Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

Hotel Pod Ciżemką

Polska, Świętokrzyskie, Starachowice

Więcej o hotelu

od 140 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 236 334

Kraj

POLSKA

Opis

Hotel Pod Ciżemką*** usytuowany jest w malowniczym Sandomierzu. Sam obiekt mieści się w zabytkowej kamienicy Węgra Lazarczyka pochodzącej z 1563 roku. Została ona odrestaurowana z wielkim pietyzmem by jak najlepiej spełniać oczekiwania gości, co do standardu i jakości. Można dostrzec tam historyczne fragmenty budynku i zrekonstruowane pomieszczenia. Wszystko to wpływa na niepowtarzalny urok i klimat tego miejsca.
Goście do swojej dyspozycji mają 9 komfortowych i eleganckich pokoi wyposażonych w internet bezprzewodowy, telewizor, telefon, minibar oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Każdy z pokoi posiada prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, ręcznikami, suszarką do włosów i zestawem kosmetyków.
Prawdziwi smakosze mają okazję skosztować w hotelowej restauracji przepysznych dań regionalnych jak maczanka sandomierska czy zalewajka świętokrzyska w chlebku, a także dań łączących tradycję z nowoczesnością jak zupa rakowa z weką okraszoną masłem rakowym czy policzki wołowe w sosie burgundzkim podane na nioki pod makaronem z warzyw. Jest to idealne miejsce na spotkania w gronie rodzinnym czy ze znajomymi. Dodatkowo w obiekcie mieści się kawiarnia, w której podawane są aromatyczne kawy oraz wyborne desery. Można tam również spróbować dań barowych oraz znakomitych alkoholi. W letnie dni dla gości udostępniony zostaje taras, przy którym można się raczyć tutejszymi specjałami. W odrestaurowanych piwnicach hotelu znajduje się klimatyczna i kameralna winiarnia, z bogatym wachlarzem trunków.

Lokalizacja

Sandomierz położony jest w województwie świętokrzyskim, nad rzeką Wisłą na Nizinie Nadwiślańskiej i zajmuje teren od Wyżyny Sandomierskiej do Równicy Tarnobrzeskiej.

Dojazdu samochodem

Jadąc od strony Lublina należy kierować się DK19, dopiero na wysokości Kraśnika należy skręcić w DK74. Przejeżdżając przez Wisłę należy jechać dalej DW777 i DK79. Skręcić w ulicę Zawichojską i na końcowym etapie podróży w ulicę Podwale Górne i Mariacką.
Odległość od innych miast: Lublin - 120 km, Rzeszów - 89 km, Warszawa - 226 km, Łódź - 241 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Sandomierza można dojechać z większych miast Polski pociągiem bądź autobusami firmy Flixbus. Przystanek PKP znajduje się niecałe 3 km od hotelu.

Atrakcje

Sandomierz to bardzo urokliwe i malownicze miasto z bogatą historią, położone na skarpie. Osoby przybywające do tej miejscowości mają okazję ujrzeć bardzo dobrze zachowany średniowieczny układ urbanistyczny oraz wiele obiektów o wysokiej wartości artystycznej w zakresie architektury. Warto tutaj zobaczyć m.in.:
- Rynek miejski - hotel pod ciżemką położony jest zaraz obok, znajduje się tam wiele wąskich i kameralnych uliczek, wśród których napotkać można liczne restauracje i kawiarnie. W południowej części rynku znajduje się pomnik Cara Oswobodziciela z 1865 roku, jest upamiętnieniem stłumionego powstania styczniowego, czy miejsce pamięci ofiar II wojny światowej i kolumnę, na której znajduje się posąg Madonny Niepokalanej z 1776 roku.
- Mały Rynek - to na nim odbywają się liczne targi i festyny regionalne.
- Brama Opatowska - to część murów obronnych, a dokładniej jedna z 4 bram wjazdowych do miasta. Budowla pochodzi z XIV wieku i została wzniesiona z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego
- Zamek - powstał z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego, jest to budowla renesansowa udoskonalana w latach późniejszych przez Santi Gucci.
- Wąwóz Królowej Jadwigi - jest to wyjątkowe miejsce z gęstymi drzewami, które tworzą swego rodzaju tunel. Spacer tędy na pewno zapadnie w pamięć.
- Bazylika Katedralna - jest bardzo zdobna i bogata w dzieła artystyczne, wyjątkowa dbałość o detale zwiększa doznania wizualne.

Pokój 2-os. Standard

Elegancki pokój z wygodnym łóżkiem i miejscem do pracy biurowej, wyposażony w telewizor, internet bezprzewodowy, zestaw do parzenia kawy i herbaty. Posiada prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, suszarkę do włosów, ręczniki oraz zestaw kosmetyków.

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (S2S-B, 10654)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania w formie bufetu (w godz. 7:00-11:00)
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

- Opłata klimatyczna
- Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-os. Deluxe

Elegancki pokój z wygodnym łóżkiem i miejscem do pracy biurowej, wyposażony w telewizor, internet bezprzewodowy, zestaw do parzenia kawy i herbaty. Posiada prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, suszarkę do włosów, ręczniki oraz zestaw kosmetyków.

Studio 2-os. Superior

Elegancki pokój z wygodnym łóżkiem i miejscem do pracy biurowej, wyposażony w telewizor, internet bezprzewodowy, zestaw do parzenia kawy i herbaty. Posiada prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, suszarkę do włosów, ręczniki oraz zestaw kosmetyków.

Mocne strony

- W samym sercu magicznego Sandomierza
- Hotel przyjazny rowerzystom
- Hotel przyjazny zwierzętom
- W każdym pokoju minibar

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura -2 °C temperatura w nocy -6 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro -4 °C temperatura w nocy -8 °C

 • Wt 0 °C temperatura w nocy -7 °C

 • Śr 0 °C temperatura w nocy -3 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień