Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Odkryj wyjątkowe piękno Ain Sokhna w Egipcie

Głowa pełna zmartwień, ciało zmęczone, oczy czerwone ze zmęczenia? Najwyższy czas wybrać się nad Morze Czerwone i naładować baterie! Odkryj magię egipskiego nadmorskiego kurortu Ain Sokhna w głębi Zatoki Sueskiej. Jeśli chcesz zaznaczyć na swojej podróżniczej bucket list miejsce, w którym możesz zrelaksować się w słońcu, poznać tajemnice historii, a przede wszystkim spędzić wspaniały czas (samemu lub z rodziną), Ain Sokhna to spełnienie Twoich marzeń!

Shutterstock

Przede wszystkim - wypoczynek

Shutterstock

Ain Sokhna w wolnym tłumaczeniu oznacza gorące źródło. Nie dziwi więc fakt, że cały Egipt zna to miejsce uzdrowiskowe. W jego okolicy wypływa kilka źródeł siarkowych, których lecznicza woda słynie z właściwości przeciwzapalnych i dezynfekujących, pozwalających zwalczać wiele dolegliwości zdrowotnych. Jeśli masz ochotę na relaks, skorzystaj z oferty all inclusive w jednym z tutejszych cztero- lub pięciogwiazdkowych hoteli. Ponieważ okolica dopiero otwiera się na turystów, nie musisz się martwić o tłumy i ścisk. Usługi również są tu na wysokim poziomie, także na plażach, które są tu szczególnie piękne. Zamknij oczy i wyobraź sobie harmonijną scenerię czystego, błękitnego morza odbijającego złote promienie słońca, gdy zatapiasz swoje bose stopy w miękkim, ciepłym piasku. Poczuj rozkoszne uczucie zasłużonego odpoczynku na leżaku na plaży…

Magia tajemniczej historii

Shutterstock

Jak w całym Egipcie, ulice tego miasta i okolic przepełnione są duchem starożytności. Położenie Ain Sokhna jest niezaprzeczalnym atutem podczas podróży do tajemniczych piękności starożytnej cywilizacji, dlatego daj się skusić na liczne wycieczki, w których z pewnością pomoże Ci Twój rezydent.

Egipt jest kolebką monastycyzmu, a wiele ciekawych i znaczących kulturowo klasztorów przetrwało do dziś. Dwa z nich można znaleźć w pobliżu. Klasztor Świętego Pawła z Teb góruje jak miraż na środku pustyni od V wieku, kiedy to został zbudowany na cześć wybitnego świętego. Paweł żył podobno w ukryciu w jaskini, na której dziś stoi klasztor, aż do osiągnięcia wieku 113 lat. Jego życie, a także to miejsce, owiane jest wieloma tajemniczymi legendami. Pobliski klasztor św. Antoniego również wznosi się wysoko na pustyni, a zwiedzanie go pozwoli Ci zobaczyć rozległą okolicę. To święte miejsce przypomina raczej ufortyfikowaną wioskę, w której znajduje się kilka budynków - pięć kościołów, młyn, piekarnia, biblioteka i ogrody pełne palm, oliwek i winorośli, zachęcające do zatrzymania się i skosztowania ciastek, które mnisi wypiekają według tradycyjnych przepisów sięgających setek lat wstecz.

Dojazd z ośrodka do Gizy, jednego z cudów świata, zajmuje zaledwie półtorej godziny. Odwiedź więc budzące respekt piramid czy słynny posągu Wielkiego Sfinksa. Kair, kolebka cywilizacji nad brzegiem Nilu, również przyciąga podróżników wieloma historycznymi perełkami. Spotkaj się z najsłynniejszymi faraonami i poznaj tajemnice skarbu samego Tutanchamona w Muzeum Egipskim, poczuj autentyczną atmosferę oryginalnego starożytnego miasta, spacerując po archeologicznej dzielnicy Heliopolis, i wytarguj oryginalne pamiątki w rozsądnych cenach na Bazarze Khan al-Khalili.

Turcja

Zaplanuj wakacje marzeń

w Egipcie


Sprawdź oferty

Przygody pod wodą i na pustyni

Shutterstock

Założenie gogli do nurkowania i zanurzenie się pod powierzchnią Morza Czerwonego to jeden z najlepszych pomysłów, jakie można sobie wymarzyć. Kolorowy podwodny spektakl zapiera dech w piersiach. Różnorodność zwierząt i roślin, zachwycające rafy koralowe, ławice ryb i - co najważniejsze - bogactwo kolorów to prawdziwy raj dla nurków. A kiedy już zrzucisz swój strój do nurkowania, możesz zarzucić na plecy torbę z kijami i udać się na jedno z wielu pól golfowych, których jest tu mnóstwo.

A może by tak dodać do listy niezapomnianych przeżyć przygodę na quadach po pustynnych wydmach i plażach? Zatrzymując się na beduińskim kempingu, spróbuj tradycyjnej egipskiej herbaty, aromatycznej sziszy i przesiąknij odurzającą atmosferą Orientu.

Zabawa dla całej rodziny

Shutterstock

O bezgraniczny komfort całej Twojej rodziny zadbają od rana do nocy bogato wyposażone kompleksy hotelowe. Dzieciaki same nie wiedzą, czy cieszyć się zabawą na plaży i obserwacją kolorowych rybek na płyciźnie, urządzać wyścigi na zjeżdżalniach, czy też spotkać się z przyjaciółmi z całego świata w klubie dla dzieci. Obowiązuje tu proste równanie - szczęśliwe dzieci, którym obca jest nuda = entuzjastycznie nastawieni mama i tata.

Jednym z miejsc, którego nie można pominąć podczas wizyty w okolicy, jest Adabiya Bay. Przyroda jak z bajki jest domem dla wielu gatunków ptaków, które z łatwością można obserwować za horyzontem. Polecamy pobawić się również w pirata - eksplorując wraki starożytnych statków w poszukiwaniu tajemniczych skarbów Orientu. Nie tylko oczy dzieci zaiskrzą się z radości, gdy wejdą do TEDA Fun Valley, wielkiego parku rozrywki, którego pominięcie w Ain Sokhna byłoby rodzicielskim grzechem! Świat dinozaurów, mnóstwo przejażdżek i park wodny sprawią, że nie będziesz chciał wyjść nawet po kilku godzinach.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.