Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Narty i snowboard w Austrii

Narty i snowboard w Austrii

Austria to jeden z najpopularniejszych kierunków na narty dla całej rodziny. Ma w sobie wszystko to, czego potrzebuje zimą sportowy turysta - śnieg, majestatyczne góry, liczne trasy i wspaniały klimat, którego próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Najpopularniejsze regiony narciarskie w Austrii

Góry Austrii oferują zdecydowanie najlepsze warunki do uprawiania narciarstwa w Europie Środkowej. 

Austria - wyjazdy narciarskie, ferie zimowe
Narty? Snowboard? Ferie zimowe z dziećmi? Zapraszamy do Austrii! To idealne miejsce na tani wyjazd narciarski czy snowboardowy. Warunki narciarskie w tym kraju są bardzo dobre, trasy szczegółowo wyznaczone, a śnieg niemal gwarantowany. Każdy miłośnik zimowego szaleństwa znajdzie w Austrii coś dla siebie - początkujący i zaawansowany, na dwóch i na jednej desce, dorosły czy dziecko - tutaj nikt nie będzie się nudził. Austriackie Alpy są po prostu bajkowe - ośnieżone szczyty, czyste powietrze i wspaniałe krajobrazy, które zapierają dech w piersiach to znaki rozpoznawcze tego regionu.

Austria to nie tylko warunki krajobrazowe, ale i doskonałe zaplecze turystyczne - stoki narciarskie, wyciągi, doskonałe i tanie hotele (dobre również na sylwestra) sprawiają, że narty czy snowboard w tym miejscu to prawdziwe szaleństwo. Solden, Saalbach, Zell Am See, Zillertal czy Tennengau-Lammertal? Ferie zimowe w Austrii czekają!

Austria - gdzie na narty?
Trzy najpopularniejsze regiony zimowe Austrii to Tyrol, Ziemia Salzburska oraz Karyntia. Każdy z nich ma do zaoferowania mnóstwo wspaniałych stoków narciarskich, które dadzą wiele radości zarówno amatorom, jak i zawodowcom.

Tyrol to zdecydowanie najbardziej znany kurort, doskonały zarówno do nart, jak i do snowboardu. Znajdują się tu znane ośrodki narciarskie, takie jak Solden, St. Anton, Ischgl czy Kitzbuhel.

Następna w popularności jest na pewno Ziemia Salzburska, gdzie nawet poza sezonem panują świetne warunki śniegowe.

Karytnia natomiast, choć nie tak popularna jak poprzednie regiony, zyskuje różnorodnością - ferie zimowe tutaj to nie tylko narty czy snowboard, ale również trekkingi, narciarstwo biegowe i łyżwiarstwo. Ponadto w Karyntii znajduje się ponad 200 jezior, które zachwycają pięknem i zachęcają do wędrówek.

Austria to również niezapomniana gościnność, pyszna kuchnia i różnorodna oferta hotelowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie. To właśnie tutaj odbywa się wiele znanych wyścigów pucharu świata, a w Innsbrucku dwa razy odbywały się Igrzyska Olimpijskie - w latach 1964 i 1976. Jazda na nartach to po prostu część austriackiej tradycji sportowej. Ferie zimowe, sylwester, wyjazd narciarski? Tylko tutaj!

Sezon narciarski, kiedy jechać na narty?
Sezon narciarski w Austrii zazwyczaj trwa od grudnia do marca. Natomiast występują od tej zasady pewne różnice, w zależności od konkretnego regionu. Dla przykładu - w regionie Solden sezon rozpoczyna się w listopadzie i trwa aż do początku kwietnia. Natomiast Lodowiec Hintertux, ze względu na doskonałe warunki narciarskie, oferuje razem z innymi, okolicznymi lodowcami, zimowe szaleństwo przez okrągły rok! Wiele regionów jest również objętych programem sztucznego naśnieżania, aby zapewnić narciarzom doskonałe warunki do uprawiania tego sportu.

W Austrii znajduje się wiele szkółek dla początkujących, wyciągów narciarskich i parków rozrywki, w których może spędzać czas cała rodzina. Wyjazdy narciarskie i snowboardowe tutaj to prawdziwa przyjemność - nic dziwnego, że to niezwykle popularny region, również w naszym kraju. Doskonałe zaplecze narciarskie, pełne wypożyczalni, szkółek i atrakcji dla turystów, a przy tym tanie noclegi sprawiają, że Austria to dobre miejsce na narty zarówno dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tym sportem, jak i takich, którzy mogą się pochwalić dużym doświadczeniem.

Poza słoneczną pogodą i doskonałymi warunkami zimowymi, że do Austrii jest również bardzo blisko z Polski - można tu bez problemu dojechać samochodem. Czas więc na narty!

 Inne regiony narciarskie w Austrii