Atuty oferty

Opis hotelu

PROGRAM WYCIECZKI :

Paryż klasyczny - 8 dni/7 nocy
Atuty wycieczki: nieśpieszny program zwiedzania, lokalni i doświadczeni przewodnicy, karta muzealna 2 dniowa, rezerwacje do obiektów turystycznych: Wersal, Luwr, Orsay, wieża Eiffla i smaczne kolacje.
Dzień 1
Wylot z Polski (odprawa rozpoczyna się 2 godziny przed wylotem). Przylot do Paryża. Transfer z lotniska do hotelu. Dla przylotów porannych, program zwiedzania z przewodnikiem rozpoczynamy po transferze z lotniska. Zakwaterowanie w hotelu po godzinie 14. Dla przylotów wieczornych, spotkanie z przewodnikiem odbywa się następnego dnia rano, a program pierwszego dnia jest przeniesiony na ostatni.
Powitanie lub pożegnanie z Paryżem odbędzie się na Polach Elizejskich. Pola łączą plac Zgody (Place de la Concorde) z placem Charlesa De Gaulle z monumentalnym Łukiem Triumfalnym, a dalej z nowoczesną dzielnicą biznesową, La Défense. Ten ciekawy spacer potwierdzi, że jest to jedna z najpiękniejszych alei świata. Tutaj - wzdłuż alei, co roku z okazji francuskiego święta narodowego 14 lipca, odbywa się imponująca defilada wojskowa, którą odbiera prezydent Republiki. Również w tym miejscu co roku Francuzi i tysiące turystów wita Nowy Rok, a Tour de France przejeżdża finałowy etap wyścigu. Obiad zjemy przy Łuku Triumfalnym w restauracji self serwice.
Dzień 2
Śniadanie w hotelu.
Przejedziemy metrem do Placu Concorde. Posłuchamy historii słynnego egipskiego obelisku i Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Zobaczymy Plac Vendôme, gdzie stoi Kolumna z posągiem Napoleona Bonaparte. Znajduje się tu także jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie - Ritz, dawne mieszkanie Chopina, oraz najdroższe europejskie sklepy jubilerskie.
Dojdziemy do kościoła świętej Magdaleny, który swoją architekturą nie do końca przypomina katolicką świątynię. Ze swoimi korynckimi kolumnami bliżej jej do greckiej świątyni. To właśnie w tej świątyni Paryż pożegnał przedwcześnie zmarłego Fryderyka Chopina.
Stąd już blisko do Opery Paryskiej, jednego z największych gmachów oper świata. Powstała na polecenie Napoleona III i nosi imię po swoim architekcie, Charlesie Garnier. W tej części miasta przejdziemy się także Wielkimi Bulwarami Paryża. Na koniec wycieczki wstąpimy do bezpłatnego, pachnącego muzeum perfum Fragonard.
Dalej poznamy najstarsze, historyczne dzielnice Paryża. Zobaczymy dwie wyspy w sercu miasta. To właśnie tutaj lud Paryzjów założył miasto, które przerodziło się w dzisiejszy Paryż. Przyjrzymy sie (możliwie jak najbliżej) Katedrze Notre Dame. Wstąpimy do kościoła św. Seweryna, a z zewnątrz obejrzymy kaplice Sainte Chapelle i Conciergerie.  
Kolacje zjemy obok Łuku Triumfalnym w restauracji self serwice.
W drugiej części dnia zapraszamy na wycieczkę w okolice wieży Eiffel. Zaczynając od placu Trocadero z pomnikiem generała Focha - znanego przyjaciela Polski, dojdziemy do Placu Warszawy. Francuzi nazwali ten plac dla uczczenia niepodległości Polski odzyskanej po zaborach. Zobaczymy Wieżę Eiffla - najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża i zarazem symbol Francji. Zbudowano ją specjalnie na Wystawę Światową odbywającą się w Paryżu w 1889 roku. Wieża dysponuje trzema platformami widokowymi, usytuowanymi kolejno na wysokościach 57 m, 115 m i 275 m. My wjedziemy na najwyższą. Tuz za wieżą rozciąga się wielki ogród - Pola Marsowe Champ-de-Mars. Z ich perspektywy zobaczymy Szkolę Wojskową. 
Wieczorem popłyniemy w rejs po Sekwanie. Od mostu do mostu, nad najpiękniejszymi zabytkami, przeżyjemy godzinę relaksu w sercu Paryża. Statek wyrusza z okolicy Wieży Eiffla.
Dzień 3
Śniadanie w hotelu.
Od rana zwiedzamy paryskie muzea. Aby powstało Muzeum dOrsay, dokonano przebudowy dworca kolejowego zachowując przy tym oryginalną konstrukcję budynku, w tym żeliwne filary i stiuki. Zachowano nawet wielki dworcowy zegar. Dawną poczekalnię dworcową podzielono przegrodami i zorganizowano po bokach galerie. Muzeum dOrsay słynie przede wszystkim z wielkiego zbioru obrazów malarstwa impresjonistycznego, autorstwa takich mistrzów jak Augusta Renoira, Edgara Degas i Claude Moneta.
W południe przejedziemy kolejką RER do Wersalu. Zwiedzanie majestatycznego Pałacu Słońca rozpoczniemy od królewskich komnat, gabinetów i korytarzy, wzdłuż których zaprezentowano bogatą kolekcję malarstwa francuskich mistrzów. Obowiązkowym punktem wycieczki jest zwiedzenie Sali Lustrzanej z 17 ogromnymi lustrami, gdzie królowie organizowali widowiskowe bale. Pałac słynie ze swoich wspaniale zaprojektowanych i zadbanych ogrodów. Na powierzchni 95 hektarów znajdziemy liczne klomby, aleje ocienione wysokimi drzewami, długie żywopłoty, fontanny i rzeźby.
Wieczorem udamy się na wzgórze Montmartre. Zjemy tam kolacje w dobrej restauracji z typowym francuskim menu i oczywiście winem. To z pewnością atrakcja, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem i nie można jej pominąć. Z najwyższego punktu Paryża, rozlega się niepowtarzalny widok na całe miasto. Na wysokości ponad 130 m zobaczymy bazylikę Sacre Coeur z 20 - tonowym dzwonem Savoyarde. Urokliwymi, zawsze pełnymi turystów uliczkami dojdziemy do Placu du Tertre, gdzie powstał najbardziej znany z nowoczesnych prądów malarskich - impresjonizm. Turyści zamawiają portrety, kupują obrazy i szkice. U podnóża Montmartre rozciąga się tzw. beztroski Paryż. Mnóstwo tu kawiarni, restauracyjek. Do najczęściej odwiedzanych miejsc należy Plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge oraz pobliski Plac Pigalle.
Zapraszamy do kabaretu Moulin Rouge (opcja dodatkowo płatna w biurze podroży- wymagana jest wcześniejsza rezerwacja) na ciekawy spektakl w wykonaniu przepięknych, skąpo ubranych tancerek.  Artystki często prezentują się, topless, ozdobione wyłącznie biżuterią lub barwnymi piórami. Rewia to ne tylko kankan, to spektakl przeplatany elementami cyrkowymi i wprowadzanymi na scenę zwierzętami. Potrafi zaskoczyć najlepszych koneserów tego gatunku.  Zasiadamy z butelką szampana, a zespół muzyków wprowadza nas w wieczorowy nastrój. 
Dzień 4
Śniadanie w hotelu.
Dzień rozpoczniemy od Luwru, najsłynniejszego muzeum świata. W muzeum będziemy podziwiać niemal całą spuściznę ludzkości: malarstwo włoskie, hiszpańskie, malarstwo francuskie z wieku XIX, klejnoty koronne, eksponaty egipskie, z czasów panowania Rzymian, sztukę Afryki, Azji, Oceanii i obu Ameryk, a także rzeźby włoskie, hiszpańskie i północnoeuropejskie. Łącznie zgromadzono ponad 30 000 tysięcy eksponatów w ponad 220 pomieszczeniach. Nic dziwnego, że rocznie Luwr odwiedza średnio 8 milionów turystów. Zwiedzanie Luwru odbędzie się z audio przewodnikiem po polsku.
Zwiedzimy też muzeum Rodin, mieszczące się w 7 dzielnicy Paryża. Jest ono poświęcone życiu i twórczości rzeźbiarza Augustea Rodin. Na siedzibę muzeum wybrano XVIII-wieczny hotel z pięknym wystrojem wnętrz. Na szczególną uwagę zasługują ogrody wokół muzeum, w których rozstawiono kopie rzeźb artysty. Wśród eksponatów znajdziemy również dzieła autorstwa Camille Claudel, niedocenionej za życie uczennicy i partnerki rzeźbiarza.
Następnie wykorzystamy naszą kartę muzealną, aby wejść do Muzeum Armii, znajdującego się w dawnym szpitalu wojskowym - Les Invalides. Ten dawny pensjonat dla inwalidów wojennych mógł pomieścić do czterech tysięcy pensjonariuszy. Złota kopuła budowli na stałe wpisała się w panoramę miasta. Muzeum armii kryje ponad pięć tysięcy eksponatów militarnych. Jednakże główną atrakcją jest grobowiec Napoleona Bonaparte, w którym spoczywają szczątki Cesarza sprowadzone z wyspy św. Heleny, gdzie zmarł na wygnaniu. Dzisiejsze zwiedzanie muzeum zakończymy na Łuku Triumfalnym.
Dzień 5Śniadanie w hotelu.
Czas wolny lub propozycja wyjazdu w Dolinę Loary (opcja dodatkowo płatna w biurze podroży- wymagana jest wcześniejsza rezerwacja). Wczesny wyjazd nad Loarę. Zwiedzać będziemy Zamki w Dolinie Loary. Pałace te, to prawdziwi świadkowie historii Francji. Jest ich ponad 200 wybudowanych na obu jej brzegach. Wybraliśmy dla Państwa te najbardziej warte polecenia i te najpiękniejsze: Clos Luce kliknij i zobacz, gdyż żył tu i pracował Leonardo da Vinci. Zapraszamy na gastronomiczna podróż w czasach Leonarda do Auberge du Prieuré na obiad w renesansowych pokojach i na zacienionym tarasie. Czeka Państwa doskonała kuchnia i mnóstwo dobrej zabawy z renesansowych przepisów. Obiad wliczony w cenę wycieczki. Chenonceau kliknij i zobacz na rzece Cher, gdyż jego atmosferę tworzyły trzy kobiety: Diana de Poitiers, faworyta Henryka II, która doprowadziła do wzniesienia mostu, łączącego brzegi rzeki i ogrodu. Katarzyna Medycejska, jego żona, która na tym moście poleciła wznieść galerię. I wreszcie Ludwika Lotaryńska, żona Henryka III. Chambord, to największy z zamków w dolinie Loary. Renesansowy zamek o planie nawiązującym do gotyckich zamków obronnych, został zbudowany między rokiem 1519 a 1559 na polecenie królów francuskich Franciszka I i Henryka II. Położony jest nad rzeką Cosson, około 6 km od prawego brzegu Loary. Zamek w Chambord stanowi jedno z największych dzieł architektury okresu renesansu, a jego sylwetka jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych. Długość fasady głównej wynosi 128 m, zamek posiada 6 wielkich wież, 440 komnat, 84 klatki schodowe (14 głównych i 70 pomniejszych), 365 kominków i 800 rzeźbionych kapiteli. Ciekawostka dla nas Polaków będzie pobyt w zamku Chambord, po utracie tronu polskiego, Stanisława Leszczyńskiego, teścia Ludwika XV, ojca Marii Leszczyńskiej. Powrót z Doliny Loary w godzinach wieczornych.
Dzień 6
Śniadanie w hotelu.Czas wolny. Proponujemy samodzielne zwiedzanie dwóch dzielnic Paryża: Marais i Quartier Latin. Obie słyną z różnorodnych butików, sklepików i restauracji. Szczególną sympatią darzą je studenci, którzy spędzają tutaj swój wolny czas w licznych kawiarniach. Z pewnością można w nich znaleźć wiele ciekawych pamiątek.
Dzień 7
Śniadanie w hotelu.Wycieczka na wieżę Montparnasse (bilet wliczony w cenę wycieczki) to 210 metrowy, zbudowany w latach 70 - tych wieżowiec biurowy, który obecnie jest jednym z symboli Paryża i głównym budynkiem dawnej dzielnicy artystów - Montparnasse. Wjedziemy na nią z przewodnikiem kliknij i zobacz. Chociaż wieżowiec jest mocno krytykowany z powodu braku harmonii z otoczeniem, odwiedza go tyle samo gości, co wieżę Eiffel, liczy bowiem 56 pięter i ma najszybsze windy w Europie, które w ciągu 38 sekund dowożą turystów na jej szczyt. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę Paryża w obrębie aż 40 kilometrów. Jest to jedyne w Paryżu miejsce, z którego zobaczyć można w całości wieżę Eiffel.
Zapraszamy na gastronomiczny obiad na statku (opcja dodatkowo płatna w biurze podroży- wymagana jest wcześniejsza rezerwacja). Serwowana jest wyśmienita kuchnia francuska - przystawka, danie główne, deser i wino. Wybraliśmy dla Państwa najlepsze statki firmy Bateaux Parisiens. Całkowicie przeszklone statki sprawiają, że można podziwiać nabrzeża Sekwany podczas obiadu. Podczas dwugodzinnego rejsu po Sekwanie przepłyniesz pod 22 mostami i zobaczysz najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki: Wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame, czy Grand Palais. 
Dzień 8
Śniadanie w hotelu.
Czas wolny. Spotkanie z kierowca odbędzie się na 3 godziny przed wylotem. Transfer na lotnisko.

