Hotel Kaštel (Kaštel Lukšić)

Chorwacja, Dalmacja środkowa, Kaštel Lukšić

Więcej o hotelu

od 599 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Opis hotelu

Numer hotelu: 149 285

Położenie

położony w cichym i spokojnym miejscu, w samym centrum Kašteli. Oddalony o 70 metrów od promenady, która prowadzi przez urokliwe ryneczki i uliczki do pozostałości średniowiecznych zamków Kasztelańskich rodzin. Usytuowany między dużymi ośrodkami miejskimi i turystycznymi: Splitem oraz Trogirem, stanowi wygodną bazę wypadową do jednych spośród najatrakcyjniejszych miast chorwackiego wybrzeża. Dodatkowym atutem jest położenie hotelu w niewielkiej odległości od portu lotniczego Split, z którego przejazd trwa około 15 minut.
W środkowej części chorwackiego wybrzeża Morza Adriatyckiego, wzdłuż Zalewu Kaštelańskiego malowniczo usytuowały się stare nadmorskie wioski: Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica i Kaštel Sućurac. Kompleks siedmiu miasteczek, które jak siedem pereł układają się w kształt naszyjnika, połączył się i utworzył współczesne miasto Kaštela.

Plaża

Oddalony o 70 metrów od plaży. Serwis plażowy odpłatny.

Hotel

Kategoria lokalna 3*
Kastel jest kameralnym, nowocześnie wyposażonym hotelem położonym w cichym i spokojnym miejscu, w samym centrum Kašteli. Hotel posiada wygodnie i nowocześnie urządzone pokoje, z których roztacza się malowniczy widok na morze z panoramą Splitu i pobliskich wysp lub na górskie pasmo Kozjak. Hotel Kastel to komfortowe, spokojne i klimatyczne miejsce gdzie można się zrelaksować w otoczeniu gór, wysp i krystalicznie czystego morza.

Do dyspozycji gości

Do dyspozycji gości jest przestrzenny zielony taras przy restauracji będący doskonałym miejscem do odpoczynku i relaksu oraz bezpłatny parking. Przestrzenna klimatyzowana sala konferencyjna może pomieścić, w zależności od wybranego ustawienia - do 80 osób. Istnieje możliwość podziału powierzchni na 2 odrębne sale. Wyposażona jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny: rzutnik mulimedialny, ekran, flipchart oraz dostęp do Internetu.

Internet

WiFi w pokojach bezpłatnie.

Zakwaterowanie

Pokój Dwuosobowy / Pokój typu Twin:
wygodne, pokoje typu standard posiadają dwa pojedyncze łóżka, które można połączyć w jedno duże łóżko; łazienkę wyposażoną w wannę lub prysznic oraz suszarkę do włosów. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i posiadają łącze wifi.
Z pokoi roztacza się widok na morze z panoramą Splitu, pobliskie wyspy lub pasmo górskie Kozjak.
Pokoje typu superior są nowocześnie zaprojektowane i bardzo komfortowo wyposażone, przestronne (30m2) pokoje. Posiadają 2 pojedyncze łóżka, w części wypoczynkowej znajduje się również sofa, która może służyć jako dodatkowe łóżko
dla jednej lub dwóch osób. Funkcjonalna łazienka wyposażona jest w prysznic i suszarkę do włosów. Wszystkie pokoje posiadają klimatyzację oraz bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu. Pokoje posiadają przestronne balkony z widokiem na morze z panoramą Splitu. Pokój idealny dla rodzin z dziećmi.Wszystkie pokoje wyposażone są w:
* TV-SAT
* Wi-Fi
* suszarka do włosów
* klimatyzacja

Wyżywienie

BB - śniadania. 
HB  - śniadanie i obiadokolacja w formie bufetu. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. 
FB: - śniadanie, obiad  i obiadokolacja w formie bufetu.  
Do Kolacji woda i sok z dozownika zawarty w cenie, pozostałe napoje dodatkowo. płatne. 

Informacje dodatkowe

www.hotel-kastel.hr
Łóżeczko dla infanta na żyżenie, za potwierdzeniem i za opłatą ok. 3 euro / dzień 
Doba hotelowa: zakwaterowanie od godz. 14.00, wykwaterowanie do godz. 10.00 

CENA

Cena zawiera - oferta z przelotem: bilet lotniczy przelot na trasie Warszawa Split Warszawa polskie linie lotnicze LOT, bagaż podręczny 1 sztuka do 8 kg, opłaty lotniskowe i transfer lotnisko - hotel - lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opiekę polskojęzycznego rezydenta, ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej), VAT.
Cena zawiera - oferta z dojazdem własnym: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG NNW, KL, bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własengo), OC organizatora, VAT.
Cena nie zawiera: bagażu rejestrowanego 23 kg/250pln szt. (wymiary jednej sztuki bagażu nie mogą przekroczyć 158 cm.) dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji ( ok 3% wartości rezerwacji), chorób przewlekłych ( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), wycieczek fakultatywnych, opłaty klimatycznej płatnej na miejscu w recepcji. Wysokość opłaty klimatycznej zależy od miejsca  i terminu pobytu w Republice Chorwacji: osoba dorosła ok. 1,35 Euro/dzień w miesiącach czerwiec-wrzesień, pozostałe miesiące  0,95 Euro; dzieci do lat 12 zwolnione są z opłaty klimatycznej, dzieci w wieku 12-18 lat zniżka 50% od ceny osoby dorosłej;
Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej kategorii. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych kategorii lotniczych, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.
W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie. Nie ma możliwości łączenia bagażu, chyba że nie przekroczymy 23 kg.

WARUNKI WJAZDOWE

* dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Chorwacji jest ważny paszport min 3 miesiące lub dowód osobisty.
* Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
* każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.

COVID-19

Granice Chorwacji są otwarte dla turystów.
Od 28 maja 2020 roku przy wjeździe Polaków obowiązują procedury sprzed pandemii (wjazd na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu), z uwzględnieniem kontroli epidemicznej oraz obowiązkiem przestrzegania zasad epidemicznych obowiązujących na terenie Chorwacji.
Dla Polaków przekraczających granicę Chorwacji od strony Słowenii, Węgier i Włoch:
* nie jest wymagany test na COVID-19;
* nie jest wymagany specjalny paszport zdrowotny";
* nie obowiązuje kwarantanna.
* w momencie wjazdu na terytorium Republiki Chorwacji obywatele Polski zobowiązani są podać:
* miejsce, w którym będą spędzać urlop,
* numer telefonu komórkowego, pod którym będą dostępni,
* adres email.
Wskazane dane są zbierane w celach epidemicznych.
Aby ułatwić procedury zachęcamy do korzystania ze specjalnej aplikacji https://entercroatia.mup.hr/ , która umożliwia załatwienie online - jeszcze przed wjazdem na terytorium Chorwacji - formalności związanych z przekroczeniem granicy.
Aplikacja dostępna jest w języku polskim.
Po przesłaniu danych przez aplikację, turyści otrzymają drogą mailową potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia od Policji Granicznej oraz wszystkie rekomendacje chorwackiego Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego.
Aplikacja jest prosta w obsłudze, a skorzystanie niej pomoże uniknąć kolejek na granicach i maksymalnie skrócić kontrolę graniczną.
Poprzez aplikację https://entercroatia.mup.hr/biura podróży mogą zgłaszać swoje grupy.
Natomiast w przypadku przejazdów autokarami rejsowymi, każdy z pasażerów musi dokonać zgłoszenia indywidualnie
Goście, którzy nie skorzystają z aplikacji, będą mogli dopełnić formalności na przejściach granicznych.
POBYT TURYSTYCZNY W CHORWACJI
Cała infrastruktura jest otwarta i dostępna dla turystów:
* zakwaterowanie jest w pełni możliwe w hotelach, apartamentach, kwaterach i na kempingach;
* otwarte są restauracje, baseny, parki narodowe i krajobrazowe, muzea i galerie;
* dostępne są plaże wraz z możliwością kąpieli w morzu.
* Wytyczne dotyczące infrastruktury turystycznej polegają przede wszystkim na:
* zachowaniu dystansu społecznego,
* myciu rąk i gruntownej dezynfekcji,
* noszenie maseczek w komunikacji publicznej oraz na terenie Istrii w sklepach i na targowiskach miejskich,
* odpowiedzialności społecznej.
Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej chorwackiego Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego (w j. angielskim): https://mint.gov.hr/news-11455/big-interest-in-opening-borders-says-tourism-minister/21180.
EKUZ
Przed wyjazdem do Chorwacji zaleca się zabranie ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która umożliwia skorzystanie ze świadczeń zdrowotnych udzielanych w sytuacjach niespodziewanych podczas pobytu na terytorium innego państwa UE/EFTA.
DODATKOWE INFORMACJE
* Szczegółowe informacje dla podróżnych można znaleźć również pod linkiem: https://croatia.hr/pl-PL/koronavirus-2019-ncov-pytania-i-odpowiedzi (w j. angielskim).
* W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu mailowego na adres info@visitcroatia.pl (w j. polskim).

