Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Dni wolne 2020 – jak zaplanować urlop, aby zyskać aż 65 dni wolnego?

Zaczynasz powoli snuć plany na przyszłoroczny urlop? Świetnie się składa – przygotowaliśmy kalendarz, dzięki któremu z łatwością sprawdzisz, kiedy wypadają dni wolne 2020. To ułatwi odpowiednie zaplanowanie wyjazdów na długie weekendy, aby zyskać jak najwięcej wolnego. Zobacz, co zrobić aby wypoczywać jak najdłużej i sprawdź gdzie warto pojechać w wybranych miesiącach!

Kiedy wypadają długie weekendy 2020?

W roku 2020 długie weekendy wypadają dokładnie 6 razy – wystarczy odpowiednio wykorzystać urlop, aby łatwo przedłużyć sobie wolne. W wielu przypadkach biorąc zaledwie 4 dni wolnego, zyskasz łącznie aż 9 dni. A to nie wszystko! Czas zobaczyć, jak wypadają inne dni wolne w 2020, co pozwoli wcześniej i bardziej efektywnie zaplanować wakacje! Kalendarz dni wolnych w 2020:

  1. Styczeń (6.01.2020 – Trzech Króli, poniedziałek)
  2. Kwiecień (13.04.2020 – Poniedziałek Wielkanocny)
  3. Maj (1.05.2020 – Święto Pracy, poniedziałek)
  4. Czerwiec (11.06.2020 – Boże Ciało, czwartek)
  5. Sierpień (15.08.2020 – Święto Wojska Polskiego, sobota)
  6. Listopad (11.11.2020 – Narodowe Święto Niepodległości, środa)
  7. Grudzień (25.12.2020 – Pierwszy Dzień Świąt, piątek; 26.12.2020 – Drugi Dzień Świąt, sobota)

Kalendarz 2020

Kalendarz 2020

Jak najlepiej wykorzystać dni wolne 2020 i gdzie pojechać?

Choć w tym roku wolnego jest nieco mniej niż w poprzednim, w dalszym ciągu można wyłapać najbardziej atrakcyjne długie weekendy 2020 i odpowiednio przedłużyć sobie wolne. W roku 2020 kilka dni świątecznych przypada w tygodniu, dzięki czemu łatwiej zaplanować swój urlop. Tym razem 3 miesiące pod rząd dają możliwość odpoczynku – w kwietniu, maju i czerwcu mamy do dyspozycji ustawowe dni wolne, dzięki czemu biorąc 4 dni urlopu w każdym z wymienionych miesięcy, otrzymujemy łącznie aż 9 dni w tych trzech przypadkach. Warto też wspomnieć o dwóch świętach, które wypadają w soboty. Zgodnie z prawem, takie dni pracodawca oddaje pracownikom w innym terminie – w 2020 roku chodzi o Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia).


Propozycje kierunków na wakacje w wybranych miesiącach

Zastanawiasz się gdzie pojechać i jak spędzić długie weekendy 2020? W każdym miesiącu znajdziesz nieprzebraną liczbę ofert, dzięki czemu możesz łatwo wyjechać tam, gdzie jest ciepło.


Styczeń

Kiedy w Polsce coraz częściej temperatury spadają poniżej zera, wiele egzotycznych kierunków cieszy się wspaniałą pogodą. Jest to świetny czas na odwiedzenie rajskiej Tajlandii, czy Karaibów. W styczniu popularnością cieszy się Zanzibar, a także sąsiadująca Kenia. Idealna pogoda panuje również na Malediwach.

Bajeczne widoki w słonecznej Tajlandii

Bajeczne widoki w słonecznej Tajlandii

Wolne w styczniu układa się atrakcyjnie zarówno w roku 2020 (wolne wypada 1.01 oraz 6.01 - wystarczą dwa dni urlopu, aby cieszyć się sześcioma dniami), jak i na samym początku 2021, szczególnie jeśli zaczniesz wczasy już w grudniu w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Przyjemna pogoda przywita Cię wtedy w Egipcie, gdzie temperatury dochodzą do 23 stopni. Dobrym wyborem będą też Wyspy Kanaryjskie, gdzie najcieplej będzie na Fuerteventurze i Lanzarote. Styczeń w Turcji, na Malcie, czy Maderze spodoba się miłośnikom zwiedzania - pogoda będzie optymalna, aby aktywnie spędzić czas.


Kwiecień

W kwietniu wolne ustawowe wypada w Poniedziałek Wielkanocny. W tym przypadku wystarczą 4 dni wolnego, aby zyskać aż 9 dni na wakacje. Kwiecień to bardzo dobry czas, aby odwiedzić zarówno europejskie, jak i nieco dalsze destynacje.

Lot balonem nad Kapadocją, Turcja

Lot balonem nad Kapadocją, Turcja

W wielu miejscach można poczuć już letni klimat – temperatury będą powoli dochodzić do 25 stopni w Turcji, Tunezji, czy Egipcie. Przyjemnie robi się również w Hiszpanii, Grecji, czy we Włoszech gdzie można liczyć na temperatury w okolicy 20-23 stopni. W kwietniu łatwo znaleźć atrakcyjne oferty na wyjazdy, przykładowo wakacje all inclusive w Egipcie lub Turcji można znaleźć już od 1000-1500 zł.


Maj

Zastanawiasz się, gdzie pojechać na majówkę? Tym razem dni wolne 2020 nie będą układały się aż tak atrakcyjnie jak w poprzednim roku, jednak wciąż kalendarz podsuwa 1 dzień wolnego. To oznacza, że biorąc 4 dni zyskujemy aż 9. Maj będzie już przyjemny na popularnych europejskich wyspach – Majorka, Malta, Cypr, Madera, czy Wyspy Kanaryjskie przywitają Cię słoneczną pogodą i wieloma atrakcjami. Coraz cieplej robi się też w Egipcie, Turcji i Tunezji. Warto wspomnieć, że maj i kwiecień to idealne momenty na odwiedzenie Izraela, gdzie będzie gorąco, ale nie bardzo upalnie. To pozwoli na zwiedzanie słynnych zabytków i wygrzewanie się na piaszczystych plażach Ejlatu. Jeśli wolisz egzotyczne destynacje warto rozważyć wyjazd na przepiękny Mauritius.


Czerwiec

Choć na południu Europy pogoda przypomina pełne lato, wciąż jest to okres przed najbardziej tłocznymi miesiącami wakacyjnymi, dlatego wybór wycieczki w tym terminie pozwoli na spokojnie skorzystać z różnorodnych atrakcji i ominąć tłumy. W czerwcu Boże Ciało wypada w czwartek – dzięki temu wystarczy skorzystać z czterech dni wolnych, aby cieszyć się pełnymi 9 dniami.

Widok na Zatokę Wraku, Zakynthos

Widok na Zatokę Wraku, Zakynthos

Wtedy ciepło będzie praktycznie we wszystkich popularnych kurortach. W zależności od zasobności portfela i osobistych preferencji, można wybrać wakacje z nutką orientu – przykładowo Turcja zachwyci Cię bogactwem barw i wysokiej klasy hotelami, a Egipt spodoba się miłośnikom plażowania wypoczynku w wersji all inclusive w atrakcyjnej cenie. Z kolei Bułgaria to świetny pomysł na ciekawe wakacje w zdecydowanie niższej cenie. Bardzo ciepło będzie również w Maroku, a także na Bałkanach – Chorwacja, czy Albania mają wiele do zaoferowania. Idealna pogoda czekać będzie również w Grecji.


Sierpień

Środek lata oznacza pełnię ciepła w wielu europejskich destynacjach – przygotuj krem z filtrem i ruszaj na podbój atrakcyjnych kierunków, takich jak Bułgaria, Turcja, Grecja, Hiszpania, czy Włochy. Swoim pięknem kusi również Albania – ten bałkański kierunek zachwyca urokliwymi plażami, malowniczymi krajobrazami, a także atrakcyjnymi kurortami.

Słynne Złote Piaski, Bułgaria

Słynne Złote Piaski, Bułgaria

Europejskie wyspy na pewno też zadbają o odpowiedni odpoczynek – grecka Kreta, Zakynthos, czy Korfu, lub hiszpańskie Baleary otworzą przed Tobą morze atrakcji.


Listopad

Początek listopada to dobry czas, jeśli chcesz dobrze wykorzystać dni wolne w 2020. Święto Niepodległości wypada w środę, zatem ponownie dzięki 4 dniom urlopu można nastawić się na 9 dni wakacji. Dłuższy urlop przyda się, jeśli planujesz wyjazd w egzotyczne rejony, gdzie pogoda pozwoli odetchnąć od jesiennego chłodu. To dobry czas na odwiedzenie Tajlandii, Emiratów Arabskich, czy Omanu.

Piaszczyste plaże w Dubaju

Piaszczyste plaże w Dubaju

Jeśli preferujesz bliższe destynacje, wciąż możesz liczyć na ciepło w Turcji, Egipcie oraz Tunezji. W tym czasie nadal panują przyjemne warunki pogodowe na Cyprze. Z kolei Wyspy Kanaryjskie cieszą się popularnością przez okrągły rok – w każdym miesiącu dni będą słoneczne, podobnie jak Wyspy Zielonego Przylądka, gdzie z reguły temperatury zbliżają się do 30 stopni.


Grudzień

W grudniu turyści często wybierają Egipt - jest nie tak daleko, a pogoda cały czas sprzyja opalaniu. Wzrasta też zainteresowanie wspomnianą wcześniej Tajlandią, a także Emiratami Arabskimi, do których można polecieć w bardzo atrakcyjnych cenach. Aura Wysp Kanaryjskich sprawia, że ten kierunek bardzo chętnie wybierany jest w okresie świąteczno-noworocznym. Można wówczas wybrać się na ciekawy rejs, który umożliwi zobaczenie kilku wysp w tym rejonie.

Grudzień to też dobra pora na odwiedzenie Dominikany i innych wysp karaibskich, a także wycieczkę do Afryki, gdzie przykładowo w Kenii rozpoczyna się pora sucha.


Sprwadź lotniska wylotowe w Polsce i dokąd z nich możesz polecieć.


Zastanawiasz się jak wykorzystać dni wolne w 2020?

Zapisz się do naszego newslettera – najlepsze propozycje wakacji z Travelplanet.pl otrzymasz bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową! Zostań jednym z subskrybentów już dziś.

Tag:

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.