Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

 • Wizę należy uzyskać przed wyjazdem (możliwość uzyskania e-wizy).
 • Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień, zaleca się szczepienia przeciwko WZW A i B, dur brzuszny.
[data: 10.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/indie/sri-lanka-idp

Hotel Mount Lavinia

Ocena: 4/5

Sri Lanka, Colombo, Dehiwala-Mount Lavinia

od 4 411 za os.

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Prognozowane ceny w nadchodzących miesiącach

Graf przedstawia prognozowane ceny w nadchodzących miesiącach.

Kolumny przedstawiają minimalną cenę za osobę w danym miesiącu, z możliwymi różnicami w czasie trwania podróży.

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 187 479

POŁOŻENIE

położony jest około 1 km od centrum miejscowości Mount Lavinia z restauracjami, knajpkami i sklepikami. 
Niewątpliwym atutem jest również bliskość lotniska - jedyne 40 km. Hotel położony jest na skalistym cyplu z widokiem na ocean, tuż przy szerokiej, publicznej, piaszczystej plaży (jedyna plaża z serwisem plażowym - leżaki, materace). 

PLAŻA

Prywatna, piaszczysta plaża znajdująca się bezpośrednio przy hotelu, stanowi duży atut obiektu.  

HOTEL

Zabytkowy hotel o kolonialnym charakterze, Składa się z części głównej z recepcją i przestronnym hallem oraz dwóch skrzydeł bocznych z pokojami hotelowymi. 
Mount Lavinia Hotel Colombo to jeden z najstarszych hoteli na Sri Lance, którego historia sięga ponad 210 lat. Ten wspaniały hotel dziedzictwa kolonialnego w Kolombo zyskał przez lata reputację dzięki wspaniałej strukturze i atmosferze, urokowi starego świata, który nawiązuje do wspaniałości starego Cejlonu, romantycznej spuścizny pozostawionej przez kolonialnego gubernatora generalnego, który wykorzystywał go jako swoją rezydencję , wyjątkową obsługę oferowaną przez dobrze wyszkolony personel i popularność jako miejsca wesel.
Mount Lavinia Hotel to miejsce, w którym na gości czekają liczne atrakcje, zapewniające udany wypoczynek. Strefa spa wraz z ofertą masaży zadbają o chwilę wyciszenia, natomiast siłownia i siatkówka plażowa dostarczą odpowiednią dawkę ruchu. Muzyka na żywo umili z kolei ciepłe wieczory. 

DO DYSPOZYCJI GOŚCI

Recepcja 24 - godz. 2 windy, kantor wymiany walut internet Wi-Fi w lobby bezpłatnie.
Restauracje: Governor's Restaurant - restauracja główna serwująca dania w formie bufetu, restauracja Terrace" - serwująca posiłki na świeżym powietrzu przy basenie, wyróżniona przez tygodnik Newsweek jako jedno z najlepszych miejsc spotkań na świecie, Sea Food Cove"- restauracja a'la carte na plaży, serwująca głównie owoce morza; 3 bary: lobby bar czynny do 24:00, Lighthouse Bar - czynny w godzinach 08:00 - 13:00, bar na plaży czynny 08:00 - 24:00.Za opłatą: sklep z pamiątkami i biżuterią, room service czynny 24 h. 

SPORT, REKREACJA I ROZRYWKA

Basen z wydzieloną częścią dla dzieci, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie. 
Hotel prowadzi skromny program animacyjny, głównie ogranicza się on do organizacji wieczorów tematycznych w restauracjach: kuchnia lankijska, indyjska, chińska, wieczór barbecue, itp. Wieczorami muzyka na żywo. Siłownia. Za opłatą: eleganckie i bogato wyposażone centrum SPA oferujące masaże, salon piękności i fryzjer.

ZAKWATEROWANIE

Jedna z ostatnich enklaw starego orientu i jeden z najlepszych hoteli w Kolombo, hotel Mount Lavinia oferuje wybór 210 pokoi, w tym apartamenty; każdy oferuje wyjątkowe wrażenia w zakresie komfortu i wyrafinowania.
Pełna wdzięku elegancja minionej epoki nadal zachowała się w doskonale wyposażonych pokojach i apartamentach, zbudowanych w latach trzydziestych XX wieku jako dodatek do oryginalnego budynku kolonialnego z XIX wieku. Wzbogacone naturalnym, ciepłym blaskiem litego drewna i uspokajającymi odcieniami naturalnych odcieni, Skrzydło Gubernatora stanowi królewską i zaciszną oazę wspaniałego spokoju dla wymagającego podróżnika.
Wiecej na temat zakwaterowania: https://www.mountlaviniahotel.com/rooms-suites.html 

WYŻYWIENIE

W zależności od wybranej opcji: 
BB - śniadania serwowane w formie bufetu.
HB - śniadania oraz obiadokolacje serwowane w formie bufetu. Napoje do obiadokolacji za dodatkową opłatą.
FB - śniadania, obiady oraz obiadokolacje serwowane w formie bufetu. Napoje do obiadów oraz obiadokolacji za dodatkową opłatą.
All Inclusive - śniadania, obiady oraz obiadokolacje serowane w formie bufetu. Napoje bezalkoholowe, woda, kawa, herbata, oraz lokalne napoje alkoholowe, w tym wino oraz piwo serwowane bez limitu w godzinach wyznczonych przez hotel (zwykle między 10.00 rano do godziny 22.30 wieczorem). 

