatu nie wybierajcie się!

Drugim atutem jest położenie. Spacerkiem dojdziecie do Old Marketu i Il Mercato. W pobliżu stragany i sklepy spożywcze, Aquapark, teatr Alf Leila Wa Leila. Wszystko na wyciągnięcie ręki. Jeśli znudzi Was jedzenie w hotelu można się nawet "podtruć" znanym MacDonalds'em albo KFC. Innymi słowy - warto. Szczególnie jeśli nie zapłacicie więcej za pobyt niż 1500 zł. To atrakcyjna propozycja, dla aktywnych turystów

Zakwaterowanie 4,7/5

Wyżywienie 4,0/5

Okolica 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (1) (1)

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 34 °C temperatura w nocy 24 °C

 • Temperatura wody 25 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 35 °C temperatura w nocy 24 °C

 • Sob 34 °C temperatura w nocy 23 °C

 • Ndz 34 °C temperatura w nocy 23 °C

 • Pon 35 °C temperatura w nocy 23 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień