Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

TOP 10 najpiękniejszych plaż w Portugalii - idealnych na wakacje

Portugalskie plaże bez wątpienia są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Graniczące z Oceanem Atlantyckim wybrzeże gwarantuje wspaniałe warunki do plażowania przez cały okrągły rok. Sprawdź przygotowane przez nas zestawienie TOP najpiękniejszych plaż w Portugalii i pozwól się ponieść!

Praia de Benagil i jaskinia Algar de Benagil

Praia de Benagil i jaskinia Algar de Benagil

Niezależnie od tego, czy pragniesz leniwego wypoczynku spokojnej, krystalicznie czystej wody, a może fal idealnych do surfowania – Portugalia to dobry wybór. Zarezerwuj wakacje marzeń i spędź je dokładnie tak, jak lubisz – na plaży pod palmą!

Praia de Benagil

Wspaniała plaża w pobliżu słynnej portugalskiej jaskini Algar de Benagil w regionie Algarve. Jeśli jesteś w Portugalii po raz pierwszy, polecamy zacząć właśnie od przepięknej Praia de Benagil. Ten mały skrawek skalistej plaży usytuowany jest wśród ogromnych skalistych klifów i w bliskiej odległości od jednej z najsłynniejszych atrakcji Algarve - jaskini Algar de Benagil. Pozwoli to w łatwy sposób połączyć leniwe plażowanie z odkrywaniem tajemniczych jaskiń.

Plaża Praia i jaskinia Algar de Benagil to iście magiczne miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić w Portugalii. Weź jednak pod uwagę, że na miejscu może być sporo turystów, szczególnie w cieplejszych miesiącach letnich. Bądź przygotowany na tłumy!

Zaplanuj wakacje marzeń

w Portugalii


Sprawdź oferty

Portinho da Arrábida

Portinho da Arrábida - Portugalia

Portinho da Arrábida - Portugalia

Ta plaża to przepiękny, ukryty klejnot schowany w parku przyrody Serra da Arrábida. Można bezpiecznie założyć, że plaża będzie piękna, jeśli znajduje się ona w granicach chronionego parku. Nie inaczej jest w przypadku Portinho da Arrabida - plaży schowanej w granicach Parku Naturalnego Serra da Arrábida. Miejsce to uważane jest za jedną z najładniejszych i najlepszych plaż w Portugalii. Woda jest całkowicie czysta, co sprawia, że jest ona doskonałym miejscem do nurkowania.

Warto jednak pamiętać, że turystom może być nieco trudniej dotrzeć do Portinho da Arrabida, ponieważ transport publiczny w tych okolicach jest ograniczony. Dzięki temu obszar ten nie jest jednak tak zatłoczony, jak inne popularne portugalskie plaże.

Praia da Nazaré

Praia da Nazaré - Portugalia

Praia da Nazaré - Portugalia

Ta złota piaszczysta plaża rozciąga się wzdłuż uroczego miasteczka Nazare. Od świtu do zmierzchu miejsce to tętni życiem. W weekendy natomiast często odbywają się tam profesjonalne zawody sportowe.

Praia da Nazare w zasadzie ciągnie się wzdłuż całego miasta. Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych plaż w Portugalii. W zależności od miejsca pobytu w Nazare, plaża może znajdować się zaledwie kilka kroków od hotelu. Co więcej, jest ona dobrze wyposażona w leżaki, przebieralnie i łazienki. W pobliżu znajduje się również mnóstwo restauracji serwujących pyszne lokalne jedzenie i owoce morza.

Praia do Norte

Kolejna plaża w Nazare. Najbardziej znana jest z największych fal… na jakich kiedykolwiek surfowano na świecie. Praia do Norte (North Beach) różni się nieco od Praia da Nazare, mimo że znajduje się bardzo blisko. Od listopada do lutego warunki oceaniczne w Nazare przybierają na intensywności. Należy o tym pamiętać, jeśli planujemy zanurzyć się w wodzie i popływać. W tym okresie może być niebezpiecznie.

Ta plaża to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, którzy chcą poznać największą potęgę oceanu – i to w wyjątkowo pięknej scenerii.

Praia da Marinha

Praia da Marinha - Portugalia

Praia da Marinha - Portugalia

Jedna z najlepszych portugalskich plaż w regionie Algarve, otoczona klifami z jasnoniebieskimi wodami. Praia da Marinha to słoneczny kawałek raju otoczony wysokimi klifami morskimi. Co ciekawe, jest to nie tylko jedna z najpiękniejszych plaż w Portugalii, ale także na całym świecie.

Wokół Praia da Marinha jest mnóstwo atrakcji. Jeśli znudziło nam się opalanie, możemy wypożyczyć kajak za 30 EUR za godzinę i popłynąć do pobliskiej jaskini Benagil – lub udać się tam pieszo. W weekendy i latem może tu być jednak dość tłoczno.

Praia da Rocha

Tętniąca życiem plaża w Algarve słynie z ognistej sceny imprezowej. Z pewnością nie jest to miejsce dla osób, które chcą spędzić spokojny, samotny dzień bez innych plażowiczów w zasięgu wzroku. Plaża Rocha jest bowiem niezwykle ruchliwa.

Praia da Rocha jest idealna dla osób, które od wakacji oczekują czegoś więcej. Zaledwie kilka kroków od brzegu znajduje się ogromna scena, która ożywa, gdy zapada noc. Przetańcz całą noc w blasku księżyca na plaży i twórz wspomnienia na całe życie!

Praia de Tróia Mar

Rozległa plaża nad Oceanem Atlantyckim na półwyspie, do którego można dotrzeć promem z Setubal. Dotarcie do Praia de Troia Mar wymaga jednak nieco więcej wysiłku, ale zdecydowanie jest warte zachodu. Niesamowicie długa plaża rozciąga się na prawie całym wybrzeżu półwyspu. Woda jest tam niewiarygodnie błękitna, a otaczający krajobraz przepięknie wychodzi na zdjęciach.

Delfiny również uwielbiają te wody. Masz więc duże szanse, aby je tu zobaczyć. Polecamy również wykupienie gotowej tematycznej wycieczki i przeżycie prawdziwej przygody z delfinami.

Praia da Miramar

Praia da Miramar i kaplica - Portugalia

Praia da Miramar i kaplica - Portugalia

Zaledwie 15 minut na południe od Porto, Praia de Miramar to spokojna plaża ze słynną XV-wieczną kaplicą tuż przy brzegu. Ta urokliwa plaża znajduje się zaledwie 15 minut od samego centrum miasta, ale sprawia wrażenie miejsca zupełnie oddalonego od cywilizacji.

To skalista plaża z ciężkimi, pieniącymi się falami. W pobliżu znajduje się także kilka smacznych lokali gastronomicznych i promenada. Tuż nad brzegiem znajduje się również zabytkowa kaplica. Możesz więc cieszyć się spokojną plażową atmosferą i jednocześnie poznać kawałek portugalskiej historii.

Praia do Camilo

Praia do Camilo

Praia do Camilo

Praia do Camilo bardzo często pojawia się na pocztówkach z Portugalii. Aby dotrzeć na plażę, należy pokonać 200 drewnianych schodów w dół klifów z piaskowca. Widok z góry zapiera dech w piersiach. Gwarantujemy również, że ze szczytu schodków wyjdą najpiękniejsze zdjęcia. Zdecydowanie warto odwiedzić ten raj na ziemi i stworzyć własną, unikalną pocztówkę.

Praia do Camilo to wyjątkowe miejsce, które każdy odwiedzający region Algarve zdecydowanie powinien zobaczyć.

Praia da Falésia

Praia da Falésia - Portugalia

Praia da Falésia - Portugalia

Położona w południowej Portugalii plaża jest popularnym miejscem do wędrówek śladami dzikiej przyrody regionu. Praia da Falesia może być wprost idealna, jeśli szukasz plaży, która nie jest całkowicie opanowana przez innych plażowiczów. Ten długi, wąski odcinek plaży znajduje się około 20 minut jazdy od Albufeiry.

Zamiast wylegiwać się na słońcu, wielu odwiedzających Praia da Falesia woli wędrować wzdłuż brzegów, aby zobaczyć wszystkie oszałamiające panoramiczne widoki w okolicy. Znana jest ona głównie z gigantycznych pomarańczowych klifów, jest to kolejne świetne miejsce do zrobienia kultowego zdjęcia skalistej plaży w Portugalii.

Spędź wakacje marzeń w Portugalii i zacznij od najpiękniejszych plaż w całym kraju! Ten raj na ziemi tylko czeka, aż zarezerwujesz swoje następne wakacje. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas lista nieco pomoże w wyborze idealnego miejsca do opalania i surfowania. Życzymy udanych wakacji!

Lokalizacje najpiękniejszych plaż w Portugalii - mapa

Podsumowanie

  • Praia de Benagil: Mały, skalisty skrawek plaży w regionie Algarve, w pobliżu słynnej jaskini Algar de Benagil. Możliwość połączenia plażowania z odkrywaniem jaskiń. Spodziewaj się tłumów w miesiącach letnich.
  • Portinho da Arrábida: Ukryta plaża w Parku Naturalnym Serra da Arrábida. Idealne miejsce do nurkowania ze względu na czystość wody. Ograniczony dostęp transportem publicznym, co ogranicza tłumy.
  • Praia da Nazaré: Złota piaszczysta plaża wzdłuż miasta Nazare. Wyposażona w leżaki, przebieralnie, łazienki i otoczona przez restauracje. Miejsce profesjonalnych zawodów sportowych w weekendy.
  • Praia do Norte: Plaża w Nazare znana z największych fal na świecie. Miejsce dla poszukiwaczy mocnych wrażeń. Niebezpieczne warunki od listopada do lutego.
  • Praia da Marinha: Jedna z najpiękniejszych plaż na świecie w regionie Algarve. Możliwość wypożyczenia kajaka lub spaceru do jaskini Benagil. Może być tłoczno w weekendy i latem.
  • Praia da Rocha: Tętniąca życiem plaża słynąca z sceny imprezowej. Idealna dla osób szukających aktywnego wypoczynku.
  • Praia de Tróia Mar: Rozległa plaża na półwyspie dostępna promem z Setubal. Spotkanie z delfinami możliwe podczas tematycznych wycieczek.
  • Praia da Miramar: Spokojna, skalista plaża 15 minut od Porto. Charakterystyczna z powodu XV-wiecznej kaplicy przy brzegu.
  • Praia do Camilo: Pocztówkowa plaża dostępna po zejściu 200 drewnianych schodów. Wyjątkowe miejsce w regionie Algarve.
  • Praia da Falésia: Popularna plaża do wędrówek po dzikiej przyrodzie regionu. Znana z gigantycznych pomarańczowych klifów. 20 minut jazdy od Albufeiry.

04.09.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.