• Wiza nie jest wymagana dla obywateli UE. Można przebywać do 90 dni bez wizy.
 • Możesz podróżować z dowodem osobistym lub paszportem.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień.
[data: 10.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/wlochy/idp

Montesover - Najlepiej ocenione hotele

Atrakcje i ciekawe miejsca

Zamek Thun

Zamek Thun

Na niskim wzgórzu w pobliżu miejscowości Vigo di Ton wznosi się Zamek Thun, który został zbudowany w połowie XIII wieku jako siedziba szacownej rodziny Thun. Zamek ten jest częściowo budowlą cywilną, a częściowo militarną, szczycącą się skomplikowanym systemem mocnych wież i murów. Ze względu na cenne meble, dobrze wyposażoną bibliotekę, piękne sale i pokoje, kolekcję zbroi i niezliczone piece kaflowe w pomieszczeniach, zamek jest bardzo cennym zabytkiem architektonicznym i historycznym.

Zamki / pałace
Plac Duomo

Plac Duomo

W samym sercu Trydentu znajduje się ten tętniący życiem, ale wciąż nieco spokojny, plac. Najważniejszym budynkiem na tym placu jest oczywiście Duomo di Trento, piękny przykład architektury romańskiej. Pozostałe zabytki znajdujące się na placu to m.in. późnobarokowy Fontanta di Nettuno oraz Casa Cazuffi-Rella, których fasady ozdobione są alegorycznymi freskami z XVI wieku.

Miasta / Place / Ulice
Jezioro Prags

Jezioro Prags

Jezioro Prags, czyli Lago di Braies, znajduje się w Południowym Tyrolu na skraju jednego z największych parków narodowych w regionie - Parco naturale Fanes-Sennes-Braies. Jezioro to, zajmujące 31 hektarów i mające do 36 metrów głębokości, powstało niegdyś w wyniku potężnego osuwiska z góry Sasso de Signore. Po wodzie pływają często łodzie, które można tu wynająć. Wokół jeziora, wśród pięknych krajobrazów, biegną ścieżki, idealne na spokojne spacery; bardziej aktywni mogą wspinać się dalej w góry. Dzięki swojemu zapierającemu dech w piersiach pięknu, jezioro jest zasłużenie nazywane "perłą Dolomitów".

Jeziora
Zamek Beseno

Zamek Beseno

Zamek Beseno, położony na wysokim wzgórzu w pobliżu Folgarii, jest największą twierdzą w Trentino. Pierwsze wzmianki o zamku pochodzą z XII wieku, kiedy to należał on do rodziny Appiano i służył jako rezydencja dla szlachetnej rodziny Da Beseno. Po odbudowie zamku przez pożar w XVI wieku, średniowieczna twierdza została przekształcona w rezydencję. Jednak w kolejnych wiekach rezydencja zaczęła podupadać i została przekazana prowincji Trentino. Ta odrestaurowała zamek i umieściła w nim Muzeum Castello del Buonconsiglio. Na uwagę zasługują z pewnością potężne mury o długości 250 metrów i wysokości 55 metrów, brama zamkowa oraz most zwodzony.

Zamki / pałace

Montesover - Najczęściej kupowane hotele

Montesover - Ostatnio kupione hotele

Compet

Compet

Ocena: 3/5

Włochy, Trentino

od 620 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje