Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Wodospady w Turcji – które warto zobaczyć?

Naturalny krajobraz Turcji to znacznie więcej niż plaże. Znajdziemy tu również wodospady niczym z pocztówki, dzięki którym poczujemy się jak w rajskim ogrodzie. Przekonaj się, jakie tajemnice skrywa przed Tobą Turcja i wybierz się na wycieczkę szlakiem dzikich, majestatycznych wodospadów. Zabierz ze sobą aparat, a w niektórych przypadkach również… namiot!

Wodospady Duden w Turcji

Wodospady Duden w Turcji

Duden

Ten wodospad jest niekwestionowanie jednym z najpiękniejszych, jakie znajdziemy w całej Turcji – a konkretnie w słynnym mieście Antalya. Duden podzielony jest na górny i dolny obszar. Dudenbaşı (górny wodospad) to miejsce, które szczególnie warto zobaczyć. Za ścianą wodną znajdziemy tam bowiem niesamowitą jaskinię, którą turyści mogą odwiedzić, schodząc po wąskich, spiralnych schodach. Sceneria jak z bajki i zew przygody – gwarantowane!

Przed wejściem na teren wodospadu znajdziemy liczne kramy i sklepiki. Bilet wstępu do jaskini kosztuje 2,50 TL.

Manavgat

Wodospad Manavgat w Turcji

Wodospad Manavgat w Turcji

Wodospad Manavgat również znajduje się w Antalyi. Rozpościera się on na dosyć dużym obszarze, wokół którego znaleźć możemy wiele terenów idealnie nadających się na rodzinny lub romantyczny piknik. Jeśli marzy Ci się wakacyjny relaks, koniecznie zapamiętaj tę lokalizację.

Wodospad położony jest na terenie parku. Za wstęp zapłacimy 5 TL, natomiast parking przed wodospadem jest już za darmo.

Erikli

Wodospad Erikli w Turcji

Wodospad Erikli w Turcji

Otoczone bujnymi, zielonymi lasami, wodospady Erikli znajdziemy w regionie Marmara. To prawdziwy, ukryty raj w wiosce Tesvikiye. Surrealistyczne naturalne piękno tego miejsca każdego roku przyciąga miłośników trekkingu i kempingów. Malownicza okolica sprawia, że jest to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Odkryj prawdziwą krainę czarów… i koniecznie zabierz ze sobą aparat.

Ilica

Wodospad Ilica w Turcji

Wodospad Ilica w Turcji

Ten wodospad o szmaragdowym kolorze znajduje się na obrzeżach wsi Ilica. Wioskę tę znajdziemy natomiast w pobliżu miasta Pinarbasi. Po półgodzinnej pieszej wędrówce naszym oczom ukaże się niesamowite piękno tego zapierającego dech w piersiach wodospadu. Woda spływa tu z wysokości około 10 metrów.

Yerkopru

Wodospad Yerkopru w Turcji

Wodospad Yerkopru w Turcji

Wodospad Yerkopru znajduje się na rzece Goksu, płynącej przez Konyę do Morza Śródziemnego. Woda spływa tu z wysokości 20 metrów, więc jest to naprawdę potężna formacja. Yerkopru fascynuje swoim niezwykłym widokiem – od początku wiosny aż do końca lata. Odwiedzając te piękne okolice, warto również zwrócić uwagę na otaczającą go bujną, zieloną florę.

Turcja

Zaplanuj wakacje marzeń

w Turcji


Sprawdź oferty

Tatlica

Wodospad Tatlica w Turcji

Wodospad Tatlica w Turcji

Oszałamiający wodospad Tatlica to właściwie aż 30 mniejszych wodospadów, nachodzących na siebie kaskadowo. Wybierając się na wycieczkę w tę okolicę, polecamy kontynuować wędrówkę wzdłuż rzeki Karasu. Najlepszym czasem na odwiedzenie wodospadu jest okres od maja do listopada, kiedy to pogoda sprzyja biwakowaniu i pieszym spacerom na łonie natury. Okolice wodospadu Tatlica idealnie się do tego nadają, warto więc zabrać ze sobą namiot!

Bulut

Wodospad Bulut to jeden z najpiękniejszych wodospadów w Turcji! Położony jest on na płaskowyżu Ayder. Wody wodospadu Bulut, którego wysokość wynosi około 250 metrów (!), mają swój początek w górach Kackar, gdzie mieszają się z potokiem Firtina w Camlihemsin.

Muradiye

Położony niedaleko Van - miejsca znanego ze swojego historycznego bogactwa - wodospad Muradiye sprawia, że okolice te stanowią prawdziwy raj dla każdego turysty! Aby obserwować piękno tej rajskiej scenerii w jej pełnej krasie, radzimy wybrać się tam latem, jednak zima również nas nie zawiedzie. To miejsce szczególnie spodoba się tym, którzy pragną spędzić czas na łonie natury i zatracić się w hipnotyzującym dźwięku strug wody obijających się o skały…

Kursunlu

Wodospad Kursunlu w Turcji

Wodospad Kursunlu w Turcji

Ten wodospad jest jednym z tych, których - będąc w Turcji - nie można przegapić! Położony w pobliżu regionu Antalya, wodospad ten otoczony jest bujnymi, zielonymi lasami sosnowymi, co czyni go idealnym miejscem na spacery na łonie natury, a przy tym także obserwacje roślin i zwierząt. Woda spada tu z wysokości 10 metrów do małego basenu, który jest domem dla słodkowodnych żółwi, krabów i ryb. Co ciekawe, znajdziemy tu także wiele unikalnych gatunków ptaków, które bardzo chętnie zaśpiewają nam swoje piosenki i dopełnią rajskiego uroku tego miejsca.

Mapa najpiękniejszych wodospadów w Turcji

Turcja nigdy nie przestaje zachwycać swoim malowniczym, naturalnym pięknem i dziewiczą przyrodą. Dzikie wodospady, zwłaszcza te leżące pośród majestatycznych gór, to wspaniałe uzupełnienie każdej podróży. Pamiętaj, że Turcja to znacznie więcej niż plaże, choć to właśnie one corocznie przyciągają najwięcej turystów. Odkryj ukryte piękno tego kraju i poczuj się jak… w rajskim ogrodzie.

24.04.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.