• Paszport musi być ważny co najmniej 3 miesiące.
 • Brak szczególnych wymagań dotyczących szczepień, zaleca się szczepienia przeciwko WZW A i B, dur brzuszny.
 • Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży. Brak karty turystycznej będzie skutkował odmową wpuszczenia na pokład samolotu lecącego na Kubę. Druk należy posiadać w oryginale, nie istnieje wersja elektroniczna, należy go zamówić i opłacić z odpowiednim wyprzedzeniem. Orientacyjna cena karty dla jednej osoby to ok. 30 EUR/os.
 • UWAGA - Przy przelotach z przesiadką lub międzylądowaniem na terytorium USA konieczne jest wypełnienie formularza zezwolenia wjazdu w systemie ESTA www.usa-wiza-esta.pl
[data: 10.04.2024]
Przed wykupieniem wycieczki polecamy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie rządowej.
https://www.gov.pl/web/kuba/informacje-dla-podrozujacych

Hawana

Magiczne miasto, w którym wydaje się, że czas stoi w miejscu. Duch rewolucji przenika przez hawańskie ulice, a gorące rytmy rumby rozgrzewają do czerwoności. Karaibski klimat i niezaprzeczalny urok stolicy Kuby przenosi do zupełnie innego świata. Wycieczka do Hawany na Kubę to propozycja dla osób preferujących słoneczną pogodę. Liczne atrakcje Hawany podczas wakacji na Kubie pozwolą Ci zarówno odpocząć na pięknych plażach w okolicy Oceanu Atlantyckiego, jak i skorzystać z rozbudowanej oferty rozrywkowej tego miasta i całego regionu. Na Travelplanet.pl znajdziesz najciekawsze oferty wycieczek do Hawany na rynku, a w tym opcje Hawana all inclusive i wiele innych.

Hawana na wakacje

Miasto o niezwykle burzliwej historii, rozsławione przez Ernesta Hemingwaya i naznaczone piętnem rewolucji. Dzieje Hawany pozostawiły po sobie nadzwyczajne ślady, ukryte w kolonialnej zabudowie, rozbrzmiewających latynoską muzyką ulicach oraz wpisanym na listę UNESCO starym mieście. Niezwykle klimatyczne i przez wielu uważane za najpiękniejsze miasto półkuli zachodniej przyprawia o dreszcze i przenosi spędzających tu wczasy do innej rzeczywistości. Plaże w okolicach Hawany i liczne atrakcje to tylko jedna z zalet tego regionu. Miasto bowiem liczy sobie ponad 500 lat, gdyż zostało założone w 1515 roku przez hiszpańskich konkwistadorów – zwiedzając samo miasto, spotkasz się tu z licznymi zabytkami mającymi po kilkaset lat i będących pamiątką po czasach kolonializmu. Obowiązującym tutaj językiem, tak jak w innych częściach Kuby jest język hiszpański.

Wakacje w Hawanie to niezapomniana podróż w czasie, okraszona zapachem słynnych kubańskich cygar i smakiem karaibskiego rumu. Wiekowe pałace, majestatyczne fortece i arystokratyczne domy kontrastują tu z uderzającym pięknem przyrody wyspy. Nizinne tereny i rzeki przenikają się z tropikalnymi lasami, lazurowe wody oblewają rajskie plaże i skrywają królestwo koralowców, jaskinie są pełne tajemnic, a nad wszystkim górują wapienne wzgórza Sierra de los Organos.

Miasto Hawana leży w północno zachodniej części Kuby i jest to największe miasto w całym kraju – liczy ponad 2 mln osób. Jednocześnie jest to największy ośrodek miejski na całych Karaibach. Hawana na Kubie leżąca nad Zatoką Meksykańską jest istotnym regionalnym ośrodkiem, w którym zlokalizowany jest duży port, a także liczne obiekty przemysłowe. To sprawia, że wybierając się na wakacje do Hawany, masz pewność, że spotkasz się z rozbudowaną infrastrukturą, dobrze zorganizowaną komunikacją, a także bezproblemowym dostępem do podstawowych usług.

