Travelplanet.pl

Arabba-Marmolada, Włochy

62 km
Suma tras
GRU-KWI
Sezon
204-294 €
Cena karnetu
Znajdź hotel w Arabba-Marmolada

Opis Arabba-Marmolada

Zimowa Arabba ma do zaoferowania coś dla każdego. Możemy tu nie tylko jeździć na nartach czy snowboardzie, ale również chodzić po zimowych szlakach (6.5 km przygotowana trasa Malaga Ciapela), wędrować na rakietach śnieżnych, wspinać się po lodzie na zamarzniętych wodospadach, czy jeździć na skuterach śnieżnych.

Ciekawa dla turystów jest w Arabbie Sella Ronda – słynna karuzela narciarska wokół masywu Sella będąca 26 kilometrową trasą widokową, którą można objechać, poruszając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w przeciwnym kierunku.

Interesująca jest też całodniowa wyprawa szlakiem I wojny światowej (‘Grande Guerra’/ ‘Skirundfahrt des 1. Weltkrieges 1914 bis 1918’), prowadzącym wokół szczytu Col di Lana (2400 m).

Arabba to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Dla maluchów znajdziemy tutaj szkółkę ‘Burz’ z wykfalifikowanymi instruktorami Ski School Arabba, którzy pomogą stawiać pierwsze kroki na śniegu. Jest tutaj też dużo miejsc do zabawy, w przystosowanych parkach dla dzieci, profesjonalna opieka i animatorzy dziecięcy.

Wieczorem warto wybrać się na “Snow Show”, cyklicznie prezentowane przez instruktorów narciarstwa z Arabba, którzy wykonują akrobatyczne triki przy muzyce i pokazie świateł.

Dobrze bawić możemy się zjeżdżając poza trasy, gdzie czekają na nas freeridowe odcinki pełne świeżego śniegu, ciszy i beztroskiej samotności. Arabba jest punktem wyjścia na najbardziej znane freeridowe trasy, z których najbardziej znana jest Val Mesdi o długości 7 kilometrów i różnicy poziomów 1500 m.

Tereny “Sella” i “Marmolada” są znane ze swojego piękna, dobrej zabawy i długich tras biegnących przez pola sypkiego śniegu. Jazda poza trasami, skialpinizm, wędrówki na rakietach śnieżnych i wspinaczka na lodowcu są ofertą dla żądnych większych wrażeń. Wszyscy, zarówno początkujący, jak i eksperci, którzy chieliby bezpiecznie odkrywać nowe miejsca, mogą skorzystać z wiedzy lokalnych Przewodników Alpejskich. To właśnie oni mogą nauczyć nas poruszania się poza trasami i przeprowadzić nas przez dzikie tereny, pozwalając doświadczyć cudów okolicy. Poszukiwacze przygód pełnych adrenaliny mogą pomknąć po rozległych ośnieżonych terenach Arrabby, na wynajętym skuterze śnieżnym.

Ci, którzy nie pałają entuzjazmem do narciarstwa czy snowboardu mogą skosztować tutaj kultury, historii i piękna okolicy zwiedzając muzeum “IL Col di Lana nella Prima Guerra Mondiale” (Col di Lana podczas I Wojny Światowej) lub udając się do starego młyna, gdzie mielone było żyto i jęczmień. Przyjemności dla ciała czekają nas w hotelowych centrach wellness, gdzie można relaksować się w saunach, tureckich łaźniach, basenach czy oddać w ręce masażysty.

Ośrodki narciarskie

Arabba - Marmolada

Arabba - Marmolada

1618-2940 m n.p.m.

Kamery na stokuCennik karnetów
trasy zjazdowe
trasy zjazdowe
62 km
stoki latwe
łatwe
13 km
stoki średnie
średnie
14 km
stoki trudne
trudne
30 km

Mapy, filmy i zdjęcia

Ceny karnetów

Planujesz wyjazd na narty do Arabba-Marmolada?

Sprawdź najlepsze okazje!

Kamery na stoku

Arabba-Marmolada - kamera na stoku
Arabba-Marmolada - kamera na stoku
Arabba-Marmolada - kamera na stoku
Arabba-Marmolada - kamera na stoku