od 103 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 230 111

Kraj

POLSKA

Opis

Ratusz B&B to przytulny i stylowy obiekt usytuowany w odrestaurowanej kamienicy z przełomu XIX i XX wieku. Budynek znajduje się w Gdańsku, tuż obok Parku Oliwskiego. Dobra lokalizacja blisko centrum miasta pozwala na szybkie przemieszczanie się po mieście. Pomimo położenia, okolica jest spokojna i pełna zieleni. To świetne miejsce na wyjazd w celach turystycznych i biznesowych.
Dla gości przygotowano komfortowe i przestronne dwuosobowe pokoje. Wnętrza są wyposażone w bezprzewodowy internet, klimatyzację, ręczniki, zestaw bezpłatnych kosmetyków oraz prywatną łazienkę. Do dyspozycji jest również wspólna jadalnia wyposażona w lodówkę, czajnik, zlew, kuchenkę mikrofalową i zestaw naczyń i sztućców. Goście mogą korzystać także z wypoczynkowej przeszklonej werandy.
Na terenie obiektu znajduje się restauracja Tu Można Marzyć oferująca menu oparte na kuchni polskiej i regionalnej. Posiłki są przygotowywane ze świeżych i lokalnych produktów najwyższej jakości. Codziennie podawane jest wyśmienite śniadanie.

Lokalizacja

Ratusz B&B zlokalizowany jest w Gdańsku w dzielnicy Oliwa. Obiekt znajduje się w odległości ok. 1 km od dworca Gdańsk Oliwa.

Dojazdu samochodem

Do Trójmiasta najwygodniej dojechać korzystając z autostrady A1. Jadąc do obiektu należy kierować się na trójmiejską obwodnicę, którą należy opuścić zjeżdżając w drogę nr 218 (kierunek Oliwa). Po dojechaniu do miasta należy kontynuować trasę ul. Opata Jacka Rybińskiego. Ratusz B&B znajduje się po prawej stronie ulicy.
Odległości: 350 km od Poznania i Łodzi, 380 km od Warszawy i 550 km od Krakowa.

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Gdańska można bez trudu dojechać pociągiem z głównym miast Polski: Warszawy, Łodzi, Szczecina, czy Katowic. Najbliższa stacja kolejowa to Gdańsk Oliwa, znajduje sie w odległości około 1 km od obiektu.

Atrakcje

Gdańsk to jedno z największych i najstarszych miast na pomorzu. Został założony w 997 r. jako miasto portowe, dzięki czemu świetnie rozwijał się pod względem gospodarczym i kulturowym.
Miasto położone jest nad Zatoką Gdańską, a przepływa przez nie rzeka Motława. Razem z Sopotem i Gdynią tworzy rozległe Trójmiasto. Znajdują się tutaj trzy kąpieliska oraz molo o długości 130 m.
Gdańsk znany jest również z dużej ilości zieleni w przestrzeni miejskiej. W wolnym czasie można wybrać się w malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego lub Parku Oliwskiego. Mnogość atrakcji i zabytków pozwala na ciekawe spędzenie wolnego czasu.
Warto zobaczyć:
- Westerplatte - znajduje się tam Pomnik Obrońców Wybrzeża autorstwa prof. Adama Haupta, upamiętniający wydarzenia z II W. Ś. Pomnik ten ustawiony jest na 20-metrowym kopcu i swoim kształtem przypomina wyszczerbiony bagnet wbity w ziemię.
- Twierdza Wisłoujście - zabytkowa twierdza położona nad Martwą Wisłą, przy dawnym ujściu Wisły do Zatoki Gdańskiej. Znajduje się na terenie dzielnicy Nowy Port nieopodal osiedla Wisłoujście, Westerplatte i Portu Północnego.
- Stocznia Gdańska - jedna z największych polskich stoczni powstała w 1945, zlokalizowana w Gdańsku na lewym brzegu Martwej Wisły i na Ostrowiu.
- Muzeum Bursztynu - jest to muzeum rzemiosła założone w 2000 roku, które dokumentuje historię bursztynu i dzieje bursztyniarstwa w Polsce. Muzeum mieści się w Wieży Więziennej, przy Drodze Królewskiej.
- Ulica Długa i Długi Targ - najpiękniejsze ulice tworzące Trakt Królewski. Biegną one od Złotej do Zielonej Bramy i wzdłuż Motławy pod Żuraw. Przy nich znajduje się Ratusz i Dwór Artusa oraz popularna Fontanna z Neptunem.
- Żuraw (ul. Szeroka 67/68) - w średniowiecznej Europie służył do przeładunku towarów oraz stawiania masztów i był jednocześnie bramą miejską. Dziś jest to symbol miasta i siedziba oddziału Narodowego Muzeum Morskiego.
- Bazylika Mariacka (ul. Podkramarska 5) - to historyczna gotycka fara znajdująca się nieopodal Starego Miasta. Kościół ten jest trzecią pod względem wielkości świątynią na świecie zbudowaną z cegły. Bazylika wyróżnia się masywną wieżą dzwonną i smukłymi narożnymi wieżyczkami.
- Katedra Oliwska (ul. Cystersów 10) - najdłuższe świątynia w Polsce z organami z XVIII wieku

Pokój 2-os.

Komfortowy dwuosobowy pokój wyposażony w bezprzewodowy internet, klimatyzację, ręczniki, zestaw bezpłatnych kosmetyków oraz prywatną łazienkę.

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2-B4, 18007)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi obiektu

Mocne strony

- Hotel w odrestaurowanej kamienicy
- Spokojna okolica, pełna zieleni
- Wyśmienita kuchnia polska i regionalna

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura -4 °C temperatura w nocy -7 °C

 • Temperatura wody 6 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro -3 °C temperatura w nocy -6 °C

 • Pt 0 °C temperatura w nocy -2 °C

 • Sob 2 °C temperatura w nocy -2 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień