Hotel Jawakara Maldives

Malediwy, Lhaviyani Atol

Więcej o hotelu

od 11 906 za os.

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Prognozowane ceny w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 448 571

Wstęp

Jawakara Islands jest wspaniałym resortem położonym na Oceanie Indyjskim z bogatą tropikalną przyrodą. Zapewnia niesamowity wypoczynek zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Przestronne wille znajdują się na dwóch wyspach Mabin oraz Dheru które są połączone ze sobą mostem. Wokół rozciąga się niesamowity widok na długie pasmo bajkowych plaż, koralowych lagun, a także krystaliczną niebieską wodę.

 

Położenie

- Lhaviyani Atoll- atol Jawakara
- znajduje się na dwóch wyspach Mabin i Dheru
- transfer hydroplanem ok 40 min od lotniska

Plaża

- drobny, biały piasek
- bezpłatne parasole i leżaki

Pokoje

Mabin Beach Villa:
- klimatyzacja
- telefon, telewizor
- mini bar
- sejf
- bezpłatne WiFi
- zestaw do przygotowywania kawy/herbaty
- łazienka (WC, prysznic, suszarka do włosów)
- prywatny taras
- bezpośredni dostęp do plaży
- położone na wyspie Mabin
- powierzchnia ok 78 m2

Mabin Beach Pool Villa:
- położone na wyspie Mabin
- wyposażenie podobne jak w Mabin Beach Villa
- bezpośredni dostęp do plaży
- prywatny basen
- powierzchnia ok 101 m2

Mabin Water Pool Villa:
- położone na wyspie Mabin
- wyposażenie podobne jak w Mabin Beach Villa
- willa na wodzie
- prywatny basen
- powierzchnia ok 107 m2

Mabin Two Bedroom Villa:
- położone na wyspie Mabin
- wyposażenie podobne jak w Mabin Beach Villa
- bezpośredni dostęp do plaży
- składa się z dwóch sypialni
- powierzchnia ok 115 m2

Dheru Beach Villa:
- położone na wyspie Dheru
- wyposażenie podobne jak Mabin Beach Villa
- bezpośredni dostęp do plaży
- powierzchnia ok 78 m2

Dheru Pool Beach Villa:
- położone na wyspie Dheru
- wyposażenie podobne jak w Mabin Beach Villa
- bezpośredni dostęp do plaży
- prywatny basen
- powierzchnia ok 101 m2

Dheru Water Pool Villa:
- położone na wyspie Dheru
- wyposażenie podobne jak w pokoju Mabin Beach Villa
- willa na wodzie
- prywatny basen
- powierzchnia ok 107 m2

Dheru Three Bedroom Villa:
- położone na wyspie Dheru
- wyposażenie podobne jak w Mabin Beach Villa
- bezpośredni dostęp do plaży
- składa się z trzech sypialni
- powierzchnia ok 193 m2
 

Sport, Relaks, Rozrywka

Bezpłatne:
- 2 baseny typu infinity
- parasole i leżaki basenowe
- centrum fitness
- boisko do siatkówki i pole golfowe  
- korty do tenisa, padla i badmintona
- korty do gry w piłkę nożną
- sprzęt do snoreklingu
- wieczory tematyczne
- muzyka na żywo

Płatne:
- centrum SPA
- centrum nurkowe
- sporty wodne na plaży
- wycieczki fakultatywne

Wyżywienie

- BB: śniadania (07:30-10:30) serwowane w restauracji Ekuveni (dla gości przebywających w zachodniej części wyspy Mabin), w restauracji Aila (dla gości przebywających w południowej części wyspy Mabin), w restauracji The Retreat (dla gości przebywających na wyspie Dheru).

- HB: śniadania (07:30-10:30) i kolacje (19:00-21:30) serwowane w restauracji Ekuveni (dla gości przebywających w zachodniej części wyspy Mabin), w restauracji Aila (dla gości przebywających w południowej części wyspy Mabin), w restauracji The Retreat (dla gości przebywających na wyspie Dheru) lub a la carte.

