Hotel Diament Vacanza Siemianowice Śląskie

Polska, Śląsk

Więcej o hotelu

od 62 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Opis hotelu

Numer hotelu: 232 003

Kraj

POLSKA

Opis

Hotel Diament Vacanza*** to stylowy obiekt położony w Siemianowicach Śląskich, jedynie 7 minut jazdy od ścisłego centrum Katowic. Wnętrza hotelu utrzymane są w śródziemnomorskim stylu, dzięki czemu można poczuć klimat tamtych rejonów. Świetna lokalizacja pozwala na szybkie poruszanie się po mieście i okolicy. Jest to świetne miejsce na krótki wypad czy wyjazd biznesowy.
Do dyspozycji Gości oddano komfortowe i eleganckie pokoje, które zostały urządzone z dbałością o każdy detal. Wnętrza wyposażono w telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy internet oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Każdy pokój dysponuje prywatną łazienką z kabiną prysznicową i suszarką do włosów.
W hotelu znajduje się Restauracja Vacanza urządzona w kameralnym włoskim klimacie. Specjalnością Szefa kuchni są tradycyjne dania kuchni śródziemnomorskiej oraz polskiej. Wszystkie dania są przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy, z najlepszej jakości składników. Koktajlowa atmosfera to niewątpliwym atut Restauracji Sevilla oraz Baru Petra ze stylowym wnętrzem. Dopełnieniem oferty jest przestronny włoski taras letni, gdzie znajduje się grill.

Lokalizacja

Hotel Diament Vacanza*** zlokalizowany jest w Siemianowicach Śląskich, tuż obok Katowic.

Dojazdu samochodem

Jadąc od strony Warszawy należy wybrać drogę nr S8, a następnie zjechać na drogę nr 1. Za Częstochową trzeba zjechać na drogę nr 86, a potem skręcić na dorgę nr 94. Po wjechaniu do Siemianowic Śąskich należy skręcić w lewo w ul. Zwycięstwa, w prawo w ul. Michałkowicką, a następnie w lewo w ul. Bohaterów Westerplatte. Na koniec trzeba skręcić w lewo w ul. Olimpijską, przy której znajduje się hotel.
Odległości: 3 km od Katowic, 85 km od Krakowa, 200 km od Wrocławia i 290 km od Warszawy.

Dojazd pociągiem i autobusem

Najlepiej wybrać się pociągiem do Katowic, a następnie przesiąść do bezpośredniego tramwaju lub autobusu.

Atrakcje

Siemianowice Śląskie to średniej wielkości miasto położone w województwie śląskim. Historia miasta sięga czasów średniowiecze, kiedy to było niedużą osadą dworską. Przełom następił gdy hrabia z ziemi bytomskiej uczynił tutejszy pałac swoją siedzibą. Rozpoczął się wtedy intensywny rozwój przemysłu, który znacznie rozwinął infrastrukturę miasta. Siemianowice Śląskie odznaczają się prawie 45% terenów zielonych na swoim terenie. Dzięki czemu jest to jedna z najlepszych lokalizacji na wypoczynek w tych okolicach.
Atrakcje w okolicach:
- Zespół pałacowo-parkowy - został zbudowany w XVII wieku przez ród Mieroszewskich. To jeden z największych tego typu budynków w Polsce (największy na terenie woj. śląskiego).
- Pałac w Michałkowicach (Dom Technika "Zameczek" w Parku Górnik) - jest to dawny pałac rodziny Mieroszewskich. Współcześnie odbywają się tam różne imprezy kulturalne i koncerty.
- Spichlerz - został zbudowany w XVIII wieku na zlecenie hrabiego Henckel von Donnersmarcka. Aktualnie mieści się tam siedziba Muzeum Miejskiego.
Pałacyk romantyczny w Parku Górnik - zbudowany w XIX wieku. Przypomina budynek, który zamieszkiwał ogrodnik opiekujący się parkiem otaczającym Pałac w Michałkowicach.

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 26 °C temperatura w nocy 10 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 29 °C temperatura w nocy 14 °C

 • Śr 24 °C temperatura w nocy 12 °C

 • Czw 13 °C temperatura w nocy 9 °C

 • Pt 11 °C temperatura w nocy 9 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień