Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Długi weekend majowy za granicą – gdzie go spędzić?

Majówka to bez wątpienia ulubiony długi weekend Polaków. Wakacje w maju warto zaplanować odpowiednio wcześniej – zagwarantuje to najlepsze możliwe opcje... w najniższej cenie. W wielu przypadkach polecamy jednak sprawdzać oferty na bierząco - być może znajdziemy także wpsaniały wyjazd na majówkę last minute, który prawdziwie zawróci nam w głowie? Które kierunki warto wybrać na długi weekend majowy? Podpowiadamy!

Gdzie na majówkę? Majówka za granicą

Gdzie na majówkę? Majówka za granicą

Majówka to wspaniała okazja na wyjazd przed gorącym sezonem! Wystarczy skorzystać z długiego weekendu i odpowiednio rozplanować urlop, a następnie... wybrać destynację naszych majowych wojaży! Dokąd tym razem wybierzemy się na wyjazd na majówkę? Zobacz nasze gorące propozycje i wybierz się na wyjazd, który zapamiętasz do końca życia!

Wideo przewodnik po TOP kierunkach na wakacje w maju

Najlepsze z propoznowanych destynacji postanowiliśmy nagrać, by jeszcze lepiej przedstawić to, co czeka na nas na miejscu. Wspaniałe, prawda? 

TOP miejsca na wakacje w maju - mapa

Zobacz, gdzie leżą proponowane przez nas destynacje na wyjazd na majówkę i odpowiednio rozplanuj swoją podróż.

Egipt - słoneczna majówka

Egipt na majówkę

Egipt na majówkę

Gorący Egipt to idealna okazja na majówkę! Dlaczego? Słoneczna, gorąca pogoda i piękne widoki zdecydowanie zachęcają, by weekend majowy spędzić właśnie tam. Podążaj szlakami faraonów, odwiedź najsłynniejsze miejsca w historii ludzkości i poznaj tajemnice Kleopatry. Gwarantujemy, że podróż do Egiptu dostarczy wrażeń na całe życie. Co więcej, gdy u nas za oknami nieśmiało rozkwita wiosna, w Egipcie w maju poczujemy lato z prawdziwego zdarzenia! 

Pogoda w Egipcie w maju

Pogoda na majówkę w Egipcie zdecydowanie zachęca. W maju temperatura w Egipcie w ciągu dnia wynosi ok. 26°C, a nocą 22°C. Woda również osiąga tam około 22°C. To idealne warunki na niezapomniany na wypoczynek na wybrzeżach Morza Czerwonego bądź Śródziemnego!

Ile trwa lot do Egiptu?

Zazwyczaj loty z Polski trwają około 3-4 godziny.

Czy potrzebny jest paszport?

By spędzić wakacje w Egipcie potrzebny nam będzie ważny paszport.

Przykładowe ceny wakacji w tym okresie

Za wyjazd do Egiptu na majówkę zapłacimy już od od 3 638  za osobę w wariancie All Inclusive.

Tunezja - błękitna woda i piaszczyste plaże

Tunezja na majówkę

Tunezja na majówkę

Tunezja na majówkę brzmi jak kombinacja idealna! Wybierz się w niezapomnianą podróz do pustynnego państwa, w którym zawsze świeci słońce. Przygotuj się na kąpiele w ciepłej wodzie i relaks na plaży, a także spacery wśród kolorowych, wąskich uliczek. Brzmi kusząco, prawda? Postaw na wypoczynek z prawdziwego zdarzenia, fascynującą kulturę, cudowne widoki, a przede wszystkim także ciepłą pogodę i rozgrzane słońce. Tunezja na majówkę czeka!

Pogoda w Tunezji w maju

Urlop w maju w Tunezji to zdecydowane gwarancja pięknej pogody. W maju w Tunezji temperatura powietrza utrzymuje się w okolicach 23°C w dzień i 14°C w nocy. Średnia temperatura wody to około 22°C. Liczba dni z opadami deszczu wynosi średnio 5 w całym miesiącu. To dobry znak, by zaplanować majowy urlop!

Ile trwa lot do Tunezji?

Lot z Polski do Tunezji trwa zwykle około 3 godziny. 

Czy potrzebny jest paszport?

By wyjechać do Tunezji potrzebny nam będzie ważny paszport.

Przykładowe ceny wakacji w tym okresie

Majówka w Tunezji może kosztować nas już od od 3 600  za osobę w wariancie All Inclusive.

Majówka w Grecji? Idealny wakacyjny plan!

Grecja na majówkę

Grecja na majówkę

Maj to idealna pora na wyjazd do Grecji. W tym okesie możemy spodziewać się przyjemnych, wysokich temperatur i stosunkowo niewielu turystów - w porównaniu z wysokim sezonem. Brzmi wspaniale? Rezerwuj wyjazd na majówkę do Grecji i spełniaj marzenia! Spaceruj wąskimi uliczkami wśród charakterystycznych, bielonych domków, skosztuj najświeższych lokalnych specjałów i owoców morza, a słoneczne dni spędzaj na rozgrzanej plaży... Greckie wyspy na majówkę to wybór idealny. Przeglądaj oferty i postaw na wyjazd, który zapamiętasz do końca życia!

Pogoda w Grecji w maju

Pogoda na majówkę w Grecji jest bardzo dobra. Liczba godzin słonecznych wynosi aż 11, a dni deszczowych – zalwdwie 3. Średnia temperatura powietrza wynosi natomiast 25°C w dzień i 17°C w nocy.  Temperatura wody to około 20°C.

Ile trwa lot do Grecji?

Czas przelotu z Polski do Grecji to około 2 godziny. Jest to przyjemnie krótka podróż.

Czy potrzebny jest paszport?

Nie, by pojechać do Grecji wystarczy nam ważny dowód osobisty. Nie musimy posiadać paszportu.

Przykładowe ceny wakacji w tym okresie

Grecja All Inclusive na majóke to koszt już od 4 423  za osobę. 

Turcja – majówka w super standardzie

Turcja na majówkę

Turcja na majówkę

Turcja to kolejna wspaniała okazja na majówkę. Przyjemne słońce, piękne widoki i niezapomniane przeżycia. Brzmi jak plan idealny! Sprawdź dostępne oferty na wyjazd do Tunezji na długi weekend majowy i przekonaj się na własnej skórze, dlaczego to właśnie ten kraj polecamy na wiosenne wakacje. Niezależnie od tego, jakim typem turysty jesteś, w Turcji znajdziesz wszystko, o czym zamarzysz - pyszne jedzenie, fascynująca kultura, zapierajace dech w piersiach widoki i zabytki historyczne, a także... szerokie, piaszczyste plaże.

Pogoda w Turcji w maju

Pogoda na wczasy w Turcji w maju jest wprost idealna. Pogoda na majówkę na Riwierze tureckiej wynosi średnio 25°C w ciągu dnia i 17°C w nocy. Liczba godzin słonecznych to aż 14, a liczba dni deszczowych – 7. Średnia temperatura wody wynosi natomiast 23°C. Maj to doskonały termin na wypoczynek także ze względu na Majówkę.

Ile trwa lot do Turcji?

Lot do Turcji trwa około 3 godzin.

Czy potrzebny jest paszport?

By dostać się do Turcji wystarczy nam ważny dowód osobisty.

Przykładowe ceny wakacji w tym okresie

Wyjazd do Turcji na majówkę w wariancie All nInclusive to koszt już od 2 065  za osobę.

Cypr – majowe wakacje

Cypr na majówkę

Cypr na majówkę

Cypryjskie, orzeźwiające powietrze, wiatd we włosach, szum fal i niezwykłe zabytki... A do tego przepyszna lokalna kuchnia! To wszystko może być w zasięgu ręki, jeśli zdecydujemy się na majówkę na Cyprze. Przepiękna pogoda gwarantowana! Powitaj wiosnę z przytupem i postaw na długi weekend majowy, który porządnie Cię zrelaksuje! Przepiękne, szerokie plaże tylko czekają. Postaw na Cypr i zagwarantuj sobie urlop, który zapamiętasz na długo.

Pogoda na Cyprze w maju

Maj to zdecydowanie jeden z najlepszych miesięcy na urlop na Cyprze. Temperatura powietrza w tym miesiącu to 25°C w dzień i 15°C w nocy. Liczba dni z opadami deszczu to zaledwie 6 w ciąu całego miesiąca. Średnia temperatura wody na Cyprze w maju wynosi natomiast 21°C.

Ile trwa lot na Cypr?

Bezpośredni lot z Polski na Cypr trwa zazwyczaj około 2-3 godziny.

Czy potrzebny jest paszport?

Republika Cypryjska nie należy do strefy Schengen, jednak zezwala ona obywatelom polskim na bezwizowy pobyt na podstawie zarówno dowodu osobistego, jak i paszportu.

Przykładowe ceny wakacji w tym okresie

Majówka na Cyprze All Inclusive może kosztować nas już od od 3 179  za osobę.

Wyspy Kanaryjskie w maju? Oczywiście!

Wyspy Kanaryjskie na majówkę

Wyspy Kanaryjskie na majówkę

Przepiękne Wyspy Kanaryjskie to prawdziwa europejska perełka. Jeśli marzysz o zapierających w piersiach widokach, ciepłej wodzie, rozgrzanych plażach i prawdziwym relaksie - majówka na Wyspach Kanaryjskich, jak i w całej Hiszpanii, to opcja wręcz idealna! Koniecznie zabierz ze sobą aparat, bo gwarantujemy, że tak pięknych, pełnych charakteru plaż nie zobaczysz w żadnym innym miejscu na świecie!

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich w maju?

Pogoda na wczasy na Wyspach Kanaryjskich w maju zdecydowanie zachęca, by zorganizować tam wyczekanyv urlop majowy. Liczba godzin słonecznych wynosi aż 10, a liczba dni deszczowych – 3. Średnia temperatura wynosi natomiast 22°C w ciągu dnia i 18°C w nocy. Woda również jest ciepła, utrzymuje się bowiem w granicach 20°C.

Ile trwa lot na Wyspy Kanaryjskie?

Średni czas lotu na Wyspy Kanaryjskie to około 4-5 godzin. 

Czy potrzebny jest paszport?

Nie, by spędzić wakacje w Hiszpanii wystarczy nam jedynie dowód osobisty.

Przykładowe ceny wakacji w tym okresie

Wyspy Kanaryjskie na majówkę to koszt już od od 2 889  za osobę w wariancie All Inclusive.

Emiraty Arabskie - upał w maju

Emiraty Arabskie na majówkę

Emiraty Arabskie na majówkę

Emiraty Arabskie to idealna opcja dla tych, którzy w maju tęsknią za gorącym słońcem z prawdziwego zdarzenia. Miejsce, gdzie natura styka się z nowoczesnością i fascynującą kulturą. Wspaniałe, czyste, piaszczyste plaże, ciepła woda i możliwość iprawiania sportów wodnych to obowiązkowy element każdego wyjazdu do ZEA. Dodajmy jeszcze niezwykłe drapacze chmur (najwyższe na świecie!) połączone z dzikością natury. Emiraty Arabskie na majówkę to plan jak z bajki!

Pogoda w Emiratach Arabskich maju

Temperatura powietrza w Emiratach Arabskich na majówkę oscyluje między 35°C w dzień a 31°C w nocy. Dostaniemy więc gwarancję wspaniałej, słonecznej pogody! Liczba dni z opadami deszczu to okrągłe 0, więc podczas urlopu nie musimy się obawiać, deszczowej pogody. Średnia temperatura wody w Dubaju w maju wynosi 27°C - czyli bardzo ciepło!

Ile trwa lot do Emiratów Arabskich?

Lot do ZEA trwa około 6-8 godzin.

Czy potrzebny jest paszport?

Paszport jest wymagany, by wjechać na teren Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Przykładowe ceny wakacji w tym okresie

Emiraty Arabskie w maju to koszt już od 4 164  za osobę za wyjazd All Inclusive.

Majorka - pogoda idealna na zwiedzanie

Majorka na majówkę

Majorka na majówkę

Majorka na majówkę to kolejny znakomity pomysł. Krótki lot, piękne widoki, przepyszna lokalna kuchnia i niezwykłe plaże aż proszą się o zarezerwowanie najlepszego dostępnego terminu. Zobacz przygotowane przez nas propozycje wyjazdu na Majorkę w maju, a gwarantujemy, że nie pożałujesz! Jeśli planujesz wyjazd pełen pozytywnych wrażeń, Majorka to miejsce wprost idealne.

Pogoda na Majorce maju

Temperatura powietrza na Majorce w maju oscyluje między 22°C w dzień a 15°C w nocy. Liczba dni z opadami deszczu wynosi średnio 3. Średnia temperatura wody na Majorce w maju to 18°C.

Ile trwa lot na Majorkę?

Czas lotu na Majorkę zależy od miejsca wylotu. Z Polski, loty zazwyczaj trwają około 3 godzin.

Czy potrzebny jest paszport?

Jeśli chodzi o dokumenty potrzebne do wjazdu na Majorkę, która jest częścią Hiszpanii, obywatele Unii Europejskiej, w tym Polacy, mogą podróżować tam na podstawie dowodu osobistego.

Przykładowe ceny wakacji w tym okresie

Majorka na majówkę to koszt już od 1 839  za osobę za wakacje All Inclusive.