INFORMACJE DODATKOWE

https://www.mountlaviniahotel.com/ 

CENA

Cena PLN zawiera: bilet lotniczy (dotyczy ofert z przelotem); bagaż podręczny (w przypadku połaczenia LOT8kg, bagaż rejestrowany 23kg-w przypadku połaczenia Emirates, Fly Dubai 20 kg oraz QATAR Airways); transfer lotnisko - hotel - lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, opiekę anglojęzycznego rezydenta oraz asysta polskojęzycznego rezydenta na telefon/WhatsApp, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL (20 000 EUR), bagaż (800PLN), OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej, VAT.
Cena nie zawiera: bagażu rejestrowanego w przypadku połączen LOT - płatny dodatkowo ok. 300pln / 23kg;
opłaty za obowiązkową wizę (ok. 60 usd przy wizie online https://www.srilankaevisa.lk/ i ok. 60 usd przy wykupie wizy na lotnisku na Sri Lance), dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji [3,8% wartości imprezy (na 80%), 4,1%, (na 100%), lub 4,5% wartości imprezy (100%+Covid)], chorób przewlekłych ( ok. 68 PLN/os/tydz.), wycieczek fakultatywnych.Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.
W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

WARUNKI WJAZDOWE

WYMAGANE DOKUMENTY:
- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application https://www.srilankaevisa.lk/ lub po przylocie na lotnisku.
- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek). Paszport ważny przez minimum 6 miesięcy od daty wjazdu na Sri Lankę.
Osoby przylatujące na Sri Lankę posiadający ważną zgodę na wjazd (ETA) powinni spełnić również następujące wymagania:
- posiadanie biletu powrotnego,
- wprowadzono obowiązek wypełnienia digital arrival card: https://eservices.immigration.gov.lk/emb/eEmbarkation/'#/home-page
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.gov.pl/web/indie/sri-lanka-idp 

INFORMACJA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

Prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych na stronie MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych, jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ lub na powyżej wskazanej stronie MSZ przy powrocie do innych krajów.
Przed powrotem z zagranicy do Polski, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.
SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, ale zalecane jest zaszczepienie się przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno - epidemiologiczną. Koszt dziennego pobytu w szpitalu publicznym wynosi ok. 30 USD. Opłata ta nie uwzględnia kosztów usługi lekarskiej i podanych lekarstw.Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również w Demokratycznej Socjalistycznej Republice Sri Lanki.
Konsulat RP w Kolombo
Konsul Honorowy: Mr Desamanya Kandiah Balendra (Ken)
C/o Deputy Chairman's Office Phoenix Ventures Ltd. 2nd Floor,
409 Galle Rd.Colombo 03 Sri Lanka
tel. (00-9411) 256 56 12, 693 307
fax. (00-9411) 266 96 39
kenbalendra@hotmail.com
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce
Ambasada Demokratyczno-Socjalistycznej Republiki Sri Lanki
Al. Wilanowska 313 A
02-665 Warszawa
tel.: 853 88 96, 853 88 97
fax: 843 53 48
lankaemb@medianet.pl
www.srilanka.pl
www.ceylontea.com.pl

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Odległość od centrum miasta Centrum miasta 200 m
 • Klimatyzacja Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny Basen zewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole przy basenie Leżaki i parasole przy basenie tak
 • TV TV tak
 • Minibar, Bar Minibar tak
 • Lódowka Lódowka tak
 • Tenis, Siatkówka Tenis tak
 • Fitness Fitness tak
 • Programy animacyjne Programy animacyjne tak
 • Basen dla dzieci Basen dla dzieci tak
 • Hotelowa restauracja Hotelowa restauracja tak
 • Recepcja 24h Recepcja 24h tak

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 83

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 29 °C temperatura w nocy 26 °C

 • Temperatura wody 29 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 30 °C temperatura w nocy 26 °C

 • Wtorek 31 °C temperatura w nocy 27 °C

 • Środa 31 °C temperatura w nocy 28 °C

 • Czwartek 30 °C temperatura w nocy 28 °C

Najlepsze miesiące na wakacje w tym miejscu

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Więcej hoteli, które mogą Cię zainteresować