Informacje o hotelu

Opinie o hotelu

Ocena 3,0/5
Travelplanet

Dobre (1 ocena hotelu)

Zakwaterowanie 3,0/5

Wyżywienie 2,0/5

Okolica 4,0/5

175. najwyższa ocena z 849 hoteli w Dalmacja środkowa

Paweł Czerwiec 2016

Data pobytu: 4.6. - 11.6.2016

Ocena 3,0/5
Lokalizacja broni to miejsce. Tylko lokalizacja. Piękne wąskie uliczki z rozwieszonym pomiędzy starymi kamienicami świeżym praniem przywodzą na myśl sceny...
Całkowita ocena

Lokalizacja broni to miejsce. Tylko lokalizacja. Piękne wąskie uliczki z rozwieszonym pomiędzy starymi kamienicami świeżym praniem przywodzą na myśl sceny z włoskich filmów. Świetne miejsce na długi spacery. Bardzo dobry dojazd do urokliwego Trogiru i tętniącego życiem Splitu miejskim autobusem - przystanek przy głównej drodze - około 200 m od hotelu.

Pokój na plus, przestronny, schludnie urządzony, z widokiem na morze, ale zestawienia pokoju z łazienką nie mogę ocenić pozytywnie, ponieważ ta nie była remontowana od min. 10 lat. Podobno mieliśmy z żoną pecha, bo na innych piętrach łazienki zostały odnowione i było w tym aspekcie znacznie lepiej.

Posiłki niedoprawione, często zimne, monotonne - zdarzyło nam się na przykład widzieć to samo ciasto, które nie cieszyło się zainteresowaniem przez trzy dni z rzędu, podawane do śniadania, obiadu i kolacji.

Basenu nie ma, więc pozostawiam tą kwestię bez oceny, natomiast najbliższa plaża znajduje około 150 m od hotelu, mało atrakcyjna, wybetonowana. Około 1,5 km wybrzeżem w stronę Trogiru, w miejscowości Kastel Stari, duża, czysta, miejska plaża z łagodnym zejściem do morza.

Oferta turystyczna samej Kasteli nie jest dość rozbudowana - nie znaleźliśmy na przykład w okolicy wypożyczalni rowerów, zaznaczam jednak, że byliśmy tam przed sezonem.

W pokoju było czysto, sprzątanie co drugi dzień. W restauracji trochę gorzej, resztki jedzenia na podłodze, nieposprzątane stoliki - odniosłem wrażenie, że kelnerów jest za mało i niekoniecznie nadążają ze wszystkimi swoimi zadaniami. Obsługa pomocna, jednak przytrafiły nam się trzy nieprzyjemne sytuacje - pierwsza z nich miała miejsce, kiedy dowiedzieliśmy się, że posiłków nie możemy spożywać na trasie restauracji, pomimo tego, że w zasadzie nigdy nie było tam ludzi, druga kiedy małżonka źle się poczuła i poprosiła o gorzką herbatę do kolacji, ale jej nie dostała, bo ciepłe napoje są przewidziane tylko do śniadania, a do obiadu czy kolacji można sobie za nie dodatkowo zapłacić, trzecia natomiast w trakcie wieczoru z muzyką chorwacką, kiedy to hotel odwiedziła lokalna gwiazda i kiedy zostaliśmy 'przegonieni' z głównego tarasu, gdzie odbywał się koncert, aby móc podziwiać go z podpiwniczenia. Zostało to uargumentowane rzekomą rezerwacją stolika, przy którym siedzieliśmy, jednak podobna sytuacja spotkała wszystkich polskich gości hotelu.

Podsumowując, do Chorwacji i Kasteli pewnie wrócimy, do hotelu Kastel raczej nie.

Zakwaterowanie 3,0/5

Wyżywienie 2,0/5

Okolica 4,0/5

web:is-usefull-rewiew (0) (0)

Filtruj opinie

Paweł Czerwiec 2016

Data pobytu: 4.6. - 11.6.2016

Ocena 3,0/5
Lokalizacja broni to miejsce. Tylko lokalizacja. Piękne wąskie uliczki z rozwieszonym pomiędzy starymi kamienicami świeżym praniem przywodzą na myśl sceny z włoskich filmów. Świetne miejsce na długi spacery. Bardzo dobry dojazd do urokliwego Trogiru i tętniącego życiem Splitu miejskim autobusem - przystanek przy głównej drodze - około 200 m od hotelu. Pokój na plus, przestronny, schludnie urządzony,...
Całkowita ocena

Lokalizacja broni to miejsce. Tylko lokalizacja. Piękne wąskie uliczki z rozwieszonym pomiędzy starymi kamienicami świeżym praniem przywodzą na myśl sceny z włoskich filmów. Świetne miejsce na długi spacery. Bardzo dobry dojazd do urokliwego Trogiru i tętniącego życiem Splitu miejskim autobusem - przystanek przy głównej drodze - około 200 m od hotelu.

Pokój na plus, przestronny, schludnie urządzony, z widokiem na morze, ale zestawienia pokoju z łazienką nie mogę ocenić pozytywnie, ponieważ ta nie była remontowana od min. 10 lat. Podobno mieliśmy z żoną pecha, bo na innych piętrach łazienki zostały odnowione i było w tym aspekcie znacznie lepiej.

Posiłki niedoprawione, często zimne, monotonne - zdarzyło nam się na przykład widzieć to samo ciasto, które nie cieszyło się zainteresowaniem przez trzy dni z rzędu, podawane do śniadania, obiadu i kolacji.

Basenu nie ma, więc pozostawiam tą kwestię bez oceny, natomiast najbliższa plaża znajduje około 150 m od hotelu, mało atrakcyjna, wybetonowana. Około 1,5 km wybrzeżem w stronę Trogiru, w miejscowości Kastel Stari, duża, czysta, miejska plaża z łagodnym zejściem do morza.

Oferta turystyczna samej Kasteli nie jest dość rozbudowana - nie znaleźliśmy na przykład w okolicy wypożyczalni rowerów, zaznaczam jednak, że byliśmy tam przed sezonem.

W pokoju było czysto, sprzątanie co drugi dzień. W restauracji trochę gorzej, resztki jedzenia na podłodze, nieposprzątane stoliki - odniosłem wrażenie, że kelnerów jest za mało i niekoniecznie nadążają ze wszystkimi swoimi zadaniami. Obsługa pomocna, jednak przytrafiły nam się trzy nieprzyjemne sytuacje - pierwsza z nich miała miejsce, kiedy dowiedzieliśmy się, że posiłków nie możemy spożywać na trasie restauracji, pomimo tego, że w zasadzie nigdy nie było tam ludzi, druga kiedy małżonka źle się poczuła i poprosiła o gorzką herbatę do kolacji, ale jej nie dostała, bo ciepłe napoje są przewidziane tylko do śniadania, a do obiadu czy kolacji można sobie za nie dodatkowo zapłacić, trzecia natomiast w trakcie wieczoru z muzyką chorwacką, kiedy to hotel odwiedziła lokalna gwiazda i kiedy zostaliśmy 'przegonieni' z głównego tarasu, gdzie odbywał się koncert, aby móc podziwiać go z podpiwniczenia. Zostało to uargumentowane rzekomą rezerwacją stolika, przy którym siedzieliśmy, jednak podobna sytuacja spotkała wszystkich polskich gości hotelu.

Podsumowując, do Chorwacji i Kasteli pewnie wrócimy, do hotelu Kastel raczej nie.

Zakwaterowanie 3,0/5

Wyżywienie 2,0/5

Okolica 4,0/5

web:is-usefull-rewiew (0) (0)

Ładuję

Ładowanie mapy i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 13 °C temperatura w nocy 9 °C

 • Temperatura wody 14 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 6 °C temperatura w nocy 4 °C

 • Wt 4 °C temperatura w nocy 2 °C

 • Śr 7 °C temperatura w nocy 1 °C

 • Czw 8 °C temperatura w nocy 2 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień