Hotel Ahotel (Czechowice-Dziedzice)

Polska

Więcej o hotelu

od 97 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Opis hotelu

Numer hotelu: 231 921

Kraj

POLSKA

Opis

Ahotel zlokalizowany jest w Czechowicach-Dziedzicach w pobliżu Pszczyny przy Drodze Krajowej Nr 1 łączącej południową część Polski z północną. Bliskie położenie takich miejscowości, jak Kraków (100 km), Oświęcim (25 km), Ustroń (35 km) czy Wisła (45 km) czyni z obiektu dogodną bazę wypadową dla turystyki krajoznawczej.
Ahotel oferuje swoim gościom zakwaterowanie w przestronnych, elegancko urządzonych pokojach wyposażonych w: łazienkę z kabiną prysznicową, zestaw ręczników kąpielowych, bezpłatny, bezprzewodowy Internet, TV, wygodne biurko do pracy, wodę mineralną, telefon.
Wszystkich miłośników dobrego jedzenia Restauracja AGRILL zaprasza na dania kuchni polskiej i specjały z grilla. Specjalnością szefa kuchni są steki z grilla, charakteryzujące się niepowtarzalnym smakiem i aromatem. Kucharze przygotowują je w obecności gości, a ich tajemnica tkwi w tym, że przyrządzane są według unikalnej receptury i wyłącznie ze świeżych surowców. W karcie dań znaleźć można również wyśmienite golonki i żeberka prosto z pieca, tradycyjne zupy polskie oraz napoje, alkohole, desery i bogaty bufet sałatkowy.
W okresie od maja do września w Restauracji AGRILL uruchamiany jest grill wraz z rożnem i wędzarnią w Ogródku Letnim.
Z myślą o najmłodszych gościach w restauracji znajduje się kącik zabaw, a na terenie hotelu duży plac zabaw dla dzieci. Dodatkowe udogodnienia dla rodzin z dziećmi to menu dla najmłodszych, przewijak, krzesełka dla dzieci. Na życzenie pokój można wyposażyć w łóżeczko dziecięce, krzesło do karmienia, nakładkę na sedes oraz wanienkę.

Lokalizacja

Ahotel zlokalizowany jest w Czechowicach-Dziedzicach przy Drodze Krajowej Nr 1, łączącej południową część Polski z północną. To tutaj krzyżują się drogi Oświęcim - Rybnik oraz Katowice - Bielsko-Biała - Cieszyn. Bliskie położenie takich miejscowości, jak Kraków (100 km), Oświęcim (25 km), Ustroń (35 km) czy Wisła (45 km) czyni z obiektu dogodną bazę wypadową dla turystyki krajoznawczej. Dodatkowym atutem lokalizacji jest niewielka odległość od granicy w Cieszynie (40 km) oraz lotnisk Katowice-Pyrzowice (80 km) i Kraków-Balice (90 km).

Dojazdu samochodem

Ahotel znajduje się przy Drodze Krajowej nr 1, po lewej stronie drogi, dlatego jadąc od strony Katowic należy zawrócić. Ponieważ na skrzyżowaniu DK 1 z ul. Węglową nie można zawracać, najlepiej będzie zjechać na stację benzynową, wyjechać z niej na ul. Węglową w lewą stronę i zaraz skręcić w lewo w DK 1 na światłach. Aby dojechać do Ahotelu należy zjechać na stację benzynową Shell, przejechać obok niej i restauracji KFC i skręcić w prawo na hotelowy parking.
Odległość od Katowic to 45 km, od Wrocławia - 235 km, a od Warszawy - 335 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

W Czechowicach-Dziedzicach zatrzymują się liczne pociągi Kolei Śląskich m.in. z Katowic posiadających dogodne połączenia kolejowe z resztą kraju. Do Czechowic można również dojechać bezpośrednio m.in. z Warszawy, czy Poznania. Ahotel oddalony jest o 3,5 km od dworca w Czechowicach-Dziedzicach.

Atrakcje

Okolice Czechowic-Dziedzic to świetny region turystyczny i rekreacyjny o malowniczym krajobrazie, przyciągający okolicznych mieszkańców oraz przybyszów z odległych rejonów. Na przykład znajdująca się w odległości 10 km. Pszczyna poszczycić może się wspaniałą architekturą. Miasto to nazywane jest Perłą Górnego Śląska, ale turystów przyciąga też tutaj wspaniała przyroda i niecodzienna atmosfera. Miejsce to uznawane jest za zielone płuca Śląska.
Atrakcje w Pszczynie:
- Pałac w Pszczynie - największą sławę miasto zyskało właśnie dzięki okazałemu pałacowi będącemu dawnym zamkiem książęcym. Budowla otoczona jest malowniczym zabytkowym parkiem, a cały kompleks należy do najwspanialszych zespołów parkowo-pałacowych w Polsce. W pałacu od lat mieści się Muzeum Zamkowe.
- Rynek w Pszczynie - w mieście do dnia dzisiejszego zachował się średniowieczny układ urbanistyczny, z centralnie położonym Rynkiem z kamienicami, Ratuszem i kościołami oraz charakterystycznym układem uliczek odbiegających od Rynku. Są one niezwykle urokliwe, a główny deptak to ulica Piastowa. Zimą na Rynku pszczyńskim dostępne jest lodowisko oraz Jarmark Świąteczny.
- Pokazowa Zagroda Żubrów - Pszczyna od lat kojarzy się z Żubrami, na obszarze zabytkowego parku pszczyńskiego, niedaleko pałacu, odwiedzić można zagrodę żubrów, w której prócz tych ogromnych zwierząt zobaczyć można muflony, jelenie, daniele, sarny oraz ptactwo.
- Zbiornik Łączka w Pszczynie - na terenie miasta znajduje się zbiornik wodny, w którym wydzielono plażę miejską z kąpieliskiem, a ponadto można uprawiać sporty wodne.
- Muzeum Prasy Śląskiej - to ciekawe Muzeum znajdujące się niedaleko Rynku, przy głównym deptaku miasta. Placówka prezentuje dzieje drukarstwa i prasy na Śląsku.
- Skansen w Pszczynie - Zagroda Wsi Pszczyńskiej - w Skansenie zwiedzić można najcenniejsze zabytki architektury drewnianej i kultury ludowej ziemi pszczyńskiej.
Wśród okolicznych atrakcji nie można zapomnieć o:
- Beskidzie Śląskim - Bielsko-Biała to dobra baza do wypadów w okoliczne szczyty, głownie Beskidu Śląskiego, w granicach miasta można zdobyć Szyndzielnię (1028 m n.p.m.), a nawet wjechać na nią nowoczesną kolejką gondolową,
- Jezioro Międzybrodzie - malownicze jezioro rozciągające się w Międzybrodziu Bialskim, najlepiej do niego dotrzeć z Bielska poprzez przełęcz Straconka.

Cena zawiera

- Codzienne śniadania
- Bezpłatny parking
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Cena nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-os. Standard

Przestronny i elegancko urządzony pokój wyposażony w TV, telefon oraz Wi-Fi. W łazience prysznic i komplet ręczników.

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2S-B, 13143)

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 1 °C temperatura w nocy -3 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 0 °C temperatura w nocy -3 °C

 • Czw 2 °C temperatura w nocy -5 °C

 • Pt 1 °C temperatura w nocy -4 °C

 • Sob -2 °C temperatura w nocy -5 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień