

Przejdź do... | Przejdź do głównego menu
Bliski Wschód kusi egzotyką, pięknymi plażami i atrakcjami, które powodują, że adrenalina szybciej krąży w żyłach. Jednym z najmniejszych państw w tym regionie świata jest Bahrajn.
Kraj ten, znajdujący się na Bliskim Wschodzie, szczyci się bogatą historią. Jest różnorodny pod względem kulturowym. Łączy fascynujące, wielowiekowe zabytki z nowoczesnością. Stolicą Bahrajnu jest Manama, gdzie można zobaczyć zestawienie tradycyjnych targów i muzeów z nowoczesnymi drapaczami chmur i centrami handlowymi.
Bahrajn, a właściwie Królestwo Bahrajnu, położony jest w Zatoce Perskiej, na archipelagu między Katarem a północno-wschodnim wybrzeżem Arabii Saudyjskiej. Z uwagi na fakt, że na wyspie, na której położony jest Bahrajn, odkryto w latach 30. XX wieku ropę naftową, kraj ten stał się bogaty.
Będąc na wakacjach, warto zobaczyć stolicę. Obfituje ona w liczne atrakcje. Wśród nich wymienia się Bahrain International Circuit, czyli Tor Sakhir w Manamie, gdzie rozgrywane są wyścigi Formuły 1.
Najstarszym meczetem w całym Bahrajnie jest Khamis (Wielki Meczet Al), który ma postać monumentalnej budowli z dwoma bliźniaczymi minaretami. Imponująco wygląda też Wielki Meczet Al Fateh w Manamie. Można wybrać się do Souk of Manama, czyli na tradycyjny targ, zwiedzić Muzeum Narodowe i Muzeum Koranu albo zmienić całkowicie krajobraz i zobaczyć 240-metrowe wieże wieżowców w Bahrain World Trade Center.
Miejscem wartym uwagi jest ponadto sztucznie usypana grobla króla Fahda. To wał ziemi, który łączy Arabię Saudyjską z wyspami Bahrajnu. W mieście Al-Muharrak, które pełniło jeszcze całkiem niedawno funkcję stolicy Bahrajnu, jest z kolei majestatyczny pałac szejka isy Bin Alego, który władał krajem w latach 1869-1923.
Kolejnym miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów przyjeżdżających na urlop jest Qal`at al-Bahrain – starożytne ruiny, wykopaliska archeologiczne, które znajdują się na liście dziedzictwa narodowego UNESCO. Obejmują one kompleks budynków i antycznych artefaktów, które według archeologów pochodzą z lat pomiędzy 2300 r. p.n.e. a 1700 r n.e. Niegdyś była to stolica państwa Dilmun.
Prawdziwą atrakcją turystyczną i zjawiskiem fenomenalnym na skalę światową jest w Bahrajnie tzw. drzewo życia. W istocie mamy do czynienia z kilkumetrowym zielonym drzewem mesquite, którego wiek szacuje się na nieco ponad 100 lat. To stosunkowo niewiele, ale jeśli wziąć pod uwagę to, że rośnie ono około 2 km od Jebel Dukhan, najwyższego punktu Bahrajnu na środku pustyni, to wydaje się to praktycznie niemożliwe, by było zielone bez niezbędnej do życia wody.
Pomimo faktu, że Bahrajn jest niewielkim państwem w Zatoce Perskiej, to posiada stosunkowo wiele fortów i fortyfikacji pochodzących z dawnych czasów, które świadczą o jego burzliwej historii. Pochodzą m.in. z późnego średniowiecza lub XIX wieku, wszystkie wzniesione w tradycyjnym arabskim stylu. Warto zobaczyć chociażby Fort Riffa czy Fort Arad.
Będąc na wakacjach, turyści mogą skorzystać z ofert ciekawych wycieczek fakultatywnych, takich jak:
Oferty wakacyjne do Bahrajnu obejmować mogą pobyt w różnej klasy obiektach noclegowych. Może być to m.in. 4-gwiazdkowy hotel Elite Resort & Spa w Manamie czy 5-gwiazdkowy Golden Tulip Bahrain położony niedaleko plaży. Wysoki standard usług gościom oferuje 5-gwiazdkowy obiekt Ramee Grand Hotel & Spa, Manama Bahrain.
Wybierając wczasy w 4-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniem, na 6 nocy w ofercie last minute do Bahrajnu, z przelotem z początkiem marca, trzeba ponieść koszt od około 5400 zł od osoby. Wyjazd na 9 dni (7 nocy) do 4-gwiazdkowego hotelu w Bahrajnie w połowie marca, ze śniadaniami i przelotem w cenie, kosztuje od około 6300 zł.
Uwaga: podane ceny są orientacyjne.
Lucie P.
Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 28.3. - 4.4.2025 Oceniono: Kwiecień 2025
Novotel Al Dana Resort Ocena: 4/5 Bahrajn, n/a
brak opinii opisowej
brak opinii opisowej
Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)
Wybierz kierunek
Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!
Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.
Warto dowiedzieć się nieco więcej o Bahrajnie, zanim turysta uda się w podróż do tego arabskiego kraju. Pomóc może nasz przewodnik.
Lot bezpośredni z Warszawy do Bahrajnu, na stołeczne lotnisko, trwa około 7 godzin.
Walutą obowiązującą w tym kraju jest dinar Bahrajnu. W niektórych typowo turystycznych miejscach można jednak płacić w dolarach amerykańskich lub w euro.
W sklepach i supermarketach można spodziewać się takich cen jak:
W kraju tym bardzo dobrze rozwinięty jest transport samochodowy, dlatego wypożyczenie auta może być dobrym pomysłem dla turystów chcących zwiedzać na własną rękę. Warto korzystać też z połączeń morskich.
Wczasy będą okazją do spróbowania lokalnych specjałów, takich jak:
By móc wjechać, obywatele Polski powinni wyrobić wizę w ambasadzie lub konsulacie Bahrajnu. To jedyny dokument uprawniający do wjazdu do kraju i do pobytu na jego terytorium. Potrzebny jest także paszport.
Piątek i sobota w tym kraju są dniami weekendowymi wolnymi od pracy. Pomimo faktu, że Bahrajn jest państwem arabskim i większość mieszkańców wyznaje islam, to jest bardzo tolerancyjny w stosunku do innych religii – są tu i kościoły katolickie, i synagogi. Aż 92 proc. całkowitej powierzchni stanowi pustynia.
W kraju tym panuje pustynny klimat, co oznacza, że właściwie przez cały rok jest tu dość wysoka jak na europejskie standardy temperatura. W okresie od czerwca do sierpnia jest bardzo gorąco, nawet 45 stopni Celsjusza. Zimy są łagodne, wręcz ciepłe, bo termometry wskazują wówczas od 15 do 25 stopni Celsjusza. Najgorętszym miesiącem jest czerwiec, a najchłodniejszym styczeń. Najlepszym terminem wyjazdu do Bahrajnu jest okres od listopada do kwietnia. Pogoda sprzyja zarówno wypoczynkowi, jak i zwiedzaniu.