Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Turcja - luksusowe wakacje all inclusive

Turcja to kraj pełen słońca, radości i bogatej historii. Można tutaj odpocząć na jednym z kurortów, które tętnią życiem przez całą dobę, czy też zachwycić się cudami natury oraz zjawiskową architekturą. Kraj ten czaruje niezwykłymi widokami Kapadocji, pyszną kuchnią,  starożytnymi miastami, czy rajskimi plażami. Jednocześnie to także kolory, smaki, zapachy, miejsca wciąż nieodkryte i te bardziej turystyczne. Turcja potrafi zachwycić, dlatego warto dać sobie trochę czasu, by rzeczywiście ją poznać. To idealny kierunek na wymarzone wczasy, zarówno dla zakochanych, jak i rodzin z dziećmi, czy grupy przyjaciół.

Stambuł

Stambuł

Atrakcje czekające w Turcji

Wakacje w Turcji to możliwość poznania magicznych i wyjątkowych atrakcji przeróżnych regionów, miast i kurortów, w których można zarówno odpoczywać, jak i dać się zainspirować orientalną kulturą. Niewątpliwie pełnym cudów miastem jest Stambuł, który łączy dwa kontynenty - Azję oraz Europę. Można tu bez końca spacerować poznając takie perełki architektoniczne jak Hagia Sophia, Pałac Topkapi, czy Błękitny Meczet, które można odnaleźć na Starym Mieście. W nowej części miasta zaś czekają nowoczesne dzielnice, centra handlowe, mnóstwo całodobowej rozrywki i drapacze chmur. Stambuł to także niezwykłe łaźnie tureckie oraz orientalny klimat.

Turcja to również Kapadocja. Znajduje się ona w centralnej Anatolii i zachwyca niezwykle magicznymi widokami, cudami natury, a także charakterystycznymi formacjami skalnymi. Mają one niesamowite kształty, które powstały na skutek erozji oraz erupcji wulkanów w starożytności. Dziś dodatkowo można tutaj podziwiać podziemne miasta, kościoły oraz ciekawe domy, a także muzea, skalne zamki i tunele. To jednak dopiero początek atrakcji. Co ciekawe w Kapadocji niektóre hotele ulokowane są w jaskiniach, a najciekawszą opcją, by zwiedzić to miejsce może okazać się lot balonem.

Kapadocja

Kapadocja

Każdy, kto chce naprawdę zachwycić się Turcją koniecznie musi zobaczyć Pamukkale. To niezwykłe, naturalne skały osadowe, które okrywa woda. Wyglądają niczym chmury, w których znajduje się deszczówka. Dzięki podziemnym źródłom miejsce to stało się jednym z najbardziej znanych ośrodków termalnych w całym kraju. Można tu nie tylko poznać interesującą historię tego miejsca, ale i zadbać o swoje zdrowie. Wody termalne z tego miejsca potrafią bowiem uleczyć z wielu chorób, a dodatkowo są źródłem relaksu i radości. 

Myśląc o luksusowych wakacjach wśród słońca i piękna w Turcji niewątpliwie nie sposób ominąć Błękitnej Laguny. To tutaj bowiem na turystów czekają piaszczyste, rozległe plaże, turkusowe morze, ogromne błękitne żółwie, czy też ogrom udogodnień wspierających relaks. Oprócz leniuchowania w miejscu tym czeka mnóstwo aktywności, które urozmaicą każdą chwilę. Można tu wybierać spośród takich propozycji jak łodzie wiosłowe, kajaki, nurkowanie, czy odwiedzenie tutejszego Parku Narodowego. Błękitna Laguna to przede wszystkim magiczne widoki oraz idealne warunki do głębokiego odpoczynku.

Fethiye

Fethiye

Na styku Morza Egejskiego oraz Morza Śródziemnego czeka zaś interesujące miasto z grobowcami skalnymi wykutymi w skale wysoko na klifach oraz ruinami starożytnego Telmessos. Mowa tu o Fethiye ulokowanym w prowincji Mugla. To wspaniałe miejsca na wymarzone wakacje. To tutaj można podziwiać grobowiec Amnytasa z IV wieku p.n.e., a także zobaczyć takie perełki jak wieża Fethiye, Afkule, czy Kadyanda Ancient City. Dodatkowo nieopodal znajduje się wyspa Kızılada - idealny zakątek dla miłośników nurkowania. 

Turcja to również słynny Efez. To tu znajduje się Świątynia Artemidy, czyli jedno z siedmiu cudów świata. Co prawda dziś są to zaledwie ruiny, jednakże i one są warte odwiedzenia. Efez zachwyca ilością starożytnych zabytków. To tutaj czeka Biblioteka Celsusa, która powstała w 123 roku n.e. ( jedna z najrozleglejszych bibliotek starożytności ), a także słynne Domy Tarasowe. Poza tym charakterystyczny klimat tego miasta sprawia, że nie sposób go pomylić z żadnym innym.

Ruiny w Efezie

Ruiny w Efezie

All inclusive w Turcji

Prócz niezwykłych perełek Turcji, takich jak cuda natury, słynne miasta i starożytne zabytki, na odwiedzających czekają tutaj także atrakcje w kurortach i hotelach. Wakacje all inclusive w Turcji umożliwiają korzystanie z takich udogodnień jak ogromne baseny, resorty spa, siłownie, korty tenisowe, międzynarodowe animacje, czy szerokie plaże z bezpłatnym serwisem. Udogodnienie można dopasować do własnych preferencji, a także znaleźć opcję all inclusive w wybranym miejscu w Turcji, tak by móc połączyć zwiedzanie z luksusem czekającym w tutejszych hotelach. 

Turcja to kraj pełen skarbów. Niezależnie od tego, czy jest się w centrum kraju, czy też na wybrzeżu, można tutaj odnaleźć wspaniałą pogodę, wiele atrakcji i życzliwość. Nowoczesne podejście miesza się tu ze starożytnymi artefaktami, a słońce pozwala zapomnieć o wszystkich troskach. Dodatkowo to kraj, w którym można dać się ponieść swojej wyobraźni i spróbować przeróżnych sportów wodnych, zadbać o swoje zdrowie, skosztować lokalnej kuchni oraz bez końca wpatrywać się w horyzont. Niewątpliwie każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Tag:

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.