CENA :

Cena podstawowa obejmuje:
- przelot samolotem na trasie Polska - Paryż - Polska
- koszt przewozu bagażu podręcznego liniami LOT (8kg), Air France (12kg), RYANAIR (10kg nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, dodatkowo jeden mały bagaż (np. torebkę lub torbę na laptopa) nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład) 
- zakwaterowanie w wygodnym hotelu 2*
- śniadania kontynentalne (dżem, masło, pieczywo, kawa, herbata)  
- ubezpieczenie NNW, KL
- transfer lotnisko - hotel - lotnisko
- turystyczny fundusz gwarancyjny TFG - 10 PLN
- gwarancję niezmienności ceny
Cena podstawowa nie obejmuje:
- bagażu rejestrowanego - cena na potwierdzenie uzależniona od przewoźnika, wagi bagażu, trasy i terminu lotu
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- przewodników lokalnych według programu
- przejazdów komunikacją miejską
- rejsu po Sekwanie
- obiadów lub kolacji
Dodatkowo obowiązkowa opłata na miejscu wliczająca pakiet zwiedzania:
- wycieczki według programu z lokalnymi przewodnikami
- dwudniową kartę muzealną
- wjazd na szczyt wieży Eiffel- wjazd na wieże Montparnasse
- rejs po Sekwanie- 1 obiadokolacja
- bilety komunikacji miejskiej
 ok. 290 euro/ osoby dorosłe, ok.220 e/ osoby do 25 roku, ok.200 e/ dzieci do 11 lat
Pakiet  nieobowiązkowy (fakultatywnie dla chętnych):
- Pakiet 2-óch kolacji: Jedna kolacja w restauracji na Montmartre kuchnia francuska. Zestaw zawiera: aperitif, przystawka, danie główne, deser,  butelki wina lub inny napój. Druga obiadokolacja w restauracji self serwis przy Polach Elizejskich. Zestaw: danie główne, przystawka lub deser - 50 EUR/osoby dorosłe,  45 EUR/dzieci do 11 lat (przeliczane na PLN po kursie z dnia założenia rezerwacji, opcja dodatkowo płatna w biurze podroży - wymagana wcześniejsza rezerwacja)
- Dopłata do hotelu*** w centrum Paryża 455 PLN/osoba (opcja dodatkowo płatna w biurze podroży - wymagana wcześniejsza rezerwacja)
- Wieczorny spektakl Moulin Rouge z butelki szampana na os.  620 PLN/osoba (opcja dodatkowo płatna w biurze podroży - wymagana wcześniejsza rezerwacja)
- Gastronomiczny obiad na statku - 300 PLN/osoby dorosłe, 220 PLN/dzieci do 11 lat (opcja dodatkowo płatna w biurze podroży - wymagana wcześniejsza rezerwacja)
- Wycieczka do Zamków Loary z obiadem jednodniowa wycieczka do zamków Loary. Wybraliśmy dla Państwa te najbardziej warte polecenia i te najpiękniejsze: Zamek Clos Luce gdyż żył tu i pracował Leonardo da Vinci. Zamek Chenonceau nazwany zamkiem trzech kobiet: Diany de Poitiers, faworyta Henryka II, Katarzyny Medycejska, jego żona i Ludwiki Lotaryńska, żona Henryka III. Chambord - największy z zamków w dolinie Loary. Bilety wstępu do zamków wliczone. W wycieczce wliczony jest obiad w zamku Clos Luce z dobrą kuchnią francuską - 1247 PLN/osoba dorosła,  949 złoty/dzieci do 11 lat (opcja dodatkowo płatna w biurze podroży - wymagana wcześniejsza rezerwacja)
Informacje dodatkowe:
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie
- Transfery z/ na lotnisko są realizowane busem
- Zakwaterowanie: hotele ** klasy turystycznej - wszystkie położone w pobliżu stacji metra lub kolejki RER. Pokoje: 1 Osobowe oraz 2- osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i WC, oraz telefonem i TV-sat.

