Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Ras Al Khaimah - morze i pustynia

Ras Al Khaimah to niezwykłe miejsce znajdujące się na północnym wschodzie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Można tutaj doświadczyć zarówno górskich szczytów, jak i przepięknych rajskich plaż. Ogromne budynki, interesująca kultura, bogata historia oraz styl życia, który odbiega daleko od szarości dnia codziennego - Ras Al Khajmah potrafi zaskoczyć turystów. Emirat ten jest stworzony dla miłośników sportów wodnych, leniuchowania oraz odkrywania fascynujących zakątków. Wczasy w tej części świata to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

Co warto zobaczyć w Ras Al Khaimah?

Ras Al Khaimah to emirat, do którego okoliczni turyści przyjeżdżają najczęściej na weekend, choć niewątpliwie warto dać sobie więcej czasu, by zwiedzić to miejsce i nacieszyć się czekającymi tutaj atrakcjami. Idealna pogoda sprzyja tym, którzy lubią odkrywać nowe zakątki, zwiedzać i cieszyć się pięknem otaczającej natury.

Twierdza Al Dhayah

Jednym z zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Twierdza Al Dhayah znajdująca się nieco poza miastem. Fort ten ulokowany jest na wzgórzu i wymaga dość długiego spaceru. Jednak widok, który rozciąga się z twierdzy, jest tego warty. Można z tej wysokości dostrzec Góry Al Hajar, a także całe miasto otoczone przez Zatokę Perską.

Góry Al Hajar

Góry Al Hajar są same w sobie niezwykłą atrakcją. Można tutaj aktywnie spędzić czas jeżdżąc na rowerze, motocyklu, czy też wędrując i zdobywając szczyty. Piękne górskie ścieżki, zapierające dech w piersiach krajobrazy, a także możliwość zjazdów linowych, czy wspinania się sprawia, że nie sposób się tutaj nudzić. I to właśnie w tych górach znajduje się najwyższy szczyt w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich - Jebel Jais, który jest nie tylko malowniczy, ale i daje możliwość naprawdę ciekawego spędzenia czasu.

Turcja

Zaplanuj wakacje marzeń w

Ras Al Khaimah


Sprawdź oferty

Rajska plaża

Wakacje w Ras Al Khaimah to także zaproszenie do tego, by głęboko się zrelaksować na tutejszym wybrzeżu. Na odwiedzających czeka tutaj rajska plaża, której linia brzegowa obfituje w luksusowe noclegi i mnóstwo atrakcji. Piasek zachwyca tutaj swoją miękkością i złocistym kolorem, a cała plaża tym, że jest zadbana i pełna udogodnień. Można tutaj odpocząć pijąc pyszną kawę w jednej z kawiarni, wypożyczyć kajak, czy skuter wodny, albo po prostu leżakować na słońcu i zażywać kąpieli. To także raj dla miłośników nurkowania oraz tych, którzy pragną spróbować wakeboardingu.

Wioska Shimal

Niedaleko miasta, kierując się na północ, można odnaleźć kolejną atrakcję - niedużą wioskę Shimal, w której czekają przed-islamskie grobowce oraz niezwykle stara osada, która powstała prawdopodobnie w latach 2000-1300 p.n.e. W wiosce tej znajduje się stanowisko archeologiczne, które obfituje w broń wykonaną z miedzi oraz brązu, ceramikę, czy też inne bardzo wiekowe przedmioty. Są tu też groby, z których najważniejszy jest ten pochodzący z okresu Umm al-Nar.

Wioska Al Jazirat Al Hamra

Bardzo interesującą wioską jest także Al Jazirat Al Hamra, pochodząca z XIV wieku. To zakątek, który odkrywa przed odwiedzającymi kulisy życia mieszkańców Emiratów Arabskich w czasach przed tym, gdy odkryto ropę naftową. Wioska ta została opuszczona w połowie lat 20 i zachwyca domami pełnymi zdobień, meczetami, niewielkim rynkiem, a także twierdzą obronną. Warto tutaj przyjechać chociaż na trochę, by zanurzyć się w historii tego miejsca i całego regionu.

Pustynia RAK

Ras Al Khaimah to także pustynia RAK, na której można poszaleć wybierając się na wycieczkę po wydmach z autem posiadającym napęd na cztery koła, czy też decydując się na jazdę konną lub na wielbłądzie. Sama pustynia naprawdę robi wrażenie, zwłaszcza gdy można sobie pozwolić na spokojne wchłanianie tutejszej atmosfery, obserwowanie jak płynie życie w tej części świata i odpoczynek od codziennych zmartwień. Z całą rodziną dobrze jest także zobaczyć niezwykle zielony Saqr Park, który jest zupełnym przeciwieństwem rozległej pustyni.

Jak dotrzeć do Ras Al Khaimah i kiedy najlepiej wybrać się tu na wakacje?

By dostać się do Ras Al Khaimah warto wybrać jedną z opcji przelotu - albo razem z biurem podróży, albo lotem czarterowym do RAK. Do emiratu można dotrzeć także jadąc samochodem z Dubaju. Ostatnia opcja to około dwóch godzin jazdy. Przelot z Polski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich to około 6 godzin, także dobrze jest zaplanować sobie cały dzień na spokojny dojazd na miejsce. W Ras Al Khaimah należy przesunąć zegarek o dwie godziny do przodu.

Najlepszym czasem na odwiedzenie tej części świata są miesiące od stycznia do maja oraz od października do grudnia. Wtedy to pogoda sprzyja zarówno odpoczywaniu na plaży, jak i zwiedzaniu, czy górskim wyprawom. Miłośnicy pływania docenią jednak także miesiące wakacyjne, kiedy to można liczyć na najwyższą temperaturę.

Ras Al Khaimah to niezwykłe miejsce, które posiada historycznie bogaty krajobraz, pełen zróżnicowanego piękna. Są tutaj i góry, i niezwykłe wybrzeże, i zieleń, i pustynia. Można tutaj doświadczyć orientalnej kultury, luksusu i wyzwań. To zakątek dla miłośników przygód oraz tych, którzy bardziej cenią sobie leniuchowanie na plaży. Odpowiedni zarówno dla grupy przyjaciół, czy zakochanych oraz rodzin z dziećmi.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.