Hotel Arktyka - Spitsbergen

Norwegia

Więcej o hotelu

od 33 429 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 231 844

Tytuł wycieczki

ARKTYKA SPITSBERGEN rejs

Główne atrakcje

* Urzekający rejs polarny statkiem przez arktyczne wody
* Liczne zejścia na ląd
* Spotkania z niedźwiedziami polarnymi - w trakcie rejs arktycznego
* Morsy, foki i wieloryby w pięknej scenerii
* Życie człowieka w Arktyce
* Niezachodzące słońce przez 24 godziny na dobę


O wycieczce

Wycieczki na Arktykę organizujemy od wielu lat. Jednym z naszych ulubionych rejsów polarnych  na Arktykę jest właśnie ten. Znany ze spektakularnych widoków, wielkich lodowców i fiordów. Obserwacja ssaków i ptaków dostarcza nam wspaniałych emocji. Rejs wygodnym statkiem pozostawi wspaniałe wspomnienia ze spotkań z dziką przyrodą, polarnym słońcem. Będziemy przebywać w krainie białych niedźwiedzi, których liczbę szacuje się tam aż na trzy tysiące! Będziemy także obserwować morsy, poszukiwać wielorybów, a liczne ptaki będą naszymi stałymi towarzyszami. Na rejs zapraszamy osoby ceniące sobie niezwykłe, surowe krajobrazy, urzekające piękno przyrody. Przyjemnie spędzimy czas na pokładzie statku pod polarnym słońcem. To ekoturystyka w najlepszym, luksusowym wydaniu. Większe kołysanie na arktycznych wodach jest rzadkością i choroba morska raczej nam nie grozi. W obrębie fiordów w ogóle nie odczuwa się kołysania na statku. Wycieczka jest wbrew pozorom łatwa. Mogą w niej wziąć udział osoby w każdym wieku niezależnie od kondycji. Jest też świetną okazją do poznania innych osób na odpowiednim poziomie.

Program wycieczki

Dzień 1
WYLOT Z POLSKI
Wylot z Warszawy (ewentualnie innego miasta). Na lotnisku należy być minimum na dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Prestige Book, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką na Spitsbergen, należący do archipelagu Svalbard. Nocleg tranzytowy.

Dzień 2
LONGYEARBYEN
Lądowanie w Longyearbyen.  Pierwszy dzień pobytu na Svalbardzie. Archipelag jest terytorium należącym do Norwegii. Jednak inne kraje, w tym Polska, zachowały wiele praw do tego terenu. Zwiedzanie Longyearbyen, stolicy i największej miejscowości Svalbardu. To arktyczne miasteczko położone jest w górskiej dolinie nad fiordem. Widzimy jak ludzie próbują organizować sobie życie w tych surowych warunkach. Podczas dnia polarnego Longyearbyen odwiedzają turyści, jest tu kilka sklepów i barów. Nieopodal widzimy stare, nieczynne już kopalnie węgla, którym Longyearbyen zawdzięcza swe istnienie. Zaokrętowanie i początek fascynującego rejsu. Na statku przechodzimy szkolenie bezpieczeństwa. Po wypłynięciu z portu zasiadamy do pierwszego, znakomitego posiłku. Nocleg w kabinach na statku.

Dzień 3 - 9
REJS POLARNY
Rejs po wodach okalających Spitsbergen z licznymi zejściami na ląd i poznawaniem najciekawszych miejsc archipelagu. Podróż odbywa się w trakcie dnia polarnego, słońce nie zachodzi ani na moment. Dokładna trasa zależy od pogody, warunków lodowych i przyrodniczych. Codzienne planowane są zejścia na ląd przy użyciu specjalnych motorowych pontonów (zodiaków). Ponadto odbywają się sesje wykładów i prelekcji na tematy przyrodnicze i historyczne. Wieczory (oczywiście przy pełnym świetle dziennym) spędzamy na ciekawych pogawędkach przy szklaneczce ulubionych napojów. Odwiedzamy wiele fascynujących miejsc, ale o ostatecznym programie decyduje kapitan wraz z liderami wyprawy. Priorytetem jest bezpieczeństwo uczestników i jest to podstawa do podejmowania wszelkich decyzji. Planowany jest rejs zarówno do północnych, jak i południowych krańców Spitsbergenu. Poniżej przedstawiamy największe, przewidywane atrakcje wycieczki.

PÓŁNOCNY SPITSBERGEN
Tu napotykamy góry lodowe, gdyż wpływamy na zimne okołobiegunowe wody. Zejścia na ląd są pięknym przeżyciem. Znajdujemy się w dzikiej, surowej krainie. Szanse na spotkanie białych niedźwiedzi bardzo rosną i podczas spacerów uzbrojeni przewodnicy są szczególnie czujni. Widzimy morsy, foki, prawdopodobnie natkniemy się na wieloryby. Wody bogate są tu w pokarm, stąd duża ilość zamieszkujących cieśninę ptaków.
Na wielusetmetrowych, skalnych klifach cieśniny Hinlopen gniazdują tysiące nurzyków i innych ptaków. To bogactwo życia zachwyca. Płyniemy w kierunku północnym. Dopływamy do bariery lodu pakowego. Stąd już dzieli nas zaledwie tysiąc kilometrów od Bieguna Północnego. Właśnie na granicy lodu powinniśmy spotkać białe niedźwiedzie. Te piękne bestie są niezwykle ciekawskie. Często zwabione naszym zapachem podchodzą po lodzie w pobliże statku. Zawiedzione, że nie mogą nas skonsumować, po pewnym czasie idą w swoją stronę.

ZIEMIA PÓŁNOCNO - WSCHODNIA
Miejsce kolejnych lądowań i pięknych spacerów. W niektórych miejscach są widoczne ślady dawnych wielorybników. Zobaczymy też olbrzymie kości tych ssaków. Przykrywające ląd lodowe czapy tworzą jedne z najdłuższych morskich barier lodowych. Poszukujemy niedźwiedzi polarnych - rejs arktyczny trwa dalej.

FIORDY I LODOWCE
Zobaczymy niezliczone fiordy i spływające do nich lodowce. Jeden z najsłynniejszych to Liefdefjorden. Nazwa oznacza fiord miłości ze względu na urzekające piękno i fantastyczny widok na lodowiec Monako. Podpływamy zodiakami do lodowców. Będziemy świadkami widowiskowych obrywów lodu.

OSADY LUDZKIE
Prawdopodobnie zawitamy do Barentsburga lub Ny Alesund. Barentsburg to rosyjska osada górnicza. Będziemy mieć tam wrażenie powrotu do czasów komunizmu. Ny Alesund to z kolei osada naukowców. Z najdalej na świecie na północ położonej poczty można wysłać widokówkę do znajomych. Przed laty z Ny Alesund Amundsen i Nobile wyruszali na swoją wyprawę sterowcem Italia" do Bieguna Północnego. Obecnie jest to siedziba wielu stacji naukowo-badawczych. Zamieszkujące te okolice zwierzęta nauczyły się tu nie zwracać uwagi na ludzi.

Dzień 10 - 11
POWRÓT DO POLSKI
Rano wyokrętowanie. Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski. Nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki) i przylot następnego dnia.

Zniżki

Warunki płatności:

I rata - 30% ceny wycieczki płatne do 2 dni od daty podpisania umowy,

II rata - dopłata do 70% ceny - 175 dni przed datą wyjazdu,

III rata - dopłata do 100% ceny - 130 dni przed datą wyjazduPłatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.Zniżka:

2% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).  W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Świadczenia zawarte w cenie

- bilety lotnicze na całej trasie,
- opłaty i podatki lotniskowe,
- minimum 20kg. bagażu nadawanego/os.
- rejs wokół Spitsbergenu,
- noclegi w kabinach 2-osobowych typu standard (kabiny z oknami i łazienkami) z obsługą hotelową,
- opłaty portowe,
- pełne wyżywienie na statku (3 posiłki dziennie), przekąski, kawa, herbata i inne napoje bezalkoholowe (na statku),
- wino i piwo do kolacji,
- nocleg tranzytowy w hotelu w Helsinkach
- przejazdy z/na lotnisko,
- zejścia na ląd i wycieczki,
- transfery i wycieczki zodiakami (specjalnymi pontonami),
- pokazy i prelekcje na statku,
- wypożyczone specjalne buty na czas zejść na ląd
- prezent kurtka typu parka,
- rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż i koszty ewakuacji ze statku do 500 000 USD/os,
- opiekunowie wyprawy  na statku w języku angielskim,
- polski pilot przy grupie minimum 10 osób
- TFG, TFZ

Cena nie obejmuje

- zwyczajowe napiwki dla obsługi statku,
- napoje w barze podczas rejsu,
- ewentualna dopłata do kabiny o wyższym standardzie lub do kabiny 1-osobowej,|
- dodatkowe aktywności fakultatywne,
- wydatki osobiste

Uwagi

Orientacyjna liczba Uczestników: 1 - 16. Uwagi praktyczne wraz ze szczegółowym spisem rzeczy do zabrania uczestnik otrzymuje ok. 6 tyg przed wyjazdem w Prestige Book. Dokładna trasa rejsu jest ustalana na bieżąco przez kapitana i zależy od warunków lodowych i pogodowych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Do osób wykupujących miejsce w kabinie 2 lub 3-osobowej zostanie dokwaterowana inna osoba tej samej płci. Wymagany ważny paszport przynajmniej 6 miesięcy. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów. Umowa staje się wiążąca po ostatecznym potwierdzeniu ceny i dostępności przez biuro.

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00.

+48 71 771 76 55

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura wody 15 °C

Najlepsze miesiące na wakacje w tym miejscu

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Więcej hoteli, które mogą Cię zainteresować