Atuty oferty
bon turystyczny

Bon turystyczny

dowiedz się więcej

Opis hotelu

Kraj:

POLSKA

Opis:

Nowa Prowincja to gościniec z restauracją i saunami ulokowany w Chrośnicy - malowniczej wsi położonej w sercu Gór Kaczawskich, w przepięknej i majestatycznej Krainie Wygasłych Wulkanów. Za siedzibę wybrano tutaj pełen historii poniemiecki dom z 1859 roku, na którego starym fundamencie udało się dokonać udanej renowacji i transformacji w miejsce chętnie odwiedzane przez gości i z sercem i zaangażowaniem tworzone przez właścicieli.
Gościniec posiada w swojej ofercie pokoje dla 2 i 4 osób. Urządzone są w podobnym stylu, dającym gościom wygodę i komfort. Wszystkie wyposażone są w łazienki o wysokim standardzie. By zapewnić wysoki komfort snu, łóżka zostały wykonane na zamówienie przez stolarza i wyposażone w wysokiej jakości materace premium, z pięcioma strefami komfortu. Z myślą o wygodzie i doskonałym odpoczynku pokoje wyposażono w meble wypoczynkowe, szafy, lodówki, TV, Wi-Fi, sejf, czajniki elektryczne, kosmetyki i suszarki do włosów. Ponadto na życzenie gości, udostępniane są łóżeczka dla dzieci oraz zestawy higieniczne. Pokoje noszą imiona bohaterów z kart rozmaitych polskich powieści.
Nowa Prowincja szczyci się także doskonałą kuchnią. W karcie restauracji Nowa Prowincja można znaleźć wiele tradycji i regionalnych smaków w nowatorskiej odsłonie szefa kuchni, spośród których na szczególną uwagę zasługują tradycyjne peklowane i wędzone mięso oraz domowy chleb.
Wyróżnikiem hotelu jest kompleks ruskich bań - ogrodowych saun mieszczących do 16 osób, pobyt w których zapewnia odpoczynek i dobre samopoczucie. Seans w saunie odpręża ciało i koi nerwy, wzmacnia odporność organizmu, a także pozytywnie wpływa na układ krążenia i układ oddechowy. Ruska bania jest idealnym miejscem do spędzania czasu w towarzystwie rodziny i znajomych. Przeszklone ściany wieczorową porą dają panoramiczny widok na zjawiskowo oświetlony ogród.
Hotel przygotował miejsca stworzone specjalnie z myślą o dzieciach, m.in. salę zabaw i zewnętrzny plac zabaw wyposażony w wiele ciekawych budowli i sprzętów. Centralny punkt w ogrodzie stanowi grillowa chata - idealne miejsce spotkań. Obiekt umożliwia wypożyczenie rowerów, którymi można jeździć po trasach przygotowanych w Górach Kaczawskich oraz Karkonoszach.

Pokój 2-os. "Marianek":

Wygodny pokój z nowoczesną łazienką, TV, wifi, o pow. 22 m2

Pokój 2-os. "Halinka" De Luxe:

Wygodny, klimatyzowany pokój z nowoczesną łazienką, TV, wifi, o pow. 33 m2

Apartament 4-os. "Zosieńka":

Wygodny apartament z nowoczesną łazienką, TV, wifio pow. 38 m2

Pokój 2-os. "Jadwinia" De Luxe:

Wygodny, klimatyzowany pokój z nowoczesną łazienką, TV, wifi, o pow. 33 m2

Pokój 2-os. "Janeczka":

Wygodny pokój z nowoczesną łazienką, TV, wifi, o pow. 16 m2

Pokój 2-os. "Tadziu":

Wygodny pokój z nowoczesną łazienką, TV, wifi, o pow. 22 m2

Lokalizacja:

To niezwykłe miejsce znajduje się w wiosce Chrośnica, między Jelenią Górą (15 km) i Legnicą (45 km), na południe od autostrady A4, pomiędzy dwoma parkami krajobrazowymi.

Dojazdu samochodem:

Z autostrady A4 należy zjechać na południe na węźle Złotoryja w kierunku Złotoryi i Jeleniej Góry. Główną drogą (wojewódzką nr 364 oraz 328) trzeba dojechać do Świerzawy i w niej koło dawnego dworca kolejowego skręcić w lewo w ul. Polną. Stąd do hotelu pozostaje 10 km, z których 8 należy jechać cały czas prosto, po czym skręcić w prawo ku Chrośnicy. Obiekt mieści się 2 km dalej po lewej stronie.
Odległość od Warszawy - 460 km, Krakowa - 360 km, Wrocławia - 110 km.

Dojazd pociągiem i autobusem:

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Jeleniej Górze (15 km od hotelu).

Atrakcje:

Wioska Chrośnica jest malowniczo położona w województwie dolnośląskim pomiędzy pięknym Parkiem Krajobrazowym Doliny Bobru i nieco dzikim Parkiem Krajobrazowym Chełmy w Górach Kaczawskich - paśmie zaliczanym do Sudetów Zachodnich. Góry Kaczawskie mają ok. 30 km długości, a ich najwyższy szczyt, Folwarczna, liczy 723 m n.p.m., to przyjemna okolica na spacery i przejażdżki rowerowe. Sama wioska liczy niespełna dwustu mieszkańców, znajduje się w niej zabytkowy kościół św. Jadwigi z XIV-XV w.
Okolicę nazywa się Krainą Wygasłych Wulkanów - wszystkie wygasły przynajmniej kilka milionów lat temu, więc bezpiecznie można zwiedzać teren nawet całą rodziną. Te interesujące miejsca mają duże walory edukacyjne i poznawcze. Nieopodal obiektu znajdują się naturalne odsłonięcia skał metamorficznych, będące pozostałością dawnego wulkanizmu - Chrośnickie Kopy, Sołtysie Skały oraz punkt widokowy na dawnym wulkanie zwany Okole (714 m n.p.m.) - jest to kulminacja Grzbietu Północnego Gór Kaczawskich, obfitująca w formy skałkowe różnego kształtu.
Dokąd się wybrać:-
Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy oraz całego pasma Sudetów, jej wysokość sięga 1602 m n.p.m. Znajduje się na granicy polsko-czeskiej i góruje nad Karpaczem (35 km)
-
Ostrzyca - szczyt położony na Pogórzu Kaczawskim (501 m n.p.m.), którego kształt przypomina stożek. Wzniesienie jest reliktem dawnych obszarów wulkanicznych i obecnie przynależy do Krainy Wygasłych Wulkanów. Inne nazwy Ostrzycy to Śląska Fudżi, Ostra Góra, Szczytnica (13 km)
- Śnieżne Kotły -dwa kotły polodowcowe na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, pomiędzy szczytami Wielkiego Szyszaka i Łabskiego Szczytu. Cyrki lodowcowe oddzielone są przez skalistą grzędę. Znajduje się tam również pięć wałów moren czołowych i bocznych. Na dnie, pomiędzy morenami, mieszczą się jeziorka polodowcowe - Śnieżne Stawki (35 km)
- Pałac w Mysłakowicach - pałac królewski o charakterze neogotyckim, powstał pod koniec XVIII w. na miejscu starszej rezydencji. Posiada trzy skrzydła, a jego fasady wieńczy ozdobna attyka. Dokoła mieszczą się zabudowania mieszkalno-gospodarcze z dawnym browarem, a wszystko otacza rozległy park krajobrazowy w stylu angielskim (20 km)
- Pałac Wojanów - robiący wrażenie kompleks pałacowy, składający się z pałacu w stylu angielskiego neogotyku z okazałymi wieżami, stajni, murowanej stodoły i oficyny mieszkalnej z XIX w., otoczony romantycznym ogrodem (15 km)
- Zamek Chojnik - warownia na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach (627 m n.p.m.), na południe od Jeleniej Góry, na terenie rezerwatu przyrody. Składa się z zamku dolnego, średniego i górnego, pozostałości fortyfikacji, murów kurtynowych czy późnogotyckiej kaplicy zamkowej (25 km)
- Termy Cieplickie - unikatowy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy z zespołem basenów, w których wykorzystuje się wody geotermalne pochodzące z odwiertu sięgającego gorących źródeł na głębokości 1800 metrów. Tutejsza woda posiada największą zawartość krzemionki wśród wszystkich zdrojowych wód na obszarze Europy

Warto wiedzieć:

- Klimatyczne miejsce w malowniczych Górach Kaczawskich
- Spokojna lokalizacja z kompleksem saun
- W pakiecie codzienne śniadania serwowane od godz. 8:00 do 10:00 oraz obiadokolacje
- 1 godzina dostępu do sauny na pobyt gratis
- Hotel posiada restaurację oraz drink bar
- Liczne udogodnienia dla dzieci

Oferta zawiera:

- Codzienne śniadania
- Codzienne obiadokolacje
- Godzinny pobyt w saunie
- Bezpłatny parking
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT
- Doba hotelowa 14:00 - 12:00

Oferta nie zawiera:

Pozostałe usługi hotelu

* Udogodnienia:

Dla rodzin z dziećmi Zwierzęta domowe Parking Darmowe WiFi Blisko stoku

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Lokalizacja

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
780 zł/os.
Kod oferty: 19032021NKRA209937
6 dni
HB - Dwa posiłki
Nekera
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły wyjazdu

Uwaga! Oferta z dojazdem własnym.
Wyjazd:
pt. 19.03.2021
Powrót:
czw. 25.03.2021
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Nowa Prowincja

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
pt. 19.03.2021
Cena
1 560
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
1 dzień
2 dni
3 dni
4 dni
5 dni
6 dni
7 dni
8 dni
9 dni
10 dni
11 dni
12 dni
13 dni
14 dni
15 dni
16 dni
17 dni
18 dni
19 dni
20 dni
21 dni
22 dni
23 dni
24 dni
25 dni
26 dni
27 dni
28 dni
HB - Dwa posiłki
Nekera
Pokój 2-os. "Janeczka" (P2J) 1 560
Pokój 2-os. "Marianek" (P2M) 1 860
Pokój 2-os. "Tadziu" (P2T) 1 980
Pokój 2-os. "Halinka" De Luxe (P2HDL) 2 160
Pokój 2-os. "Jadwinia" De Luxe (P2JDL) 2 160
Apartament 4-os. "Zosieńka" (A4Z) 3 420