Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

TOP największych wysp Grecji

Grecja jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie. Wyspy te co roku przyciągają ludzi z całego świata. Od czego jednak zacząć? Poznaj kilka wybranych przez nas największych wysp w Grecji i pozwól się oczarować!

Kreta

Kreta

Grecja to piękne miejsce, które z pewnością warto odwiedzić. To także idealna opcja na wakacje ze względu na pogodę, kuchnię i gościnnych mieszkańców. Wybierz się na niezapomnianą grecką przygodę i zaznaj prawdziwego wyspiarskiego życia!

Kreta

Kreta niekwestionowanie jest największą wyspą w Grecji. Lokalny krajobraz, na jaki natkniemy się na miejscu, jest tak zróżnicowany, jak duży. Nie bez powodu mówi się też, że Kreta to wyspa odpowiednia dla każdego. Rodziny, pary, miłośnicy historii i spędzania czasu na świeżym powietrzu czy amatorzy plażowania przekonają się, jak wiele może zaoferować im to wspaniałe miejsce.

Choć wielu odwiedzających przyjeżdża tu dla słońca, morza i piasku, najlepsze wspomnienia wykraczają daleko poza standardowy pakiet wakacyjny. Tutejsze atrakcje obejmują zarówno jedne z najlepszych szlaków trekkingowych w Europie, jak i najwyższej klasy muzea. Jeśli chodzi o najważniejsze atrakcje, odwiedzający z pewnością powinni zobaczyć pałac w Knossos, wybrać się na wędrówkę wąwozem Samaria, spędzić czas w Chanii i odwiedzić plażę Flintstone w Matala. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Zaplanuj wakacje marzeń

w Grecji


Sprawdź oferty

Zakynthos

Zakynthos

Zakynthos

Piękna wyspa Zakynthos w Grecji stała się sławna dzięki malowniczej plaży z wrakiem statku, ale na tej malowniczej wyspie na Morzu Jońskim jest też wiele innych atrakcji. Zakynthos słynie także ze stromych wapiennych klifów, białych żwirowych plaż i jednych z najbardziej błękitnych wód, jakie kiedykolwiek zobaczysz w swoim życiu. Co ciekawe, możesz zwiedzać zabytki na tej wyspie łodzią lub lądem, a dotarcie do Zakynthos z Aten jest stosunkowo łatwe.

Kefalonia

Kefalonia

Kefalonia

Ta zielona wyspa z malowniczymi plażami i krystalicznie czystymi wodami bez wątpienia zapiera dech w piersiach. Kefalonia to prawdziwy klejnot na Morzu Jońskim. Posiada bogatą historię i tradycję kulturową, a zieleń jej gór idealnie łączy się z błękitem wody. Sosny, cyprysy i drzewa oliwne gęsto pokrywają szczyt góry Ainos, a u jej podnóża znajdują się winnice, w których produkowana jest popularna odmiana wina Kefalonian Robola. Co więcej, jeśli uwielbiasz nurkować, dno morskie wokół wyspy również nie zawiedzie. Co ciekawe, możesz tam również spotkać rzadkiego żółwia morskiego Caretta Caretta!

Jesteśmy pewni, że kulinarna tradycja Kefalonii, historia, malownicze wioski, tętniące życiem nocne życie i dziewicze plaże sprawią, że zakochasz się w tej wyspie bez pamięci.

Lesbos

Lesbos

Lesbos

Jeśli szukasz wyjątkowych wakacji, podczas których posmakujesz greckiej kultury, poznasz bogatą historię starożytnej Grecji i zwiedzisz krajobrazy pełne naturalnego piękna, wyspa Lesbos z pewnością powinna znaleźć się w planie podróży.

Lesbos leży na zachód od Turcji, w północno-wschodniej części Morza Egejskiego. Co ciekawe, na tej trzeciej co do wielkości greckiej wyspie znajdziemy prawie 11 milionów drzew oliwnych… nie wspominając o starożytnych zamkach, klasztorach, meczetach, rzymskich akweduktach, świątyniach i gorących źródłach. Mówi się także, że Lesbos jest miejscem narodzin wielu słynnych poetów. Na miejscu polecamy oczywiście odwiedzić najlepsze (i przyjazne rodzinom!) plaże - Eresos, Vatera i Anaxos.

Rodos

Rodos

Rodos

Rodos to czwarta grecka wyspa położona na Morzu Egejskim. Słynie ona z licznych plaż, średniowiecznej architektury i wspaniałej, wszechobecnej atmosfery relaksu. Najbardziej charakterystycznym punktem wyspy jest średniowieczne miasto Rodos – wpisane z resztą na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ze względu na wiele wspaniałych plaż, jest to świetne miejsce na letnie wakacje. Na miejscu na turystów czeka bowiem tradycyjna kuchnia, oszałamiające naturalne otoczenie, średniowieczne miasta, stanowiska archeologiczne i muzea. Urlop idealny!

Mykonos

Mykonos

Mykonos

Mykonos, znana także jako wyspa wiatrów, znajduje się w samym sercu grupy Cyklad. Jest to wyjątkowo piękna destynacja - prawdziwie kosmopolityczne i luksusowe miejsce na wakacje.  Skąpana w jasnym słońcu Morza Egejskiego za dnia, nocą ubiera się w urok i tajemnicę, zachęcając odwiedzających do tańca i zabawy w barach i klubach na plaży, zakupów w luksusowych sklepach, odwiedzenia miejsc sztuki i - krótko mówiąc - niezapomnianego pobytu!

Istnieją jednak dwa oblicza tej wyspy, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę. Mykonos to oczywiście przepiękne miasta i cudowne hotele, ale również stare brukowane alejki, małe bielone domki, wiejskie kapliczki i wiatraki. To, co czyni tę wyspę wyjątkową, to fakt, że może zaspokoić różnorodne potrzeby. Polecamy też odwiedzić ją ze względu na stanowiska archeologiczne i plaże, uważane przez wielu za najlepsze na Morzu Egejskim.

Greckie wakacje to spełnienie marzeń wielu turystów z całego świata. Piękna pogoda, wspaniali ludzie i nieziemskie widoki. Czego chcieć więcej? Zasmakuj nieco wyspiarskiego życia i wybierz się na niezapomniany urlop!

Lokalizacje największych wysp Grecji - mapa

Podsumowanie

  • Kreta jest największą wyspą w Grecji, która oferuje różnorodne atrakcje dla każdego typu turysty, w tym rodziny, pary, miłośników historii i plażowania. Niepowtarzalne doświadczenia obejmują m.in. wędrówki szlakami trekkingowymi, muzea, a także zwiedzanie pałacu w Knossos i plaży Flintstone w Matala.
  • Zakynthos, znana z malowniczej plaży z wrakiem statku, oferuje również atrakcje takie jak strome wapienne klify, białe żwirowe plaże i błękitne wody. Można zwiedzać zabytki na wyspie łodzią lub lądem.
  • Kefalonia, zielona wyspa z malowniczymi plażami i krystalicznie czystymi wodami, jest prawdziwym klejnotem na Morzu Jońskim. Atrakcje obejmują historię, tradycję kulturową, malownicze wioski, tętniące życiem nocne życie i dziewicze plaże. Można tam również spotkać rzadkiego żółwia morskiego Caretta Caretta!
  • Lesbos, leżąca na zachód od Turcji, jest miejscem, gdzie można posmakować greckiej kultury, poznaj bogatą historię starożytnej Grecji i zwiedzić krajobrazy pełne naturalnego piękna. Na wyspie znajduje się prawie 11 milionów drzew oliwnych, starożytne zamki, klasztory, meczety, rzymskie akwedukty i gorące źródła.
  • Rodos, znana z licznych plaż, średniowiecznej architektury i relaksującej atmosfery, to idealne miejsce na letnie wakacje. Turystów czeka tam tradycyjna kuchnia, oszałamiające naturalne otoczenie, średniowieczne miasta, stanowiska archeologiczne i muzea.
  • Mykonos, zwana też wyspą wiatrów, to luksusowe miejsce na wakacje z dwoma obliczami - kosmopolitycznymi miastami i cudownymi hotelami, ale również starymi brukowanymi alejkami, małymi bielonymi domkami, wiejskimi kapliczkami i wiatrakami. Poleca się ją również ze względu na stanowiska archeologiczne i plaże, uważane za jedne z najlepszych na Morzu Egejskim.

07.08.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.