Na Travelplanet.pl znajdziesz hotele w Hawanie, a także zorganizowane wycieczki w dogodnym dla siebie terminie. Wczasy w Hawanie na Kubie to dobry pomysł o dowolnej porze roku, gdyż warunki pogodowe w tej szerokości geograficznej sprawiają, że sezon trwa tu cały rok – od stycznia do grudnia. Nawet zimą temperatura nie spada tu poniżej 20 °C.

Hawana - co zobaczyć na wczasach? Zabytki, atrakcje

Hawana to prawdziwa mekka dla odkrywców i miłośników zwiedzania podczas wakacji. Zakątki miasta przepełnione są cennymi i zachwycającymi zabytkami o dużej wartości historycznej. Starówka miasta oferuje fascynujące perły architektoniczne w kolonialnym stylu. Najciekawsze pozostałości z przeszłości znajdziemy tam na trzech głównych placach: Plaza de Armas, Plaza de San Francisco i Plaza de la Catedral. Jeśli nie wiesz, co zobaczyć w Hawanie, najlepiej zacząć właśnie od centrum miasta, które zachwyca kolonialną architekturą, która przede wszystkim w dużej mierze nie została ruszona przez człowieka od czasów, gdy powstawała. Spędzając tanie wczasy w Hawanie koniecznie należy zwiedzić Zamek i Fort Morro z XVI w., Katedrę Niepokalanego Poczęcia, Klasztor Santa Clara, Kościół San Francisco, Zamek De La Real Fuerza oraz budynek senatu i Kapitolu.

 • Wycieczkę po Hawanie warto rozpocząć od zwiedzania Katedry Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Hawanie. Ta monumentalna budowla z końca XIX wieku to perełka i wyjątek wśród budowli barokowych, gdyż jest niesymetryczna. Jednocześnie trzyma się oryginalnego porządku toskańskiego. Budynek został wybudowany głównie z koralu – popularnego tu budulca.
 • Będąc w mieście, odwiedź także inne ciekawe budowle sakralne, takie jak klasztor Santa Clara z 1644 roku i kościół San Francisco z 1656 roku. Zachowały się one w świetnym stanie i do dzisiaj wyglądają niesamowicie, od razu przywołując ducha tamtych czasów. Większość zabytkowych budynków jest tutaj świetnie zachowana i utrzymana w oryginalnym stanie,
 • Barokowe świątynie, majestatyczne pałace i okazałe place to jednak tylko część atrakcji Hawany.
 • Zamek i Fort Morro to wręcz pozycja obowiązkowa dla fanów tego typu budowli. Powstała 1589 i do dzisiaj stoi jako budząca ogromne wrażenie twierdza przy samym porcie w Hawanie. Przez pierwsze wieki funkcjonowania miasta pełniła funkcję obronną, a potem zaczęła służyć jako latarnia morska. Zaraz obok znajdziesz niemniej efektowny zamek La Cabana z XVIII wieku.
 • Czar miasta dopełniają ponadto piękne, stare samochody, które zachwycą każdego fana motoryzacji. Są one efektem działań politycznych i generują nieodparte wrażenie, że w tym mieście czas się zatrzymał kilkadziesiąt lat temu. Znajdziesz tutaj auta, które w Polsce uznawane są za niesamowite klasyki, a w tym amerykańskie krążowniki szos z połowy ubiegłego wieku.

Hawana - plaże

Zatracając się w świecie jak z innej epoki, nie wolno zapomnieć o bajecznych cudach przyrody, jakie ukrywa wyspa. W Dolinie Vinales odkryjemy niezwykłe bogactwo fauny i flory oraz malownicze jaskinie. W pobliżu Hawany znajdują się także jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Nieziemsko piękna Santa María del Mar to nieskazitelnie czyste morze, oblewające biały, delikatny piasek oraz rozłożyste palmy kokosowe, które chronią przez karaibskim żarem. Najciekawsze z nich to:

 • Santa Maria del Mar,
 • Playa Tarara,
 • Playa El Salado,
 • Playa Megano,
 • Playa Boca Ciega,
 • Playa Varadero.

Wszystkie z nich są położone w niesamowitych okolicznościach przyrody i świetnie przygotowane na przyjęcie turystów. Plaże na Kubie w Hawanie są położone bezpośrednio obok miasta, więc dojedziesz tutaj taksówką, komunikacją zbiorową lub wynajętym samochodem. Plaże w okolicach Hawany są też bardzo bezpieczne. Przy większości z nich znajdziesz świetne miejsca do nurkowania, a jedną z najczęściej polecanych do tej aktywności jest Playa El Salado.

Hawana na weekend – wczasy na Kubie

W Travelplanet.pl znajdziesz liczne oferty wycieczek Hawana last minute i na wakacje 2024 w Hawanie. Realnie sezon trwa tu cały rok, więc możesz się zdecydować nawet na krótką wycieczkę. Korzystając z naszej wyszukiwarki, znajdziesz dogodne terminy na ostatnią chwilę lub propozycje wycieczek z większym wyprzedzeniem. 

Zobacz oferty

Hawana - Najlepiej ocenione hotele

Nh Capri

Nh Capri

Ocena: 4/5

Kuba, Hawana, Hawana

od 1 299 za osobę

Melia Habana

Melia Habana

Ocena: 5/5

Kuba, Hawana, Hawana

od 1 669 za osobę

Hawana - Najczęściej kupowane hotele

Nh Capri

Nh Capri

Ocena: 4/5

Kuba, Hawana, Hawana

od 1 299 za osobę

Melia Habana

Melia Habana

Ocena: 5/5

Kuba, Hawana, Hawana

od 1 669 za osobę

Hawana – hotele z najlepszymi opiniami

Zdeňka R.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 16.2. - 29.2.2024 Oceniono: Marzec 2024

Be Live Habana City Copacabana Ocena: 3/5 Kuba, Hawana

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Petra Čílová

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Invia.cz) Data pobytu 28.11. - 9.12.2022 Oceniono: Styczeń 2023

Be Live Habana City Copacabana Ocena: 3/5 Kuba, Hawana

Zadowolenie. Świetny czeski przewodnik i reprezentacja czeskojęzycznych Kubanek. Zróżnicowany program, zawsze starający się pomieścić, wyjaśnić... To były wspaniałe wakacje i mamy do czego je porównać. Dziękuję CK.

Zadowolenie. Świetny czeski przewodnik i reprezentacja czeskojęzycznych Kubanek. Zróżnicowany program, zawsze starający się pomieścić, wyjaśnić... To były wspaniałe wakacje i mamy do czego je porównać. Dziękuję CK.

Cena 5,0 / 5

Ta recenzja została automatycznie przetłumaczona za pomocą Google Translate

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Hawana – Hotele z opiniami

Hawana - Ostatnio kupione hotele

Nh Capri

Nh Capri

Ocena: 4/5

Kuba, Hawana, Hawana

od 1 299 za osobę

Melia Habana

Melia Habana

Ocena: 5/5

Kuba, Hawana, Hawana

od 1 669 za osobę

Deauville

Deauville

Ocena: 3/5

Kuba, Hawana, Hawana

od 3 185 za osobę

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

+48 71 771 76 55

Mapa

Poradnik turystyczny – Hawana na Kubie

Sprawdź przewodnik po Hawanie i dowiedz się, czego możesz spodziewać się w tym karaibskim mieście. Dowiedz się, ile trwa lot do Hawany, jaka tu obowiązuje waluta, a także jakich cen możesz się spodziewać, a także zweryfikuj inne praktyczne informacje.

Ile trwa lot do Hawany?

To, ile trwa lot do Hawany, jest zależne od ilości przesiadek, jednak bezpośrednie loty z Warszawy trwają około 11 godzin.

Jaka waluta obowiązuje w Hawanie?

Na Kubie w Hawanie obowiązuje Peso kubańskie (CUB), które ma stabilny kurs w stosunku do euro, czy franka szwajcarskiego. Wybierając się na Kubę najlepiej dysponować właśnie tymi walutami, gdyż można je z łatwością wymieniać w tutejszych kantorach i bankach bez limitów. Dostępność do usług finansowych i banków o międzynarodowym zasięgu jest tu swobodna i nieograniczana politycznie w sposób utrudniający turystom funkcjonowanie.

Jakich cen możesz spodziewać się w Hawanie?

Za obiad w dobrym barze zapłacisz tu równowartość 10-20 zł, a posiłki w stylu fast food w ulicznych knajpach znajdziesz a połowę tej ceny.

Jaki transport wybrać w Hawanie?

Najbardziej popularnym transportem na Hawanie są taksówki i komunikacja miejska. Dojedziesz nimi także za miasto do wszystkich popularnych miejsc, a taksówkarze chętnie przyjmują zlecenie na dłuższe trasy. Z łatwością wynajmiesz tu również samochód osobowy – wypożyczalnie są powszechne,

Co oferuje lokalna kuchnia w Hawanie?

Kubańska kuchnia jest dość prosta choć charakterystyczna. Wykorzystywaną gamą przypraw są tu oregano, kmin, liście laurowe, a także cebula i czosnek. Można je spotkać w większości dań. Bardzo także stosuje się sok z limonki i cytryny do sałatek i mięs.

Najpopularniejsza potrawa do Ropa vieja, czyli gotowana wołowina w sosie pomidorowym i siekaną papryką. Obok ryżu z fasolą podawaną z przyprawami i stekiem z wieprzowiny to jedno z najczęściej pojawiających się dań na stołach Kubańczyków. W restauracjach znajdziesz też charakterystyczne Palamillo – wołowinę w postaci steku podawaną z kwaśną pomarańczą.

Będąc na Kubie w Hawanie obowiązkowo trzeba spróbować langusty, czyli homara. Kubańczycy podają go grillowanego z czosnkiem. Czasem też spotyka się langustę duszoną w sosie pomidorowym. Podawane są dość prosto, jednak dzięki świeżości produktów wynikającej z bliskości oceanu są chwalone przez wszystkich turystów niemających na co dzień dostępu do owoców morza.

Kubańczycy bardzo lubią także banany, które przygotowują na przeróżne sposoby – często zaskakujące dla Polaków. W restauracjach i knajpkach ulicznych znajdziesz smażone banany, a także placki bananowe z czosnkiem. Tostones all ajillo mogą być wypełniane także mięsem lub rybą. Powszechne są także banany gotowane ze skwarkami lub ubite podobnie do tłuczonych ziemniaków z mielonym mięsem lub serem.

Jaka pogoda jest w Hawanie?

Gorący klimat Kuby i nieustannie wysokie temperatury sprawiają, że Hawana to idealny kierunek na wakacje last minute. Przez cały rok słupki rtęci wskazują ponad 25°C, a standardem są 30-stopniowe upały, gwarantujące opaleniznę. Rozkosznie ciepła woda o temperaturze powyżej 25°C zachęca zaś do morskich kąpieli i uprawiania sportów wodnych.

Należy pamiętać o występowaniu pory suchej i deszczowej oraz o nawiedzaniu wyspy przez huragany we wrześniu i październiku. Hotel na wakacje na Kubie najlepiej więc zarezerwować na okres od końca listopada do połowy kwietnia, gdy panuje pora sucha, łagodząca dodatkowo tropikalny skwar. Wybierając się na wczasy do Hawany trzeba również zadbać o ochronę przeciwko komarom, które jednak dokuczają głównie w porze deszczowej.

Karaiby to bez wątpienia spełnienie marzeń dla miłośników plażowania, którzy odnajdą tu niezliczone ilości rajskich plaż. Niebiańsko piękne, piaszczyste zakątki odnajdziemy także w pobliżu Hawany, czego przykładem mogą być plaże: Santa María del Mar Playa del Este czy Playa Jibacoa. Wybrzeże Kuby to również wyśnione miejsce dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Z powodzeniem można uprawiać tutaj surfing, windsurfing, nurkowanie, trekking, kolarstwo czy grać w golfa.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Przydatne informacje