- FB śniadania (07:30-10:30), obiady (12:30-14:30), kolacje (19:00-21:30) serwowane w restauracji Ekuveni (dla gości przebywających w zachodniej części wyspy Mabin), w restauracji Aila (dla gości przebywających w południowej części wyspy Mabin), w restauracji The Retreat (dla gości przebywających na wyspie Dheru) lub a la carte.

- All inclusive Premium: śniadania (07:30-10:30), obiady (12:30-14:30), kolacje (19:00-21:30) serwowane w restauracji Ekuveni (dla gości przebywających w zachodniej części wyspy Mabin), w restauracji Aila (dla gości przebywających w południowej części wyspy Mabin), w restauracji The Retreat (dla gości przebywających na wyspie Dheru) lub a la carte. Przekąski serwowane są w godzinach 10:00-23:00. Nielimitowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane są w godzinach 08:00-01:00. Opcja Dine Around (3-daniowy lunch i 3-daniowa kolacja w restauracjach a la carte Blue Zone i Waves; wymagana wcześniejsza rezerwacja). Możliwość posiłku we wszystkich restauracjach (Aila, Ekuveni, The Retreat po wcześniejszej rezerwacji w zależności od dostępności miejsc).

Pełna butelka szampana serwowana w dniu przyjazdu w willi. Jeden rejs o zachodnie słońca. Bezpłatny sprzęt do pola golfowego, Driving Range, boisk do tenisa stołowego, bilarda, piłki nożnej. Półgodzinna grupowa lekcja na strzelnicy golfowej (wraz ze sprzętem). Jedna półgodzinna grupowa lekcja snoreklingu i windsurfingu (wraz ze sprzętem). Jedno nurkowanie wprowadzające lub orientacyjne na pobyt (dotyczy certyfikowanych nurków; pobyty na 7 i więcej nocy). Bezpłatne korzystanie z kajaków i windsurfingu (sprzęt wliczony przez 1 godzinę dziennie), bezpłatne sesje grupowe jogi (według harmonogramu). Rejs łodzią na snorekling (2 razy dziennie, wymagana wcześniejsza rezerwacja; sprzęt bezpłatny). 20% zniżki na dwa pierwsze nurkowania (pobyty na 7 i więcej nocy). Możliwość skorzystania z pralni (raz na pobyt). W zależności od długości pobytu wybrane bezpłatne oferty z zabiegów SPA dla dorosłych (od 15 roku życia). Pobyty na 4-7 nocy (jeden 30-minutowy wybrany zabieg SPA), pobyty na 8-11 nocy (dwa wybrane zabiegi SPA o długości 30 minut), pobyty na 12-15 nocy (trzy 30-minutowe zabiegi SPA), pobyty powyżej 16 nocy (trzy 30-minutowe wybrane zabiegi lecznicze o długości 30 minut).
 

Restauracje i bary

- restauracja bufetowa Ekuveni (na wyspie Mabin)
- restauracja bufetowa South Side Maabinhura - Aila (na wyspie Mabin)
- 3 bary (na wyspie Mabin)
- restauracja bufetowa The Retreat (na wyspie Dheru)
- restauracja a la carte Waves (kuchnia śródziemnomorska; na wyspie Mabin)
- restauracja a la carte Blue Zone (kuchnia azjatycka; na wyspie Dheru)
- bar Blue Zone (na wyspie Dheru)
 

Dodatkowe informacje

- otwarcie hotelu pażdziernik 2023
- https://jawakara.com/
- posiada 290 willi
- sklepy z pamiątkami
- studio fotograficzne

Transfer

Realizowany samlotem lokalnym, a następnie szybką łodzią motorową. Całość  trwa ok. 40 min, limit bagażu rejestrowanego 20 kg, podręcznego 5 kg.
Istnieje możliwość dopłaty do hydroplanu.

