Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Wakacje w Dubaju: TOP atrakcje

Dubaj to miejsce, które potrafi oczarować. Można tu zarówno wylegiwać się błogo na jednej z rajskich plaż, jak i dokonywać rzeczy niezwykłych, do których potrzeba odwagi i pewnego rodzaju brawury, jak skoki spadochronowe czy ekstremalna jazda po pustyni. Miasto to zachwyca swoją wyjątkowością i rozrywkami niedostępnymi w żadnym innym miejscu na świecie. Właściwie, mając na to środki, można tutaj niemal wszystko! A oto największe atrakcje Dubaju, których nie sposób pominąć będąc w tym niezwykłym mieście.

Jak zacząć zwiedzanie w Dubaju?

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Dubaju jest niewątpliwie Burdż Chalifa. To najwyższy budynek świata, który ma aż 828 metrów! Wewnątrz zaś czekają luksusowe apartamenty, eleganckie restauracje, basen położony najwyżej ze wszystkich dostępnych na całym globie czy nawet meczet.

Kolejnym cudem miasta jest Palma Jumeirah, czyli sztuczna wyspa pełna przepychu, z pięciogwiazdkowym hotelem, setkami willi i niezapomnianymi widokami. Ona sama także wygląda pięknie z pewnej perspektywy, dlatego dobrze ją zobaczyć z góry, chociażby z Hotelu Mariott 52 p., który znajduje się w Dubai Marinie.

Ostatnia atrakcja, z której możliwe jest poobserwowanie widoku sztucznej wyspy należy do najnowszych w Dubaju. Dostępne są tu przejażdżki łodzią, bowiem Dubai Marina to największa przystań na świecie, gdzie cumują niezwykłe jachty i przy okazji można zrobić zakupy. Czeka tu bowiem centrum handlowe Dubai Marina Mall.

Zaszalej na zakupach i odpocznij na jednej z niewiarygodnie pięknych plaż…

Dubajskie centra handlowe to prawdziwa perełka dla miłośników zakupów. Jednakże miejsca te nie służą jedynie temu celowi, można tutaj bowiem także skorzystać z licznych rozrywek, a wielu mieszkańców spędza tu znaczną część życia. Służą one jako punkty spotkań, a wśród najważniejszych miejsc tego typu na pewno należy wymienić Dubai Mall z 1200 sklepami, restauracjami i hotelem.

Po godzinach spędzonych na zakupach warto odetchnąć na łonie natury. Czyste i ciepłe wody Zatoki Arabskiej oraz miękki złoty piasek idealnie nadają się do leniuchowania. Wśród plaż niewątpliwie warto odwiedzić Kite Beach, a także zobaczyć tutejsze kluby plażowe, które ciągną się wzdłuż Palmy czy spróbować sportów wodnych. Satysfakcja gwarantowana.

Co jeszcze zaskoczy Cię w Dubaju

Oprócz drapaczy chmur, centrów rozrywki, rajskich plaż czy sztucznych wysp Dubaj posiada także takie cuda jak Akwarium i Podwodne ZOO ulokowane w centrum handlowym Dubai Mall. Oprócz obserwowania zwierząt można tutaj również nurkować z rekinami czy pobawić się z wydrami, a także pogłębić swoją wiedzę.

Mnóstwo radości dadzą zapewne również parki wodne czekające w tym mieście, czyli Aquaventure oraz możliwość wyjazdu na pustynne safari. Świetnym pomysłem, lecz wymagającym odwagi jest skuszenie się na skok spadochronowy, który całkiem niedawno wykonał także Will Smith! Poza tym Dubaj proponuje również narty na pustyni, czyli odwiedzenie pierwszego krytego ośrodka narciarskiego na Bliskim Wschodzie. Znajduje się on w centrum handlowym Mall of the Emirates.

 

Dubaj to wyjątkowe miejsce pełne niespodzianek i niezwykłości. Jeśli nudzi Cię szarość i masz ochotę na nowe doznania to tylko w tym szalonym mieście, tylko na wczasach w Emiratach! Tutejszych atrakcji długo nie zapomnisz…

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.