Indonezja - egzotyka w maju

Indonezja na majówkę

Indonezja na majówkę

Egzotyka na majówkę? Czemu nie! Postaw na Indonezję - kraj o niezwykle bogatej kulturze i równie ujmującej dzikiej przyrodzie. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki i poczuj jak bohater ulubionych filmów przygodowych. A może marzy Ci się spokojny urlop na Bali i odpoczynek na jednych z najpiękniejszych plaż na świecie? Indonezja ma wszystko, o czym tylko zamarzysz - i jeszcze wiecej! Postaw na iście gorący klimat w środku wiosny i przeżyj prawdziwą przygodę.

Pogoda w Indonezji w maju

Pogoda na majówkę w Indonezji zapowiada się wprost idealnie. Temperatura powietrza w maju utrzymuje się bowiem w granicach gorących 32°C w dzień a 24°C w nocy. Woda w tym okresie również jest wyjątkowo ciepła - bo aż 30°C!

Ile trwa lot do Indonezji?

Lot z Europy do Indonezji zazwyczaj trwa od 12 do 16 godzin, w zależności od lokalizacji i przesiadek.

Czy potrzebny jest paszport?

Podróżujący do Indonezji muszą posiadać ważny paszport.

Przykładowe ceny wakacji w tym okresie

Majóka w egzotycznej Indonezji może kosztować nas już od 8 652  za osobę w wariancie All Inclusive.

Podsumowanie

Majówka to idealna okazja, by właściwie zresetować się po zimie i zaplanować idealny, gorący urlop. Niezależnie od tego, jaki typ wakacji preferujesz - gwarantujemy, że każdy wyjazd z nami będzie niezapomniany! 

Gdzie jest najcieplej w maju

Sprawdź oczekiwane średnie temperatury w poszczególnych destynacjach. Marzą Ci się gorące klimaty? A może wolisz delikatne, ciepłe słońce?

Porównanie średnich temperatur w maju
Miejsce Temperatura w dzień Temperatura w nocy Temperatura wody
 Egipt  26°C  22°C 22°C 
Tunezja   23°C 14°C  20°C
Grecja   23°C 17°C 20°C
Turcja   25°C 17°C 23°C
 Cypr  25°C 15°C 21°C
Wyspy Kanaryjskie   22°C  18°C 20°C
Emiraty Arabskie   35°C 31°C 27°C
 Majorka 22°C  15°C 18°C
 Indonezja 32°C  24°C 30°C

Gdzie jest najbliżej na wakacje w maju?

Sprawdź czas lotu do poszczególnych wakacji. Gdzie dolecisz najszybciej?

Czas lotu do poszczególnych miejsc na wakacje
Miejsce Liczba godzin lotu

Przesiadki

 Egipt  3-4 NIE
Tunezja   3 NIE
Grecja   2 NIE
Turcja   3 NIE
 Cypr  2-3 NIE
Wyspy Kanaryjskie   4-5 NIE
Emiraty Arabskie   6-8 MOGĄ BYĆ
 Majorka  3 NIE
 Indonezja 12-16  RACZEJ TAK

Ceny wakacji w maju*

Rozpisane ceny z pewnością pomogą w lepszym rozplanowaniu wakacyjnego budżetu. Zobacz orientacyjne kwoty, na które należy się przygotować i porównaj je.

Porównanie cen wakacji dla 1 osoby na 7 dni w maju
Miejsce All Inclusive
 Egipt  od 3 638 zł za osobę
Tunezja  od 3 600 zł za osobę 
Grecja   od 4 423 zł za osobę
Turcja  od 2 065 zł za osobę 
 Cypr  od 3 179 zł za osobę
Wyspy Kanaryjskie  od 2 889 zł za osobę 
Emiraty Arabskie   od 4 164 zł za osobę
 Majorka od 1 839 zł za osobę 
 Indonezja od 8 652 zł za osobę 

*podane ceny są przykładowe - po aktualną ofertę zapraszamy na strony wybranego kierunku wakacyjnego.

Gdzie nie jest potrzebny paszport na wakacje w maju?

Zobacz, które z poniższych państw wymagają ważnego paszportu, a gdzie wystarczy jedynie dowód osobisty.

Jaki dokument uprawnia do przekroczenia granicy
Miejsce Paszport

Dowód osobisty

 Egipt TAK  NIE 
Tunezja  TAK  NIE 
Grecja  TAK  TAK 
 Turcja TAK  TAK 
Cypr  TAK  TAK 
 Wyspy Kanaryjskie TAK  TAK
Emiraty Arabskie  TAK  NIE 
 Majorka TAK  TAK 
 Indonezja TAK  NIE 

Inne kierunki wakacji w maju

06.02.2024 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.