Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Abu Dhabi - kultura i plaże

Abu Dhabi to przepiękne miejsce stanowiące stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pełne atrakcji i orientalnego uroku zachwyca turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają tutaj, by się zrelaksować i zanurzyć się w tutejszej atmosferze. Elegancja, dobrobyt, wyszukane i nowoczesne budownictwa - Abu Dhabi to wyspa, które potrafi zainspirować i wprowadzić w zupełnie inny świat. Można tutaj liczyć na przyjemne temperatury, zadbane, rajskie plaże oraz mnóstwo zakątków do odwiedzenia. A także na ciekawą kuchnię i uśmiechniętych mieszkańców.

Co warto zobaczyć w Abu Dhabi?

Jedną z niezaprzeczalnych atrakcji w Abu Dhabi jest kompleks pięciu charakterystycznych drapaczy chmur - Etihad Towers. Te budynki o finezyjnych kształtach kosztowały miliardy dolarów i powstały niezwykle szybko, bo w ciągu pięciu lat. Obecnie są one zamieszkałe, a jedna z wież to przestrzenie biurowe. Najwyższy drapacz sięga aż 305 metrów, a najniższy 234 metry. Ich widok robi wrażenie.

Budowlą, która jest równie znana, a jednocześnie ma w sobie tajemniczość i magię, jest meczet Szejka Zayeda. Świątynia ta została ukończona w 2007 roku po 12 latach budowy. Jej inicjatorem był Szejk Zajid ibn Sultan Al Nahajjan, który był pierwszym prezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, niestety nie dożył on ukończenia świątyni, bowiem zmarł w 2004 roku. Stanowi ona miejsce jego pochówku. Świątynia zachwyca swoim ogromem, a także tym, iż w jej budowie brało udział aż 3,5 tysiąca ludzi.

Costa del Sol

Zaplanuj wakacje marzeń w

Abu Dhabi


Sprawdź oferty

Abu Dhabi zachęca turystów do odwiedzin także tym, że można tutaj odpoczywać na urokliwych piaszczystych plażach, ciesząc się wspaniałą pogodą oraz niezwykłymi widokami. Najwięcej takich perełek czeka na północy wyspy, bowiem znajduje się tu długi pas wybrzeża, który zachwyca odwiedzających. Jedną z plaż, których nie można pominąć jest niewątpliwie plaża Cornichne z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Obok można zobaczyć słynne wieżowce, a także zrelaksować się w jednej z tutejszych kawiarni.

Wycieczka po pustyni

Wybierając się na wakacje do Abu Dhabi koniecznie trzeba zobaczyć tutejszą pustynię. Istnieje możliwość wykupienia wycieczki, w której skład wchodzi zazwyczaj także kolacja, nocleg na miejscu oraz pokaz tańców. Można też wynająć samochód i zobaczyć pustynię na własną rękę. W każdym razie to niezapomniane doświadczenie. Trasa przejazdowa ma około 500 kilometrów, a sama pustynia pozwala skontaktować się z nieskończoną przestrzenią i poczuciem, że wokoło nie ma nikogo. Tylko piasek i słońce.

Kiedy warto jechać do Abu Dhabi?

Do Abu Dhabi najlepiej wybrać się w okresie od października do kwietnia. Warto tutaj dodać, że jesienią temperatury są naprawdę przyjemne i można tu rzeczywiście odpocząć wchłaniając w siebie słońce.  Wyspa ta znajduje się w miejscu wpływów klimatu pustynnego. Oznacza to, że nie ma tutaj prawie w ogóle opadów, a w samym mieście średnia roczna temperatura to prawie 28 stopni Celsjusza. Lipiec i sierpień to miesiące zarezerwowane dla prawdziwych miłośników upałów, bowiem temperatury sięgają tutaj wtedy nawet do 40 stopni Celsjusza. Warto to wziąć pod uwagę rezerwując wczasy w tym miejscu.

Kultura arabska - co warto wiedzieć?

W Abu Dhabi można zobaczyć ludzi z prawie każdego zakątka na ziemi. Jednocześnie jednak dominującą religią jest islam. Całe Emiraty Arabskie to barwna mieszanka wielu nacji, obyczajów i tradycji. Są tu kościoły chrześcijańskie, zgrupowania wielu wyznawców, czy świątynie hinduistyczne, a także meczety. Trzeba jednak pamiętać, że wstęp do tych ostatnich jest niemożliwy dla cudzoziemców zwłaszcza, gdy odbywają się tam modlitwy. 

Jeśli chodzi o informacje, które warto znać zanim wybierze się do Abu Dhabi na wakacje to niewątpliwie trzeba pamiętać, że jest miejsce o wysokich zasadach moralnych. Śmieci na ulicy skutkują wysoką grzywną, groźby wobec drugiej osoby to możliwość trafienia do więzienia nawet na czas siedmiu lat, podobnie jest jeśli zwraca się uwagę na kobiety mieszkające w tym kraju - to też może powodować uwięzienie. 

Grzywnę można otrzymać pijąc alkohol w miejscu publicznym, jednakże to także może być powodem deportacji z kraju. Lepiej więc decydować się na mocniejsze trunki w barze, czy restauracji lub zakupić je i spożyć w hotelu.

Abu Dhabi to niezwykłe miejsce, zielone, pełne słońca i życzliwości. Mimo gorącej temperatury warto jednak pamiętać, że nie jest tu mile widziana skąpa odzież i że trzeba mieć zawsze przy sobie dokumenty. Poza tym, jeśli respektuje się tutejszą kulturę, można liczyć na naprawdę udane, wyjątkowe wakacje. Z Polski leci się tu około 6 godzin, a będąc już na miejscu należy przesunąć zegarek o dwie godziny. 

W Abu Dhabi, a także w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich konieczne jest targowanie się, co wpisuje się w tutejszą kulturę i pozwala zbić cenę nawet dwukrotnie. Ważne jest także to, by nie wybierać się na spacery pomiędzy 11 a 14, bowiem słońce jest wtedy najmocniejsze i najbardziej niebezpieczne. Jeśli zaś któryś z lokalnych sprzedawców, czy mieszkańców proponuje kawę, to oznaką braku szacunku jest odmowa. 

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.