WAŻNE INFORMACJE :

UWAGA!!
Minimalna liczna uczestników konieczna do zrealizowania imprezy to 8 osób, w przypadku nie uzbierania się grupy wycieczka może zostać anulowana najpóźniej na 7 dni przed planowanym wyjazdem.
W przypadku braku minimalnej liczby 8 uczestników Klient ma również możliwość dopłaty do pakietu indywidualnego 65 euro/os (przy min 2 uczestnikach) lub 50 euro/os (przy min 3 uczestnikach) - Płatne po przylocie u przewodnika
-------------------------------------------------------------------------------------------
Ambasada RP w Paryżu:
1, rue de Talleyrand,75343 Paris Cedex 07
tel.:  01 43 17 34 00
e-mail: paris.amb.info@msz.gov.pl

* Udogodnienia:

Bez paszportu Duże miasta (city breaks)

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Wycieczki fakultatywne

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 644 zł/os.
Kod oferty: 19092020BVPR192915
sob. 19.09.2020
7 dni
Kraków
Według programu
Prima Holiday
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 19.09.2020 , godz. 13:25
Kraków
RyanAir Ltd
sob. 19.09.2020 , godz. 15:40
Paryż
Powrót:
sob. 26.09.2020 , godz. 16:05
Paryż
-
sob. 26.09.2020 , godz. 18:10
Kraków
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Paryż Klasyczny

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
sob. 19.09.2020
Wylot z:
Kraków
Cena
5 288
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 19.09.2020
7 dni
Kraków
Według programu
Prima Holiday
Standard DBL (1V7) 5 288