Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Wakacje w Dubaju: TOP atrakcje

Dubaj to miejsce, które potrafi oczarować. Można tu zarówno wylegiwać się błogo na jednej z rajskich plaż, jak i dokonywać rzeczy niezwykłych, do których potrzeba odwagi i pewnego rodzaju brawury, jak skoki spadochronowe czy ekstremalna jazda po pustyni. Miasto to zachwyca swoją wyjątkowością i rozrywkami niedostępnymi w żadnym innym miejscu na świecie. Właściwie, mając na to środki, można tutaj niemal wszystko! A oto największe atrakcje Dubaju, których nie sposób pominąć będąc w tym niezwykłym mieście.

Burdż Chalifa

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Dubaju jest niewątpliwie Burdż Chalifa. To najwyższy budynek świata, który ma aż 828 metrów! Co ciekawe, jego winda jest również najszybszą windą na świecie. Winda ta może osiągnąć prędkość ponad 64 km/h, co pozwala na dotarcie na najwyższe piętro budynku w ciągu zaledwie 60 sekund. Ponadto, na szczyt wieży prowadzi 2 909 schodów, co oznaczałoby przejście ponad 160 pięter w górę. Wewnątrz zaś czekają luksusowe apartamenty, eleganckie restauracje, basen położony najwyżej ze wszystkich dostępnych na całym globie czy nawet meczet.

Turcja

Zaplanuj wakacje marzeń w

Dubaju


Sprawdź oferty

Palma Jumeirah

Kolejnym cudem miasta jest Palma Jumeirah, czyli sztuczna wyspa, która została zbudowana przy użyciu 90 milionów metrów sześciennych piasku i 7 milionów ton skał. Co ciekawe, aby stworzyć kształt palmowego drzewa, inżynierowie musieli zastosować zaawansowane technologie i algorytmy matematyczne. Wyspa ma 5,5 km długości i 5 km szerokości, a jej powierzchnia wynosi ponad 560 hektarów. Pełna przepychu, z pięciogwiazdkowym hotelem, setkami willi i niezapomnianymi widokami. Ona sama także wygląda pięknie z pewnej perspektywy, dlatego dobrze ją zobaczyć z góry, chociażby z Hotelu Mariott 52 p., który znajduje się w Dubai Marinie. Jedną z największych atrakcji na wyspie jest Aquaventure Waterpark, który oferuje wiele zjeżdżalni, basenów i atrakcji wodnych dla całej rodziny.

Dubai Marina

Dubai Marina to największe sztuczne portowe miasto na świecie, zbudowane w latach 2003-2008 na obszarze ponad 3 km² wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej w Dubaju. Zawiera ono ponad 200 wieżowców, wiele luksusowych hoteli, apartamentowców, centrów handlowych i rozrywki, a także wiele restauracji i kawiarni. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Dubai Marina jest jej wieża - wieża Cayan, która obraca się o 90 stopni, tworząc dynamiczny i innowacyjny krajobraz miasta. Wielu turystów i mieszkańców Dubaju przyjeżdża do Dubai Marina, aby podziwiać piękne widoki na miasto, wchodzić na pokład jachtów lub cieszyć się kąpielą w Zatoce Perskiej. Co więcej, Dubai Marina jest również znana z organizowania corocznych imprez, takich jak Dubai International Boat Show i Dubai Marina Festival of Lights, co przyciąga wielu turystów z całego świata.

Zaszalej na zakupach i odpocznij na jednej z niewiarygodnie pięknych plaż…

Dubajskie centra handlowe to prawdziwa perełka dla miłośników zakupów. Jednakże miejsca te nie służą jedynie temu celowi, można tutaj bowiem także skorzystać z licznych rozrywek, a wielu mieszkańców spędza tu znaczną część życia. Służą one jako punkty spotkań, a wśród najważniejszych miejsc tego typu na pewno należy wymienić Dubai Mall z 1200 sklepami, restauracjami i hotelem.

Po godzinach spędzonych na zakupach warto odetchnąć na łonie natury. Czyste i ciepłe wody Zatoki Arabskiej oraz miękki złoty piasek idealnie nadają się do leniuchowania. Wśród plaż niewątpliwie warto odwiedzić Kite Beach, a także zobaczyć tutejsze kluby plażowe, które ciągną się wzdłuż Palmy czy spróbować sportów wodnych. Satysfakcja gwarantowana.

Co jeszcze zaskoczy Cię w Dubaju

Oprócz drapaczy chmur, centrów rozrywki, rajskich plaż czy sztucznych wysp Dubaj posiada także takie cuda jak Akwarium i Podwodne ZOO ulokowane w centrum handlowym Dubai Mall. Oprócz obserwowania zwierząt można tutaj również nurkować z rekinami czy pobawić się z wydrami, a także pogłębić swoją wiedzę.

Mnóstwo radości dadzą zapewne również parki wodne czekające w tym mieście, czyli Aquaventure oraz możliwość wyjazdu na pustynne safari. Świetnym pomysłem, lecz wymagającym odwagi jest skuszenie się na skok spadochronowy, który całkiem niedawno wykonał także Will Smith! Poza tym Dubaj proponuje również narty na pustyni, czyli odwiedzenie pierwszego krytego ośrodka narciarskiego na Bliskim Wschodzie. Znajduje się on w centrum handlowym Mall of the Emirates.

 

Dubaj to wyjątkowe miejsce pełne niespodzianek i niezwykłości. Jeśli nudzi Cię szarość i masz ochotę na nowe doznania to tylko w tym szalonym mieście, tylko na wczasach w Emiratach! Tutejszych atrakcji długo nie zapomnisz…

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.