Dla nowożeńców

Specjalnie dla nowożeńców hotel wraz z Exim Tours przygotował niespodziankę:

- butelka wina musującego (raz na pobyt)
- romantyczna dekoracja łóżka (raz na pobyt)
- kosz owoców w pokoju

Warunkiem otrzymania w/w świadczeń jest zgłoszenie podróży poślubnej w trakcie dokonywania rezerwacji a także zabranie ze sobą w podróż aktu/kopii aktu zawarcia związku małżeńskiego. Podróż poślubna nie może odbyć się później niż 12 miesięcy od daty zawarcia małżeństwa.

UWAGA

Przy podróży z dzieckiem poniżej 2 lat w hotelach na recepcji należy opłacić podatek tzw. GreenTax w wysokości 6 USD/doba. Wszyscy pozostali uczestnicy mają podatek wliczony w cenę pobytu. 

Transfery hydroplanem na odcinku lotnisko-hotel-lotnisko odbywają sie w godzinach 06:00- 16:00.

Opis kraju

MALEDIWYWakacje na Malediwach są jak wizyta w raju - palmy, biały piasek, koralowce i ciepłe powietrze tworzą wspaniały klimat dla odpoczynku. Legenda głosi, że wysepki zanurzone w lazurowej wodzie to gwiazdy, które dawno temu spadły do Oceanu Indyjskiego. Położenie Malediwów rzeczywiście jest wyjątkowe.Teren tego egzotycznego państwa rozciąga się na południowy zachód od Półwyspu Indyjskiego. Na archipelag składa się w sumie ponad 1100 wysepek, w większości niezamieszkanych. Druga co do wielkości wyspa Malediwów, Male, jest jedynym miejskim obszarem kraju. Tam też mieści się stolica z portem morskim. Lotnisko zlokalizowano na sąsiedniej wyspie Hulhule, skąd biegnie wygodna droga na Male.Stolica Malediwów jest uważana za najmniejszą na świecie. Charakteryzuje się nowoczesną zabudową mieszkaniową, choć znajduje się tam także kilka wartych uwagi zabytków. W tamtejszym Muzeum Narodowym można zobaczyć cenne artefakty z minionych wieków. Kolejne ciekawe miejsca to Meczet Hukuru Miskiy, kolorowy pałac Mulee-aage i pełen atrakcji dla dzieci park Rasrani Bageecha.Wczasy na Malediwach spędzimy na jednej z wielu wysepek, na których przygotowano komfortową bazę noclegową i kulinarną. Można wybierać spośród luksusowych resortów, w których nie brakuje wygód takich jak baseny, dobre restauracje, wellness i SPA. Charakterystyczne dla Malediwów są domki na wodzie, z których roztacza się rajska sceneria - tafla oceanu, piasek i słońce. Szerokie plaże Malediwów wyróżniają się czystym, jasnym piaskiem. Odpoczywać można na leżakach i hamakach zawieszonych pod palmami. Wśród popularnych sportów warto wyróżnić przede wszystkim nurkowanie wśród egzotycznych zwierząt morskich i rafy koralowej. Odległości między wysepkami są niewielkie - można je pokonywać, korzystając z lokalnych łodzi. 
Kultura i obyczajeNa wyspach archipelagu mieszają się wpływy indyjskie i muzułmańska tradycja. Dominującą religią Malediwów jest islam, dlatego należy pamiętać o obostrzeniach dotyczących ubioru i zachowania. Zabronione jest noszenie stroju kąpielowego poza plażą oraz opalanie się topless. Przepisy celne określają także, że na teren kraju nie można wwozić broni, materiałów pornograficznych, treści godzących w islam oraz wieprzowiny i alkoholu. Podczas wczasów na Malediwach nie trzeba dbać o specjalne środki ostrożności, ponieważ kraj jest uznawany za bardzo bezpieczny. Należy jedynie uważać na drobne kradzieże i korzystać z sejfu hotelowego. 
KuchniaWybierając nocleg na którejś z wysp, jest się zdanym na restaurację hotelową - rzadko konkurencją są inne restauracje. Podczas wakacji na Malediwach warto spróbować indyjskiego curry, świeżych ryb i owoców morza. Dużą popularnością cieszy się garudhiy, czyli zupa z kawałkami tuńczyka, a także suszone ryby, dania na bazie ryżu i słodkich ziemniaków. W tanich barach można zjeść smażony makaron lub ryż z tuńczykiem, kurczakiem czy wołowiną. Taki posiłek kosztuje niewiele - około 10 zł za porcję. Do picia warto zamówić sobie masala chai - pełną korzennych przypraw herbatę z mlekiem, a na deser zjeść zileybi, czyli zwinięte spiralnie słodkie ciasto z cukrem, cynamonem, kardamonem i płatkami róż. 
Dla aktywnychWczasy na Malediwach wcale nie muszą ograniczać się do lenistwa na plaży i kąpieli w oceanie. Można skorzystać z oferty wycieczek i aktywności organizowanych we wszystkich turystycznych miejscowościach lub spróbować swoich sił w sportach wodnych. Do wyboru będzie na przykład rejs na sąsiednie wyspy, obserwacja delfinów, łowienie ryb o zachodzie słońca, piknik na plaży, snurkowanie przy statku (z możliwością zobaczenia rafy koralowej), nurkowanie z rekinami wielorybimi i manatami. 
Co warto kupić?Z wycieczki na Malediwach można przywieźć lokalne produkty kulinarne - na przykład suszoną rybę, orzechy kokosowe, aromatyczne przyprawy i herbatę w dekoracyjnych pudełkach. Warto także zdecydować się na lokalne wyroby rękodzielnicze, wśród których znajdują się barwne tkaniny, biżuteria, tradycyjne maty thudu kuna wykonane z naturalnych włókien oraz modele łodzi dhoni. Zabronione jest natomiast wywożenie bogactwa przyrodniczego - w tym koralowców, skorup żółwi morskich i chronionych gatunków roślin i zwierząt. Muszli również nie wolno zabierać z plaży - można jedynie kupić je w stoisku z pamiątkami. 
PogodaNie warto zastanawiać się, kiedy najlepiej pojechać na Malediwy - pogoda i temperatura powietrza są tam stałe przez cały rok, więc termin urlopu może być właściwie dowolny. Trzeba liczyć się z upałami w okolicach 30 °C w ciągu dnia i 25 °C w nocy. Równikowy klimat Malediwów to także wysoka wilgotność i częste opady deszczu. Pora monsunowa trwa od maja do września. 
Przydatne zwrotyJęzykiem urzędowym jest malediwski.Assalaamu Alaikum! - Witam!Kihineh? - Jak się masz?Rangalhu - DobrzeShukuriyaa - DziękujęKon nameh kiyanee? - Jak się nazywasz?Aan - TakNoon - NieDhanee! - Do widzenia! 
Dlaczego Malediwy?Urlop na Malediwach polecany jest każdemu, kto pragnie odciąć się od miejskiego zgiełku. Destynacja wyróżnia się kameralnym charakterem - próżno szukać tam tłumów turystów, a malutkie wyspy można bez trudu zwiedzić pieszo wzdłuż i wszerz. Z tego względu idealnie nadaje się zarówno na rodzinny odpoczynek, jak i romantyczne wakacje we dwoje - to jeden z najpopularniejszych celów podróży poślubnych polskich par. Niewątpliwą atrakcją wakacji na Malediwach jest możliwość nocowania w bungalowach na wodzie. Nurkowanie u wybrzeży porośniętych rafą koralową dostarczy niezapomnianych przeżyć estetycznych. Rajskie plaże na Malediwach wyglądają jak na pocztówkach - gwarantują wspaniałe tło dla zdjęć z urlopu. 
Informacje praktyczneWymagane dokumenty: na lotnisku w Male podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd i pobyt na terytorium Malediwów do 30 dni. Warunkiem otrzymania wizy pobytowej (turystycznej) jest: przedstawienie ważnego paszportu, biletu powrotnego, rezerwacja hotelu lub potwierdzenia posiadania wystarczających środków finansowych pokrywających zamierzony pobyt (150 USD/dzień). Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Pobyt cudzoziemca na wyspie zamieszkanej przez ludność miejscową w celach innych niż turystyczny wymaga zgody MSW lub zaproszenia od przedstawiciela społeczności lokalnej, potwierdzonego przez MSW. 
Waluta: obowiązująca na Malediwach waluta to rupia malediwska (MVR), jednak wymiana pieniędzy na rupie nie jest konieczna. Wszędzie akceptowane są waluty wymienialne (zwłaszcza USD), jednak banknoty wydane przed 2012 rokiem nie są akceptowane jako środek płatniczy). Nie zaleca się płatności kartą kredytową, gdyż automatycznie do ceny dodawane są wysokie koszty manipulacyjne. 
Ceny: choć noclegi w hotelach mogą sporo kosztować, ceny na Malediwach nie są o wiele wyższe niż w Polsce - pod warunkiem spożywania lokalnych produktów (ananasy, papaje, orzechy kokosowe, tuńczyki) i robienia zakupów w marketach. 
Czas: na Malediwach obowiązuje strefa czasowa GMT+5:00, co oznacza 3 godziny różnicy w stosunku do czasu polskiego latem i 4 godziny zimą (wskazówki należy przesunąć do przodu).  
Napięcie: wynosi 230 V, a gniazdka mogą wyglądać bardzo różnie, dlatego warto wziąć ze sobą uniwersalny adapter.  
Szczepienia: nie ma obowiązku posiadania zaświadczenia o szczepieniach, jednak warto rozważyć ochronę przed chorobami takimi jak wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, cholera, tyfus, polio, dur brzuszny i gruźlica. 
Transfery: realizowane są szybkimi łodziami motorowymi, hydroplanami lub kombinacją samolotu i łodzi motorowej. Dokładna informacja na temat transferu znajduje się przy każdym hotelu. W przypadku transferu hydroplanem należy miec na uwadze, że operują wyłącznie od wschodu słońca do zmroku (ok. 07:00 - 16:00). W przypadku przelotu łączonego (samolot + łódź motorowa) należy mieć na uwadze fakt, że samoloty na lotniska wewnętrzne kursują wg z góry wyznaczonego rozkładu lotu. 
Ambasady: 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Indii
Ambasador: Tomasz Łukaszuk
Indie, New Delhi, 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110 021
Tel.: +91 11 41496901 Tel. dyżurny: Z PL +91 9910999477; IN 0 9910 999 477 Faks: +91 11 26871914
newdelhi.polemb.info@msz.gov.pl
www.newdelhi.msz.gov.pl 

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mumbaju
Konsul Generalny: Leszek Brenda
Indie, Mumbaj, Nirmal Building, 11A, 11th Floor, 241/242 Backbay Reclamation, Nariman Point , 400021
Tel.: + 91 22 22852641 Tel.: + 91 22 22852631 Tel. dyżurny: +91 98 2199 5595
Faks: + 91 22 22852638
mumbaj.kg.info@msz.gov.pl
Urząd czynny jest w godzinach 08:15 - 16:15 Telefon dyżurny, czynny po godzinach pracy urzędu: +91 98 2199 5595 
WAŻNE:z uwagi zmieniające się przepisy sanitarne w poszczególnych krajach prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 83

Pogoda

Najlepsze miesiące na wakacje w tym miejscu

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Więcej hoteli, które mogą Cię zainteresować