Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Egipt dla spragnionych słońca i odpoczynku

Egipt to niezwykłe, pełne atrakcji państwo, które co roku przyciąga ogromną rzeszę turystów spragnionych słońca, odpoczynku, a także zapoznania się z czekającymi tutaj zabytkami i magicznymi miejscami. To kolebka jednej z najstarszych cywilizacji na ziemi, jednakże na odwiedzających czeka tutaj znacznie więcej aniżeli piramidy, świątynie, czy grobowce faraonów. To także idealna destynacja dla miłośników plażowania, sportów wodnych, odkrywców natury, a także osób, które pragną znaleźć się chociażby przez moment w zupełnie innym świecie.

Safari w Egipcie

Safari w Egipcie

Pogoda podczas jesiennych i zimowych miesięcy

Kiedy za oknem szaro i zimno naturalnym pragnieniem jest podążanie w stronę słońca. Dlatego też Egipt wydaje się być wspaniałym rozwiązaniem jako idealna destynacja na wakacje podczas jesiennych oraz zimowych miesięcy. Zwłaszcza, że w tym czasie można także liczyć na niższe ceny i mniejsze tłumy turystów.

Jesienią w Egipcie temperatury wciąż są bardzo przyjemne, bo oscylują wokół 25 stopni Celsjusza. Nie trzeba obawiać się zbyt wielu opadów, a dni nadal są długie i zachwycają ogromną ilością słońca. Dodatkowo woda w morzu ma około 22 stopnie, więc nie tylko można się opalać, ale i kąpać. To idealny czas zarówno na zwiedzanie kraju, jak i uprawianie sportów wodnych.

Zimą w Egipcie można się spodziewać od 20 do 25 stopni Celsjusza, jednakże woda w morzu jest już chłodniejsza - wynosi około 18 stopni. To są nadal wspaniałe warunki do tego, by zachwycać się starożytnymi zabytkami, czy poznawać okoliczne miasta, jednakże nie jest to już czas na kąpiel w morzu, bo może być zwyczajnie za zimno.

Atrakcje czekające na turystów po sezonie

Tak naprawdę w Egipcie można doświadczyć wszystkich atrakcji niezależnie od pory roku. Hotele i miejsca, które warto zobaczyć są czynne cały czas, bo sezon turystyczny właściwie się tutaj nie kończy. Jesień i zima są więc idealne do tego, by zobaczyć piramidy, czy też zachwycić się Doliną Królów stanowiącej część nekropolii tebańskiej. Dolina ta obejmuje grobowce posiadające ogromną ilość sal i korytarzy, które miały za zadanie chronić ciała faraonów oraz ich skarby.

Sfinks i piramida w Gizie

Sfinks i piramida w Gizie

Wielka Piramida w Gizie

Wśród zabytków wartych odwiedzenia jesienią, czy też zimą, na pewno trzeba zobaczyć Wielką Piramidę w Gizie. Zalicza się ją jako jeden z siedmiu cudów świata. Piramida ta ma 137 metrów wysokości i została zbudowana z ponad 2,3 miliona bloków kamiennych. Największe z nich ważą ponad 15 ton. To robi wrażenie.

Hurghada z lotu ptaka

Hurghada z lotu ptaka

Ogrom atrakcji po letnim sezonie czeka na turystów także w egipskich kurortach. Jednym z nich jest Hurghada, która zalicza się do najpiękniejszych miejsc w całym kraju. Kiedyś była to mała rybacka wioska, a obecnie to niezwykle gwarna miejscowość, w której można wspaniale odpocząć. Pogoda dopisuje tutaj cały czas, dzięki czemu zakątek ten idealnie nadaje się na uprawianie sportów wodnych o każdej porze roku. To wspaniała wiadomość dla osób kochających windsurfing, kitesurfing, czy nurkowanie. Na tych ostatnich czeka niesamowity podwodny świat pełen pięknych raf koralowych.

Marsa Alam

Rafa w Marsa Alam

Rafa w Marsa Alam

Równie wspaniałym miejscem na wczasy poza sezonem jest kurort Marsa Alam, który znajduje się na południowym wschodzie Egiptu. Miejsce to także było początkowo spokojną rybacką wioską. Teraz można tu z powodzeniem uprawiać sporty wodne, a to, co niewątpliwie przyciąga tutaj odwiedzających to fakt, że ta część świata wciąż nie jest zbytnio dotknięta turystyką masową. Jedną z głównych atrakcji Marsa Alam jest niezwykła plaża, po której można spacerować ciesząc się słońcem i głęboko się zrelaksować wpatrując w horyzont. Będąc tu na wczasach warto wybrać się do Shaab Samadai, by zanurkować wśród starych formacji koralowych, czy też popływać z delfinami.

Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh

Niesamowitym kurortem egipskim, który tętni życiem zarówno jesienią, jak i zimą, jest także Sharm el Sheikh. Pogoda dopisuje tutaj przez cały rok, to idealny zakątek dla miłośników nurkowania, a dodatkowo można tutaj z powodzeniem uprawiać snorkeling oraz odpoczywać na plaży. Kurort ten oferuje wiele udogodnień, ogrom rozrywek, a także kusi pięknem podwodnego świata. To wręcz wymarzone miejsce dla osób, które najbardziej na świecie pragną słońca i świętego spokoju.

Luksor

Jesienią, czy też zimą dobrze jest także odwiedzić miasto pałaców, czyli słynny Luksor. Metropolia ta tak naprawdę jest jednym wielkim muzeum, bowiem mnóstwo tutaj świątyń, ruin i grobowców. Jego historia ma ponad 4 tysiące lat, a ulokowanie jest niezwykle ciekawe, rozciąga się on bowiem nad dwoma brzegami rzeki Nil. Jego wschodnia strona to magiczne miasto, a zachodnia to starożytne olbrzymie budowle. Luksor to tak naprawdę dawne Teby, które były ogromną stolicą faraonów. Miasto to już w 1797 roku wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO ze względu na ogrom skarbów, które można tutaj spotkać i skalę ich wpływu na starożytny świat.

Karnak

W Luksorze warto przede wszystkim zobaczyć Świątynie Karnak, która stanowi kompleks wielu sakralnych obiektów, takich jak Świątynie Montu i Mut, czy Świątynia Amona. Warto także zobaczyć znajdującą się tutaj Wielką Salę Hypostylową, Aleję Sfinksów, czy Świątynię Ramzesa III. Luksor to także Muzeum Luksorskie, pełne artefaktów przedstawiających historię tego miasta na przełomie 4 tysięcy lat oraz Świątynia Narodzin Amona. Ta ostatnia bywa nazywana także Świątynią Luksorską i znajduje się na terenie wschodniego Nilu. Warto także zajrzeć do Muzeum mumifikacji oraz zobaczyć Świątynię Milionów Lat, a to dopiero początek atrakcji czekających w tej części Egiptu.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.