Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Hotele dla dorosłych, czyli wakacje bez dzieci

Wakacje to czas odpoczynku, głębokiego relaksu i nabierania nowej energii do działania. Czasem, jeśli posiada się rodzinę, to może też być okazja do bycia tylko we dwoje lub z dorosłymi przyjaciółmi, gdy pociechy są akurat u dziadków lub na koloniach. W każdym razie jest to dobra okazja, by pobyć w gronie dorosłych i skorzystać z udogodnień hoteli, które oferują miejsca przeznaczone tylko dla pełnoletnich gości. Można wtedy liczyć na ciszę i spokój, pięknie urządzone, luksusowe wnętrza, atrakcje tylko dla dorosłych, a często także na interesujące ulokowanie resortu.

Hotele dla dorosłych, co to oznacza?

Hotele, w których mogą odpoczywać tylko dorośli to ciekawe rozwiązanie, które obecnie dostępne jest już ponad 50 lat. Początki tego trendu rozpoczęły się na Karaibach w związku z tworzeniem miejsc, w których mogliby przebywać nowożeńcy. Obecnie jednak takie hotele dostępne są już na całym świecie. Posiadają one zazwyczaj wyższy standard oraz bardzo rozbudowaną ofertę SPA oraz wellness. To strefa bez dzieci, także w takich kompleksach nie spotyka się animatorów, czy udogodnień dla najmłodszych. Można za to wybrać się na ciekawe zajęcia tai-chi, czy jogi oraz spróbować wytrawnych dań.

Hotele dla dorosłych mają za zadanie sprostać oczekiwaniom osób, które pragną przeżyć coś nowego, zachwycić się luksusem, ciszą i nowymi aktywnościami. To co istotne w takich hotelach to wyłączność oraz ekskluzywność. Niektóre z danych kompleksów są bardziej butikowe i kameralne, inne natomiast kuszą swoim ogromem i przepychem. Niejednokrotnie w atrakcjach znajdują się baseny, sauny, można liczyć na nowoczesny lub też romantyczny wystrój. Poza tym to także okazja do tego, by spróbować czegoś nowego, dać się ponieść fantazji i zachwycić się ciszą i pięknem.

Miejsca do których warto się wybrać na wakacje bez dzieci

Co ciekawe, jeśli chodzi o wakacje bez dzieci i hotele temu dedykowane to Polska jak najbardziej ma wiele do zaoferowania. Jedno z pierwszych miejsc, które powstały w tym duchu, znajduje się w Krynicy-Zdrój. Mowa tutaj o Hotel Prezydent Medical SPA & Wellness. Warto wspomnieć, że można tutaj przyjechać z młodzieżą, bowiem akceptuje się osoby, które mają powyżej 15 lat. Równie pięknie jest w Kołobrzegu - mowa tutaj o Hotel Hanseatic. Można więc wypoczywać i relaksować się nad morzem korzystając z wielu udogodnień przeznaczonych tylko dla dorosłych. To oczywiście zaledwie dwa przykłady, bowiem w Polsce takich kompleksów jest więcej, są też oferty weekendowe, czy też wyznaczające odpowiedni dni, w których dany hotel przeznaczony jest tylko dla pełnoletnich.

Wspaniałym pomysłem na wakacje tylko dla dorosłych okaże się na pewno wyjazd na wakacje do Grecji. W kraju tym można liczyć nie tylko na luksusowe hotele z wieloma atrakcjami dopasowanymi nawet do najbardziej wybrednych podróżujących, ale i na słońce, pyszną kuchnię i niezapomniane widoki. Grecja ma naprawdę dużo do zaoferowania, zarówno jeśli chodzi o atrakcje na samym kontynencie, czy też o perełki znajdujące się na wyspach. Hotele najczęściej znajdują się blisko plaży, a widok, który się z nich rozciąga zapiera dech w piersiach.

Gorące słońce, wspaniała pogoda, ogrom atrakcji to także zalety Turcji. Tutaj najlepszymi hotelami dla dorosłych można określić takie resorty jak pięciogwiazdkowy Commodore Elite Suites & Spa, który znajduje się w Side, czy też pięciogwiazdkowy Rixos Premium Gocek czekający w Dalaman. Każdy z nich zachwyca przepychem, pięknem i ulokowaniem. W Side podobnych kompleksów jest więcej i niewątpliwie zaliczają się do najlepszych w całym kraju. Hotele te znajdują się najczęściej nad samym morzem, mają bardzo bogatą ofertę SPA & wellness, a także niezwykły wystrój. Poza tym sama Turcja zachwyca - zabytki, piękna natura, pyszna kuchnia i orientalna atmosfera, to wszystko sprawia, że chce się tu wracać.

Dalaman w Turcji

Dalaman w Turcji

Niewątpliwie dobrym kierunkiem na wczasy dla dorosłych na pewno okaże się także Hiszpania. Niezwykły resort Acapulco w Playa de Palma, czy Iberostar Grand Salome w Costa Adeje to wspaniałe przykłady miejsc, w których można głęboko się zrelaksować. Hotele te, jak i wiele im podobnych, cechuje mnóstwo atrakcji - baseny, SPA, możliwości uprawiania sportów wodnych oraz wiele więcej. Hiszpania zaś to zakątki, w których można się zakochać bez pamięci. Poza tym znajduje się stosunkowo niedaleko, a ceny są przystępne. Warto pomyśleć o wakacjach dla dorosłych na hiszpańskich wyspach. Jest tu wiele resortów temu dedykowanych, a jednocześnie są to miejsca, gdzie czas płynie inaczej.

Dominikana to kolejny kierunek, który zachwyca jeśli chodzi o ilość i jakość obiektów, które są przeznaczone na odpoczynek tylko dla dorosłych. Piękne hotele można spotkać w takich miejscach jak Punta Cana - tutaj na odwiedzających czekają takie resorty jak pięciogwiazdkowy Luxury Bahia Principe Esmeralda, czy Sanctuary Cap Cana Golf & Spa. Oczywiście propozycji jest o wiele więcej, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Hotele te utrzymane są na najwyższym poziomie, a wewnątrz można liczyć na wiele udogodnień, które sprawiają, że wakacje stają się niezapomnianym czasem wspominanym jeszcze bardzo długo.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.