Hotel Le Crystal Blanc

Opis hotelu

Opis hotelu wg Travelplanet.pl

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis organizatora turystyki znajduje się na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezy turystycznej po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

K

****

M

Vaujany (Alpe dHuez)

K

Francja

C

W żadnej innej miejscowości w Alpach połączenie tradycji i nowoczesności nie jest tak udane jak w Vaujany. Dzięki położeniu na górskim zboczu ten rodzinny ośrodek sprawia wrażenie bajkowej wioski z krętymi uliczkami i typowym dla alpejskich krajobrazów urokiem. W przeszłości mieszkańcy Vaujany utrzymywali się głównie z rolnictwa, co uległo zmianie w okresie powojennym. Vaujany należy dzięki zbiornikowi retencyjnemu z elektrownią wodną w dolinie do najbogatszych gmin we Francji.Budowa jednej z najnowocześniejszych gondoli w kraju sprawiła, że Vaujany jest doskonale połączone z terenem narciarskim Alpe dHuez i cieszy się sławą jednego z najbardziej lubianych ośrodków sportów zimowych. Dla tych, którzy szukają atrakcji również poza stokiem, doskonale nadaje się centrum wellness lub lodowisko z dużą trybuną dla widzów i tor do kręgli. W Vaujany do dyspozycji gości jest również bezpłatny garaż podziemny. Dla wygody pomiędzy poszczególnymi poziomami miejscowości można poruszać się po nowoczesnych ruchomych schodach. Liczne restauracje, pizzerie i bary dopełniają oferty turystycznej w Vaujany.

T

Z karnetem narciarskim "Grande Domaine Ski" mają Państwo dostęp do terenu narciarskiego Alpe dHuez, który jest w większości położony po południowej i południowo-zachodniej stronie i gwarantuje dużo słońca. Z Vaujany na stok można dotrzeć w kilka minut nowoczesnymi gondolami Vaujany-Alpette i Vaujany-Villette. Teren narciarski (1125 m - 3330 m) obejmuje 250 km nartostrad i 68 wyciągów i jest znany jako bardzo pewny śniegowo: 80% tras narciarskich znajduje się na wysokości ponad 1800 m!Najbardziej atrakcyjna nartostrada - "La Sarenne" rozpoczyna się na lodowcu Sarenne-Gletscher i biegnie zboczem Pic Blanc prosto do doliny. Nartostrada mierzy sobie 16 km i jest jedną z najdłuższych w Europie! Czarną, bardzo trudną , 3-km trasę "Le Tunnel" polecamy tylko doświadczonym narciarzom. Prowadzi ona od Pic Blanc przez tunel do nartostrady z muldami. Dużych umiejętności narciarskich wymagają również czerwone trasy na wysokości Dôme/ Petits Rousses. Dla początkujących odpowiednie będą stoki do ćwiczeń przy wjeździe do miejscowości Alpe dHuez i Vaujany. Również fani snowboardu znajdą tutaj coś dla siebie: funpark przy wyciągu krzesełkowym Le Lac Blanc polecamy profesjonalistom, drugi jest za to znacznie łatwiejszy. W Vaujany otwarty został snowpark dla początkujących.Na sezon narciarski 2016/17 Signal został przebudowany na połączenie wyciągów z 10 gondoli i 8 wyciągów krzesełkowych i dzięki temu może przewozić 3300 pasażerów na godzinę.Dzięki karnetowi macie Państwo możliwość korzystania z basenu i lodowiska w Alpe dHuez. Karnet upoważnia do nocnej jazdy na nartach i sankach. W okresie 23.12.2017 - 30.03.2018 istnieje możliwość przy wykupionym 6-dniowym karnecie na korzystanie dwa dni w Les 2 Alpes (225 km) i jeden dzień w ośrodku narciarskim w Serre Chevalier (250 km), Puy St. Vincent (75 km) oraz w ośrodkach narciarskich Vialattea (Włochy, 400 km).

G

Jeżeli na 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki (dzień przyjazdu) z powodu braku śniegu wszystkie tereny narciarskie, na które obowiązuje wykupiony karnet narciarski będą zamknięte, mogą Państwo bezpłatnie dokonać zmiany rezerwacji na inną naszą wycieczkę w tym samym terminie (o ile są jeszcze wolne miejsca; cena nowo wybranej oferty obowiązuje z dnia dokonania ówczesnej rezerwacji; gwarancja ważna jedynie dla wycieczek zaczynających się w terminach od 01.01. do 15.03.).
Aby móc skorzystać z gwarancji, prosimy o kontakt w wyznaczonym terminie (na 5 dni przed rozpoczęciem wyjazdu/pobytu, np. w poniedziałek, jeżeli impreza turystyczna rozpoczyna się w sobotę) drogą mailową na adres gwarancjasniegu-pl@snowtrex.com.

K

Oferty zawierające karnet narciarski w cenie oznaczone są znakiem "FREE SKI - SKIPASS W CENIE". Należy upewnić się przed dokonaniem rezerwacji, czy wybrali Państwo ofertę z karnetem w cenie. Obiekt nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

P

Komfortowy obiekt Résidence Le Crystal Blanc znajduje się w centrum miejscowości Vaujany. Liczne sklepy znajdują się w bezpośredniej odległości od obiektu, a do wyciągów narciarskich jest ok. 500 m.W obiekcie znajduje się recepcja, przechowalnia sprzętu narciarskiego, kryty basen (w cenie) i hammam (za opłatą), a także studio fitness (w cenie). Bezpłatne miejsca parkingowe dostępne są w garażu podziemnym (ograniczona dostępność).Przy rezerwacji karnetu można jednorazowo podczas pobytu skorzystać z basenu lub lodowiska w Vaujany.WyposażenieNowoczesne apartamenty posiadają łazienkę lub prysznic/WC, TV oraz Wi-Fi (oba za opłatą), pokój dzienno-sypialny i oddzielną sypialnię. W pełni wyposażona kuchnia posiada kuchenkę z płytą ceramiczną, lodówkę, mikrofalówkę z funkcją grilla i zmywarkę do naczyń. We wszystkich apartamentach znajduje się balkon lub taras.

S

Noclegi w wybranym terminieBielizna pościelowaKorzystanie z krytego basenuKorzystanie z sali fitnessGaraż parkingowy (ograniczona dostępność)

O

Zestaw ręczników: 7,50 €/osob.Sprzątanie końcowe (oprócz kuchni): od 60,- €/apart. (na zapytanie)Zestaw do sprzątania: 6,- €Hamam: 5,- €/osob./wejście lub 20,- €/ 5 wejśćWi-Fi (maks. 2 urządzenia): 8,- €/dzień lub 20,- €/tydz.TV: 8,- €/dzień lub 40,- €/tydz.Akcesoria dla niemowląt (łóżeczko, krzesełko, wanienka): 25,- €/tydz.

P

Kaucja: 300,- €/apartament

Z

Można przywieźć zwierzęta domowe (50,- €/tydz., bez karmy, po uprzednim zgłoszeniu i okazaniu zaświadczenia o szczepieniu przeciw wściekliźnie)

Z

Apartament 5-osob. (37 - 40 m?), SC - wszyscy uczestnicy otrzymują następujące zniżki:
do skończonych 4 lat 65%
5 do 12 lat 15%
65 do 71 lat 10%
od 72 lat 45%

A

do skończonych 4 lat 65%
5 do 12 lat 15%
65 do 71 lat 10%
od 72 lat 45%

A

do skończonych 4 lat 65%
5 do 12 lat 15%
65 do 71 lat 10%
od 72 lat 45%

A

do skończonych 4 lat 65%
5 do 12 lat 15%
65 do 71 lat 10%
od 72 lat 45%

A

do skończonych 4 lat 65%
5 do 12 lat 15%
65 do 71 lat 10%
od 72 lat 45%

W

Psy na terenie obiektu należy prowadzić na smyczy.W celu kontroli wieku do karnetu wymagany jest dokument tożsamości ze zdjęciem.Podczas planowania przyjazdu i wyjazdu należy pamiętać, że Grand Tunnel du Chambon na D1091 (między Les Deux Alpes i Briançon) może być zablokowany. Prosimy zasięgnąć dodatkowych informacji przed planowaną podróżą.

A

pokój dzienno-sypialny z podwójną rozkładaną kanapą i TVsypialnia z łóżkiem podwójnym i fotelem sypialnymbalkon lub taras

A

pokój dzienno-sypialny z podwójną rozkładaną kanapą i TVsypialnia z łóżkiem podwójnymnisza sypialna z łóżkiem piętrowymbalkon

A

pokój dzienno-sypialny z podwójną rozkładaną kanapą i TVsypialnia z łóżkiem podwójnymkabina sypialna z łóżkiem piętrowymbalkon

A

pokój dzienno-sypialny z podwójną rozkładaną kanapą i TVsypialnia z łóżkiem podwójnymsypialnia z 2 łóżkami pojedynczymi lub łóżkiem piętrowymbalkon

A

pokój dzienno-sypialny z podwójną rozkładaną kanapą i TVpokój sypialny z podwójnym łóżkiembalkon

Aktualnie nie posiadamy ofert do wybranego hotelu

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY