od 141 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 119 343

Kraj

POLSKA

Opis

Hotel Unicus to komfortowy, czterogwiazdkowy obiekt zlokalizowany w samym sercu krakowskiego Starego Miasta. Trudno o lepsze położenie: od Rynku Głównego dzieli zaledwie trzyminutowy spacer, a do Wawelu jest to tylko kilka minut więcej.
Kameralny hotel oddaje do dyspozycji gości 35 pokoi, łączących w sobie nowoczesność z zabytkowym klimatem krakowskiej kamienicy. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i posiadają na wyposażeniu m.in. telewizor, sejf, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu (Wi-Fi). Łazienka w pokoju posiadają kabinę prysznicową, ręczniki, zestaw kosmetyków i suszarkę do włosów.
Restauracja proponuje Gościom dania kuchni europejskiej z regionalnymi akcentami. Klimatyczne, charakterystyczne dla Krakowa wnętrza i kameralna atmosfera czynią ją idealnym miejscem na kolację przy świecach, uroczystość rodzinną oraz spotkanie biznesowe. Śniadania w Hotelu Unicus złożone są z pełnowartościowych produktów i odżywczych składników.
W ramach relaksu po zwiedzaniu Krakowa, Hotel zapewnia gościom dostęp do sauny. Natomiast dla osób, które potrzebują jeszcze dodatkowego ruchu, przygotowana została sala do fitnessu.

Lokalizacja

Hotel Unicus położony jest u zbiegu ulicy Floriańskiej i św. Marka, 300 metrów od Rynku Głównego i około 1 km od Zamku Królewskiego na Wawelu.

Dojazdu samochodem

Jadąc od strony Warszawy należy kierować się Drogą Krajową numer 7, przez aleję 29 Listopada, a następnie zjechać na ulicę Pawią. Po 300 metrach trzeba skręcić lekko w prawo w ul. Warszawską i po około 500 metrach ponownie lekko w prawo w plac Jana Matejki.
Odległość od Warszawy - 295 km, od Katowic - 80 km, od Wrocławia - 271 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Kraków ma dogodne połączenia kolejowe z resztą kraju. Odległość Hotelu Hotel Unicus od dworca PKP wynosi zaledwie 800 m i najlepiej pokonać ją pieszo.

Atrakcje

Kraków to z pewnością jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Chętnie odwiedzają je zarówno turyści z Polski, jak i przyjeżdżający z zagranicy. Nic dziwnego - bogactwo zabytków, piękna architektura i ciekawa historia, a także poczynione inwestycje sprawiają, że każdy znajdzie w Krakowie atrakcje dla siebie.
Kraków to z pewnością jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Chętnie odwiedzają je zarówno turyści z Polski, jak i przyjeżdżający z zagranicy. Nic dziwnego - bogactwo zabytków, piękna architektura i ciekawa historia, a także poczynione inwestycje sprawiają, że każdy znajdzie w Krakowie atrakcje dla siebie.
Warto zobaczyć:
- Kazimierz - stara żydowska dzielnica bogata w ciekawe restauracje, sklepiki, zakłady rzemieślnicze i rękodzielnicze
- Collegium Maius - najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego kryjący wyjątkowej urody podwórko z arkadami
- Zamek Królewski na Wawelu - niepowtarzalny symbol narodowy i kulturowy Polaków, dawniej stanowił siedzibę polskich władców
- Bazylika Mariacka - gotycki kościół z XIV/XV w, należy on do najbardziej znanych zabytków Polski, z wieży co godzinę grany jest Hejnał Mariacki
- Auschwitz Birkenau - zespół nazistowskich obozów koncentracyjnych, symbol Zagłady. Jest to autentyczne Miejsce Pamięci byłego obozu
- Kopalnia Soli w Wieliczce - wpisana jako jeden z pierwszych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Przepiękne podziemne miasto i ściany pokryte solą to tylko mała część tego pomniku historii górnictwa

Pokój 2-osobowy Classic

Komfortowy, przestronny pokój wyposażony w telewizję kablową, dostęp do internetu, zestaw po parzenia kawy i herbaty

Oferta

HB, Oferta bezzwrotna (P2C2 EX1A-B2, 14541)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania w godz. 7:00-10:30
- Codzienne obiadokolacje w godz. 17:00-22:00
- Dostęp do sali fitness i sauny (zgodnie z dostępnością)
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 2 °C temperatura w nocy -1 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 2 °C temperatura w nocy 0 °C

 • Sob 2 °C temperatura w nocy -3 °C

 • Ndz 4 °C temperatura w nocy 1 °C

 • Pon 2 °C temperatura w nocy -1 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień