Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Gdzie na wakacje z dziećmi za granicą?

Wakacje to idealny czas, by spędzić je ze swoimi dziećmi na niezapomnianej przygodzie, którą zapamiętają na długo. Warto wybrać takie miejsce, które spełni oczekiwania całej rodziny i pozwoli się nie tylko zrelaksować, ale i zainspirować. Świat jest ogromny, a ciekawych destynacji tysiące, jednakże nie bez powodu niektóre miejsca są uwielbiane przez podróżników, zwłaszcza jeśli planują urlop z dziećmi. 

Ciekawe destynacje na rodzinne wakacje

Wśród ciekawych kierunków, które idealnie nadają się na wakacje z dziećmi niewątpliwie warto wymienić Grecję. To kraj pełen słońca, wspaniałych plaż, wysp i górskich szczytów. Można tutaj spędzać czas spacerując, bawiąc się na plaży, odkrywając niezwykłe zabytki, czy kosztując przeróżnych smakołyków. Największą wyspą Grecji jest Kreta, a oficjalna nazwa kraju brzmi - Republika Grecka. Podczas wakacji w Grecji na turystów czeka aż 250 dni pełnych słońca, można tutaj zobaczyć ponad 12 artefaktów światowego dziedzictwa kulturowego. Poza tym to kraj mitów i ciekawej historii, z którą można zapoznać mniejszych i większych podróżników. 

Kierunkiem zachęcającym do tego, by przybyć tutaj z dziećmi jest także Hiszpania. Zachwyca oferta hotelowa, wspaniała pogoda oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Na dzieci czekają liczne ogrody zoologiczne, oceanaria, czy parki rozrywki. W Hiszpanii na odwiedzających czekają zarówno to bardziej klasyczne, jak i zupełnie nowoczesne obiekty, pełne niezwykłych propozycji oraz unikatowej scenerii, takiej jak dżungla, czy dawne świątynie. Hiszpania to także mnóstwo zabytków, plaż, wspaniałe wyspy i niezwykle pyszna kuchnia. 

Kierując się wyborem jednego z ulubionych miejsc na wczasy z dziećmi warto także wziąć pod uwagę takie destynacje jak Turcja, czy Chorwacja. Pierwsza z nich to przede wszystkim wysokie temperatury, chociaż można wybrać taki zakątek w kraju, by były one idealnie dopasowane do rodzinnych preferencji. Turcja zachwyca historią i zabytkami z dawnych czasów. Są tu takie perełki jak słynna Hagia Sophia, czy Błękitny Meczet, a także liczne muzea oraz przepiękna natura. Warto zobaczyć Kapadocję obfitującą w kościoły, czy domy wykute w skale wulkanicznej, czy też wybrać się do starożytnego Efezu. Oczywiście to zaledwie początek czekających tutaj atrakcji na podróżników w każdym wieku. 

Chorwacja natomiast kusi tym, że znajduje się stosunkowo blisko i ma wszystko, co sprawia, że wakacje z dziećmi są naprawdę świetnie spędzonym wspólnym czasem. Wiele plaż ma tutaj łagodne zejścia, poza tym można liczyć na dużo słońca i piękną przyrodę. To tutaj na dzieci czeka niesamowity park wodny Istralandia ulokowany w Brtonigli, czy Park Safari położony w Parku Narodowym Brijuni. Poza tym Chorwacja to także Park Jaskiń Grabovac z zapierającymi dech w piersiach widokami, czy znajdującymi się wewnątrz formacjami skalnymi, które pobudzają wyobraźnię. Jak widać kraj ten pełen jest skarbów dla osób w każdym wieku.

Na co zwracać uwagę wybierając się do poszczególnych miejsc na wakacje z dziećmi?

Niewątpliwie wybierając się na wczasy z dziećmi trzeba sprawdzić zakwaterowanie. Rodzice najczęściej decydują się na opcję z wyżywieniem oraz z atrakcjami, które są przewidziane dla wszystkich grup wiekowych. Jeśli chodzi o mniejsze dzieci to warto zobaczyć, czy w danym miejscu są odpowiednia udogodnienia, czy hotel jest sprawdzony, jakie ma opinie, czy na jego terenie są ogrodzone baseny. Ogromnym atutem jest możliwa opieka dla dzieci oraz animatorzy czasu wolnego, którzy umilają pobyt najmłodszym. 

Szczególnie ważne są opinie innych rodziców, którzy mieli już okazję być w danym obiekcie. Warto dać sobie czas na sprawdzenie danego miejsca, by uniknąć rozczarowań. Dodatkowo ważna jest okolica, łagodne zejścia do morza, ciekawe atrakcje nieopodal. Zwłaszcza jeśli planuje się dłuższy pobyt. Także wyżywienie jest ogromnie istotne. Warto wybierać noclegi z wyżywieniem HB lub HB+. Pierwszy skrót oznacza Half Board, czyli śniadania z napojami oraz obiadokolacje, drugi natomiast ma w swojej ofercie także darmowe picie aż do wieczora. Dobrą opcją jest także wybór All inclusive. 

Ważny jest również czas urlopu. Jeśli chodzi o wakacje z dziećmi do miejsc, w których jest gorąco, dobrze jest wybrać się tam poza sezonem, by uniknąć nieznośnie wysokich temperatur i tłumów. To bardzo istotne, zwłaszcza jeśli chodzi o malutkie dzieci. 

Ważne informacje przed wyjazdem 

Przed planowanym wyjazdem z dziećmi warto stworzyć listę rzeczy do zabrania, w tym dokumentów, leków, czy dziecięcych niezbędników. Dobrze jest też pomyśleć o tym jak dzieci mogą spędzić czas w środkach transportu, czasem idealną opcją będzie książka, czy magazyn, choć znacznie bardziej pochłaniające są bajki lub audiobooki. 

Jeśli planuje się wyjazd w bardziej egzotyczne strony świata, należy sprawdzić także obowiązek szczepień oraz przygotować się na dolegliwości żołądkowe, które mogą być spowodowane przebywaniem w innej strefie klimatycznej. Zawsze warto zapoznać się z informacjami na temat danego miejsca i dopytać osoby, które już tam były ze swoimi pociechami. 

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.